Piątek, 19 Lipca 2019 | Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. red., fot. KPP Chojnice

Przyszli policjanci zdobywali doświadczenie na obozie szkoleniowym

Policjanci z chojnickiej komendy wspólnie z uczniami Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach uczestniczyli w obozie szkoleniowym przygotowującym do pracy w służbach mundurowych. Przyszli adepci sztuki policyjnej kształcili się pod okiem specjalistów, instruktorów taktyk i technik interwencji. Zdobyte doświadczenie oraz wspólnie spędzony czas ma zaowocować w przyszłości świadomymi decyzjami co do swojej przyszłości związanej ze służbą.


Policjanci wspólnie z kadrą pedagogiczną Technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach zorganizowali obóz szkoleniowy w Ośrodku Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Suchej, który miał na celu podniesienie wiedzy, umiejętności i sprawności fizycznej uczniów, którzy chcą w przyszłości założyć mundur. Młodzież chojnickiego technikum wraz z rówieśnikami z innych szkół mundurowych z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w różnego rodzaju wykładach dotyczących m.in. problemu kształtowania poczucia własnej wartości i umiejętności samooceny. Nie zabrakło również szkolenia dotyczącego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

- Podczas prowadzonych zajęć uczniowie mogli poznać samego siebie w nowych, czasami trudnych sytuacjach. Poczucie współdziałania w grupie jakie towarzyszyło kadetom w trakcie wykonywanych ćwiczeń, stały się podstawą integracji oraz kluczem do odbioru treści z zakresu funkcjonowania policji. Prowadzone przez wykwalifikowanych mundurowych coroczne warsztaty mają charakter typowo szkoleniowy. Oprócz kształtowania postaw, nastawione są na przekazywanie przez funkcjonariuszy fachowej wiedzy wraz z elementami praktycznymi - mówi st. sierż. Justyna Przytarska rzecznik prasowy chojnickiej policji.

- Kadeci wykazywali się dużym zaangażowaniem w trakcie szkolenia. Uczyli się technik samoobrony, obezwładniania osoby agresywnej oraz kształtowali swoja dyscyplinę podczas musztry policyjnej prowadzonej przez asp. sztab. Dariusza Piekarskiego. Doskonalili również umiejętności z zakresu szyków marszowych i działań zwartych jednostek policyjnych, a także przeprowadzili szkolenia strzeleckie - dodaje policjantka.

Dwudniowy pobyt szkoleniowy w Suchej zakończył się podsumowaniem i wspólnym obiadem. Pomimo zmęczenia przyszli mundurowi byli w pełni usatysfakcjonowani i zadowoleni z warsztatów. Deklarowali, że w przyszłym roku chcieliby kolejny raz przeżyć wspaniałą policyjną przygodę.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~Gość
Janik na burmistrza ! Koń by się uśmiał ! Ale w tych czasach wszystko możliwe. Przykładem są wyborcy PiS. Ale załóżmy, że Janik startuje i.....wygrywa. Nie daj Boże, to dopiero będzie w Chojnicach cyrk na kółkach. Drżyjce urzędnicy miejscy, starostwa, prokuratorz, sędziowie, policjanci, dyrektorzy, szefowie spółek itp, itp, itp. Boże broń Chojnice.
19 Maja 2018, godzina 07:01
Oceniono 15 razy 15
~jotdwatrzy
Przypadek Tomasza Komendy się powtarza. Prokuratura naciska na sąd żeby skazał bez dowodów.
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23404312,sedzia-od-sprawy-tylman-odchodzi-z-wydzialu-karnego.html?disableRedirects=true
16 Maja 2018, godzina 16:29
Oceniono 5 razy 5
~nie zapominajmy o przypadku Tomasza Komendy ...

... gdzie niewinny człowiek został skazany na podstawie sfabrykowanych zeznań i fikcyjnych dowodów na 25 lat wiezienia ... z czego przesiedział 18 lat zanim został uniewinniony.

