Wtorek, 18 Września 2018 | Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława | Pogoda: 21°C, 1015 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Uroczyste otwarcie Ośrodka Zdrowia w Charzykowach

Na zdjęciu od lewej: doktor Jan Kowalski, wójt Zbigniew Szczepański, sekretarz gminy Stefania Majewska-Kilkowska i zastępca włodarza Piotr Stanke.

Pierwsi pacjenci w mury charzykowskiej przychodni zawitają 1 października. Wczoraj (11.09) obiekt wraz z parkingiem, pobudowany za 2,5 mln zł, oglądali oficjele.


Ośrodek Zdrowia w Charzykowach zaprojektował Zdzisław Kufel, a pobudował charzykowski Marbruk. Na 151 m2 powierzchni użytkowej znalazły się: gabinet lekarski, gabinet zabiegowy, gabinet stomatologiczny, pomieszczenie socjalne, poczekalnia z rejestracją, pomieszczenia porządkowe, pomieszczenia dla personelu, toalety, skład czystej i brudnej bielizny, pomieszczenie techniczne i archiwum.

Na nieruchomości liczącej prawie 0,5 ha, poza przychodnią, pobudowany został parking na 54 miejsca, w tym 6 z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych. - To jest idealne miejsce mające przyjąć podwójną formułę celu publicznego: ośrodek zdrowia i parking ogólnodostępny. W sezonie turystycznym zawsze jest problem z parkingiem w Charzykowach - mówił wójt Zbigniew Szczepański przypominając jednocześnie, że wcześniej na terenie objętym inwestycją mieściło się 36 domków letniskowych.  - Były to obiekty skromnej zabudowy, niespełniające żadnych wymogów prawno-budowlanych. Wręcz były zagrożeniem bezpieczeństwa. Przygotowania do budowy ośrodka zdrowia w tym miejscu, te proceduralne, trwały co najmniej 10 lat.

Jak wyliczał włodarz gminy Chojnice budowa przychodni pochłonęła 1 mln 246 tys. zł, z kolei parking z układem drogowym 1 mln 74 tys. zł. Do tego należy dodać jeszcze przebudowę linii napowietrznej - 36 tys. zł. Przychodnia wiejska dołożyła do inwestycji 540 tys. zł. - Na dzień dzisiejszy mamy siedem takich obiektów i powiem szczere, że nie zamierzam otwierać kolejnej przychodni na trenie gminy Chojnice - mówił doktor Jan Kowalski, dyrektor Samodzielnej Publicznej Przychodni Wiejskiej Gminy Chojnice, obchodzącej wczoraj jubileusz 25-lecia. Najnowszy obiekt przychodni wiejskiej jest proekologiczny. - Mamy ogrzewanie gazowe a energię czerpiemy ze słońca - informował Kowalski.

Symboliczną wstęgę przed przychodnią w Charzykowach przecięli: sołtys miejscowości Jędrzej Ilkowski, przewodnicząca rady gminy Danuta Łoboda i doktor Anna Szabłowska - Wysocka. Budynek poświęcił ks. Henryk Borkowski. Pacjenci z Charzyków, pobliskiej Funki czy Chojniczek skorzystać z porady lekarskiej przy ul. Rybackiej będą mogli od 1 października. - Do tego czasu musimy wyposażyć ośrodek. Na razie są tylko meble. Natomiast cały sprzęt medyczny, informatyczny będzie przeniesiony z chwilą uruchomienia ośrodka. Kozetki już zamówiliśmy, ale wiadomo, że w Polsce trzeba na to trochę poczekać - mówił dyrektor Kowalski. W dotychczasowej lecznicy ma zostać ulokowana gminna biblioteka.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

15 komentarzy

~Terminy
Jeżeli dyrektor Kowalski wie, że na kozetki w Polsce się czeka to dlaczego zamówienia nie złożył z wyprzedzeniem?
To mnie martwi w zarządzaniu majątkiem gminnym.
Nie ma zarządzających z prawdziwego zdarzenia.
18 Września 2018, godzina 17:45
Oceniono 2 razy 2
~Do poniżej
Dobrze wiem kim jesteś trollu internetowy Adamie K. z Chojnic.

Skrajny lewaku, ekofanatyku. Zrobiłeś syf z tego portalu od lat wpisując codziennie po kilkadziesiąt komentarzy i minusując posty co pół godziny nawet w nocy. Nie zasługujesz nawet na to, żeby ci splunąć w twarz!!!
18 Września 2018, godzina 14:46
Oceniono 2 razy 0
~Przepraszam za błąd - niepopularnego
Tak zgadza się niepopularnego tak się pisze.
Ale proszę nie używać sformułowania - lewacki - tu się nie zgadzam.
Palancie - pozostawiam bez komentarza.
Komentarz podtrzymuję.
17 Września 2018, godzina 21:25
Oceniono 3 razy 3
~Ty lewacki palancie!
Weź sobie słownik i sprawdź jak się poprawnie pisze "niepopularnego".
16 Września 2018, godzina 13:06
Oceniono 9 razy 3
~Coś nie popularnego
A może ta pani w białym płaszczu by na koniec coś zrobiła. Najlepiej coś dobrego, nie popularnego ale dla mieszkańców.
A nie tylko wojta całuje w .... rączki.
15 Września 2018, godzina 10:50
Oceniono 12 razy -2
~Do poniżej
A temu z pogrzebową wiązanką pomyliły się chyba uroczystości.
13 Września 2018, godzina 13:19
Oceniono 7 razy 3
~Zuch
Ta jest zaje....sta z tym kogutem czerwonym, odj...ła się jak na odpust.
Męskie sandały skarpety.
13 Września 2018, godzina 08:49
Oceniono 6 razy 0
~gość
Tyle kasy a tylko jeden gabinet lekarski-szok. Bez przemyślenia. Powinny być co najmniej 2 gabinety dla lekarzy rodzinnych. Jest stomatolog - ok, a gdzie ginekolog, co powszechnie wiadomo, że jest niezbędny jak każdy internista. Dużo się mówi żeby się badać, a dostępność poniżej granicy dopuszczalności. A więc tak nie przemyślana inwestycja to wstyd dla dr Kowalskiego- jako kierownika Ośrodka Gminnego- podobno taką funkcję pełni. Wstyd i hańba. !!!!!
12 Września 2018, godzina 23:33
Oceniono 6 razy 0
~A co to jest 3 mln ?
Lokalna firma zarobiła. Opóźnienie jest znaczące. Prawdopodobnie celowe aby przed wyborami otworzyć.
Ciekawe czy gmina wyciągnie konsekwencje od wykonawcy za opóźnienie ?
Proszę nie komentować ubioru!
Wójt koszulek z szant też nie komentował.
Sam stwierdził na sesji, że jest za głupi.
12 Września 2018, godzina 21:19
Oceniono 9 razy -1
~mieszczuch
Zastanawiam się po kiego grzyba za 3 mln stawiać ośrodek zdrowia skoro WYSOKOSPECJALISTYCZNY SZPITAL wraz z przychodniami i laboratorium jest na wyciągnięcie ręki tylko 6 km. Za 3 miliony wspaniały dyrektor Szpitala otworzyłby oddział chorób ogólnych dla Chojniczan mieszkających w Charzykowach i kilkoro stałych gminnych osiedleńców.
12 Września 2018, godzina 19:03
Oceniono 10 razy 0
~Razem skuteczni
Pamiętacie jak spalarnia szpitala w Chojnicach spalała 10 ton toksycznych odpadów - pochodzących z czterech województw - dziennie.?
Dzisiaj komitet wyborczy obiecuje walkę ze smogiem, a wiarygodności tym deklaracjom ma dodać zastępca dyrektora szpitala, który jest kandydatem na radnego.

To tak, jakby pirat drogowy miał łapać kierowców łamiących przepisy drogowe!
12 Września 2018, godzina 18:55
Oceniono 16 razy 10
~re 1
Może go migdałki bolały i dlatego nie założył krawata, po co ma mu gardło uciskać?

Swoją drogą ciekawe jakby wyglądał w muszce?
12 Września 2018, godzina 17:47
Oceniono 13 razy 3
~bałem się, że diabelskie moce zmanipulują moje medyczne dokumenty

Uspokoiłem się dopiero teraz gdy dowiedziałem się, że dopełniono magicznego pokropku i celebrowane odświętnie gusła bo teraz wiem, że żaden czart ani demon nie będzie miał dostępu do moich medycznych dokumentów chronionych niezbadana mocą magicznego pokropku!

12 Września 2018, godzina 16:37
Oceniono 11 razy 3
~święty szaman odprawił gusła i magiczny pokropek!

Niepotrzebnie obawiałem się, że strzygi, wodnicy, diabły i czarownice będą czyhać na niewinne dusze bogobojnych charzykowian. Na szczęście święty szaman odprawił święte zaklęcia, wymagane przepisami czarodziejskie gusła, i dopełnił wymaganego prawem kanonicznym magicznego pokropku!

Tak wiec charkowianie mogą korzystać z nowego ośrodka bez obaw o to, że będzie tam na nich czyhał jakiś czart, wodnik, demony, strzygi, lub czarownice. Magiczny pokropek będzie chronić każdego pacjenta i jego medyczne dokumenty przez całą dobę - nawet po północku gdy moc diabelska jest największa!

Mam nadzieje, że święty szaman został hojnie wynagrodzony za jego magiczny pokropek!

12 Września 2018, godzina 15:56
Oceniono 18 razy 4
~Bez krawata
Tym razem garnitur O.K., ale ta rozchłestana koszula wszystko psuje. A krawata założyć to nie łaska?
12 Września 2018, godzina 13:01
Oceniono 15 razy -1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 56.70 58.20
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 40.40 41.90
Aktualizacja: 2018-09-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.10 5.90
CHFCHF 378.00 385.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 479.00 484.00 SEKSEK 40.80 41.50
Aktualizacja: 2018-09-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

21 października, to termin wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy przedstawicieli do rad i włodarzy. Czy zamierzasz wziąć udział w głosowaniu?




Ceny paliw2018-09-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.25 zł 5.61 zł 5.08 zł 2.36 zł
Circle K 5.25 zł 5.55 zł 5.08 zł 2.36 zł
Lotos Optima 5.27 zł - 5.1 zł 2.41 zł
MZK 5.2 zł 5.49 zł 5.03 zł 2.36 zł
Orlen 5.22 zł 5.47 zł 5.05 zł 2.36 zł
PKS 5.22 zł - 5.05 zł 2.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.