Środa, 18 Lipca 2018 | Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta | Pogoda: 21°C, 1008 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. red., fot. Urząd Marszałkowski

Szczepionki dla seniorów przeciwko pneumokokom

Z darmowej szczepionki będą mogli skorzystać seniorzy 65+ zmagający się choćby z przewlekłym nieżytem oskrzeli. Urząd Marszałkowski podpisał umowy na dofinansowanie z trzynastoma  powiatami, w tym powiatem chojnickim.



27 czerwca wicestarosta Marek Szczepański oraz członek zarządu powiatu Marek Jankowski podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego porozumienie o współpracy przy realizacji „Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej – szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65 + z grupy ryzyka”.

Reklama | Czytaj dalej »



Program skierowany jest do osób w wieku powyżej 65 roku życia znajdujących się w grupie ryzyka (m.in. z przewlekłym nieżytem oskrzeli, dychawicą oskrzelową) będących mieszkańcami powiatu chojnickiego.

- Program finansowany jest w 50% ze środków powiatu chojnickiego tj. 30 tys. zł, drugie 50% sfinansuje samorząd Województwa Pomorskiego. Celem Regionalnego Programu Polityki Zdrowotnej jest zapobieganie zachorowaniom na inwazyjną chorobę pneumokokową poprzez zwiększenie liczby osób zaszczepionych przeciw pneumokokom wśród populacji objętej Programem - mówi wicestarosta Marek Szczepański.

W Programie uczestniczy łącznie 13 powiatów, tj. powiat wejherowski, bytowski, chojnicki, kościerski, kwidzyński, tczewski, człuchowski, kartuski, malborski, pucki, Gdynia, Sopot i Słupsk. Obecnie Program oczekuje na obligatoryjną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a po jej uzyskaniu zostanie ogłoszony konkurs na realizatorów szczepień.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~strach iść dziadkom do lekarza
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 21:58
Oceniono 73 razy -25
~darmowa????????????????
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 21:57
Oceniono 71 razy -25
~Do rozbawionego
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 19:20
Oceniono 71 razy -25
~Do rozbawionego
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 19:19
Oceniono 77 razy -25
~Zawsze bawi mnie gdy kruchciani intelektualiści ....
.... za przykładem kleru katolickiego usiłują dyskutować i wyrażać swoje eksperckie opinie na tematy, o których nie mają zielonego pojęcia!

Taki to właśnie taki kruchciany intelektualista pod kilkoma nikami: "~Profesor", "~Gosc", "~Reks", i "~Tata" ujawnią swoja głęboką ekspercką wiedze na tematy szczepionek i immunologii. Az dziw, ze do tej pory nikt mu nie dal Nobla za tak wybitne osiągnięcia w dziedzinie immunologii.

Teraz gdy sprawa szczepionek i ochrony przez chorobami jest w pełni zrozumiała i wyjaśniona chciał bym uzyskać od tego kruchcianego eksperta opinie na proste pytanie - jak można by w praktyce wykorzystać fuzje nuklearną do produkcji energii?

29 Czerwca 2018, godzina 16:50
Oceniono 96 razy 30
~Gość
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
29 Czerwca 2018, godzina 14:55
Oceniono 65 razy -25
~piąte koło u wozu
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 16:22
Oceniono 63 razy -25
~Tata
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:15
Oceniono 65 razy -25
~Reks
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:08
Oceniono 57 razy -25
~Gosc
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 15:04
Oceniono 61 razy -25
~Profesor
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
28 Czerwca 2018, godzina 14:58
Oceniono 61 razy -25

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-18 12:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 370.00 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 45.00 45.60
GBPGBP 482.00 487.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-07-18 12:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?




Ceny paliw2018-07-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 4.99 zł 2.36 zł
Circle K 5.15 zł 5.45 zł 4.97 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.15 zł - 5.13 zł 2.33 zł
MZK 5.13 zł 5.28 zł 4.96 zł 2.34 zł
Orlen 5.17 zł 5.42 zł 4.59 zł 2.33 zł
PKS - - - -