Piątek, 22 Lutego 2019 | Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora | Pogoda: 0°C, 1020 hPa, wiatr 12.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
(aw)

Triathlonowe szaleństwo ogarnęło Charzykowy

Ponad 1300 zawodników na listach IV edycji Tri Tour Marbruk Triathlon. W sobotę (16.06) sportowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 8 rano od tzw. sprintu, najkrótszego dystansu - 28,25 km. Godzina 11:00 to początek rywalizacji na najbardziej wymagającym odcinku - 113 km . Pół godziny później na linii startu zameldowali się uczestnicy sztafety (56,5 km). W niedzielnym programie tylko ćwiartka. W najbardziej popularnym dystansie trzeba przepłynąć 950 metrów, przejechać 45 km na rowerze i przebiec 10,5 km. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze sprintu.


Reklama | Czytaj dalej »

Sprint jako pierwszy ukończył Michał Kosior z Łodzi (1:02:51). Drugą lokatę wywalczył Mateusz Fijałkowski (1:03:42) także z Łodzi a trzecią Krzysztof Miszewski z Gdańska (1:04:06). Wśród pań na mecie pierwsza zameldowała się Marta Napieracz z Gdyni (1:15:49).

Najtrudniejszy dystans jako pierwszy ukończył Marek Kowalczyk z Bydgoszczy. Pokonanie 113 km zajęło mu nieco ponad 4,5 godziny. Z czasem 4:37:44 do mety dobiegł Maciej Piotrowski z Warszawy. Trzecie miejsce na podium należało do człuchowianina Darka Ławeckiego (4:39:38). Agata Sobiela z Poznania uzyskała najlepszy czas wśród kobiet - 4:57:17.

 

Szczegółowe wyniki


Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~charzykowianin
Brakuje nam dobrej asfaltowej drogi rowerowej naokoło jeziora by takie zawody odbywały się bez blokowania dróg i swobodnego dojazdu dla widzów i mieszkańców.
20 Czerwca 2018, godzina 20:36
Oceniono 7 razy 3
~szkoda, że Charzykowy i region nie mają triathlonowej infrastruktury

To strata dla Charzyków i regionu, że samorządowcy wyrzucili w błoto społeczne pieniądze na spartaczoną marszrutę kaszubską zamiast wykorzystać te społeczne pieniądze na pobudowanie ciągłej i bezpiecznej asfaltowej drogi rowerowej dookoła jeziora, która mogła by służyć sportowcom w czasie takich imprez jak Tri Tour Triathlon.

Pobudowane za miliony złotych kaszubska marszruta już rok po oddaniu do użytku wymagała remontu i dokończenia stale brakujących odcinków na najbardziej niebezpiecznych odcinkach i skrzyżowaniach z ulicami. W obecnym stanie marszruta jest niebezpieczna i niedostosowana do masowego użytku przez turystów i ze względu na wiele niebezpiecznych odcinków nie nadaje się do masowej rekreacji. Pieniądze wydane na budowę marszruty zostały zmarnowane i wyrzucone w błoto!20 Czerwca 2018, godzina 14:37
Oceniono 11 razy 5
~po zawodach zostały sterty śmieci
Czy organizatorzy zawodów nie powinni ponosić odpowiedzialności za posprzątanie i posortowanie śmieci po zawodach?
18 Czerwca 2018, godzina 13:50
Oceniono 13 razy 11
~turysta

W czasie wyprawy w Bory Tucholskie wszędzie potykam się o śmieci pozostawione przez uczestników triathlonu - sportowców, kibiców, i organizatorów. Pełno jest porzuconych śmieci wzdłuż charzykowskiej promenady i naokoło plaży. Jest także sporo porzuconych śmieci wzdłuż całej trasy wyścigów od Charzyków do Małych Sworów!

Organizatorzy triathlonu dobrze zorganizowali całą imprezę lecz zapomnieli o dokończeniu sprzątania śmieci po zakończeniu!

Czy śmieci mają być podarunkiem od organizatorów IV edycji Tri Tour Marbruk Triathlon dla gościnnych charzykowian i sworaków?

17 Czerwca 2018, godzina 19:57
Oceniono 22 razy 18
~Vett
Teraz organizatorzy albo uczestnicy powinni jeszcze raz przebiec trasę i pozbierać te wszystkie butelki, woreczki, śmieci itp, które walają się po lesie i poboczach....
17 Czerwca 2018, godzina 17:33
Oceniono 18 razy 16
~Charzykowianin
Po takiej imprezie nasuwa się jedno rozwiązanie,
Czy nie lepiej ,aby północna część gminy Chojnice począwszy od Charzyków,a skończywszy na Swornegaciach zmieniła właściwość gminną i trafiła do obszaru gminy Konarzyny/ ewentualnie pożniej zminiając siedzibę gminy na Charzykowy/
Powstałaby w całości gmina rekreacyjno-turystyczna.
17 Czerwca 2018, godzina 14:03
Oceniono 14 razy 2
~brawa dla sportowców i woluntariuszy
udana impreza
16 Czerwca 2018, godzina 23:10
Oceniono 27 razy 17
~kibic
trudno nie zgodzić się z komentarzami poniżej

na takie imprezy sportowe brakuje dobrej, bezpiecznej, asfaltowej drogi rowerowej pobudowanej wokół jeziora tak by biegacze i rowerzyści mieli bezpieczną trasę a kibice by mogli szosami dojechać na każdy odcinek trasy by kibicować sportowcom
16 Czerwca 2018, godzina 22:59
Oceniono 27 razy 19
~wspaniała impreza lecz brak infrastruktury z prawdziwego zdarzenia
Szkoda, że ze względu na zablokowane drogi wielu widzów i turystów nie mogło dojechać by zobaczyć triathlonistów!

Asfaltowa droga rowerowa pobudowana dla sportowców i rowerzystów biegnąca równolegle do brzegu jeziora byłaby najlepszym rozwiązaniem by umożliwić sportowcom bezpieczny udział w imprezie sportowej i widzom umożliwić dojazd niezablokowaną szosą na trasy biegów i wyścigów kolarskich by kibicować sportowcom!

16 Czerwca 2018, godzina 21:05
Oceniono 33 razy 17
~charzykowianin

Szkoda, że nie mamy w Charzykowach szerokiej asfaltowej drogi dla rowerów biegnącej dookoła jeziora (nie przecinając lokalnych dróg), z której bezpiecznie mogli by korzystać triathloniści - podczas biegów i w czasie jazdy na rowerach.
16 Czerwca 2018, godzina 20:05
Oceniono 35 razy 19
~Taka impreza jak zawody triathlonistów to okazja dla Charzyków

Charzykowy ma potencjał by wyróżnić się pośród innych polskich miejscowości jako jedna z najatrakcyjniejszych do przeprowadzenia imprez sportowych dla biegaczy, rowerzystów, pływaków, żeglarzy, i w wielu innych dyscyplinach sportowych. Niestety brakuje nam wyróżniającej się infrastruktury która byłaby atrakcyjnym magnesem ściągającym organizatorów i sportowców do Charzyków! Obecna infrastruktura jest w porządku i zabezpiecza elementarne potrzeby lecz w skali kraju nie wyróżnia się niczym unikalnym co mogło by być magnesem i inspiracją dla sporowców, organizatorów, i widzów masowych imprez sportowych!

Kaszubska Marszruta to zmarnowana możliwość by uczynić Charzykowy unikalnie atrakcyjnym miejscem w Polsce i w Europie by właśnie tutaj w atrakcyjnym terenie i z wykorzystaniem najlepszej infrastruktury organizować masowe impresy sportowe!


Nikogo nawet nie dziwi fakt, że wszystkie rekreacyjne i sportowe imprezy masowe odbywające się w Charzykowach (i okolicy) nigdy nie korzystają z infrastruktury kaszubskiej marszruty pobudowanej za miliony złotych! Dla samorządowców w regionie chojnickim trwonienie społecznych funduszy na budowę nieużytecznych bubli to wieloletni standard i rutyna!


Według zapowiedzi naszych regionalnych samorządowców kaszubska marszruta miała być spełnieniem marzeń regionalnych sportowców, zaspokojeniem potrzeb rekreacyjnych, i spełnieniem oczekiwań regionalnej turystyki! Niestety w rzeczywistości pobudowana przez regionalnych samorządowców kaszubska marszruta okazała się bublem pobudowanym za społeczne pieniądze, który nie spełnia ani oczekiwań regionalnych sportowców, ani nie jest użyteczny dla masowej rekreacji, ani nie jest bezpieczny dla rodzin szukających aktywnego odpoczynku! Jedynie mała grupa rowerzystów używających terenowych rowerów (wyposażonych w szerokie opony) korzysta z kaszubskiej marszruty tak samo jak z każdej innej zaniedbanej polnej lub leśnej ścieżki i dla nich każda wyrwa, każda dziura, każdy uskok, blokujące ścieżkę zwalone drzewa i konary, lub wymyte przez wodę rowy i koleiny jedynie dodają tej trasie atrakcyjności!

Gdybyśmy zamiast spartaczonej kaszubskiej marszruty mieli trasę z prawdziwego zdarzenia - ciągnącą się (bez znikających odcinków) dookoła jeziora Charzykowskiego, drogę rowerową biegnącą wzdłuż brzegu jeziora, nieprzecinającą lokalnych dróg, szeroką na 4-5 m wyasfaltowaną trasę kaszubskiej marszruty to masowe imprezy sportowe takie jak triathlon i inne - dla biegaczy, rowerzystów, rolkarzy, i sportowców z innych dyscyplin - mogły by się odbywać w ciągu całego roku bez potrzeby zamykania lokalnych dróg i blokowania komunikacji dla lokalnych mieszkańców, kibiców, widzów, i turystów (chcących odwiedzić Bory Tucholskie i przylegle tereny).

Niestety, nasi włodarze zamiast na rzetelną budowę infrastruktury kaszubskiej marszruty wyrzucili pieniądze w błoto (nazywane wzniośle szutrem), z którego pobudowano tą ścieżkę turystyczną, która jest niebezpieczna dla wszystkich użytkowników, której brak jest ciągłości - szczególnie na najbardziej niebezpiecznych odcinkach ścieżka marszruty kaszubskiej znika kompletnie - i która nie nadaje się do użytku przez rowerzystów posiadających rowery szosowe (takich jakie używają triathloniści) i hybrydowe na wąskich oponach.

Zamiast infrastruktury sportowo-rekreacyjnej jaką mogła by być kaszubska marszruta mamy bubel, który już od momentu oficjalnego oddania go do użytku nie nadaje się ani na imprezy sportowe ani na masową rekreacje! Zamiast infrastruktury, która według obietnic samorządowców miała służyć sportowcom i turystom na wiele lat mamy bubel, który już po roku jest zarośnięty chwastami, rozmyty przez deszcze, i zasypany gałęziami i igliwiem. Pobudowana na jeden sezon marszruta kaszubska już w rok po budowie wymagała napraw, które były by tak samo kosztowne jak pobudowanie od nowa tego bubla.

Jedynie dla rowerzystów terenowych (off road) każda dziura, wyrwa, kałuża i wypłukane przez deszcz koleiny i rowy, i zalegające na ścieżce powalone drzewa i gałęzie dodają marszrucie kaszubskiej atrakcyjności tak samo jak atrakcyjna dla rowerzystów terenowych jest każda inna zapomniana polna lub leśna droga. Lecz dla wszystkich innych użytkowników, którzy chcieli by skorzystać z kaszubskiej marszruty w celach rekreacyjnych, turystycznych, i sportowych ta rozreklamowana przez samorządowców ścieżka jest kompletnie bezużyteczna. Już od pierwszego roku użytkowania, zaprojektowana i pobudowana byle jak kaszubska marszruta jest w wielu miejscach niebezpieczna dla zdrowia i życia użytkowników i z każdym sezonem w wyniku zaniedbań we właściwym utrzymaniu i naprawach te niebezpieczeństwa jedynie zwiększają się!


Nikogo nawet nie dziwi fakt, że wszystkie rekreacyjne i sportowe masowe imprezy odbywające się w Charzykowach nigdy nie korzystają z infrastruktury kaszubskiej marszruty pobudowanej za społeczne pieniądze ! Dla samorządowców w regionie chojnickim trwonienie społecznych funduszy na budowę nieużytecznych bubli to wieloletni standard i rutyna!

16 Czerwca 2018, godzina 19:16
Oceniono 44 razy 22

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 388.00 DKKDKK 57.10 58.60
EUREUR 427.00 439.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 374.00 389.00 NOKNOK 43.40 44.90
GBPGBP 492.00 505.00 SEKSEK 40.00 41.50
Aktualizacja: 2019-02-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 380.50 384.50 DKKDKK 57.60 58.30
EUREUR 431.00 435.00 RUBRUB 5.60 6.20
CHFCHF 379.00 385.00 NOKNOK 43.90 44.50
GBPGBP 496.00 501.00 SEKSEK 40.50 41.10
Aktualizacja: 2019-02-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyższeniem opłat w strefie płatnego parkowania?
Ceny paliw2019-02-20

E95 E98 ON LPG
BP 4.74 zł 5.09 zł 4.96 zł 1.99 zł
Circle K 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
Lotos Optima 4.71 zł - 4.93 zł 1.96 zł
MZK 4.7 zł 4.85 zł 4.92 zł 2.02 zł
Orlen 4.72 zł 4.99 zł 4.94 zł 1.97 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij