Sobota, 20 Października 2018 | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa | Pogoda: 10°C, 1024 hPa, wiatr 1.6 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

Wójt zaprasza na dzisiejsze konsultacje społeczne w Silnie

Wójt Zbigniew Szczepański chce by mieszkańcy Silna pomogli w poejmowaniu decyzji dotyczących ich miejscowości.

Tematem rozmów jaki Zbigniew Szczepański chce podjąć z mieszkańcami Silna jest m.in. opracowanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dawnego zakładu PGR-u i jego otoczenia. Spotkanie odbędzie się dziś (16.08) o godz. 17.

 

- Zawsze była sytuacja, że to gmina ogłasza przetarg na projektantów. Ci przygotowują koncepcję, a ludzie zgłaszają uwagi. Chcemy odwrócić tę sytuację, by mieszkańcy mogli zaproponować jakieś rozwiązania. Zgłosić swoje propozycje - wyjaśniał podczas dzisiejszej konferencji prasowej, wójt Zbigniew Szczepański. Tematem konsultacji będą działania zaplanowane na terenie dawnego zakładu PGR i jego otoczenia. - Tam z tyłu ludzie mają tzw. pięcioarówki, na których niegdyś uprawiali np. ziemniaki, a warunkiem przejęcia tych gruntów w 1992 roku od Agencji Nieruchomości Rolnej w Bydgoszczy było, że nikt nie może nic na nich pobudować. W tej chwili te pięcioarówki są dla ludzi terenami rekreacyjno-wypoczynkowymi, a nie mogą postawić na nich nawet małej altanki - opowiadał włodarz. Sytuacja ta ma się zmienić, ponieważ od tamtych regulacji, wedle których teren był typowo rolniczy minęło już 26 lat. Zgodnie z aktualną Ustawą o zagospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa niewielkie, do 35m, domki mogłyby powstać. Przed zakładem znajduje się natomiast tzw. ogródek jordanowski, który co prawda nie jest jeszcze własnością gminną (należy do Agencji Nieruchomości Rolnej), ale jest dla włodarza terenem bardzo atrakcyjnym. Podobnie jak inne przylegające do niego nieruchomości Skarbu Państwa objęte planem miejscowym. - Zastanawiamy się, czy plany nie pozwoliłyby postawić tam dwóch, czy trzech wielorodzinnych kamienic, w ramach programu „Mieszkanie Plus” - zdradził wójt. Zaznaczył także, że konsultacje z mieszkańcami są dla niego bardzo ważne. Chce, by to właśnie oni podpowiedzieli, jak powinien wyglądać układ dróg i dojazdy do poszczególnych posesji.

Reklama | Czytaj dalej »

Spotkanie odbędzie się dzisiaj (16.08.) o godz. 17 w Wiejskim Domu Kultury.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

8 komentarzy

~gość
Niech się porządnie ubierze, a nie jakaś marynarka, jak psu z gardła wyciągnięta.
07 Września 2018, godzina 14:03
Oceniono 4 razy 4
~...cztery lata nic...!!!
Cztery lata nic !!!
W dwa miesiące przed wyborami nie uda się nadgonić całej kadencji !!!
07 Września 2018, godzina 10:09
Oceniono 2 razy 2
~Dlaczego w innych regionach nie ma takiego show ?!
Dlaczego w innych regionach nie ma takiego show ?!
Aaaaaa - wybory już za niedługo..... to wszystko tłumaczy.
Do tej pory wszystko po cichu aby nikt się nie dowiedział.
I nie mam tu na myśli tylko wójta ale radnych też to dotyczy.
27 Sierpnia 2018, godzina 09:13
Oceniono 6 razy 2
~liczę na duże zmiany
wierzę w to, że tym razem będą zmiany w radach gminnych i powiatowych.
Ma duże nadzieje również na zamianę Wójta. Przydałby się gminie Chojnice fachowiec, który będzie interesował się mieszkańcami przez całą kadencję oraz działał na ich rzecz. Może ktoś będzie miał odwagę na start w wyborach.
Ale zobaczymy - do odważnych świat należy.
19 Sierpnia 2018, godzina 23:23
Oceniono 15 razy 7
~podatnik
Ruszyła kampania wyborcza a po niej wszystko wróci do normy bo (bez)radni przyklepią wszystko co pan wójt "zaproponuje" .
19 Sierpnia 2018, godzina 15:11
Oceniono 16 razy 8
~Przed wyborami
wypowiedź wójta "... Zaznaczył także, że konsultacje z mieszkańcami są dla niego bardzo ważne...."
Na tę okoliczność plakaty zrobiono... Pięknie się dzieje przed wyborami. Przy okazji będzie wiec wyborczy.
Patrząc w przeszłość to dla innych miejscowości nic takiego nie było. Wszystko cichaczem opracowane i cichaczem przegłosowane przez Radnych.
Panie Wójcie - WSTYD !!!!
17 Sierpnia 2018, godzina 11:27
Oceniono 26 razy 12
~FUJ
FUJ.
16 Sierpnia 2018, godzina 19:58
Oceniono 16 razy -4
~Dyktatura ma sie dobrze
Mieszkancow Swornegaci jakos Wojt nie informował o konsultacjach spolecznych
16 Sierpnia 2018, godzina 16:19
Oceniono 36 razy 6

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodawanie komentarzy zawieszone na czas ciszy wyborczej.

Dodawanie komentarzy do tego artykułu zostało zablokowane.

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 369.00 379.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 425.00 434.00 RUBRUB 5.40 6.40
CHFCHF 368.00 383.00 NOKNOK 44.40 45.90
GBPGBP 482.00 494.00 SEKSEK 40.50 42.00
Aktualizacja: 2018-10-20 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 376.00 DKKDKK 57.10 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 371.00 378.00 NOKNOK 44.90 45.50
GBPGBP 484.00 489.00 SEKSEK 41.00 41.60
Aktualizacja: 2018-10-20 13:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?




Ceny paliw2018-10-16

E95 E98 ON LPG
BP 5.2 zł 5.56 zł 5.21 zł 2.52 zł
Circle K 5.17 zł 5.47 zł 5.17 zł 2.52 zł
Lotos Optima 5.17 zł - 5.17 zł 2.52 zł
MZK 5.13 zł 5.33 zł 5.14 zł 2.52 zł
Orlen 5.17 zł 5.47 zł 5.17 zł 2.52 zł
PKS 5.17 zł - 5.17 zł 2.52 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.