Niedziela, 24 Czerwca 2018 | Imieniny: Danuty, Jana, Janiny | Pogoda: 19°C, 1014 hPa, wiatr 16 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Krzysztof Różycki

Wystawa broni

Miłośnicy militariów mają wyjątkową okazję by podziwiać wyjątkowy i bardzo zróżnicowany zbiór broni palnej. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Chojnicach przy ulicy Młodzieżowej trwa Druga Chojnicka Wystawa Broni.

Organizator wydarzenia -  Klub Strzelecki Chojnice LOK, zaprosił na wystawę kolekcjonerów z Warszawy, Poznania czy Łodzi oraz producentów broni z Polski, Niemiec, Czech, Austrii, USA i Izraela. Pośród eksponatów pojawiły się egzemplarze broni długiej i krótkiej, które królowały w okresie II wojny światowej i latach powojennych, sporą grupę tworzyła broń będąca na wyposażeniu służb mundurowych w okresie PRL.

Reklama | Czytaj dalej »

Na wystawie pojawiła się także broń czarnoprochowa. To najstarsze eksponaty na wystawie, bogato zdobione, których wiek sięga kilkuset lat. Wśród broni długiej znalazł się szeroki wachlarz karabinów Mauser, włoska myśl techniczna spod znaku Carcano, m.in. model wz.1938, taki sam jaki miał użyć Lee Harvey Oswald podczas zamachu w Dallas. Na wystawie pojawiły się także „kultowe” jednostki broni takie jak pistolet maszynowy PPSz, pistolet Mauser C96, karabinek StG44 i wiele innych. Ciekawostką jest jednostrzałowy granatnik przeciwpancerny AT-4, szwedzki produkt, który w niewielkiej ilości znalazł się także na wyposażeniu wojska polskiego.

Drugą Chojnicka Wystawę Broni można odwiedzić w niedzielę (27.05) do godziny 16.00.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

9 komentarzy

~jotdwatrzy
Podpis pod pierwszym zdjęciem powinien być: "A tak będziesz synku zabijał ludzi"
28 Maja 2018, godzina 08:29
Oceniono 9 razy 7
~AK
Magazynować jak najwięcej broni by każdy Polak mógł się obronić przed żydostwem . Wczoraj na jednym z portali wyczytałem że żydostwo grozi Polakom śmiercią , że będą nas z domów wyciągać , zbierają nasze adresy i będą do nas strzelać !!!
28 Maja 2018, godzina 06:06
Oceniono 18 razy -6
~borostwór
Szkoła Podstawowa i automatyczna broń służąca do masowego zabijania ludzi ... chyba tam w tej szkole ktoś się z xuiem na łby pozamieniał ...
27 Maja 2018, godzina 23:23
Oceniono 15 razy 7
~walory edukacyjne kolekcji broni na wystawie w SP nr 8

Miałem możliwość zobaczyć na wystawie modele broni z jakiej w Rudzkim Moście Niemcy zabili mojego dziadka jesienią 1939 roku. Można także było zobaczyć bron z jakiej hitlerowcy zabijali polaków na polach Igielskich w dolinie śmierci na obrzeżu lasku miejskiego! Można było także podziwiać modele broni jakiej władze i służby siłowe PRLu używały do mordowania protestujących robotników i społecznikostwa w czasie pacyfikowania stoczni, kopali, i ulicznych protestów w czasie stanu wojennego.

Kto wie, może gdy handlarzom broni uda eis bardziej spopularyzować broń to niedługo będziemy na wystawach podziwiać broń użytą w szkolnych strzelaniach w masowych mordach szkolnych dzieci i młodzieży tak jak to dzieje się rutynowo w Stanach Zjednoczonych! Wydaj mi się, że na wystawie nawet mieli modele broni użytej w szkolnych masowych morderstwach w Ameryce.

To prawdziwie edukacyjna wystawa!
27 Maja 2018, godzina 21:59
Oceniono 20 razy 16
~taaa
w szczególności zainteresowała nas broń z izraela
27 Maja 2018, godzina 20:48
Oceniono 11 razy -3
~Chamstwo, buta, pycha i brak umiaru
kroczy przed upadkiem damskiego boksera najjaśniejszego i jego chamskich kumpli
27 Maja 2018, godzina 20:31
Oceniono 14 razy 0
~mar
Nie macie zielonego pojęcia o broni to nie wypowiadajcie o wystawie , smarkacze!
27 Maja 2018, godzina 19:12
Oceniono 21 razy -1
~czy szkoła to odpowiednie miejsce na wystawę broni?
Wg mnie na pewno nie, ale Pierwszy Obywatel powiatu człuchowskiego, wie co jest lepsze dla Chojniczan.
27 Maja 2018, godzina 16:25
Oceniono 25 razy 3
~O, ooo cóż za tłumy!!!!
Szkok, nie można było opanować tego tłumu, tyle w ciągu dwóch dni przewinęło się ludzi Totalna porażka
27 Maja 2018, godzina 14:29
Oceniono 25 razy 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 425.00 437.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.80 46.30
GBPGBP 484.00 497.00 SEKSEK 40.90 42.40
Aktualizacja: 2018-06-24 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 372.00 DKKDKK 57.40 58.20
EUREUR 429.00 433.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 372.00 379.00 NOKNOK 45.30 46.00
GBPGBP 488.00 493.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-06-24 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno wypłacić przedszkolom niepublicznym dotację na dzieci wyższą niż minimalna, czyli 75 % kosztów funkcjonowania samorządowego przedszkola?




Ceny paliw2018-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.09 zł 5.45 zł 4.99 zł 2.07 zł
Circle K 5.06 zł 5.41 zł 4.96 zł 2.05 zł
Lotos Optima 5.06 zł - 4.93 zł 2.05 zł
MZK 5.06 zł 5.23 zł 4.93 zł 2.07 zł
Orlen 5.09 zł 5.37 zł 4.99 zł 2.07 zł
PKS - - - -