Niedziela, 24 Lutego 2019 | Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja | Pogoda: 0°C, 1037 hPa, wiatr 4.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Kto kłamie?

Zdaniem opozycji burmistrz, zdaniem burmistrza opozycja... Ostre wypowiedzi i personalne wycieczki na wczorajszej sesji. - Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia. Wie pan, przynajmniej przez pana - Mariusz Brunka, kontrkandydat do stanowiska burmistrza w ostatnich wyborach zwrócił się do Arseniusza Finstera. - Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą! - włodarz określił swojego przeciwnika.W sprawozdaniu z działań między sesjami burmistrz odniósł się do artykułu autorstwa Mariusza Brunki "Priorytety" opublikowanego w bezpłatnej gazecie, w której zresztą sam włodarz umieszcza swoje teksty. Arseniusza Finstera najbardziej poruszył fragment o kiepskim stanie szkolnych toalet "jak z koszmaru" i "zdezelowanych ławkach" . Żeby go przekonać, że nie ma racji zaprosił go na wycieczkę po przybytkach. A już teraz wezwał do sprostowania cytowanego tekstu. - Liczne toalety w podstawówkach cuchną wciąż wilgocią...

Reklama | Czytaj dalej »

- Liczne toalety...


Antoni Szlanga mimo apelu do radnych, by nie dyskutować nt. informacji przedstawionych przez burmistrza i przełożyć to na koniec sesji, wyjątkowo jednak postanowił udzielić głosu  Brunce. Radny opozycji zaczął od tego, że na sesjach prawo do wypowiadania się mają przede wszystkim radni, nie burmistrz, który jest na nich gościem. - Proszę by pan przestał z opowieściami, że pan będzie tutaj tolerował mowy tronowe - zwrócił się do przewodniczącego. Natomiast burmistrzowi Finsterowi  podziękował za reklamę, dzięki której jego tekst trafi do większej ilości odbiorców. Żałował tylko, że nie skomentował całości a wybiórcze słówka. Pytał więc czy nieprawdziwe są tezy, że ograniczono zajęcia pozalekcyjne w szkołach, sprzedano część budynku przedszkola przy Młodzieżowej, mamy w Chojnicach wyższe opłaty za żłobek i  przedszkole niż Człuchów i to, że będzie brakowało sal do zajęć plastycznych, muzycznych i tanecznych w budowanym centrum kultury. - Przecież wynajmujemy za grube pieniądze pomieszczenia u pana Górskiego, a pan robi wszystko, żeby nie udzielić nawet informacji publicznej ile płacimy - wytknął włodarzowi, a lista zarzutów była dłuższa: - Priorytetem nie powinno być budowanie ścieżki rowerowej w kierunku Zielonych Wzgórz, gdzie osiedlił się pan burmistrz. Od dawna traktował pan miasto jak folwark. Też dziś remontujemy Truskawkową, na której ma pan nieruchomość, której nie może sprzedać. Trzeba podnieść jej wartość przez zrobienie drogi, tak?

- Priorytetem nie powinno być...

- Pan lubi kłamać i manipulować, taką ma pan naturę - radny PChS zwrócił się do burmistrza, wytykając, że w jego tekście nie padło słowo śmierdzące, ani inne odnoszące się do brudu.        - Niech pan nie myśli, że będę chodził po toaletach dzieci, bo to mnie nie interesuje - odpowiedział, powołując się na relacje rodziców i zdjęcia.

- Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia. Wie pan, przynajmniej przez pana. To pan zorganizował całą tą nagonkę i spotkanie  z dyrektorami. Panu się wydaje, że jest dobrym burmistrzem. Beacie Szydło też się wydawało, że jest dobrym premierem. Moim zdaniem takimi metodami - manipulacją, atakami, złośliwością, daleko pan nie zajdzie.

- Ja, jak Harry Potter, jestem nie do wykończenia...


- Jak coś cuchnie, to śmierdzi czy nie? - pytał rozbawiony burmistrz, który tylko w części odniósł się do wypowiedzi Brunki. - Mieszkańcy osiedla Słonecznego wiedzą, że jestem współwłaścicielem nieruchomości na Truskawkowej 6. Znają moją deklarację, że Truskawkowa będzie ostatnią dużą ulicą utwardzaną. Ja dotrzymałem słowa. (...) Właśnie organizujemy osiedle trapezowe, które jest akurat w stronę Zielonych Wzgórz. Ścieżka ma być na jego styku, a do Zielonych Wzgórz jeszcze jest kilometr.

- Mieszkańcy os. Słonecznego...


Arseniusz Finster zapowiedział, że sprostowania wnosić nie zamierza i powiedział co myśli o Brunce. - Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą. Kłamie, kłamie! (...) Ja nie jestem gościem na sesji. Co pan za bzdury opowiada, panie prawniku, były kanclerzu. Jestem autorem wszystkuch materiałów, które są w biuletynie. Jak można autora nazwać gościem? Coś się panu poplątało. Co ja sądzę o panu to powiem szerzej na łamach mediów czy mojej publicystyki, a nie na sesji.

- Dla mnie jest pan zwykłym kłamcą...


Koleżanka Brunki z klubu PChS, na co dzień nauczycielka, Marzenna Osowicka, jako przykład dała SP 8. Podkreślała, że mimo, iż wiele toalet jest schludnych, to jeszcze kilka pomieszczeń pozostało, gdzie absolutnie wymagany jest remont. - Rzeczywiście uwagi mojego kolegi są bardzo zasadne. Nie wygląda to dobrze... Dlatego też ucieszyła ją deklaracja jeszcze z poprzedniej sesji, że przy okazji remontu sali gimnastycznej doczeka się go także zaplecze.

O zakończenie polemiki poprosił wreszcie Stanisław Kowalik. Mimo tego jeszcze po przerwie burmistrz przytoczył definicję słowa cuchnąć z internetu.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

30 komentarzy

~Aaa
Harry Potter leci na TVN
16 Lutego 2018, godzina 22:13
Oceniono 10 razy -6
~KŁAMIE, KŁAMIE, KŁAMIE ...
Na Facebooku Strona miejska Chojnice, filmik doskonale obrazuje i widać jakie są kible w szkołach, aż strach na to patrzeć, teraz widać kto na sesji miejskiej KŁAMIE, KŁAMIE, KŁAMIE, kłamca wyzywa radnego Brunkę od kłamców, a sam kłamie
15 Lutego 2018, godzina 20:19
Oceniono 24 razy 12
~dosyć !
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Lutego 2018, godzina 15:14
Oceniono 21 razy -11
~Arek powinien sobie kupić certyfikat prawdomówności!

By rozwiać wszelkie wątpliwości wysuwane przez krytyków nasz podziwiany za prawdomówność burmistrz Arek Finster powinien sobie kupić certyfikat prawdomówności!

Gdy burmistrz kupi sobie certyfikat prawdomówności to w końcu pozbawi wszystkich swoich krytyków możliwości oskarżania go o kłamstwa! Dzięki certyfikatowi prawdomówności każdy będzie jednoznacznie wiedział, że burmistrz zawsze mówi prawdę!

No i jak z poprzednimi certyfikatami - certyfikat prawdomówności - doda ponownie naszemu wspaniałemu burmistrzowi nowy zastrzyk prestiżu, dumy, i chwały!

15 Lutego 2018, godzina 15:10
Oceniono 25 razy 11
~Do IDIOTY poniżej:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Lutego 2018, godzina 09:02
Oceniono 26 razy -14
~do gość
nikt w tym smutnym jak p...a miescie nie chce się ujawnić w komentach ponieważ PUKI CO to miasto należy do Morświniusza Frajera ktory ma wtyki i potrafi zastraszać..... już niedługo, będzie z nim rozjazd niebawem, elo
15 Lutego 2018, godzina 02:59
Oceniono 26 razy 2
~Czy finster nie powinien przeprosić? Już są zdjęcia i filmiki
kibli tzw. toalet Z miejskich szkół i co okazuje się, że Brunka miał rację. Teraz widać kto KŁAMIE, KŁAMIE, KŁAMIE ..., NIE BRUNKA
14 Lutego 2018, godzina 20:48
Oceniono 37 razy 13
~suweren
Finster walczy z samym sobą o następną kadencję . Mówimy NIE ! Anty wartościowym faryzeuszom lewacko - liberalnym ! Każde projekty można dokończyć jak ma się kasę z UE bez Faryzeusza Finstera , żaden to problem ! Okradł mieszkańców Chojnic 2 razy podnosząc czynsz za odpady itd. by dać swoim prezesom podwyżki . Dzisiaj dał kiełbasę wyborczą w postaci Kino - Teatru oraz 50% zniżek na bilety miesięczne . PAMIĘTAJCIE , on to nadrobi podwójnie , tak mają platformerskie ścierwa . Za ich rzadów państwo działało jak MAFIA ! A bezprawie było prawem ! . Won ze złodziejami i aferzystami w chojnickich samorządach . CBA jest zajęta w tej chwili Gdańską ośmiornicą , niebawem odwiedzą Chojnice i Człuchów . Nie dajcie się nabierać platformerskim - PRZESTĘPCOM !
14 Lutego 2018, godzina 19:13
Oceniono 35 razy 11
~gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Lutego 2018, godzina 13:26
Oceniono 40 razy -14
~Staś
Czy ktoś może mi powiedzieć czy - Arseniusz Finster - to polskie imię i nazwisko ? Wybierzmy przyszłego burmistrza z polskim nazwiskiem , obecne żle mi się kojarzy !
14 Lutego 2018, godzina 09:43
Oceniono 46 razy -2
~Balbina
Finster i jego trupa z Platformy Obywatelskiej są znani mieszkańcom jako - manipulatorzy i kłamcy . Do wyborów samorządowych jeszcze z tymi faryzeuszami wytrzymamy . Potem narodowe czyszczenie i odsiew ziarna od plew . Finster wyjedzie pierwszy , wiele już lat siedzą na stołkach i w nie pierdzą , czas to przewietrzyć . Są ludzie młodzi , lepiej wykształceni a nie po sowiecko - kacapskich Uniwersytetach
14 Lutego 2018, godzina 09:33
Oceniono 53 razy 13
~Mama
Mój syn stara się nie korzystać z toalety w szkole podstawowej. Ławki, które od lat oglądam na zebraniach w większości przypadków są raczej bardzo stare. Jedną z sal odnawialiśmy z rodzicami na własny koszt, bo żal było patrzeć na ochydztwo miejsca, gdzie miały przebywać maluchy.
Zabawne, ale babcia zaproszona na 21 stycznia, zobaczyła dawne mury swojej szkoły, stwierdziła, że niewiele się tu zmieniło ....
Pięknie.......
14 Lutego 2018, godzina 03:00
Oceniono 53 razy 17
~ Bobby Sands
http://polityka-chojnice.blogspot.com/2018/02/may-harry-i-problemy-miasta.html
13 Lutego 2018, godzina 23:58
Oceniono 33 razy 1
~Brawo - do poniżej
pasuje jak ulał, doskonale znasz chojnickiego butnego krzykacza
13 Lutego 2018, godzina 21:00
Oceniono 44 razy 6
~Kłamca
Kłamstwem komplement rozdaję
i fałszem ciosy zadaję
Z kłamstwem zjadam śniadanie
przy kłamstwie poprawiam wieczorem posłanie
kłamstwo pomaga
pomaga też zdrada

imię toksyczne jak jad
zatruty kto owoc mój zjadł

Rządzę latami wśród cuchnących biznesów
mój dwór ma głowę do interesów
żreć więcej chcę i więcej moi Kochani
znów wygram, a Wy będziecie przegrani!13 Lutego 2018, godzina 20:38
Oceniono 48 razy 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 388.00 DKKDKK 57.10 58.60
EUREUR 427.00 439.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 43.50 45.00
GBPGBP 492.00 505.00 SEKSEK 40.00 41.50
Aktualizacja: 2019-02-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 385.00 DKKDKK 57.50 58.20
EUREUR 431.00 434.50 RUBRUB 5.60 6.20
CHFCHF 379.00 385.00 NOKNOK 44.10 44.60
GBPGBP 496.00 501.00 SEKSEK 40.50 41.20
Aktualizacja: 2019-02-23 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyższeniem opłat w strefie płatnego parkowania?
Ceny paliw2019-02-20

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.96 zł 1.99 zł
Circle K 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
MZK 4.7 zł 4.85 zł 4.92 zł 2.02 zł
Orlen 4.72 zł 4.99 zł 4.94 zł 1.97 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij