Wtorek, 18 Września 2018 | Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława | Pogoda: 21°C, 1015 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

Dokończenie starych spraw to priorytet. Są też nowe pomysły

"Razem skuteczni" to slogan kandydatów do rady miejskiej.

Wiarygodność” i „Skuteczny w działaniu” to hasła, z którymi do wyborów samorządowych, ponownie na stanowisko burmistrza miasta Chojnice, startuje Arseniusz Finster. We wtorek (11.09)  wieczorem obecny włodarz zaprezentował kandydatów do rady miejskiej.

 

Drużynę Finstera, jak nazwał ją szef sztabu Kazimierz Jaruszewski, tworzy 27 osób. Wśród nich są m.in. obecni radni: Bogdan Marcinowski, Antoni Szlanga, Stanisław Kowalik, Renata Dąbrowska, Marek Bona, Marek Łęgowski, Bogdan Kuffel, Andrzej Gąsiorowski oraz wspominany już Kazimierz Jaruszewski. W Komitecie Wyborczym Wyborców Arseniusza Finstera pojawia się jednak sporo nowych nazwisk: Maciej Polasik, Janina Kosiedowska, Damian Otta, Ewelina Piechowska, Agnieszka Lewińska, Aneta Kłodzińska, Adam Kopczyński, Beata Stasiek, Kinga Przełożna, Monika Sabatowska, Sławomir Maniawski, Iwona Skocka, Jerzy Świerczewski, Anna Jażdżewska, Sebastian Matthes, Ewa Murawska, Jacek Hałuszkiewicz, Bożena Boińska - Często słyszę, że ten serial, który ja reżyseruję trwa zbyt długo, a to naprawdę jest dobry serial i są w nim świetni aktorzy. Doświadczenie tych osób, które są radnymi z potencjałem tych nowych 18 osób to naprawdę jest fantastyczny komitet – podsumował kandydatów na radnych Arseniusz Finster.

Reklama | Czytaj dalej »

 

Na początku spotkania burmistrz, który stara się po raz piąty o reelekcję przyznał, że program wyborczy jest jeszcze niedomknięty. Podkreślił jednak, że wiele planów na tę przyszłą, pięcioletnią kadencję będzie kontynuacją programu tej dobiegającej końca. - Chcę powiedzieć, że nasz program będzie bardzo wiarygodny. Oprócz czterech słów, które zawsze powtarzam: wiedza, zaangażowanie, doświadczenie i kompetencje, w tej kampanii wyborczej kolejnym ważnym będzie wiarygodność - zapewniał.


Włodarz podczas przedstawiania wstępnego programu często odnosił się do tego, co już zostało zrobione. - W tej kadencji zrównoważyliśmy wydatki na kulturę i sport, odejmując środki na inwestycje związane z budową Chojnickiego Centrum Kultury - mówił. Zapowiedział także, że w przyszłych latach na większe wsparcie będą mogli liczyć ludzie kultury. - Będziemy na pewno wspierać twórców. Będziemy rozbudowywać granty, i stypendialne i tematyczne. Powstaną także kolejne kompleksy boisk, m.in. na osiedlu Budowlanych.

 

W temacie oświaty burmistrz mówił o wyposażeniu świeżo wyremontowanych szkół w dobrej jakości pomoce dydaktyczne. Priorytetem bowiem ma być podnoszenie poziomu nauczania we wszystkich chojnickich placówkach. - Będziemy wydatkować więcej środków na jakość kształcenia. Chcemy podnosić kompetencje naszych uczniów oraz, żeby rodzice byli spokojni, że ich wiedza i umiejętności są konkurencyjne dla uczniów z dużych miasta - wyjaśniał.

 

Sztandarowymi podpunktami w sferze komunalnej pozostaje: powstanie węzła integracyjno- transportowego (pierwsza część prac ma się rozpocząć w grudniu tego roku), poprawa gospodarki wód deszczowych i roztopowych. Rewitalizacji doczekają m.in. ulice Subisława i Rolbieckiego oraz Wzgórze Ewangelickie. Przy ulicy Dworcowej powstanie świetlica socjo-terapeutyczna. Ważne dla Finstera jest także powstanie łącznic ulic: Ceynowy, Derdowskiego Igielskiej i Strzeleckiej oraz ulic Kościerskiej z Tucholską. Włodarz podkreślił, że wiele z wyżej wymienionych punktów jest już albo w fazie tworzenia projektów lub zbliża się termin rozpoczęcia ich realizacji. Finster w przyszłej kadencji chce wprowadzić fundusz walki ze smogiem. Odrestaurowania mają doczekać się zniszczone, zabytkowe kamienice przy ul. Ogrodowej czy Piłsudskiego. Zapowiada także powstanie w Chojnicach domu seniora. Ośrodek ma się składać z części integracyjnej oraz mieszkalnej. Do 2023 roku, etapami wprowadzona ma zostać bezpłatna komunikacja miejska. Włodarz wesprzeć chce rozbudowę Warsztatu Terapii Zajęciowych oraz stworzyć miejsca w żłobkach dla wszystkich, którzy ich potrzebują.

 

Lista kandydatów z podziałem na okręgi

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

29 komentarzy

~Barnaba
Jakich obywateli słucha PiS? Tych, którzy mają takie samo zdanie co Kaczyński? Nigdy w życiu nie zagłosuję na PiS.
18 Września 2018, godzina 14:21
Oceniono 6 razy -2
~do autora wpisu poniżej:
Zagłosuję na każdego kto nie jest z PIS-u, nawet na komucha lub byłego SB-ka!
3 X NIE dla DOJNEJ ZMIANY !
18 Września 2018, godzina 13:52
Oceniono 7 razy -5
~Do poniżej
Solą demokracji jest władza ludu. Był w Chojnicach pomysł, aby mieszkańcy mieli możliwość składania projektów uchwał obywatelskich, które miały być rozpatrywane przez radnych. Rozpatrywane, co nie przesądza o ich uchwaleniu.
Pomysł został negatywnie zaopiniowany przez organizacje czerpiące garściami z miejskiego budżetu. Również Kinga była przeciwna demokracji. Tak więc już pokazała na co ją stać.
Jedynie Prawo i Sprawiedliwość słucha obywateli.
18 Września 2018, godzina 12:55
Oceniono 9 razy 5
~Przemek
Kinga pokaż, co potrafisz!
18 Września 2018, godzina 07:05
Oceniono 12 razy 0
~Dobrze że znam ten sklad
Juz night na ta ekipe nie odda moja rodzina zadnego glosu
16 Września 2018, godzina 16:16
Oceniono 32 razy 20
~Panie Boze chron nas przed ta
KLIKĄ, NAWET PCHAJĄ SIĘ 70+
16 Września 2018, godzina 13:23
Oceniono 35 razy 21
~Do szafarza
Wnioski w sprawie zabijania ludzkich zarodków, dla zmylenia zwanego in vitro, przyjmujesz przed, czy po udzieleniu komunii?
16 Września 2018, godzina 07:27
Oceniono 24 razy 6
~Polak
Jutro przypada kolejna rocznica zdradzieckiej napaści sowietów na Polskę. Cała drużyna z ormowcem na czele, w dwuszeregu zbiórka przed pomnikiem na ulicy Kościerskiej.
16 Września 2018, godzina 07:22
Oceniono 39 razy 21
~Arek ma talent komedianta!

Gdy burmistrz Arek przechwala się swoją "wiedzą", "zaangażowaniem", "doświadczeniem", "kompetencjami", i "wiarygodnością" to staje się dla mnie oczywiste, że ma talent by być komediantem! Gdy Arek na poważnie wychwala swoją swoją "wiedze", "zaangażowanie", "doświadczenie", "kompetencje", i "wiarygodność" to trudno mi się powstrzymać od śmiechu!

W odróżnieniu od nieudacznego i partackiego piastowania stanowiska burmistrza jako komediant Arek może być całkiem dobry i odnieść wiele sukcesów. Szczególnie przyda mu się jego niezwykła umiejętność opowiadania kompletnych nonsensów, bzdur, i dyrdymałów tak jakby w nie świecie wierzył i z jak najbardziej poważną miną tak jakby ujawniał największe odkrycia naukowe! Poza klerem katolickim (który do mówienia bzdur z poważną miną przyucza się wiele lat w seminariach) i Arkiem mało kto potrafi w tak naturalny i intuicyjny sposób to osiągnąć!16 Września 2018, godzina 00:12
Oceniono 50 razy 40
~młode sadzonki najlepiej rosną na przegniłym oborniku

A w Chojnicach korupcyjnej zgnilizny i obornika mamy w nadmiarze -- i dlatego młode sadzonki powinny szybko rosnąć i rozwijać się w dojrzale drzewa!

15 Września 2018, godzina 18:20
Oceniono 52 razy 38
~oparty na doświadczeniu sukces burmistrza Arka - koszty nieudolności i korupcji


Zamiast przeprowadzić remont kinoteatru w ciągu jednego rok za około 12 mln złotych dzięki nieudolności i korupcji burmistrza Arka remont chojnickiego kinoteatru ciągnie się ponad 2 lata i będzie kosztować około 19 mln złotych!

Korupcyjnie wybrany nieudolny projektant byle jak odwalił projekt remontu; do nadzoru budowy ze strony ratusza był wybrany po znajomości koleś włodarza; a i Arek z braku wiedzy i z powodu nieudolności od początku olał nadzór remontu i nie potrafił wybrać bardziej rzetelnego wykonawcy, który byłby w stanie bez opóźnień wykonać remont zgodnie z pierwotnym planem do października 2017 roku. Dodatkowo, skorumpowani mechaniczni radni miejscy posłuszni burmistrzowi przytakiwali zgodnie z rozkazami włodarza i przy każdej okazji aprobowali bez mruknięcia wzrost kosztów remontu i opóźnienia w zakończeniu inwestycji!Tak to dzięki skorumpowanemu i nieudolnemu burmistrzowi i przy bezmyślnej aprobacie mechanicznych radnych miejskich podległych włodarzowi remont przeciąga się o ponad rok, koszt zwiększyły się o ponad 50% i o ponad 6 mln. złotych (a prawdopodobnie zanim remont się zakończy końcowy koszt będzie jeszcze większy), a chojniczanie przez ponad 2 lata nie maja funkcjonującej placówki kulturalnej z prawdziwego zdarzenia a dodatkowo co rusz muszą wysłuchiwać nielogicznych tłumaczeń burmistrza usiłującego obarczyć wszystkich innych efektami swego partactwa, nieudolności, i korupcji!Wzrost kosztów remontu chojnickiego kinoteatru i opóźnienia w jego zakończeniu to bezpośredni efekt nieudolności nadzoru i konsekwencja korupcyjnych działań burmistrza Arka Finstera!


15 Września 2018, godzina 17:34
Oceniono 53 razy 41
~Burmistrz Arek Finster - w myśleniu i w działaniach - jest 100% pisowcem!Chociaż oficjalnie Arek określa się jako niezależny to duchem - po jego działaniach - można poznać, że intelektualnie, etycznie, i politycznie jest skrytym sympatykiem pisu!


Pomiędzy działaniami Arka i pisowców istnieje olbrzymie podobieństwo!
Burmistrz Arek Finster tak jak pisowcy w Sejmie i w rządzie:

- nie szanuje ani polskiego prawa i ani Konstytucji RP,
- jest zwykłym skorumpowanym politykiem i oszustem tak jak większość pisowców,
- stanowiska w samorządzie i w miejskich spółkach obsadza poprzez korupcyjne układy,
- ukradkiem przyznaje sobie i skorumpowanym kolesiom niezasłużone nagrody i zapomogi,
- skorumpował mechaniczną większość w radzie miasta do roli bezmyślnych potakiwaczy,
- skorumpował chojnickich sędziów, prokuratorów, i policjantów by niezależnie od prawa i sprawiedliwości zawsze działali na jego korzyść w sprawach karnych i przestępstwach,
- defrauduje społeczne fundusze na zachcianki kleru katolickiego by kupić sobie poparcie z kościelnych ambon,
- korupcyjnie wykorzystuje swoje stanowisko dla prywatnych korzyści,
- umożliwia skorumpowanym kolesiom wykorzystywanie społecznego majątku do wzbogacania się,
- za społeczne fundusze finansuje zawodowych piłkarzy by kupić sobie poparcie kiboli,
- na wszelkie możliwe sposoby ogranicza wolność wypowiedzi chojniczan i ogranicza efektywność konsultacji społecznych,
- wykorzystuje skorumpowanych chojnickich sędziów, prokuratorów, i policjantów do zaszczuwania i dyskryminacji swoich krytyków i członków opozycji,
- jest wrogi do dziennikarzy uczciwie i rzetelnie wypełniających swoje obowiązki i usiłuje ograniczać wolność prasy w Chojnicach by ukrywać korupcyjne przewały,
- wykorzystuje konferencje prasowe w celach propagandowych zamiast informacyjnych,
- jest chamski w zachowaniu do krytyków a szczególnie - rynsztokowo chamski - do kobiet,
- na podstawie bezpodstawnych oskarżeń o pomówienie rutynowo wytacza swoim krytykom sprawy karne wykorzystując skorumpowanych chojnickich sędziów do wydawania niesprawiedliwych wyroków korzystnych dla burmistrza, które w czasie odwołania w sądzie wyższej instancji są unieważniane jako rażąco niesprawiedliwe,
- i wiele innych istniejących podobieństw pomiędzy działaniami burmistrz Arka i pisowców w rządzie i w sejmie


Tak wiec:
Funkcjonalnie - w sposobie myślenia i w działaniach - burmistrz Arek Finster jest 100% pisowcem!


15 Września 2018, godzina 17:31
Oceniono 47 razy 27
~Chojniczanin
Mam dwóch pojebanych kolegów. Pracowali w wakacje na budowie, jakoś ostatni tydzień i chcieli coś odjebać bo strasznie im się nudziło. Wpadli na pomysł, że kupią manekina i go zrzucą z 6 piętra. Ocieplali budynek na jakimś zadupiu, gdzie były jakieś krzaki. Umówili się, że jak kogoś zobaczą to wyrzucą tego manekina przez okno w te krzaki gdzie jeden z nich się czaił. No i nadeszła jakaś babka, kolega krzyczy: KURWA SPADAM i rzuca tego manekina, jeeb babka sie drze bo wystraszona i ten manekin wpadł w te krzaki. Drugi kolega wychodzi z tych krzaków, podwija rękawy i mówi: Alem się kurwa wyjebał.
15 Września 2018, godzina 14:43
Oceniono 20 razy 0
~Do poniżej
Powinien założyć czerwoną koszulę, w końcu nie był szeregowym członkiem!
15 Września 2018, godzina 12:41
Oceniono 41 razy 25
~UFO
Od kiedy funkcjonariusz ORMO został zdemaskowany, w Chojnicach zniknął problem UFO (Ukryty Funkcjonariusz ORMO).
14 Września 2018, godzina 19:25
Oceniono 47 razy 27

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 375.00 DKKDKK 56.70 58.20
EUREUR 424.00 436.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 40.40 41.90
Aktualizacja: 2018-09-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 367.00 371.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.10 5.90
CHFCHF 378.00 385.00 NOKNOK 44.50 45.20
GBPGBP 479.00 484.00 SEKSEK 40.80 41.50
Aktualizacja: 2018-09-18 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

21 października, to termin wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy przedstawicieli do rad i włodarzy. Czy zamierzasz wziąć udział w głosowaniu?
Ceny paliw2018-09-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.25 zł 5.61 zł 5.08 zł 2.36 zł
Circle K 5.25 zł 5.55 zł 5.08 zł 2.36 zł
Lotos Optima 5.27 zł - 5.1 zł 2.41 zł
MZK 5.2 zł 5.49 zł 5.03 zł 2.36 zł
Orlen 5.22 zł 5.47 zł 5.05 zł 2.36 zł
PKS 5.22 zł - 5.05 zł 2.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij