Czwartek, 25 Kwietnia 2019 | Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

W Kłodawie będą rozmawiać o wilkach

Dr Sabina Nowak w październiku ubiegłego roku dała wykład na temat wilków w siedzibie PN BT w Charzykowach.

 

Na debatę mającą przybliżyć m.in. zwyczaje drapieżników, które w ostatnim czasie dały o sobie znać w naszej okolicy, zaprasza sołtys Kłodawy.  - Chcemy zatrzymać tę spiralę paniki - mówi Robert Piesik. Spotkanie odbędzie się 24 września (poniedziałek) o godz. 17 w Szkole Podstawowej w Kłodawie.


Debata zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ samorządowiec zadbał o to by możliwość przedstawienie swoich racji miały wszystkie strony zainteresowane wilczą tematyką. Do Kłodawy przyjedzie ekspertka od wilków dr Sabina Nowak ze Stowarzyszenia  dla Natury "Wilk", Janusz Kochanowski dyrektor Parku Narodowego "Bory Tucholskie", przedstawiciele kół łowieckich, izby rolniczej, Pomorskiego Ośrodka Rolniczego czy samorządowcy. Będą też przedstawiciele Nadleśnictwa Rytel, na terenie którego przed nawałnicą bytowała jedna wataha.

- Na tę chwilę wiadomo mi o dwóch przypadkach zagryzienia psów. Dotyczy to miejscowości Kłodawa i Jeziorki - mówi Robert Piesik. Początek spotkania o godz. 17.

Reklama | Czytaj dalej »

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

29 komentarzy

~drzbór

Nie dyskutować , tylko działać . Wilki są zagrożeniem . Wybić co do jednej sztuki . Myśliwy , jak napotkacie wilki , eliminować je !
22 Grudnia 2018, godzina 05:40
Oceniono 558 razy 2
~Robert

Widzę że zielone trolle działają z minusowaniem....jak zginie człowiek to się wtedy obudzą ,pamiętajcie jak będziecie w lesie z rodziną to wilk atakuje najsłabsze,wpierw psa jeśli będzie albo dziecko i nie ma zmiłuj...jest to oficjalna opinia biologów...lepiej się zabezpieczcie
22 Grudnia 2018, godzina 05:40
Oceniono 566 razy 0
~wytępić

wytępić zanim będzie tego za dużo.wilk pod ochroną bóbr pod ochroną przecież to szkodniki
22 Grudnia 2018, godzina 05:39
Oceniono 560 razy 2
~hmmmmm

Żeby nie było że Polak madry po fakcie.Komuś stanie się krzywda i co wtedy.Wilk od małego jest uczony jak zabijać oj żeby nie było.
22 Grudnia 2018, godzina 05:37
Oceniono 562 razy 0
~sztucer
Wszystkich pojebanych ekologów oraz zielonych trolli , WYŁAPAĆ i wrzucić do wilczych watach , tylko kości pozostaną . Wilki , mordują nie dość że zwierzynę leśną ale też bydło opasowe na pastwiskach rolników . Kto chce chronić wilki jest po prostu - chory i niezrównoważony psychicznie . Tępić wilki tak jak dziki oraz tych co stają w obronie tych morderców !
22 Grudnia 2018, godzina 05:36
Oceniono 558 razy -4
~Robert z Chojnic

Zastanawia mnie ukrywanie jakichkolwiek komentarzy,po co to?znaczy się strona decyduje kto jest taki i owaki...ludzie tylko wyrażają swoje poglądy ale strona je dodatkowo neguje(słabo ocenione)wpływa niejako na opinię...
22 Grudnia 2018, godzina 05:35
Oceniono 558 razy 0
~Do minusującego fanatyka
Ja pierdole co za czub! Ty nie masz pracy, rodziny, prywatnego życia? Kiedy jesz i śpisz? Napewno bałbyś się spotkać twarzą w twarz.
21 Września 2018, godzina 16:08
Oceniono 688 razy -2
~Do IDIOTY poniżej:
To ty udaj się świrze do odpowiedniego lekarza, a najlepiej od razu na półroczny pobyt w "sanatorium" gdzie dadzą ci "apartament" z gumowymi ścianami i drzwiami bez klamek, ty nazi-fanatyku!
18 Września 2018, godzina 15:27
Oceniono 742 razy -2
~Do poniżej
Spójrz na to co ty robisz palancie.