Skorumpowani pisowscy policjanci, prokuratorzy, sędziowie, i minister sprawiedliwości (Leszek Kaczyński) bez zmrużenia oka zrobili wszystko by niewinny człowiek poszedł siedzieć za morderstwo, z którym nie miał nic do czynienia!

Oby bandyci - od policjanta aż po ministra - wykorzystujący korupcyjnie prawo by skazywać niewinnych ludzi zostali skazani zgodnie z polskim prawem i ponieśli zasłużone kary za spisek by skazać i uwięzić niewinnego człowieka na wieloletnie wiezienie!

16 Maja 2018, godzina 15:45
Oceniono 8 razy 4
~... gdy powróci do Polski praworządność ...

Mam nadzieje, że gdy wróci do Polski demokracja i praworządność to wszyscy policjanci, którzy dopuścili się w ostatnich latach kryminalnych przestępstw na usługach pisowskich mocodawców poniosą zasłużone kary według ustaw i praw ustanowionych przez pisowców - włącznie z pozbawieniem ich emerytury. Pod pisowskimi rządami polska policja został przetworzona na brutalne siły represyjne skierowane przeciwko politycznej opozycji - tak jak to było dawniej za czasów komuny. Bez przykładnego ukarania wszystkich przestępców i ich mocodawców chroniących się za policyjnym mundurem, ministerialnymi posadami, i poselskimi immunitetami (włącznie z policyjnymi bandytami i ich mocodawcami odpowiedzialnymi za zamordowanie Barbary Blidy) nie dojdzie do odnowy policji w Polsce!

Policja w praworządnym demokratycznym państwie musi być niezależna od politycznego wpływu i powinna być nadzorowana przez mieszaną komisje cywilów, prawników, i policjantów by zapewnić, że praworządność i etyka będą głównym drogowskazem działań policji w przyszłości!

16 Maja 2018, godzina 14:34
Oceniono 19 razy 17
~US
Byc psem na uslugach wladzy chronic bogatych przed biednymi lub paŁowac strajkujacych upominajacych sie o wlasne prawa i sprawiedliwosc.To trzeba upasc bardzo nisko i nie miec godnosci. Wiadomo ze policja nie stanie nigdy po stronie obywateli domagajacych sie sprawiedliwosci tylko bedzie bronila politykow legalnie okradajacych upadlajacych spoleczenstwo,(nie znam ani jednego przykladu wstawienia sie policji za spoleczenstwem przeciwko korupcji wladzy).
16 Maja 2018, godzina 13:09
Oceniono 14 razy 14
~Mariusz J
Wybory idą pręznym krokiem .

Kiedy zostanę burmistrzem , wszystkich z policji zwolnie z hukiem !

A Krzysztofa P rozlicze za stallking
16 Maja 2018, godzina 11:04
Oceniono 23 razy -7
~"Coraz trudniej spotkać tam kogoś inteligentnego"

Pisowska policja lepszego sortu ma problemy:
Nie ma chętnych do pracy w policji. "Coraz trudniej spotkać tam kogoś inteligentnego"
http://innpoland.pl/143443,chcesz-pracowac-w-policji-teraz-to-latwe-maja-potezne-braki-kadrowe

Wiec chyba nie ma się co dziwić, że do pisowskiej policji najmują już takich bandziorów jak ci, którzy we Wrocławiu po wcześniejszych torturach zamordowali Stachowiaka. A i ich przełożeni i dowódcy nie są lepsi od bandziorów w policyjnych mundurach bo ich ochraniali i tuszowali sprawę z morderstwem. Według prawa powinno to by uznane jako instytucjonalna, materialna, logistyczna pomoc udzielona mordercom by mogli uniknąć założonej kary za morderstwo!


15 Maja 2018, godzina 23:41
Oceniono 18 razy 10
~SIMUNIC
I będą przychodzic tacy bezrobotni , bedzie wiecej baboli popelnianych , absurdy pokazywane w tv .
Efekt pieniadze ! smiech na sali co policja zarabia .
Do tego kraj doprowadzil do upodlenia policji !
Glupole beda rzadzic , wysylani na szkoly pozniej oficerskie , bo donosza na kolegow ( jak wspomiany Włodek M. ) i taka kadra bedzie rzadzila a glupsza juz puka do drzwi .
15 Maja 2018, godzina 23:35
Oceniono 19 razy 13
~baloo
http://innpoland.pl/143443,chcesz-pracowac-w-policji-teraz-to-latwe-maja-potezne-braki-kadrowe
15 Maja 2018, godzina 22:16
Oceniono 10 razy 10
~odblaskowy pieszy
Oczywiście w ramach prewencji ruchu drogowego przedstawiono młodzieży film pt: "Komendant KPP Chojnice pokazuje jak jechać ul. Drzymały-Rogali". Pouczające doświadczenie!
15 Maja 2018, godzina 20:39
Oceniono 17 razy -1
~Polskiej policji brak uczciwosci, praworzadnosci, etyki, i zwyklego zdrowego rozsadku!

Przyszli adepci sztuki policyjnej kształcili się pod okiem specjalistów, instruktorów taktyk i technik interwencji. Po tych szkoleniach polscy policjanci są wystarczająco sprawni technicznie lecz rutynowo polskim policjantom brak uczciwości, etyki, zdrowego rozsądku i logiki! Te braki są przyczyną korupcji i degeneracji w policji. Bardzo często polscy policjanci sami uważają się za stojących ponad prawem - rutynowo łamią przepisy prawa i używają swoją pozycje w policji by uniknąć kary (tak jak komendant chojnickiej kpp za pirackie jazdy samochodem), dopuszczają się bandyckich przestępstw jak tortur i morderstw z pełnym pobłażaniem współpracowników i przełożonych (tak jak w przypadku przypadkowo aresztowanego, torturowanego, i zamordowanego przez policjantów Stachowiaka na posterunku Wrocław-śródmieście), i w wielu przypadkach ekscesywnie przekraczają zdrowy rozsądek w karaniu sprawców drobnych wykroczeń (jak kradzieże małego batonika czekolady lub za pijacką jazda rowerem) podczas gdy osoby wpływowe i bogate popełniają groźne i społecznie bardzo szkodliwe przestępstwa z pełna bezkarnością i pobłażaniem policji (jak na przykład pijackie jazdy samochodami kleru i samorządowców lub korupcyjne kradzieże społecznego majątku przez samorządowców są z reguły tuszowane i bezkarnie tolerowane przez chojnickich policjantów i prokuratorów).

Naszej polskiej policji brakuje zwykłej uczciwości, poczucia etyki, a także zdrowej logiki i rozsądku działań, a także brak im cywilnej i profesjonalnej odwagi by egzekwować prawo wobec wszystkich włącznie z bogatymi i wpływowymi obywatelami naszego państwa a nie tylko przesadnego stosowania prawa wobec biednych, nieedukowanych i pozbawionych koneksji obywateli. W tych dziedzinach polska policja jest daleko z tyłu za cywilizowanym światem demokratycznych państw!


15 Maja 2018, godzina 18:53
Oceniono 27 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 385.00 DKKDKK 56.00 57.50
EUREUR 419.00 431.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 378.00 393.00 NOKNOK 43.20 44.70
GBPGBP 467.00 480.00 SEKSEK 39.60 41.10
Aktualizacja: 2019-07-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 378.00 382.00 DKKDKK 56.50 57.20
EUREUR 423.00 427.00 RUBRUB 5.60 6.30
CHFCHF 383.00 389.00 NOKNOK 43.70 44.40
GBPGBP 471.00 476.00 SEKSEK 40.00 40.70
Aktualizacja: 2019-07-19 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Urlop wykorzystasz:

Ceny paliw2019-07-17

E95 E98 ON LPG
BP 5.05 zł 5.41 zł 4.99 zł 1.95 zł
Circle K 5 zł - 4.94 zł 1.9 zł
Lotos Optima 5.01 zł - 4.94 zł 1.91 zł
MZK 5 zł 5.15 zł 4.94 zł 1.99 zł
Orlen 5.02 zł 5.26 zł 4.95 zł 1.92 zł
PKS 5.01 zł - 4.94 zł 1.91 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij