Sobota, 29 Lutego 2020 | Imieniny: Lecha, Lutomira ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

W Chojnicach kilka godzin czekania, w Człuchowie pomoc od zaraz. Aktualizacja

Siedmiolatka ze złamaną ręką nie doczekała się pomocy na chojnickim SOR-rze. - Zbyto nas dwukrotnie w przeciągu czterech godzin, ostatecznie odsyłając do Człuchowa - mówi wzburzony tata dziewczynki.


Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (30.06). Tomasz Lemańczyk na chojnickim SOR-ze pojawił się z córką pierwszy raz po godz. 14. Dziewczynka nieszczęśliwie złamała rękę w nadgarstku. Oczekujących na pomoc było sporo. - W rejestracji usłyszeliśmy, że mamy przyjechać za trzy godziny, bo lekarze mają dużo pacjentów i nie mają teraz czasu - opowiada pan Tomek.  Mieszkaniec gminy Chojnice wrócił do domu z córką. Dziewczynka płakała, opuchnięta kończyna bardzo bolała. - Podałem dziecku środki przeciwbólowe i o 17 ponownie pojechaliśmy do chojnickiego szpitala. Od tej samej rejestratorki miał usłyszeć, że lekarze może  przyjmą jego pociechę za 5 godzin. - Poprosiłem wtedy, żeby pani mnie chociaż zarejestrowała, żeby mieć pewność, że tym razem nas przyjmą. W odpowiedzi usłyszałem, że lekarze mają cięższe przypadki i może spróbowałabym w Człuchowie - relacjonuje pan Tomek.

Reklama | Czytaj dalej »O godzinie 18:30 mężczyzna zajechał z córką do człuchowskiej placówki, o 20 siedmiolatka miała już założony gips. - Praktycznie od zaraz mieliśmy konsultację z lekarzem. Na rentgen musieliśmy poczekać może 10 minut. Trochę dłużej zajęło czekanie na opis zdjęcia, bo tego nie wykonują na miejscu, tylko zdjęcie przesyłają do Poznania. W przeciągu 1,5 godziny udzielono nam kompleksowej pomocy - mówi pan Tomasz. Do chojnickiej placówki mężczyzna ma żal. - Nie tak powinno się traktować dzieci na SOR-ze. Proszę mi powiedzieć, jak ja mam wyjaśnić siedmiolatce, że lekarz może ją przyjmie za kilka godzin, a może nie? Jak mam jej powiedzieć, że z tą bolącą ręką ma czekać kolejne kilka godzin?

Za pacjentami z Chojnic do sąsiedniej placówki przyjechali kolejni. - Relacjonowali, że do oczekujących na SOR-ze w końcu wyszedł lekarz i powiedział, że takimi urazami on się teraz nie zajmuje, bo składa ludzi. Rzeczywiście tego dnia doszło w okolicy do trzech wypadków samochodowych, z których sześciu poszkodowanych zostało przewiezionych do szpitala.


O komentarz w sprawie poprosiliśmy dyrektora do spraw medycznych w chojnickim szpitalu. Doktor Maciej Polasik rozmawiać z nami nie chciał, ale poprosił o dane rodzica łącznie z peselem. - Portal chojnice24 nie jest dla mnie stroną. Jeżeli rodzic się do mnie zwróci z oficjalna skargą, to odpowiem. Zobaczę czy takie zdarzenie miało miejsce.

Rodzice siedmiolatki rozważają złożenie skargi. - Niestety nie zostaliśmy nawet zarejestrowani, a w tych nerwach nie pomyślałem, żeby poprosić o zaświadczenie, że szpital nie udzieli pomocy mojemu dziecku. Ale tu nie chodzi tylko o to, jak potraktowano nasze dziecko, ale w ogóle jakiego traktowania może spodziewać się rodzic przyjeżdżając do Chojnic po pomoc - mówi pan Tomasz.

Aktualizacja 4.07.2018 r. godz. 13:14

Chojnicki szpital zabiera stanowisko w opisanej przez nas sprawie. - Informujemy, iż przeprowadzono postępowanie wyjaśniające. W jego wyniku ustalono, że winę za zaistniałą sytuację ponosi rejestrator medyczny. Zostały wobec niego wyciągnięte konsekwencje. Przepraszamy pacjenta i jego opiekuna za nieprofesjonalną obsługę pracownika szpitala - mówi Leszek Bonna. Dyrektor jednocześnie informuje, że 30 czerwca w okolicy doszło do trzech wypadków drogowych. - Tego dnia jedenaście karetek przywiozło pacjentów do naszego SOR-u, co wydłużyło czas oczekiwania pacjentów na pomoc.
Oświadczenie szpitala
Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

