Niedziela, 22 Kwietnia 2018 | Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji | Pogoda: 11°C, 1018 hPa, wiatr 1.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Monika Szymecka

Okno życia uroczyście otwarte

Poświęcił je biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Mieści się przy ul. Ogrodowej 18 przy świetlicy prowadzonej przez siostry franciszkanki. Otwarcie okna życia odbyło się podczas 17. Marszu dla życia, który przeszedł ulicami Chojnic od parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski do parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela. - Pragniemy, aby to okno życia pozwoliło nie tylko uratować życie, ale też było swoistym natchnieniem i prowadziło do pewnej refleksji tych, którzy będą tędy przechodzili - mówił biskup Kasyna.

Video z uroczystości do obejrzenia na facebookowym profilu ch24.

 

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

19 komentarzy

~Faktycznie! Czemu pokropione zostało plastikowe okno?
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Kwietnia 2018, godzina 18:39
Oceniono 39 razy -13
~jeszcze jedna kościelna hucpa
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
16 Kwietnia 2018, godzina 07:37
Oceniono 44 razy -10
~Dla polskich katolików pedofilia to święty sakrament!


Zdegenerowany polski kler katolicki i katolickie zakonnice od lat seksualnie wykorzystują i torturują dzieci - szczególnie sieroty i zaniedbane dzieci z dysfunkcjonalnych rodzin. Księża pedofile są szczególnie chronieni i promowani w polskim kościele katolickim - jak na przykład znany pedofil Józek Wesołowski był wypromowany osobiście przez papieża Karola Wojtyłę aż na arcybiskupa a potem nawet na watykańskiego dyplomatę z pełną wiedzą i świadomością, że cały czas Józek Wesołowski dopuszczał się przestępstw pedofilskich i przemocy wobec dzieci. A i polskie zakonnice katolickie z modlitwą na ustach potrafią pastwić się seksualnie i fizycznie nad małymi dziećmi powierzonymi ich opiece jak na przykład siostra Bernadetta - https://wiadomosci.wp.pl/tag/siostra%20bernadetta. Polscy katolicy zamiast potępiać pedofilie, przemoc, i pastwienie się nad dziećmi przez katolicki kler i zakonnice niestety tolerują te przestępcze zachowania a nawet uważają je za święty sakrament udzielany dzieciom przez księży pedofilów i przez zdegenerowane zakonnice! Według nauczania polskiego kościoła katolickiego fakt, że zakonnice i księża dopuszczają się przemocy pedofilii na bezbronnych dzieciach jest jedynie winą samych dzieci - ofiar przemocy!

Żadna osoba mająca odrobinę empatii i troski o dzieci nie powinna powierzać żadnego dziecka pod opiekę katolickich zakonnic lub katolickiego kleru - szczególnie w Polsce! Polski kler katolicki i zakonnice świadomie tolerują i ochraniają w swoim zdegenerowanym środowisku wszelkie formy dewiacji seksualnych, pedofilii, tortur, i wszelkich innych rodzajów przemocy wobec bezbronnych dzieci i nic nie wskazuje, że nastąpi jakakolwiek poprawa sytuacji w tej dziedzinie wśród polskiego kleru katolickiego i zakonnic!

Dzieci niechciane przez rodziców powinny być przekazywane do adopcji w szpitalach lub do jednostek straży pożarnej aby mogły mieć szanse na unikniecie przemocy seksualnej i fizycznej, która w rękach polskiego kleru katolickiego jest bardzo prawdopodobna!


15 Kwietnia 2018, godzina 23:20
Oceniono 47 razy -9
~ocenzurowany komentarz


~Rysiek Kasyna jeszcze nie rozliczył się z morderstwa

Rysiek Kasyna jako służbowy przełożony plebana Wiesia Madziąga przez lata tolerował i pozwalał Wiesiowi na pijackie ekscesy - szczególnie na jazdy samochodem po pijanemu. Pomimo, że Wiesiek był alkoholikiem Rysiek obojętnie patrzył na jego chorobę i na uzależnienie Wiesia od alkoholu aż do czasu gdy w pijackim amoku pleban Wiesiek Madziąg popełnił samobójstwo i zabił przypadkowego młodego człowieka, który pojawił mu się na drodze.

Rysiek Kasyna jest współodpowiedzialny za zabójstwo jakiego dopuscil się pijany pleban Wiesiek a także personalnie odpowiada za samobójczą śmierć Wiesia, ponieważ Rysiek przez wiele lata tak jak Wiesiek Śmigiel, i Jacek Dawidowski, tolerował pijackie ekscesy i uzależnienie od alkoholu u swego podwładnego plebana Wiesia Madziąga!

Pleban Wiesiek przez lata popadł w chorobę alkoholizmu a Rysiek Kasyna, Wiesiek Śmigiel, i Jacek Dawidowski obojętnie się temu przyglądali pomimo, że dla każdej średnio inteligentnej osoby efekt pijackich przejażdżek samochodem jest do przewidzenia - jest to droga do śmiertelnego wypadku samochodowego! Nadszedł czas aby Rysiek Kasyna, Wiesiek Śmigiel, i Jacek Dawidowski rozliczyli się z tego, że swoją niefrasobliwością i obojętnością wobec patologii alkoholizmu u swojego służbowego podwodnego doprowadzili swoja obojętnością do śmierci dwojga ludzi! Alkoholicy po właściwym leczeniu są w stanie prowadzić produktywne i wartościowe życie! Lecz pewnie dla Rysia Kasyny, Wiesia Śmigla, i Jacka Dawidowskiego (i dla wielu innym chojnickich katolików) życie plebana Wiesia Madziąga nie miało żadnej wartości! Praktyczne działania tych ludzi wykazały, że nie zależało im na życiu plebana Wiesia Madziąga! Łatwiej jest być hipokrytą i ostentacyjnie z fanatykami religijnymi obnosić się z pustosłownymi afiszami i transparentami niż w praktyce zrobić coś szczerze i uczciwie by uratować życie ludzkie. Dla mnie Rysiek Kasyna, Wiesiek Śmigiel, Jacek Dawidowski, i wielu innych chojnickich katolików obojętnie przyglądali się jak Wiesiek Madziąg zapił się na śmierć i w mojej skromnej opinii mają krew plebana Wiesia Madziąga na swoich rękach! Bazując na ich zachowaniu wydaj mi się, że byli nawet zadowoleni, że właśnie tak - samobójstwem w pijackim amoku - zakończyło się życie plebana Wiesia Madziąga!

Rysiek Kasyna, Wiesiek Śmigiel, i Jacek Dawidowski (i wielu innych chojnickich katolików) nie zrobili absolutnie nic by uratować życie Wiesia Madziąga! Widać w praktyce ci cyniczni bigoci i hipokryci reprezentują jedynie cywilizacje śmierci tak jak i stado bezmyślnych baranów idących ich śladami!

11 Kwietnia 2018, godzina 00:22
11 Kwietnia 2018, godzina 08:54
11 Kwietnia 2018, godzina 15:59
11 Kwietnia 2018, godzina 16:01
11 Kwietnia 2018, godzina 16:31
12 Kwietnia 2018, godzina 18:51
15 Kwietnia 2018, godzina 23:20
Oceniono 47 razy -9
~ocenzurowany komentarz


~Aleksandra Kicińska oficjalnie i prywatnie


W prywatnych rozmowach Aleksandra Kicińska nie raz nadmieniała, że nie robi jej to żadnej różnicy czy księża są pedofilami czy też nie. Uważa, że to jest ich prywatna sprawa czy lubią seks z dziećmi czy też nie. Dla niej jest to bez różnicy! Jakkolwiek uważa, że dzieci powinny milczeć o księżach pedofilach i nie oskarżać ich publicznie! Według wyrażanych prywatnie opinii pani Kicińska uważa, że dzieci nie powinny oskarżać księży publicznie, poprzez zgłoszenia na policje lub prokuraturę, a już najgorsze było by gdyby domagały się odszkodowania za pedofilie od księdza lub co gorsza od instytucji świętego kościoła katolickiego!

Wystarczy tylko się zapytać pani Kicińskiej a chętnie po katolicku potwierdzi te jej prywatne wypowiedzi!

10 Kwietnia 2018, godzina 22:55
11 Kwietnia 2018, godzina 15:58
11 Kwietnia 2018, godzina 16:05
11 Kwietnia 2018, godzina 16:32
12 Kwietnia 2018, godzina 18:49
15 Kwietnia 2018, godzina 23:19
Oceniono 48 razy -8
~ocenzurowany komentarz


~Jędrek Gąsiorowski to prawdziwy katolik!

Jędrek Gąsiorowski jako dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chojnicach nadzorując rodziny zastępcze przez wiele lat po katolicku tolerował i tuszował pedofilie do jakiej dochodziło w rodzinach zastępczych pod jego nadzorem.

Niedawno pełnoletnia już dziewczyna zgłosiła na policje fakt wieloletniego molestowania seksualnego i pedofilii przez opiekuna w rodzinie zastępczej. Parę lat temu będąc nieletnim dzieckiem poinformowała o pedofilii także Gąsiorowskiego lecz jako zdewociały katolik wolał zignorować zgłoszenie dziewczynki, i zatuszować przestępstwo i tym samy pozwolił pedofilowi dalej molestować dziecko przez następne lata aż do momentu uzyskania przez nią pełnoletności!

Gąsiorowski to prawdziwy katolik i kler katolicki może być pewien, że ten dewota żadnego księdza-pedofila nigdy nie potępi za pedofilie popełnioną na nieletnich dzieciach!

10 Kwietnia 2018, godzina 23:20
11 Kwietnia 2018, godzina 15:59
11 Kwietnia 2018, godzina 16:04
11 Kwietnia 2018, godzina 16:33
12 Kwietnia 2018, godzina 18:49
15 Kwietnia 2018, godzina 23:18
Oceniono 48 razy -8
~jeszcze jedna kościelna hucpa
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Kwietnia 2018, godzina 22:01
Oceniono 86 razy -20
~ocenzurowany komentarz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Kwietnia 2018, godzina 18:51
Oceniono 88 razy -18
~ocenzurowany komentarz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Kwietnia 2018, godzina 18:49
Oceniono 88 razy -18
~ocenzurowany komentarz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
12 Kwietnia 2018, godzina 18:49
Oceniono 85 razy -17
~każdy, kto popiera pedofilię, jest skrytym pedofilem lub totalnym tchórzem
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Kwietnia 2018, godzina 18:40
Oceniono 94 razy -18
~co to za organizacja????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
11 Kwietnia 2018, godzina 16:41
Oceniono 99 razy -15
~Dla polskich katolików pedofilia to święty sakrament!

Zdegenerowany polski kler katolicki i katolickie zakonnice od lat seksualnie wykorzystują i torturują dzieci - szczególnie sieroty i zaniedbane dzieci z dysfunkcjonalnych rodzin. Księża pedofile są szczególnie chronieni i promowani w polskim kościele katolickim - jak na przykład znany pedofil Józek Wesołowski był wypromowany osobiście przez papieża Karola Wojtyłę aż na arcybiskupa a potem nawet na watykańskiego dyplomatę z pełną wiedzą i świadomością, że cały czas Józek Wesołowski dopuszczał się przestępstw pedofilskich i przemocy wobec dzieci. A i polskie zakonnice katolickie z modlitwą na ustach potrafią pastwić się seksualnie i fizycznie nad małymi dziećmi powierzonymi ich opiece jak na przykład siostra Bernadetta - https://wiadomosci.wp.pl/tag/siostra%20bernadetta. Polscy katolicy zamiast potępiać pedofilie, przemoc, i pastwienie się nad dziećmi przez katolicki kler i zakonnice niestety tolerują te przestępcze zachowania a nawet uważają je za święty sakrament udzielany dzieciom przez księży pedofilów i przez zdegenerowane zakonnice! Według nauczania polskiego kościoła katolickiego fakt, że zakonnice i księża dopuszczają się przemocy pedofilii na bezbronnych dzieciach jest jedynie winą samych dzieci - ofiar przemocy!

Żadna osoba mająca odrobinę empatii i troski o dzieci nie powinna powierzać żadnego dziecka pod opiekę katolickich zakonnic lub katolickiego kleru - szczególnie w Polsce! Polski kler katolicki i zakonnice świadomie tolerują i ochraniają w swoim zdegenerowanym środowisku wszelkie formy dewiacji seksualnych, pedofilii, tortur, i wszelkich innych rodzajów przemocy wobec bezbronnych dzieci i nic nie wskazuje, że nastąpi jakakolwiek poprawa sytuacji w tej dziedzinie wśród polskiego kleru katolickiego i zakonnic!

Dzieci niechciane przez rodziców powinny być przekazywane do adopcji w szpitalach lub do jednostek straży pożarnej aby mogły mieć szanse na unikniecie przemocy seksualnej i fizycznej, która w rękach polskiego kleru katolickiego jest bardzo prawdopodobna!



10 Kwietnia 2018, godzina 20:57
Oceniono 117 razy -9
~Szafarz
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Kwietnia 2018, godzina 20:51
Oceniono 85 razy -59
~Michał Gruchała
Każdy obywatel więcej w Chojnicach jest na wagę złota. Okno jest dobrym pomysłem. Zdarza się że kobiety po porodzie zostawione same sobie z dzieckiem chcą się go pozbyć. Faceci pomagajcie matkom swoich dzieci!!! Teraz będą miały okno życia. Dziękujemy sistrom za pomoc
10 Kwietnia 2018, godzina 20:17
Oceniono 102 razy 30

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 334.00 347.00 DKKDKK 55.00 56.50
EUREUR 411.00 423.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 341.00 358.00 NOKNOK 42.50 44.00
GBPGBP 468.00 481.00 SEKSEK 39.30 40.80
Aktualizacja: 2018-04-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 338.00 343.00 DKKDKK 55.50 56.20
EUREUR 415.00 419.00 RUBRUB 5.53 5.54
CHFCHF 345.00 355.00 NOKNOK 42.90 43.60
GBPGBP 472.00 477.00 SEKSEK 39.70 40.40
Aktualizacja: 2018-04-21 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-04-19

E95 E98 ON LPG
BP - - - -
Circle K 4.92 zł 5.27 zł 4.79 zł 2.04 zł
Lotos Optima 4.92 zł - 4.79 zł 2.04 zł
MZK 4.87 zł 4.97 zł 4.75 zł 2.04 zł
Orlen 4.95 zł 5.22 zł 4.83 zł 2.05 zł
PKS 4.95 zł - 4.83 zł 2.04 zł