Niedziela, 26 Maja 2019 | Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

O pośle 'cymbale', rządzących 'patałachach' i dobrych włodarzach

Na zdjęciu od lewej poseł PO Sławomir Neumann, starosta Stanisław Skaja i wicestarosta Marek Szczepański.

W poniedziałek (24.09) wieczorem swoją konwencję wyborczą miała Koalicja Obywatelska, która do Rady Powiatu wystawia 29 kandydatów, wśród nich są obecni włodarze Stanisław Skaja i Marek Szczepański. W trakcie godzinnego spotkania głos zabrał m.in. Sławomir Neumann, poseł ze Starogardu Gdańskiego, który skradł całe show nie szczędząc epitetów partii rządzącej i jej przedstawicielowi w naszym regionie.


Koalicję Obywatelska tworzą Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SIS "Samorządni" oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. - Koalicja powstała, bo zamysł był taki, że najlepszym produktem marketingowym politycznie i samorządowym jest burmistrz Arseniusz Finster - przyznał były poseł Jacek Kowalik, a obecnie ubiegający się o mandat do rady powiatu. Poza tym trzeba było jakoś spiąć listy przy "klęsce urodzaju kandydatów". Komitet wystwia 29 kandydatów do rady z 4 okręgów wyborczych, poza tym udziela poparcia ubiegającemu się o reelekcję burmistrzowi Chojnic. Również Andrzej Sabiniarz starający się o fotel burmistrza Czerska takowe poparcie otrzymał.

Komitet swój program wyborczy oparł na ośmiu obszarach. Wśród nich m.in. edukacja, infrastruktura komunikacyjna, promocja, turystyka, bezpieczeństwo publiczne czy ochrona zdrowia. Konkretne przykłady działań w wymienionych zakresach podawali Stanisław Skaja i Marek Szczepański.  - Wspólnym celem nas wszystkich jest rozwój miasta, gminy powiatu i regionu - mówił wicestarosta.

Reklama | Czytaj dalej »

Formuła Koalicji Obywatelskiej to jest coś nowego, to jest coś co powstało na potrzeby wyborów, ale nie tylko ...

Obaj włodarze startować będą z Okręgu nr 1 (miasto Chojnice). Marek Szczepański jest "jedynką" listy, starosta zajmuje na niej ostatni numer tj. 10.

O mandat z ramienia KO ubiegają się jeszcze: Mariusz Paluch, Aleksandra Stasińska, Mieczysław Bloch, Maria Błoniarz - Górna, Przemysław Zientkowski, Renata Jabłońska, Alicja Plata, Bożena Stępień, Waldemar Goliński, Andrzej Gospodarek, Teresa Keller, Tomasz Szada Borzyszkowski, Edyta Barwina, Monika Sołtysiak, Robert Skórczewski, Maria Wróblewska, Krystyna Skiba, Marek Buza, Dariusz Kiedrowicz, Jarosław Schumacher, Teresa Kropidłowska, Radosław Literski, Urszula Lipinska, Maciej Janikowski, Danuta Sękowska, Jarosław Szwil. Do wyborów idą z hasłem "Doświadczeni i skuteczni".

- Najbliższe wybory samorządowe będą bardzo ważne. Musimy wszyscy przeciwstawić się zakusom obecnie rządzącej koalicji na ograniczanie samorządności. Musimy wszyscy powiedzieć stop dziejącej się na naszych oczach centralizacji władzy. To my mieszkańcy i samorządowcy najlepiej rozumiemy problemy naszych małych ojczyzn i nie możemy godzić się na ograniczanie naszej suwerenności oraz samorządności - mówił Leszek Bonna ubiegający się ponownie o mandat w sejmiku wojewódzkim. Z ust przewodniczącego powiatowych struktur PO padł również apel o aktywny udział w wyborach.

O krok dalej poszedł Sławomir Neumann. - Jak nie będziemy pilnować tych wyborów, możemy się obudzić z innym wynikiem niż ten, który został włożony do urn. Moja prośba oprócz tego, żeby robić kampanię, pracować z ludźmi, to też należy przypilnować na końcu wyborów. Nie tylko komisje, ale mężów zaufania. Jesteśmy dzisiaj ewenementem w Europie, mamy dwie komisje, w tym jedna liczy głosy - mówił poseł PO ze Starogardu Gdańskiego. - To są pierwsze wybory, ale nie ostatnie. To jest pierwszy prawdziwy test po trzech latach, tych rządów, uważam bardzo złych rządów, które Polskę wypychają z Unii Europejskiej. W kolejnej perspektywie dzięki, tym patałachom mamy już o 25 proc. mniej w budżecie, a na tym może się nie skończyć. To są poważne rzeczy, to są poważne pieniądze. Dzięki nim Polska się rozwija, także Chojnice - dodał parlamentarzysta.

Zdaniem Neumanna nadchodzące wybory są wyborami o wszystko. - O to czy ten samorząd będzie otwarty, europejski, będzie patrzył wprzód bez kompleksów, czy to będą goście, których obraża koszulka z napisem "konstytucja" i są gotowi zwalniać ludzi za to. Macie takiego cymbała tutaj - nie przebierał w słowach mówiąc o pośle Aleksandrze  Mrówczyńskim.

To są absolutnie wybory o wszystko....

Za to włodarzom miasta i powiatu i radnemu sejmiku województwa przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO nie szczędził pochwał.

Macie to szczęście, że macie świetnego radnego w województwie, w komisji budżetowej to ma też znaczenie. Macie dobrego burmistrza

W CEW-ie z ust posła padła także obietnica stworzenia rządowego programu, który miałby wesprzeć infrastrukturę turystyczną  na terenach ponawałnicowych.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

64 komentarzy

~gość
No właśnie DOŚWIADCZENI I SKOMPROMITOWANI
01 Października 2018, godzina 10:06
Oceniono 40 razy 38
~Rozczarowany Pełowiec
Szanowny Panie Pośle Neumann! Z kim do jasnej... broni Pan demokracji w naszym powiecie?? Z tą kliką? Przeciez oni w powiecie rowni pisowcom w Sejmie !!! Albo gorsi :-(  albo ma Pan wyborcow po i nowoczesnej za cymbałow albo sam Pan jestes cymbał!!! 
01 Października 2018, godzina 10:00
Oceniono 40 razy 38
~Do IDIOTY poniżej:
Zmień lekarza kretynie pier..... w pusty czerep, albo bierz połowę dawki jaką ci zapisał!
Powiem ci kto oszukuje: ten z twojej "dojnej zmiany" Mateuszek-Kłamczuszek, aż mu coraz bardziej pysk wykręca. Zrozumiałeś przygłupie?
01 Października 2018, godzina 08:23
Oceniono 5 razy -1
~Nate
Opłacamy antypolską bandę najemników , zwaną totalną , ulicą i zagranicą ! Koalicja Obywatelska to TERRORYŚCI , od brata poczynając na babci kończąc . Koalicja Obywatelska , są podobni do zdziczałych hord sowieckich . Polacy nie zwracają uwagi co mówią złodzieje i puczyści . Mówią cały czas jedno i to samo czyli - cały czas oszuści KŁAMIĄ !!!
01 Października 2018, godzina 07:02
Oceniono 5 razy -1
~Tak długo jak długo będzie PO tak długo będzie istniał pis!
Politycy i posłowie po i pisu są sobie równi intelektualni, etycznie, i moralnie. Jedni nie potrafią się obejść bez drugich - pisowcy by istnieć potrzebują PO tak samo jak i peowcy potrzebują pisu.

Jedna banda chamów i oszustów warta drugich!

Obie partie są jak syjamskie bliźniaki - są połączeni ze sobą i nie mogą istnieć bez siebie!

30 Września 2018, godzina 14:30
Oceniono 12 razy 6
~Cymbały z Chojnic
W 2013 roku rządząca Platforma Obywatelska zaczęła majstrować przy ustawie o rodzinnych ogrodach działkowych.
Prezes Zarządu Okręgowego PZD: uważam, że posłowie z rządzącej partii chcą praktycznie dokonać nacjonalizacji ogródków. Polski Związek Działkowców ma być zlikwidowany, a jego majątek przejmie Skarb Państwa. Grunty pod ogrodami wrócą do poprzednich właścicieli, czyli do gmin i Skarbu Państwa. Działkowicze będą musieli zakładać stowarzyszenia, które podpiszą nowe umowy określające zasady użytkowania działek. Oprócz kosztów utrzymania ogrodu będą też ponosić koszty dodatkowe, m.in. opłatę roczną za korzystanie z gruntu, która ma wynieść pięciokrotność podatku rolnego.
- Znacjonalizowane zostanie wszystko, co kiedyś kosztem wielkich wyrzeczeń wybudowali i sfinansowali działkowcy, na przykład cała ogrodowa infrastruktura: wodociągi, sieć energetyczna, świetlice. Za korzystanie z nich działkowcy będą musieli płacić! - oburza się Izabela Ożegalska (prezes ZO PZD w Łodzi).

Po masowych protestach, PO wycofała się z proponowanych zmian.

Dzisiaj w ogrodzie działkowym przy ulicy Kościerskiej wisi wielki transparent jak na Placu Czerwonym kandydata PO do rady powiatu.

Panie pośle,
to dopiero trzeba być cymbałem!
30 Września 2018, godzina 13:21
Oceniono 8 razy 0
~Na wózek
A co Buzek ma do szukania w kościele gimnazjalnym?
Niech się ze swoimi POpaprańcami spotyka gdzie indziej.
A pielęgniarki już zapomniały jak krzyczały: Buzek na wózek!
29 Września 2018, godzina 17:06
Oceniono 11 razy -1
~Szczepan Zbigniewski
Mogą Polaków nabierać bez końca.

Jest PO będzie Nowoczesna, kiedyś był KLD, była UW.
Nawet PiS było w koalicji z PO (AWS).
29 Września 2018, godzina 10:09
Oceniono 26 razy 8
~jasnowidz
Za ukradzione polakom pieniądze , faryzeusze , kłamcy , złodzieje , oszuści , puczyści , dali se zrobić wielkie bilbordy oraz plansze z wizerunkami bandy złodziei . Bona , Redzimski i cała reszta platformerskiego syfu , wam już nawet woda święcona nie pomoże ! Dwa razy durnowatych polaków mogliście nabrać , trzeci raz już NIE !
29 Września 2018, godzina 09:21
Oceniono 13 razy -5
~Szczepan Zbigniewski
Szanowne czytelniki tego lewackiego portala!

Informuję was, że w sejmie jest 460 cymbałów. No może 459, bo Winnicki coś tam chce dla Polski zrobić, ale on jeden i to z małej partyjki opozycyjnej, więc może se pokrzyczeć jak kura co zniosła jajo (o ile mu marszałek, co ciągnie laskę nie wyłączy głośnika tak jak Andrzejowi wrobionemu przez CIA i PiS w samobójstwo)!
28 Września 2018, godzina 20:30
Oceniono 24 razy 12
~Mieszkaniec Chojnic
Pamiętam jak p. Stanisław Kowalik obalał komunę. Potem od 1990 roku własnymi rękoma budował samorząd. Dzięki p. Kowalikowi mamy w Chojnicach straż miejską i jesteśmy bezpieczni. Dzisiaj Myszkowski mówi, że zlikwiduje straż miejską. Co robiłeś Myszkowski w 90 roku, że chcesz nam zabrać poczucie bezpieczeństwa? Cztery lata temu startowałeś z SLD i wyborcy pokazali ci gdzie jest twoje miejsce, więc przestań mącić.
28 Września 2018, godzina 07:08
Oceniono 18 razy -8
~arek
Tak wyglada przestępcza patologia . Wszyscy Won !!!
28 Września 2018, godzina 06:41
Oceniono 17 razy -1
~janusz
Poseł Ziemi Chojnickiej - to brzmi dumnie. Broniłem kiedyś Kowalika dziś bronię Mrówczyńskiego. Pan poseł Neumann obraził nasze Miasto i jego mieszkańców. Brońmy honoru naszego Miasta.
27 Września 2018, godzina 21:27
Oceniono 30 razy -4
~Byta, pycha kroczy przed upadkiem
Oby upadek byl szybki I bolesny
27 Września 2018, godzina 20:38
Oceniono 22 razy 6
~Juz wygrał
Jak tylko mostostal pójdzie na wybory to krowa (przepraszam, ale tak nazwali go już w podstawówce) ma wybory wygrane z palcem w d... .
27 Września 2018, godzina 19:09
Oceniono 14 razy -4

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 377.00 389.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 43.20 44.70
GBPGBP 478.00 491.00 SEKSEK 39.20 40.70
Aktualizacja: 2019-05-25 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 386.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.30
CHFCHF 379.00 385.00 NOKNOK 43.70 44.30
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 39.70 40.40
Aktualizacja: 2019-05-25 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zagłosujesz w wyborach do Parlamentu Europejskiego?
Ceny paliw2019-05-23

E95 E98 ON LPG
BP 5.25 zł 5.61 zł 5.15 zł 2.24 zł
Circle K 5.24 zł - 5.1 zł 2.19 zł
Lotos Optima 5.25 zł - 5.39 zł 2.24 zł
MZK 5.24 zł 5.44 zł 5.14 zł 2.24 zł
Orlen 5.25 zł 5.55 zł 5.19 zł 2.24 zł
PKS 5.22 zł - 5.15 zł 2.22 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij