Czwartek, 21 Marca 2019 | Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. nadesłane

Naturalny spowalniacz ruchu...

Mieszkańcy Klawkowa mimo wieloletnich postulatów nie doczekali się progów zwalniających. Na początku ulicy Kasztanowej pojawiły się za to wkręty dziurawiące opony...


W drugiej połowie maja z usług zakładu wulkanizacyjnego musiało skorzystać ponad dziesięciu właścicieli aut. - Na przestrzeni 2-3 dni te opony zostały przebite - mówi Ludwika Pokojska, sołtys Klawkowka od razu zaznaczając, że we wsi jest ogromny problem z przekraczaniem dozwolonej prędkości. - Jeżdżą jak szaleni i mieszkańcy, i przejezdni. Tu jest w ogóle przeogromny ruch, bo wiele aut dostawczych traktuje Klawkowko jak przelotówkę, obwodnicę Chojnic.

Reklama | Czytaj dalej »

Mieszkańcy Klawkowa od lat wnioskują o progi zwalniające i chodnik wzdłuż powiatowej drogi. Bezskutecznie. Samorządowcy są wciąż na etapie przerzucania decyzji. - Starosta mówi, że to gmina wskazuje, które drogi powiatowe mają zostać zrobione, a wójt że starosta. Jesteśmy już bezsilni. Na ostatnim zebraniu wiejskim dowiedzieliśmy się, że znowu środków na zgłaszane przez nas drogowe inwestycje nie ma

Może to przypadek, a może celowe działanie, ale sposób na spowolnienie ruchu na ul. Kasztanowej się znalazł. Tylko, że nie taki, jaki chcieliby kierowcy... Po tym, jak jeden z mieszkańców złapał gumę, na feralnym odcinku drogi pozbierał 30 wkrętów. Zdjęcie znaleziska trafiło na redakcyjnego maila. Nasz Czytelnik sprawy na policję nie zgłaszał, ale po informacjach uzyskanych od pani sołtys o skali uszkodzonych pojazdów nasza reporterka wykonała telefon na komendę przy ul. Warszawskiej.

- Nie otrzymaliśmy żadnego takiego zgłoszenia, że ktoś wysypuje śruby czy gwoździe na jezdnię,  w wyniku czego dochodzi do uszkodzenia opon w pojazdach - informuje st. sierż. Justyna Przytarska, rzecznik prasowy KPP Chojnice. - Jeżeli  zgłoszenie otrzymamy ze wskazaniem ewentualnego sprawcy, to na pewno zajmiemy się tą sprawą - dodaje policjantka. Przytarska wyjaśnia, że ewentualne postępowanie toczyłoby się w sprawie o wykroczenie z art. 145.  - Kto zanieczyszcza lub zaśmieca  miejsce dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze  grzywny do 500 zł lub karze nagany. O  stworzeniu zagrożenia w ruchu drogowym w  opisanym  przypadku nie możemy mówić. - Nawet gdyby doszło do uszkodzenia opony, to musi być skutkowe i umyślne, że ten ktoś chciał uszkodzić pojazdy w ten sposób. O takim działaniu mogłaby świadczyć np.  płytka nabita gwoźdźmi, ale na ul. Kasztanowej leżały jedynie luźno wkręty. - Równie dobrze one mogły wypaść przy transporcie z jakiegoś auta - mówi pani rzecznik.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

17 komentarzy

~Czy komendant policji Tomek Hints także tam jeździ?

To by wyjaśniło dlaczego policja nie chce tam wymusić na piratach drogowych przestrzegania przepisów!

06 Czerwca 2018, godzina 21:57
Oceniono 7 razy 3
~Policja pojawi się dopiero gdy dojdzie do nieszczęścia!

Łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców przejeżdżających przez Klawkowo jest rutyną.

Mieszkańcy czują się zagrożeni i pozostawieni z problemem bez pomocy administracji gminy i policji, która lekceważy łamanie prawa przez kierowców w Klawkowie. Jakiś mieszkaniec z ograniczonym poczuciem odpowiedzialności próbuje rozwiązać problem za pomocą śrub i gwoździ.

Aż do czasu gdy dojdzie do jakiegoś nieszczęścia ..... wtedy po fakcie policja zacznie coś robić a samorzadowcy dla pozorów zaczną stawiać nowe lampy lub wzywać lokalnego księdza by dokonał magicznego pokropku, który magicznie zapobiegnie dalszym nieszczęściom i wypadkom!

06 Czerwca 2018, godzina 20:28
Oceniono 9 razy 7
~gość
prawidłowo, świetne rozwiązanie
06 Czerwca 2018, godzina 15:43
Oceniono 11 razy -9
~Czy mieszkańcom Klawkowa można sprzedawać śruby i gwoździe?

Jeżeli mieszkańcy Klawkowa używają śrub i gwoździ niezgodnie z ich przeznaczeniem to czy nadal mają prawo by kupować więcej gwoździ i śrub by z ich użyciem regulować ruch drogowy na ulicy Kasztanowej?

05 Czerwca 2018, godzina 22:57
Oceniono 20 razy 16
~prosto - tanio - skutecznie - i bezmyślnie

Ktoś domowym sposobem za pomocą śrub i gwoździ próbuje rozwiązać problem mknących samochodów. Może jest to dziecko, może nastolatek, a może ktoś dorosły bez wyobraźni jakim zagrożeniem jest to dla kierowcy, i innych osób znajdujących się na ulicy Kasztanowej.

Do wypadku i nieszczęścia z powodu uszkodzonej opony może dojść w każdym momencie - nawet przy prędkości 40 km/h - o czym osoba rozsypująca śruby prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy!

A policja być może zjawi się w Klawkowie dopiero po jakimś poważniejszym wypadku bo aktualne problemy mieszkańców Klawkowa z kierowcami ignorującymi ograniczenie prędkości mało ich obchodzą! Być może ulicą Kasztanową codziennie dojeżdża do pracy jakiś policjant z KPP w Chojnicach i koledzy nie chcą mu robić problemów i korków na drodze do pracy? A może nawet i sam komendant Tomek Hintz - sławny w Chojnicach i okolicy rajdowiec - lubi przejechać się ulicą Kasztanową?
Do czasu jakiegoś poważnego wypadku z ofiarami śmiertelnymi pewnie nic się nie zmieni a policja nie zainteresuje się nagminnym łamaniem ograniczenia prędkości w Klawkowie.

05 Czerwca 2018, godzina 22:05
Oceniono 20 razy 16
~policja olewa mieszkańców Klawkowa

Policjantów nie obchodzą problemy mieszkańców Klawkowa!

Jeżeli mieszkańcy widzą jakiegoś kierowce mknącego przez Klawkowo szybciej niż dozwolone 40 km/h to sami powinni go namierzyć certyfikowaną suszarką, złapać go, i dowieźć bezpośrednio do KPP w Chojnicach tak by policjanci otrzymali wszystko jak na tacy!

05 Czerwca 2018, godzina 20:17
Oceniono 25 razy 9
~Mieszkaniec
Czemu na ulicy Kasztanowej nie stoi policja ? Nie ma osoby która stosuje się tam do znaku 40 !.
Rano samochody jadące do pracy robią sobie rajd przez Klawkowo !
05 Czerwca 2018, godzina 19:57
Oceniono 14 razy 2
~bum bum
a może tym, który sobie zrobili na pobliskim osiedlu jako miejsce pozostawienia auta będąc w pracy (głównie w Urzędzie Pracy) poprzebijać opony lub przelakierować auta to może by się nauczyli !!!!! a tak urzędasy uprawiają pomroczność jasną a mieszkańcy ku***ą na lewo i prawo.

a takich ananasków jest więcej więc gratki dla Klawkowa !!
05 Czerwca 2018, godzina 19:21
Oceniono 14 razy -4
~Mieszkaniec
Ale wy płaczecie nad paroma oponami jeny a codziennie w afryce ginie 15 tys dzieci .
05 Czerwca 2018, godzina 17:18
Oceniono 20 razy -6
~Klawkowo
Tak to jest jak ktoś chce na własną ręke wymierzać sprawiedliwość
05 Czerwca 2018, godzina 17:11
Oceniono 11 razy 7
~prosto - tanio - skutecznie ... ciąg dalszy

Poszkodowany (komentarz z 05 Czerwca 2018, godzina 16:33) - nie zrozumiałeś mojego cynicznego komentarza!

Ja nie pochwalam tego, że ktoś (prawdopodobnie nie posiadający samochodu) za pomocą śrub i gwoździ desperacko ma nadzieje rozwiązać problem zignorowany przez urzędników starostwa, gminy, policjantów z chojnickiej KPP.

Po prostu z powodu braku reakcji ze strony urzędników i policjantów na wieloletnie prośby mieszkańców Klawkowa, ktoś nie wytrzymał i w swój sposób próbuje rozwiązać sytuacje tam gdzie władze administracyjne i policja stworzyły próżnie. Sposób reakcji tego "aktywisty" jest prymitywny i bezmyślnie narażający kierowców na uszkodzenie opon a także być może na wypadek spowodowany uszkodzeniem opon. To sugeruje, że osoba używająca śruby i gwoździe raczej nie jest właścicielem pojazdu gdyż każdy właściciel pojazdu mechanicznego dobrze wie czym może grozić uszkodzenie opony i dlatego prawdopodobnie nie użył by takiej metody w stosunku do innych kierowców!

Moim wnioskiem jest to, że brak reakcji urzędników i policji doprowadza niektórych mieszkańców Klawkowa do desperackich i niebezpiecznych działań, które mogą zakończyć się nieszczęściem i tragicznymi efektami dla jakiegoś kierowcy, rowerzysty, lub pieszego.

Beztroskie i ignorujące podejście policji podkreśla fakt, że rzeczniczka chojnickiej KPP publicznie stwierdza, że osoba, która rozsypała śruby i gwoździe na drodze w Klawkowie powinna się sama zgłosić na policje to wtedy być może policjanci łaskawie zajmą się sprawą! Takie lekceważące podejście do problemów mieszkańców jest właśnie bezpośrednią przyczyną całego tego problemu i policja jedynie dolewa oliwy do ognia!

05 Czerwca 2018, godzina 17:09
Oceniono 28 razy 14
~ciekawe czym jeżdzą mieszkańcy tego Klawkowa
końmi chyba, że sami na siebie gwoździe rozsypali
czemu im progów nie postawili???? skoro mieszkańcy proszą, to maja powód, baran ten, kto im to blokuje
05 Czerwca 2018, godzina 16:47
Oceniono 12 razy 0
~Poszkodowany
Prosto - tanio - skutecznie, problem w tym, że pokrzywdzeni tymi gwoździami są wszyscy przejeżdżający, a nie tylko idioci, którzy robią tam sobie autostradę. Żenujący jest Twój post, wspominasz o rozwiazaniu, a tego nawet nie można nazwać rozwiązaniem, ani nawet jego namiastką. Teraz czeka mnie prawdopodobnie wydatek na nowe opony, gdzie moje używam nieco ponad miesiąc.
05 Czerwca 2018, godzina 16:33
Oceniono 17 razy 5
~Klawkowo
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
05 Czerwca 2018, godzina 16:32
Oceniono 20 razy -12
~Cała prawda o Polskiej Policji w jednym zdaniu pani
rzecznik... cyt "Jeżeli zgłoszenie otrzymamy ze wskazaniem ewentualnego sprawcy, to na pewno zajmiemy się tą sprawą..." Innymi słowy jak nie dostana sprawcy na tacy to nawet nie zarejestrują sprawy by nie psuc sobie statystyki. Od czego więc jest Policja? Od prowadzenia ststystyK!!!
05 Czerwca 2018, godzina 15:58
Oceniono 20 razy 4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 422.00 434.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 370.00 385.00 NOKNOK 43.30 44.80
GBPGBP 490.00 503.00 SEKSEK 40.10 41.60
Aktualizacja: 2019-03-21 09:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 57.00 57.60
EUREUR 426.00 429.50 RUBRUB 5.60 6.20
CHFCHF 375.00 381.00 NOKNOK 43.70 44.30
GBPGBP 494.00 500.00 SEKSEK 40.60 41.30
Aktualizacja: 2019-03-21 09:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz zapowiadany na 8 kwietnia strajk nauczycieli i pozostałych pracowników szkół?
Ceny paliw2019-03-19

E95 E98 ON LPG
BP 4.79 zł 5.15 zł 5.12 zł 2.1 zł
Circle K 4.79 zł - 5.09 zł 2.07 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.12 zł 2.1 zł
MZK 4.76 zł 4.91 zł 5.06 zł 2.13 zł
Orlen 4.79 zł 5.04 zł 5.12 zł 2.1 zł
PKS 4.73 zł - 5.06 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij