Wtorek, 18 Września 2018 | Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława | Pogoda: 25°C, 1018 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. red., fot. Urząd Marszałkowski

Szczepionki dla seniorów przeciwko pneumokokom

Z darmowej szczepionki będą mogli skorzystać seniorzy 65+ zmagający się choćby z przewlekłym nieżytem oskrzeli. Urząd Marszałkowski podpisał umowy na dofinansowanie z trzynastoma  powiatami, w tym powiatem chojnickim.



27 czerwca wicestarosta Marek Szczepański oraz członek zarządu powiatu Marek Jankowski podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego porozumienie o współpracy przy realizacji „Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka”.

Reklama | Czytaj dalej »



Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 65 roku życia znajdujących się w grupie ryzyka (m.in. z przewlekłym nieżytem oskrzeli, dychawicą oskrzelową) będących mieszkańcami powiatu chojnickiego.

- Program finansowany jest w 50% ze środków powiatu chojnickiego tj. 30 tys. zł, drugie 50% sfinansuje samorząd Województwa Pomorskiego. Celem Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej jest zapobieganie zachorowaniom na inwazyjną chorobę pneumokokową poprzez zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciw pneumokokom wśród populacji objętej Programem - mówi wicestarosta Marek Szczepański.

W Programie uczestniczy łącznie 13 powiatów, tj. powiat wejherowski, bytowski, chojnicki, kościerski, kwidzyński, tczewski, człuchowski, kartuski, malborski, pucki, Gdynia, Sopot i Słupsk. Obecnie Program oczekuje na obligatoryjną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a po jej uzyskaniu zostanie ogłoszony konkurs na realizatorów szczepień.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

12 komentarzy

~Prosze bardzo mozecie stawiac minusy
wiadomosci/artykul/artykul,144,0,2411408.html
19 Lipca 2018, godzina 12:40
Oceniono 16 razy -4
~strach iść dziadkom do lekarza
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 21:58
Oceniono 84 razy -18
~darmowa????????????????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 21:57
Oceniono 80 razy -20
~Do rozbawionego
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 19:20
Oceniono 81 razy -19
~Do rozbawionego
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 19:19
Oceniono 85 razy -19
~Zawsze bawi mnie gdy kruchciani intelektualiści ....
.... za przykładem kleru katolickiego usiłują dyskutować i wyrażać swoje eksperckie opinie na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia!

Taki to właśnie taki kruchciany intelektualista pod kilkoma nikami: "~Profesor", "~Gosc", "~Reks", i "~Tata" ujawnią swoja głęboką ekspercką wiedze na tematy szczepionek i immunologii. Az dziw, ze do tej pory nikt mu nie dal Nobla za tak wybitne osiągnięcia w dziedzinie immunologii.

Teraz gdy sprawa szczepionek i ochrony przez chorobami jest w pełni zrozumiała i wyjaśniona chciał bym uzyskać od tego kruchcianego eksperta opinie na proste pytanie - jak można by w praktyce wykorzystać fuzje nuklearną do produkcji energii?

29 Czerwca 2018, godzina 16:50
Oceniono 118 razy 22
~Gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 14:55
Oceniono 69 razy -25
~piąte koło u wozu
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 16:22
Oceniono 66 razy -28
~Tata
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:15
Oceniono 67 razy -27
~Reks
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:08
Oceniono 59 razy -25
~Gosc
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:04
Oceniono 63 razy -27
~Profesor
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 14:58
Oceniono 63 razy -25

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 56.70 58.20
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 40.40 41.90
Aktualizacja: 2018-09-18 18:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.10 5.90
CHFCHF 378.00 385.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 479.00 484.00 SEKSEK 40.70 41.50
Aktualizacja: 2018-09-18 18:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

21 października, to termin wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy przedstawicieli do rad i włodarzy. Czy zamierzasz wziąć udział w głosowaniu?




Ceny paliw2018-09-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.25 zł 5.61 zł 5.08 zł 2.36 zł
Circle K 5.25 zł 5.55 zł 5.08 zł 2.36 zł
Lotos Optima 5.27 zł - 5.1 zł 2.41 zł
MZK 5.2 zł 5.49 zł 5.03 zł 2.36 zł
Orlen 5.22 zł 5.47 zł 5.05 zł 2.36 zł
PKS 5.22 zł - 5.05 zł 2.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.