43 komentarzy

~do kra
Wojciechu Kiełtyka z irlandzkiego zmywaka znany opluwaczu Polski i Polaków schizofdreniku z Rytla po tatuysiu samobójcy weź leki na czerep idioto.
07 Lipca 2018, godzina 22:50
Oceniono 7 razy -1
~kra
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Lipca 2018, godzina 12:32
Oceniono 34 razy -24
~CCCCC
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
06 Lipca 2018, godzina 08:45
Oceniono 31 razy -17
~za
dużo choruje to problem
06 Lipca 2018, godzina 07:44
Oceniono 14 razy 12
~za
dużo choruje to problem
06 Lipca 2018, godzina 07:44
Oceniono 14 razy 12
~KKKKKKKK
ZWOLNIC WSZYSTKICH
05 Lipca 2018, godzina 19:34
Oceniono 27 razy 9
~KKKKKKKK
ZWOLNIC WSZYSTKICH
05 Lipca 2018, godzina 19:33
Oceniono 25 razy 7
~chojniczanin

W chojnickim szpitalu jedynie sprawnie działają zakontraktowane przez dyrektora prywatne firmy kontrolowane przez rodzinę dyrektora Leszka Bonny. Reszta funkcji i działalności chojnickiego szpitala, z których dyrektor nie ma prywatnych korzyści jest zaniedbana, niedofinansowana, dysfunkcjonalna, zadłużona (na koszt społeczeństwa), i pracownicy są pozostawieni sami sobie bez instytucjonalnego wsparcia ze strony dyrekcji.

Tylko te sektory działalności chojnickiego szpitala, z których dyrektor Leszek Bonna (i jego rodzina) ma prywatne korzyści funkcjonują w szpitalu dochodowo i sprawnie.
05 Lipca 2018, godzina 16:33
Oceniono 90 razy 68
~Mieszkaniec Chojnic
Panie Bonna dlaczego w szpitalu tak swietnie zarzadzajacym przez pana ja, mieszkaniec Chojnic musze jechac na zdjecie pluc do do szpitala w czluchowie gdzie mam robione zdjęcie od reki i jeszcze od usmiechnietych pracownic bo w chojnickim szpitalu mimo tylu gabinetow a rejestruja na zdjecie za kilka dni!badanie trwa chwile a robicie sztuczne kolejki!wstyd!
05 Lipca 2018, godzina 15:37
Oceniono 30 razy 16
~REX
POLACY POWINNI MIEC NADZOR KOMISARYCZNY
NAJLEPIEJ ZEBY NASZ KRAJ PRZEJELI JAPONCZYCY.
ZLODZIEJSTWO I PRZEKRETY BYLYBY ZAKONCZONE
05 Lipca 2018, godzina 05:32
Oceniono 34 razy 20
~Torolito
Też miałem nieprzyjemną przygodę w chojnickim SOR- pewien niemiły Pan napisał niepełne oświadczenie o moim
stanie zdrowia i przebadał na zasadzie: masz Pan i odwal się.
04 Lipca 2018, godzina 23:25
Oceniono 32 razy 16
~to dyrektor szpitala jest odpowiedzialny za obsadę pracowników

To dyrektor szpitala Leszek Bonna jest osobiście odpowiedzialny za przyjmowanie pracowników - tak by była ich wystarczająca ilość i tak by fachowo i ze szacunkiem obsługiwali i traktowali pacjentów.

Niestety - dyrektor nie zatrudnił wystarczającej ilości pracowników SOR-u i na dodatek ci zatrudnieni pracownicy zachowują się nieprofesjonalnie i po chamsku - tak jak chce tego dyrektor szpitala!

04 Lipca 2018, godzina 20:06
Oceniono 65 razy 49
~pacjent
Dyrekcja powinna zainteresować się pracą rejestratorki w SOR (tej najmłodszej). To nie pierwszy przypadek w moim otoczeniu, gdzie sama niczym dr nauk medycznych stwierdza, że nie zostanie udzielona pomoc i opryskliwie odsyła pacjentów. W tym miejscu przede wszystkim potrzeba mieć trochę empatii i szacunku do pacjenta. Osobiście życzę jej, żeby na własnej skórze przekonała się jakie to uczucie być traktowanym jak sama traktuje. Niestety taki człowiek stawia w złym świetle cały szpital i pracujących w nim lekarzy. Nie rozumiem dlaczego utrzymuje się jej stanowisko, jej najważniejszym zajęciem jest zbieranie zamówień wśród pielęgniarek i pielęgniarzy SOR na jedzenie z cateringu. Panie dyrektorze, proszę przyjrzeć się pracy personelu SOR, zanim jakąś ze spraw zajmie się telewizja.
04 Lipca 2018, godzina 19:13
Oceniono 56 razy 50
~to dyrektor szpitala odpowiada za całokształt i efektywność pracowników
Leszek Bonna jest jedynie zainteresowany tym by prywatnie wzbogacić się na majątku szpitala tak by firmy kontrolowane przez jego rodzinę miały jak najlepsze dochody za usługi udzielane szpitalowi, który on jako dyrektor nadzoruje. To Leszek jest organizatorem całości systemu i to on jako dyrektor odpowiada za szybkie i skuteczne obsługiwanie pacjentów szpitala.

A teraz dyrektor szpitala Leszek Bonna za swoje własne zaniedbania, ignorowanie pacjentów, i za swoja (EDIT) obwinia rejestratora medycznego.

Było by śmieszniej gdyby Leszek powiedział, że wszystkiemu jest winna sprzątaczka ze SOR-u i że za kare odbierze jej miotle!


04 Lipca 2018, godzina 16:11
Oceniono 63 razy 49
~ex-judym
do Doroty30 - pacjenci poważnie chorzy i z poważnymi urazami trafiają do szpitala w Chojnicach bo to jedyny SOR w promieniu 100 kilometrów. Z urazami wielonarządowymi powinni trafiać do Centrów Urazowych w Bydgoszczy lub Gdańsku - niestety trafiają także do szpitala w Chojnicach bo chmury za nisko i śmigłowiec nie lata, albo nie poleci bo właśnie musi zatankować paliwo, albo Centrum Urazowe odmawia wbrew prawu przyjęcia pacjenta (cytaty). Do szpitala w Chojnicach trafiają także pacjenci z błahymi schorzeniami skierowani z izby przyjęć w Tucholi, Człuchowie, Więcborku, Miastku, Bytowie a ostatnio i Starogardu bo łatwiej, szybciej i taniej choć niezgodnie z prawem, wypisać skierowanie do szpitala w Chojnicach niż zająć się pacjentem z banalnym skręceniem czy bólem brzucha na miejscu. Do SOR trafiają też pacjenci z bólem kręgosłupa czy nogi od kilku tygodni. Trafiają też tacy którzy akurat przechodzili obok szpitala, przypomnieli sobie że od kilku miesięcy mają zaparcia i postanowili wstąpić do SOR. Trafiają też tacy którzy właśnie wytrzeźwieli po tygodniu ciągu alkoholowego i zaczęła ich boleć głowa. Trafiają też tacy którym lekarz rodzinny chciał pomóc ominąć kolejkę do poradni specjalistycznej i skierował do szpitala. Zatem 1 (słownie 1) lekarz ambulatorium chirurgicznego musi zająć się chorymi w ciężkim i lekkim stanie, chorymi którzy powinni trafić do SOR i takimi którzy z powodzeniem mogli się leczyć w POZ czy swoim lokalnym szpitalu. Nie jest w stanie szybciej badać, wypisywać zleceń, recept, szyć ran, zakładać gipsów, oceniać zlecone wyniki, wypisywać wielostronnicowej dokumentacji medycznej. Dlaczego 1 lekarz - bo żaden lekarz na SOR pracować nie chce za żadne pieniądze. Dlaczego nie chce - wystarczy poczytać wasze komentarze.
04 Lipca 2018, godzina 15:09
Oceniono 40 razy 16

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 400.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 426.00 438.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 400.00 415.00 NOKNOK 40.70 42.20
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 39.70 41.20
Aktualizacja: 2020-02-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 396.00 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 429.00 433.00 RUBRUB 5.80 6.50
CHFCHF 404.00 410.00 NOKNOK 41.20 41.90
GBPGBP 502.00 508.00 SEKSEK 40.20 40.90
Aktualizacja: 2020-02-28 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy uważasz, że chojnickie samorządy powinny przekazać Fundacji Palium środki na remont hospicjum, w którym doszło do tragicznego w skutkach pożaru?
Ceny paliw2020-02-18

E95 E98 ON LPG
BP 4.83 zł - 5.12 zł 2.27 zł
Circle K 4.78 zł - 5.07 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.09 zł 2.22 zł
MZK - - - -
Orlen 4.83 zł 5.08 zł 5.12 zł 2.22 zł
PKS 4.8 zł - 5.02 zł 2.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij