Czwartek, 19 Lipca 2018 | Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego | Pogoda: 19°C, 1011 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Teatr na ulicy

W  sobotę (7.07) w samo południe rozpoczął się XXVI Festiwal Sztuki ulicznej "Chojnicka Fiesta 2018". Do północy zobaczymy siedem spektakli, w tym cztery dla dzieci.

Festiwal tradycyjnie już rozpoczął się od barwnego korowodu. Aktorzy w asyście orkiestry Chojnickiego Centrum Kultury przemaszerowali ulicą Kościuszki wywołując pozytywne zamieszanie. Po tym jak klucz do bram miasta aktorom przekazał burmistrz Arseniusz Finster nie pozostało nic innego jak rozpocząć święto teatru.
Na pierwszy ogień poszedł Teatr Fuzja z "Ciocią Jadzią". Po godzinie najmłodszego widza przejęło Chojnickie Studio Rapsodyczne z projektem  „Czytasz Ty, czytam Ja: Kubuś Puchatek”.

Reklama | Czytaj dalej »


Imprezie towarzyszą liczne atrakcje.  Między godziną 12:30 a 16 na Starym Rynku  Mirek Skrzypek z warsztatami cyrkowymi. Do tego rysunki w przestrzeni "Stopklatka", HockiKlocki, maszyna fotograficzna i żywe rzeźby.

Przed nami jeszcze:
14:15 „KSIĘŻYC’owe opowieści” Teatr Małe Mi- Stary Rynek
15:30 „Tomi i Damian show” Klaun Tomi- Fosa Miejska
16:40 „Błazenologia” Teatr na Walizkach- Stary Rynek
21:40 Prolog spektaklu „Blackout”: parada spod Szkoły Podstawowej nr 1 na Stary Rynek
22:00 „Blackout” Teatr Fuzja- Stary Rynek
23:00 „Proces” Teatr Formy- Fosa Miejska
00:00 Pokaz sztucznych ogni

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

10 komentarzy

~sztuczne ognie a miejskie prawo

Prawo ustanowione przez chojnickich radnych już od wielu lat zabrania strzelania sztucznych ogni i petard przez cały rok za wyjątkiem sylwestra i 1-go stycznia. Ratusz i policja w okresie świątecznym zawsze przypomina o zakazie strzelania petard i sztucznych ogni każdego roku.

Czy złamano chojnickie prawo poprzez pokaz sztucznych ogni?

08 Lipca 2018, godzina 18:03
Oceniono 22 razy 12
~Czesław
Teatry, bardzo dobrze, ale sztuczne ognie? Ciekawe czy dowiemy się ile one kosztowały. Duże pieniądze puszczone z dymem...i hukiem, które można przeznaczyć na szlachetniejszy cel !
08 Lipca 2018, godzina 16:26
Oceniono 24 razy 14
~Przepraszam, ale
AGATA ma dużo więcej niż 13 lat.
Jak masz odwagę to powiedz Jej prosto w twarz to co napisałeś cwaniaczku...
08 Lipca 2018, godzina 12:21
Oceniono 25 razy 1
~foto
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Lipca 2018, godzina 22:46
Oceniono 29 razy -19
~Do doponiżej
Jeśli się jest redaktorem to chyba się nie popełnia błędów rodem z gimnazjum, no chyba że, ma 13 lat
07 Lipca 2018, godzina 22:23
Oceniono 38 razy -6
~do poniżej:
Odczep się od Agaty !!!
Dobrze wykonuje swoją pracę !!!
Mądralo idź tam i zrób lepiej...
07 Lipca 2018, godzina 21:46
Oceniono 35 razy 1
~Miszczu
Siedem spektakli w tym siedem dla dzieci... Agata ogarnij się.
07 Lipca 2018, godzina 20:43
Oceniono 40 razy 2
~chojniczanin z wnukami

Wybrałem się z wnukami na przedstawienia zorganizowane z ramach ulicznego teatru. Dzieci bawiły się znakomicie i nie miały ochoty wracać do domu bo bały się, że nie zobaczą nowych przedstawień. Także i mi samemu było trudno zebrać się i zdopingować wnuki do powrotu do domu - bo wszyscy mieliśmy dużo przyjemności z uczestniczenia w przedstawieniach i w oglądaniu wszystkich wydarzeń, strojów, i pomysłowych przedstawień! W końcu dotarliśmy jakoś do domu ale z olbrzymim opóźnieniem w stosunku do wcześniejszych planów.

Wspaniała impreza!

07 Lipca 2018, godzina 20:13
Oceniono 39 razy 25
~stary

Teatr uliczny to najbardziej barwna, wciągająca, i interaktywna impreza publiczna w Chojnicach na przestrzeni roku. Praktycznie każdy - od dziecka aż po seniora - znajdzie tutaj coś interesującego i intrygującego.

Brawa dla aktorów, organizatorów, i wszystkich działaczy powiązanych z tą imprezą!

07 Lipca 2018, godzina 19:09
Oceniono 42 razy 30
~Mlody
Ten fotograf to jakiś stachanowiec. Ilość nie jakość .
07 Lipca 2018, godzina 18:55
Oceniono 31 razy 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 370.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 44.80 45.50
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 41.20 42.00
Aktualizacja: 2018-07-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?




Ceny paliw2018-07-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 4.99 zł 2.36 zł
Circle K 5.15 zł 5.45 zł 4.97 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.15 zł - 5.13 zł 2.33 zł
MZK 5.13 zł 5.28 zł 4.96 zł 2.34 zł
Orlen 5.17 zł 5.42 zł 4.59 zł 2.33 zł
PKS - - - -