Czwartek, 19 Lipca 2018 | Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego | Pogoda: 20°C, 1011 hPa, wiatr 9.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Podpis i pieczątka nie świądczą o autorstwie

Twierdzi Marek Szczepański, przewodniczący rady społecznej szpitala, odmawiając odpowiedzi na pytanie radnej opozycji do sprawozdania z pracy gremium.


Wicestarosta Marek Szczepański jest przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. J. K. Łukowicza w Chojnicach. Zasiadają w niej jeszcze samorządowcy z gmin wchodzących w skład powiatu: Józef Skiba, Robert Piesik, Jolanta Fierek, Barbara Rydygier, Mariola Rodzeń, Bożena Stępień, Zbigniew Mania oraz przedstawiciel wojewody Marcin Wałdoch. Sprawozdanie z działalności rady za rok 2017 trafiło niedawno pod obrady rady powiatu. Z dokumentu wynika, że do zadań RSS należy opiniowanie planu finansowego, przyznawanie nagród dyrektorowi szpitala, ale i jego zwolnienie. Rada analizuje też skargi i wnioski pacjentów. Podczas czterech ubiegłorocznych posiedzeń zajęła się m.in. pismami pacjentów. Uznano, że na 14 skarg w 2016 roku jedna była zasadna. Oprócz nich wpłynęło 13 "podziękowań i sugestii", m.in. za "zgon pacjenta"...

Reklama | Czytaj dalej »

- Kto dziękował i komu za niewłaściwe zachowanie, za błędy w rejestrowaniu pacjentów, odmowę rejestracji czy zgon pacjenta? Bo takie informacje są zawarte na tej stronie - radna Mirosława Dalecka pytanie skierowała do przewodniczącego rady społecznej. - Myślę, że jest to błąd i tak poważnie chciałabym zapytać - ile rzeczywistych podziękowań było? Czy więcej od skarg w 2016?

- Kto dziękował i komu...


Marek Szczepański nie poczuwał się do bycia ich adresatem i odesłał do dyrektora Leszka Bonny, obecnego zresztą na sesji. Ten głosu jednak nie zabrał. Zdumiona radna przypomniała, że pod opracowaniem to właśnie przewodniczący rady złożył podpis i podbił pieczątkę. Zdaniem Szczepańskiego jednak nie jest to równoznaczne z autorstwem.  - Jest wyraźnie napisane, że to pan dyrektor przedstawił tego rodzaju informacje. Ja do tego materiału nie mam prawa się odnosić, robić sprostowań itd. To jest materiał poglądowy. Ja się podpisuję, gdyż to jest odtwórcza praca z posiedzenia rady społecznej szpitala.

- Jest wyraźnie napisane, że to pan dyrektor przedstawił tego rodzaju informacje...


W sprawozdaniu przyjętym na sesji podpisu dyrektora lecznicy brak. Same posiedzenia odbywają się co prawda w szpitalu i to z udziałem dyrektora, ale w roli gościa. Nawet protokoły z posiedzeń RSS znajdują się w starostwie.

Materiały sesyjne 8.03.18 r. (sprawozdanie RSS na stronach 11 - 22)

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

33 komentarzy

~To są "jaja", takie bzdury przedstawiają w sprawozdaniu a wicestarosta to podpisał
Podziękowania i sugestie za II półrocze 2016 roku.
RODZAJ/ CZEGO DOTYCZY
- Niewłaściwe zachowanie.
- Odmowa rejestracji do X.
- Zgon pacjenta.
- Niewłaściwe zachowanie.
- Niewłaściwe udzielenie świadczeń.
- Niewistnięcie udzielenie świadczeń.
- Niewłaściwe zachowanie.
15 Kwietnia 2018, godzina 21:40
Oceniono 2 razy 2
~Do poniżej
I nie dotyczy to Laleczki.
16 Marca 2018, godzina 09:33
Oceniono 2 razy 2
~Przyjaciel ludu
Ten, którego nie oczerniali wrogowie ludu, nie jest jego szczerym przyjacielem.
16 Marca 2018, godzina 07:36
Oceniono 6 razy 6
~Ooooo
Szczepański może podpisać i nie brać żadnej za to odpowiedzialności, czas kończyć waść i dalej się nie ośmieszać
15 Marca 2018, godzina 18:56
Oceniono 26 razy 26
~do p. Moniki
no i teraz to ma Pani przerąbane! Nie chcę straszyć, ale trafiła Pani na czarną listę wałka. Od tej chwili będzie Pani opluwana, wyśmiewana, wyszydzana i "wałkowana" tj. w usta Pani i pióro włożone zostaną takie frazy, że ich sens zrozumie tylko wałek.
Przykre, ale została Pani "siłownikiem Finstera" i "paladynem Brunki" w "tandemie z Kaczmarkiem". Obawiam się, że będzie to służyło tylko PO, bo wałek jako członek PiS wykopał już topór wojenny i zawarł braterstwo krwi z lewacką ordą z Charzyków, co hołdu nie składa Antkowi (i z ORMO i z PiSu). A PChS już płacze bo szampan w lodówce satrapy się chłodzi...
Trzeba było sprostować i przeprosić, a potem sprostować przeprosiny i przeprosić sprotowanie i ...
Bój się ...bloga
15 Marca 2018, godzina 12:07
Oceniono 25 razy 7
Do WAŻNE!!!
W poniższym artykule nigdzie nie napisałam, że pod obecność przedstawiciela wojewody Rada Społeczna Szpitala przyjęła sprawozdanie przy aprobacie Marcina Wałdocha. To relacja z sesji rady powiatu, podczas której przyjęto sprawozdanie z działalności RSS. Na początku podaję skład RSS, a nie listę obecności na jakimś konkretnym posiedzeniu. Sprostowanie odnosi się do faktów, a nie czyjejś nadinterpretacji. Sprostowanie nie jest też uzupełnieniem artykułu, cytując Pana/Pani wypowiedź: "Proszę więc, aby redaktor Monika Szymecka sprostowała swój artykuł, dodając, że na tym posiedzeniu na którym Rada Społeczna przyjęła takie dokumenty nie był obecny przedstawiciel wojewody pomorskiego Marcin Wałdoch".
Jak już wcześniej wspomniałam, nie podaję informacji o posiedzeniu RSS, podczas której przyjmowany był dokument, ani tym bardziej listy obecnych wówczas osób. Treść artykułu w żaden sposób nie uprawnia do przyjęcia takiego założenia. Monika Szymecka.
15 Marca 2018, godzina 10:35
Oceniono 22 razy 8
~don
Leszcza wybielanie się na bezczelnego: "nie byłem obecny","nie mogłem nic zrobić". Wałek to żmija. Nie pierwszy raz schował głowę w piasek. Pewnie znowu zachlał.
15 Marca 2018, godzina 09:17
Oceniono 17 razy 11
~Z ostatniej Rady Społecznej
Zapoznajcie się z protokołem z ostaniej Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, tam są dopiero kwiatki: http://bip.powiatchojnice.pl/Article/id,1863.html
14 Marca 2018, godzina 22:56
Oceniono 22 razy 18
~Do Panie Wałdoch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Marca 2018, godzina 22:49
Oceniono 27 razy -11
~Do poniżej
Być może dlatego nie czytają, co im się daje do podpisu ???
14 Marca 2018, godzina 22:47
Oceniono 25 razy 19
~pieniążki
Za udział w pracach Rady Społecznej, członkowie Rady Społecznej nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.
14 Marca 2018, godzina 22:46
Oceniono 23 razy 3
~Archiwum X
Wszyscy, którzy twierdzą, że przewodniczący nie czytał są w błędzie! Czytał!!! Problem, że AMEBA nigdy nie rozumie tego co czyta.
14 Marca 2018, godzina 22:28
Oceniono 13 razy 7
~Jakie jest wynagrodzenie członków rady?

Ile pieniędzy dostaje Marek Szczepański, przewodniczący rady społecznej szpitala - za swoją działalność w tej radzie (nie uwzględniając łapówki od Leszka Bonny)? Ile otrzymują pozostali członkowie rady?

14 Marca 2018, godzina 21:55
Oceniono 20 razy 4
~Panie Wałdoch
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Marca 2018, godzina 21:24
Oceniono 35 razy -11
~WAŻNE!!!
Dziennikarska dociekliwość nakazywałaby, żeby Pani redaktor dokładnie sprawdziła dane, bo o ile Marcin Wałdoch jest członkiem Rady Społecznej z ramienia wojewody, to akurat na tym posiedzeniu na którym analizowany skargi, sugestie i podziękowania, Marcina Wałdocha nie było. Natomiast z artykuły wynika, jakoby pod obecność przedstawiciela wojewody Rada Społeczna przyjęła takie właśnie informacje przy aprobacie Marcina Wałdocha, taki odbiór jest niezgodny ze stanem faktycznym. Proszę więc, aby redaktor Monika Szymecka sprostowała swój artykuł, dodając, że na tym posiedzeniu na którym Rada Społeczna przyjęła takie dokumenty nie był obecny przedstawiciel wojewody pomorskiego Marcin Wałdoch.

Dowód na to, że Marcin Wałdoch nie był obecny na tym posiedzeniu znajduje się pod poniższym adresem, gdzie jest zamieszczony skan listy obecności członków Rady Społecznej z tego dnia. Przypuszczam, że gdyby Wałdoch był na tym posiedzeniu, to Marek Szczepański w wyniku lawiny uwag zamknąłby posiedzenie Rady Społecznej, podobnie jak zrobił to na ostatnim posiedzeniu Rady Społecznej w grudniu, kiedy Wałdoch chciał zadawać pytania.

Adres do skanu pisma z listą obecności członków Rady Społecznej na posiedzeniu Rady Społecznej w dniu 20 czerwca 2017 roku, jest to załącznik nr 1 do protokołu: http://bip.powiatchojnice.pl/Article/id,1851.html
14 Marca 2018, godzina 21:03
Oceniono 23 razy 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-19 13:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 370.00 DKKDKK 57.60 58.30
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 44.80 45.40
GBPGBP 482.00 487.00 SEKSEK 41.30 42.00
Aktualizacja: 2018-07-19 13:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?




Ceny paliw2018-07-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 4.99 zł 2.36 zł
Circle K 5.15 zł 5.45 zł 4.97 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.15 zł - 5.13 zł 2.33 zł
MZK 5.13 zł 5.28 zł 4.96 zł 2.34 zł
Orlen 5.17 zł 5.42 zł 4.59 zł 2.33 zł
PKS - - - -