Wtorek, 19 Czerwca 2018 | Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii | Pogoda: 16°C, 1019 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. arch.

III Chojnicki Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

- Wszystkich, którym idea żołnierzy wyklętych jest bliska zapraszamy na to wydarzenie - zachęca Bartosz Bluma z koła terenowego PiS w Chojnicach. Termin 1 marca (czwartek) godz. 16:30, Stary Rynek.


- 1 marca zapraszamy serdecznie wszystkich, którym pamięć historyczna jest bliska i upamiętnienie tych żołnierzy, którzy nie mogli żyć w wolnym kraju i zginęli zaraz po wojnie bądź  w trakcie działań wojennych. Zapraszamy o 16:30 na chojnicki rynek - mówi Bartosz Bluma.

Trasa marszu tradycyjnie już będzie wiodła ulicami Kościuszki, Gdańską aż do Świętopełka, gdzie uczestnicy złożą kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy I Batalionów Strzelców.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~prawda o wyklętych
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
09 Maja 2018, godzina 11:17
Oceniono 38 razy -26
~Pierwszy z brzegu "bohater" niejaki R.R. ps. "Bury"
Niesamowity wiracha i kozak wobec bezbronnych starców, kobiet i dzieci. Kiedy został złapany, ujawnił skrytkę ze swoim archiwum znajdującą się aż w Karpaczu, ujawnił wszystkie swoje swoje meliny, ujawnił nazwiska, pseudonimy i adresy swoich "żołnierzy". Wszystkimi zbrodniami obciążył swojego zastępcę ppor. o pseudonimie "Rekin", tak bardzo chciał uratować swoją dupę, że wydał wszystkich!
26 Lutego 2018, godzina 21:22
Oceniono 135 razy 23
~Oooooo Ciemny Lud przystąpił do pracy
Zaczął stawiać minusy, bo prawda o przeklętych nie jest zgodna z linią polityczną ich jedynej prawej i sprawiedliwej oraz umiłowanego wodza. Na ostatnim plenum nakazano organizować marsze i biegi, nie ważne, że ofiary przeklętych przewracają się w grobach widząc taką sprawiedliwość.
26 Lutego 2018, godzina 20:32
Oceniono 137 razy 25
~Do kiedy można głosić PRAWDĘ o przeklętych?
Od którego dnia będą przychodzić o świcie i zakuwać w kajdanki tych którzy mówią i piszą prawdę o waszych "bohaterach" przeklętych, jakie będą wyroki za tą prawdę w "prawym i sprawiedliwym" państwie. Wyroki będzie narzucał sądowi Zero z byleJakim czy naczelny wódz z ul. Nowogrodzkiej?
24 Lutego 2018, godzina 22:37
Oceniono 175 razy 25
~W Hajnówce odbył się III marsz
różnej maści prawicowców którzy uczcili niejakiego "Burego" mordercę 79 cywilów narodowości Białoruskiej. Takich k.... mać bandziorów uważacie za bohaterów? Jeżeli tak, to jesteście siebie warci. Czy ci narodowcy to takie głąby, czy jednak osobnicy niespełna rozumu, bo jak takiego nazwać jeżeli na rękawie ma biało-czerwoną opaskę a obok przypięty "krzyż żelazny", odznaczenie przyznawane żołnierzom niemieckim za odwagę?
24 Lutego 2018, godzina 21:44
Oceniono 175 razy 25
~kld6003
Jak można pomieszać kibolowską politykę żołnierzy wyklętych z 1 Batalionem Strzelców. Honor i Ojczyzna, szacunek dla praworządności - aż się wzdddrygam
23 Lutego 2018, godzina 22:36
Oceniono 187 razy 25
~Olek Mrówczyński jako zdrajca Polski będzie siedział!

Dla zdrajców Polski jedynym właściwym miejscem pobytu jest więzienna cela. Olek Mrówczyński jest zdrajcą Polski z powodu wielokrotnego i świadomego łamania praw Konstytucji RP, z powodu niszczenia polskiej demokracji, i obniżania prestiżu Polski w Europie i na świecie!

23 Lutego 2018, godzina 22:20
Oceniono 193 razy 25
~FZGT

My kibole i faszyści z FZGT będziemy na pochodzie by uczcić wszystkie gwałty i mordy dokonane przez żołnierzy wyklętych! Jako żołnierze Obrony Terytorialnej będziemy brać przykład z żołnierzy wyklętych jak gwałcić i mordować ludność cywilną - dla nas są oni niedoścignionym wzorem okrucieństwa i nienawiści obecnie przedstawianych jako patriotyzm!

Chwała żołnierzom wyklętym i wszystkim innym bohaterskim gwałcicielom i mordercom!

23 Lutego 2018, godzina 16:56
Oceniono 195 razy 25
~bolo łącznik
czy będzie też ONR i płonące pochodnie?
23 Lutego 2018, godzina 12:11
Oceniono 183 razy 25
~ZygiZygi Za
Pan B.B z Pis-u jest tak zaczadzony ideologicznie, że jak Jarek mu powie, że B.B działał w PZPR ( chociaż z racji wieku nie mógł ) to ten w to uwierzy i przyjmie to za fakt
23 Lutego 2018, godzina 09:56
Oceniono 193 razy 21
~Zablokować ten marsz!!!
Co to jest, czy w Chojnicach nie ma odważnych ludzi którzy znają prawdę o tym kim byli "wyklęci", czy nie ma ludzi którym nie zdążono wyprać mózgów i nawciskać do głowy kłamstw? Ludzie nie dajmy się zwariować!!!
23 Lutego 2018, godzina 08:56
Oceniono 191 razy 21
~Czy można potępiać Ukraińców?


Czy można potępiać Ukraińców, ze upamiętniają Stefana Banderę, banderowców, i ukraińskich faszystów walczących razem z hitlerowcami przeciwko wojskom radzieckim i polskim gdy w Polsce upamiętnia się morderców oficjalnie nazywanych "żołnierzami wyklętymi", którzy z przyjemnością mordowali polską cywilną ludność należącą do mniejszości narodowych i religijnych? Wydaj mi się, że pochody ku czci "żołnierzy wyklętych" powinny także objąć swoim patronatem uhonorowanie banderowców, Ukraińców z SS "Galicja", i wszystkich innych morderców, którzy brali udział w masowych mordach obywateli polskich narodowości żydowskiej podczas Pogromu Kieleckiego i w podczas mordu polskiej ludności narodowości żydowskiej w Jedwabnem! Każdy miałby możliwość uhonorowania swoich ulubionych bandziorów, gwałcicieli, i morderców!

22 Lutego 2018, godzina 23:04
Oceniono 172 razy 34
~bombadil
o AK już zapomnieli ?
17 Lutego 2018, godzina 20:55
Oceniono 145 razy 29
~Żołnierze wyklęci
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
17 Lutego 2018, godzina 15:27
Oceniono 169 razy -59
~wyklety
ci wykleci to partyzantka, która tez mordowala swoich
16 Lutego 2018, godzina 11:42
Oceniono 252 razy 26

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 364.00 376.00 DKKDKK 56.70 58.20
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 364.00 379.00 NOKNOK 44.50 46.00
GBPGBP 483.00 496.00 SEKSEK 41.00 42.50
Aktualizacja: 2018-06-18 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.50 DKKDKK 57.10 57.90
EUREUR 427.00 430.50 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 369.00 376.00 NOKNOK 45.00 45.70
GBPGBP 487.00 492.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-06-18 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -