Środa, 17 Stycznia 2018 | Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana | Pogoda: 0°C, 988 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst Monika Szymecka, fot. (aw)

Aleksandra Stasińska najlepszą położną w województwie

Po raz drugi z tytułem "Położna na medal". Wyboru dokonały pacjentki.

 

Zakończyła się 4. edycja kampanii społeczno – edukacyjnej „Położna na medal", w ramach której przeprowadzono konkurs na najlepszą położną w Polsce i poszczególnych województwach. Udział w konkursie brało 427 położnych. Aleksandra Stasińska z chojnickiego szpitala zdobyła najwyższą lokatę w województwie pomorskim w gronie 40 kandydatek. Uzyskała 123 głosy. Podczas całego konkursu oddano łącznie 19112 głosów. Aleksandra Stasińska już po raz drugi zdobyła laur. Pierwszy raz w 2. edycji "Położnej na medal". Ponadto została wyróżniona Złotym Czepkiem. Pani Aleksandra pracę położnej zaczęła 29 lat temu. Zakładała szkołę rodzenia w chojnickim szpitalu. Od 2002 roku jest w nim położną oddziałową.

Reklama | Czytaj dalej »

- Pomogłam przyjść na świat ok. tysiącu noworodków. Kocham to, co robię - przyznaje pani Ola. - Staram się pomagać potrzebującym niezależnie od pochodzenia, wyznania, statusu społecznego. Najwięcej serca mam dla pacjentek w najtrudniejszych sytuacjach zdrowotnych i społecznych. To one potrzebują najwięcej troski, ciepła i zrozumienia.

Co w pracy jest najważniejsze dla "Położnej na medal"? - Nie popaść w rutynę. Słuchać, zrozumieć, nie oceniać. Generalnie holistyczne podejście do człowieka.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 marca podczas gali finałowej kampanii. Laur dla najlepszej położnej w kraju odbierze Monika Wójcik ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Wójtowicz z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie. Trzecie miejsce zajęła Marzena Langner - Pawliczek ze szpitala w Knurowie.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~nie liczy się ilość przez znajomych oddanych głosów
ale prawdziwe oddanie, gratuluję Pani Bożeno, że zawsze jest Pani wspaniałą i oddaną w pracy położną
08 Stycznia 2018, godzina 18:23
Oceniono 11 razy -1
~gość
Gratuluję pani Olu. Jestem dumna, że to pani otrzymała ten tytuł.
08 Stycznia 2018, godzina 16:40
Oceniono 13 razy -1
~qń
Olu jesteś najlepsza od zawsze
08 Stycznia 2018, godzina 13:55
Oceniono 14 razy -2
~Pani Bozena
Dla mnie to Pani Bożena jest najlepsza położna i do tego bardzo bardzo skromna, czego brakuje innej położnej
08 Stycznia 2018, godzina 07:50
Oceniono 19 razy 5
~do poniżej
Z czego ponad 800 to pracownicy szpitala.
06 Stycznia 2018, godzina 15:38
Oceniono 38 razy 2
~123 głosy na najlepszą położną to żaden dobry wynik
na tyle mieszkańców woj. pomorskiego. Pracując w szpitalu 100-tysięcznego powiatu to wręcz marny wynik i tyle w temacie
06 Stycznia 2018, godzina 15:04
Oceniono 42 razy 4
~Dlaczego włodarz nie wybrał stasińskiej?
kiedy rodziło się jego dziecko, bardzo ciekawe, skoro jest aż taka świetna?
06 Stycznia 2018, godzina 14:57
Oceniono 44 razy 0
~Śmieszą mnie te rankingi popularności
Tylko ciekawe dlaczego "pierwszego" żona wolała rodzić w Tucholi?
06 Stycznia 2018, godzina 14:33
Oceniono 45 razy 7
~W tytule wkradł się bład!!!
Położna która w województwie otrzymała najwięcej głosów, a nie najlepsza. Do olbrzymia różnica REDAKCJO!!!
06 Stycznia 2018, godzina 14:20
Oceniono 39 razy -3
~Andrzej
Wielki szacunek i gratulacje dla pani Oli, takich ludzi nam potrzeba. Szacunek.
06 Stycznia 2018, godzina 13:03
Oceniono 40 razy 8
~Aleksandra Stasińska
Ma Pani/Pan jeden glos wyborczy, pozostałe są w rękach wyborcow i Ich wybór uszanuję. Dziękuję za troskę.
Życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
06 Stycznia 2018, godzina 12:03
Oceniono 52 razy 10
~ Pani Stasińska gratulacje, ale niech pani nie pcha się do polityki,
bo straci pani tak samo jak lekarze powiatowi, tylko się ośmieszają jak radni. Trzeba robić to co wychodzi najlepiej, a tego czego nie potrafimy robić powinniśmy omijać bo polityka w wykonaniu pani, jako radnej powiatowej też była bardo słaba.
06 Stycznia 2018, godzina 09:53
Oceniono 53 razy 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 336.00 350.00 DKKDKK 55.20 56.70
EUREUR 411.00 423.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 347.00 362.00 NOKNOK 42.40 43.90
GBPGBP 462.00 475.00 SEKSEK 41.60 43.10
Aktualizacja: 2018-01-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 339.00 346.00 DKKDKK 55.40 56.20
EUREUR 415.00 419.00 RUBRUB 6.02 6.05
CHFCHF 351.00 357.00 NOKNOK 42.70 43.50
GBPGBP 465.00 472.00 SEKSEK 41.80 42.50
Aktualizacja: 2018-01-16 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy skrzyżowanie ul. Reymonta z Żeromskiego jest niebezpieczne i wymaga rozwiązań tj. progi spowalniające, lustro, przejście dla pieszych lub inne?




Ceny paliw2018-01-16

E95 E98 ON LPG
BP 4.95 zł 5.31 zł 4.73 zł 2.06 zł
Circle K 4.92 zł 5.27 zł 4.7 zł 2.04 zł
Lotos Optima 4.91 zł - 4.7 zł 2.04 zł
MZK 4.86 zł 5.06 zł 4.64 zł 2.06 zł
Orlen 4.95 zł 5.19 zł 4.73 zł 2.06 zł
PKS - - - -