Nic dziwnego, że żona cię opuściła i nie możesz spotykać się z córką.

Kto normalny siedzi na internecie od 5 nad ranem do późnej nocy i napierdala minusy przy komentarzach. Idź do psychiatry, nie widzisz, że z tobą jest coś nie tak Adamie K. ekofanatyku.
18 Września 2018, godzina 15:10
Oceniono 738 razy 2
~Do portalu "ch.24.pl"
Usuńcie proszę te 50 wpisów dokonanych poniżej przez jakiegoś niezrównoważonego osobnika, sugerującego chorobę psychiczną jednego z internautów, oraz używającego wobec tej osoby słów obraźliwych. Najlepiej zablokujcie dodawanie komentarzy, i po sprawie.
18 Września 2018, godzina 14:53
Oceniono 746 razy 2
~Minusuj bez końca palancie, będziesz miał dużo do roboty
Adam K. jest psychicznie chory!
18 Września 2018, godzina 14:29
Oceniono 736 razy 2
~Ten poniżej to świr
w dodatku brunatny i pisze o swojej rodzinie. Prawda brunatna padlino?
18 Września 2018, godzina 08:04
Oceniono 738 razy -4
~Antyzielony
Nie piszcie z tym ekoświrem Adamem K. który minusuje komentarze po to aby były ukrywane.

To świr, którego nawet żona zostawiła i zabroniła sądownie kontaktu z córką.

Każdy zielony to świr!
16 Września 2018, godzina 21:32
Oceniono 764 razy 4
~Robert z Chojnic
Zastanawia mnie ukrywanie jakichkolwiek komentarzy,po co to?znaczy się strona decyduje kto jest taki i owaki...ludzie tylko wyrażają swoje poglądy ale strona je dodatkowo neguje(słabo ocenione)wpływa niejako na opinię...
16 Września 2018, godzina 16:10
Oceniono 768 razy -2
~ADMINISTRATOR to minusator
Żałuję, że wypowiadają się tutaj osoby, które nie mają pojęcia o wilkach-widzę to po komentarzach.Jak wiadomo w Chojnicach i okolicach działa sekta KOD i inne, które jak wiadomo inteligencją nie grzeszą.Sekta ta właśnie broni zwierząt w tym wilków nie mając pojęcia o nich zupełnie.Do tego dochodzi ADMINISTRATOR też kobieta,która jak się domyślam też udziela się na forum.Musimy powstrzymać idiotów bo kiedyś będzie za późno.Najlepiej byłoby gdyby wilki zeżarły tego idiote co minusuje bo źle ocenia inteligentne komentarze i ADMINISTRATORA bo chyba też się tam wtrąca niepotrzebnie.
16 Września 2018, godzina 13:32
Oceniono 780 razy -8

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 377.00 389.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 369.00 384.00 NOKNOK 43.70 45.20
GBPGBP 489.00 502.00 SEKSEK 39.90 41.40
Aktualizacja: 2019-04-24 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 382.00 386.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.30
CHFCHF 374.00 380.00 NOKNOK 44.20 44.80
GBPGBP 493.00 498.00 SEKSEK 40.40 41.00
Aktualizacja: 2019-04-24 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz trwający od 8 kwietnia strajk nauczycieli?




Ceny paliw2019-04-24

E95 E98 ON LPG
BP 5.32 zł 5.68 zł 5.29 zł 2.2 zł
Circle K 5.22 zł - 5.19 zł 2.1 zł
Lotos Optima 5.22 zł - 5.19 zł 2.1 zł
MZK 5.16 zł 5.31 zł 5.13 zł 2.16 zł
Orlen 5.22 zł 5.46 zł 5.19 zł 2.2 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.