Wtorek, 16 Października 2018 | Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła | Pogoda: 9°C, 1019 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

‘Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać’

W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wczoraj (10.10) dyrektorzy i nauczyciele z podlegających staroście placówek odebrali nagrody. Podczas spotkania uhonorowani, za wybitne osiągnięcia w edukacji, zostali także uczniowie.

Spotkanie w sali obrad Starostwa Powiatowego w Chojnicach otworzyła Irena Laska, dyrektor wydziału edukacji i sportu. W czasie przemowy podkreślała, że Dzień Edukacji Narodowej, to dla nauczycieli święto szczególne, przypominające nie tylko o poświęceniu i odpowiedzialności za młodych ludzi, ale także dobra sposobność by wyróżnić tych, którzy na tym polu wykazują się ponadprzeciętnym powołaniem. - Dzień Nauczyciela, to także okazja do zastanowienia się nad jego rolą w życiu współczesnej młodzieży. Mark Twain jest autorem słów: „Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać”. To, że jesteście dziś drodzy nauczyciele i dyrektorzy w tej sali świadczy o tym, że nauczanie jest dla was wyzwaniem oraz, że często w swojej pracy wykraczacie poza ramy - mówiła dyrektor wydziału edukacji i sportu.

W tym roku nagrodę starosty chojnickiego na wniosek Ireny Laski otrzymało czworo dyrektorów. Są to: Maria Kallas - dyrektor II LO w Chojnicach, Bogna Klunder - dyrektor Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Chojnicach, Zbigniew Łomiński - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brusach oraz Elwira Bieszke - Binnebesel - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Malachinie.

Nagrody na wniosek dyrektora szkoły otrzymali nauczyciele: Maciej Maciejewski - II LO w Chojnicach, Anna Okuniewska - ZS w Chojnicach, Krzysztof Bigus - ZS w Chojnicach, Jacek Kowalik - Technikum nr 2 w Chojnicach, Katarzyna Niemczyk - ZSP nr 1 w Chojnicach, Anna Arkuszyńska - ZSP nr 1 w Chojnicach, Jacek Hałuszkiewicz - ZSP nr 2 w Chojnicach, Sławomir Szczepański - ZSP nr 2 w Chojnicach, Celina Zielińska - Lorek - Technikum nr 3 w Chojnicach, Witold Narloch - LO im. W. Pola w Czersku, Tomasz Kutela - ZSP w Brusach, Ewa Bloch - ZSP w Malachinie, Iwona Chmielewska - ZSP w Malachinie, Lidia Lonczak - Męcikalska - ZSS w Chojnicach, Jacek Grzelak - ZSS w Czersku, Lidia Werachowska - M-S ZSP w Chojnicach, Gabriel Kulas - CKZiU w Chojnicach.

Reklama | Czytaj dalej »

Nagrody dla belfrów przyznała także Komisja Edukacji Narodowej i Pomorski Kurator Oświaty. I tak Maria Kallas i Marcin Szopiński (II LO) otrzymali nagrodę MEN. Danuta Sękowska (ZSP Malachin) i Gabriela Kulczyk (ZSS w Czersku) zostały uhonorowane medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z kolei Pomorski Kurator Oświaty nagrodził Hannę Szypryt-Nowicką z II LO i Kamilę Cierzan-Czapiewską - ZSP Malachin.

W imieniu stypendystów nagrody odebrali ich bliscy. Osobiście promesę przyjął tylko Łukasz Wolski (trzeci z lewej).

Lista nagrodzonych uczniów:

II Liceum Ogólnokształcące w Chojnicach:

Łukasz Wolski, laureat III stopnia z przedmiotu fizyka XI Ogólnopolskiej Olimpiady
"O Diamentowy Indeks AGH", 17.03.2018 r.

Kajetan Witkowski, laureat III stopnia z przedmiotu fizyka XI Ogólnopolskiej Olimpiady
"O Diamentowy Indeks AGH", 17.03.2018 r.

Dominika Kaminska, finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Marcel Osowicki, finalista- specjalizacja teatrologiczna XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Monika Zakrzewska, finalistka XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 11-14.04.2018 r.

Patryk Syngierski, II miejsce w finale Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym-12.04.2018 r. Laureat VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP- 03.03.2018 r.

Zespół Szkół w Chojnicach:

Krzysztof Bartela, finalista II edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności- 24.03.2018 r. VII miejsce w finale wojewódzkim V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej- 16.12.2017 r.

Paulina Dyrka, finalistka XVI Olimpiady Znajomości Afryki 2017/2018- 11.04.2018 r.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

37 komentarzy

~kibic
Wódz i guru przestępczej - Koalicji Obywatelskiej - zorganizował jako szef MSW i A w 2008 r. Akcję Widelec ! Polegała ona na zatrzymaniu 752 kibiców , których od tamtego czasu uniewinniają sądy . W czasie rządów PO - PSL na komisariatach policji zginęły 42 osoby / za Schetyny 5 osób / . Wróćmy do zatrzymanych kibiców , byli bici kluczami po jądrach , zmuszani nago do przysiadów i siadania na pałce ustawionej na sztorc , gazowanie , tak według zatrzymanych działała policja za bandziora Schetynę . Bandyta nie odpowiedział za nic ! Oto takiego przywódcę ma przestępcza i platformerska - Koalicja Obywatelska - Pozamiatajmy to bagno i syf w niedzielę !!!
15 Października 2018, godzina 05:33
Oceniono 13 razy -7
~AK 48
Lubnauer - Ikona Lewactwa , jej matka PZPR , jej ojciec PZPR
15 Października 2018, godzina 05:22
Oceniono 11 razy -7
~babcia
Często rządzą nami durnie , bezdenni głupcy , którzy czynią tylko szkody , a nam się wydaje , że to nasi przedstawiciele . Wybieramy prymitywnych prezydentów państwa , prezydentów , burmistrzów , starostów , wójtów miast , których się tylko póżniej wstydzimy . To od nas zależy ! Tylko złodzieje i anty Polacy zagłosują na anty Polską , puczystowską , złodziejską , totalną ulicę i zagranicę , platformerską - Koalicję Obywatelską ! Ile mają nakradzione widać po ich wypasionych bilbordach ! Wygrają ci skromni co nie kradli , młodzi , przystojni , mądrzejsi , wykształceni . NIE ! Dla hien - Koalicji Obywatelskiej ! Przywódcami tej Koalicji jest Schetyna vel Ozeasz Schwarz - żyd ukraiński i agent sowiecki byłego KGB . Lubnauer - Grodzka , ateistka z Unii Wolności analfabetka która nie wie kto jest rzecznikiem rządu , powiedziała że pani Mazurek , oślica powiedziała też że przekop pod rzeką Świnią pomiędzy wyspami Wolin i Uznam , będzie miał 100 km długości zamiast 1,2 km . Ten tępy kaszalot najchętniej przekopał by się do Berlina z małpoludami z Nowoczesnej w której są same , Gergy i Helmuty
15 Października 2018, godzina 05:03
Oceniono 12 razy -6
~Za tydzień będzie jedna z największych klęsk w dziejach PIS-u
Po tej klęsce długo się nie pozbierają, a pyski wszyscy będą mieli równie krzywe jak Mateuszek Kłamczuszek, i właśnie po tym będzie można ich rozpoznać. Oczywiście Balbina ogłosi, że to ich sukces tak jak po przegranej przez Straszydło 27:1, lub zacznie kwakać, że wybory sfałszowano.
14 Października 2018, godzina 21:34
Oceniono 16 razy 6
~Do autora poniższego wpisu:
Uważaj na to co piszesz, za te słowa "jeszcze tylko tydzień do uboju" możesz tak beknąć, że się posrasz ale czegoś się przy okazji nauczysz.
14 Października 2018, godzina 21:04
Oceniono 16 razy 4
~marcin
Kwik folksdojczy z Koalicji Obywatelskiej patologii , jest przestraszliwy , jeszcze tylko tydzień - do uboju ! Pokwiczcie sobie , kwik , kwik , kwik
14 Października 2018, godzina 20:49
Oceniono 19 razy -7
~zulu gula
Żyd Schetyna Vel Ozeasz Schwarz powiedział - musimy skończyć z polityką łupienia tego kraju ! Dobrze złodzieju Schetyna , to oddajcie wszystko coście złupili i wynocha , na szczaw i mirabelki . Dla przestępczej , puczystowskiej i złodziejskiej Koalicji Obywatelskiej - nadchodzi czas pakowania manatków !
14 Października 2018, godzina 20:28
Oceniono 17 razy -5
~Do IDIOTY poniżej:
Tobie idioto już do reszty się pomieszało w tym pustym łbie, czy ci pajacu płacą za takie wpisy.
Wolę k..... debilu jeden ateistów niż takich ortodoksyjnych, nawiedzonych którzy udają świętych a diabła mają za uszami. Zapisz się jeszcze bucu do takich którzy atakują kamieniami i butelkami ludzi o innym kolorze skóry, ludzi innej wiary lub orientacji. Z takich sku...... rodzi się faszyzm.
14 Października 2018, godzina 20:19
Oceniono 20 razy 2
~ORO
Schetyna - Jeśli wygramy wybory samorządowe , prezydenci miast przyjmą uchodżców ! Dlatego omijajmy tych puczystów i złodziei z daleka platformerskiej Koalicji Obywatelskiej . Katolik nie musi głosować na katolika . Ale nie może - aby nie popaść w duchową i moralną schizofrenię - popierać ideologii , które są sprzeczne z Dekalogiem i nauczaniem kościoła . Wyborcy prawicy którzy mówią wybory zostają w domu , tak naprawdę głosują na Adamowicza , Zdanowsską , Gronkiewicz - Waltz , postrzelonego ateistę Schetynę , Lubnauer też ateistka z Unii Wolności , Palikota , Pochanke , Durczoka , i Smogorzewskiego na ich Polskę ich totalną ulicę i zagranicę . Wielu jest bardzo przystojnych kandydatów i młodych - to ich wybierajmy ludzi z PiS , PCHS , Kukiz 15 , a nie na starych zmurszałych lewaków i ateistów z przestępczej platformerskiej Koalicji Obywatelskiej , oni już dość nakradli i się dość obłowili . Świeżość jest Chojnicom bardzo potrzebna
14 Października 2018, godzina 19:32
Oceniono 21 razy -5
~taaaakkkk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Października 2018, godzina 11:39
Oceniono 22 razy -14
~do poniżej
a czy to znaczy, że ci, którzy łamią prawo dalej mają je łamać i jednym dawać po 700zł motywacyjnego, a innym ), skoro KAŻDEMU NALEŻY DAĆ????

zwyczajnie upomnieć się o swoje, a nie tkwić w marazmie, może dyrektorzy nie wiedzą, że każdy nauczyciela ma dostać motywacyjny bez łaski, jak ten nauczyciel dyplomowany z kilkunastoma latami w pracy nie wiedział o zapisie w Karcie Nauczyciela o trudnych warunkach pracy i finansowego dodatku?
14 Października 2018, godzina 11:23
Oceniono 20 razy -8
~do - poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Października 2018, godzina 09:55
Oceniono 18 razy -12
~DO NAUCZYCIELI
KAŻDY MUSI DOSTAĆ MOTYWACYJNY!!!!!!

to jest prawo i obowiązek, a dyrektor, który odmawia przyznania go, postępuje niezgodnie z prawem, regulamin zawierający jakieś dziwne podania o dodatek motywacyjny, są napisane niezgodnie z prawem

od lat wmawiano nauczycielom, że nieliczni mogą dostać motywacyjny, a to nieprawda
14 Października 2018, godzina 09:11
Oceniono 13 razy 5
~stażowy max to 20%
3.300 + 600 zł stażowego napisałeś

20% z 3300zł to 660zł, nie 600zł


14 Października 2018, godzina 08:53
Oceniono 13 razy -5
~ Więc gdzie jest dodatek zaa pracę w warunkach uciążliwych ? Zapewniam że żaden nauczyciel o takim
KARTA NAUCZYCIELA SIĘ KŁANIA - każdy nauczyciel musi ja znać, więc wie o dodatku, albo jest ostatnim baranem, który nie potrafi czytać ze rozmienieniem i przykulał się w robocie i jako nieuk robił kolejne staże

Zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta nauczyciela (Dz.U. z 2006 r. nr 97, poz. 674 z późn.zm.) nauczycielom pracującym w trudnych lub uciążliwych warunkach pracy przysługuje z tego tytułu dodatek za warunki pracy. Prawo do niego wynika więc z ustawy.
14 Października 2018, godzina 08:47
Oceniono 8 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 377.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.40 6.40
CHFCHF 368.00 383.00 NOKNOK 44.50 46.00
GBPGBP 479.00 492.00 SEKSEK 40.50 42.00
Aktualizacja: 2018-10-15 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.50 374.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.50 6.20
CHFCHF 371.00 379.00 NOKNOK 44.90 45.60
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 40.90 41.60
Aktualizacja: 2018-10-15 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Który z kandydatów na burmistrza Chojnic zdobędzie Twój głos:


Ceny paliw2018-10-11

E95 E98 ON LPG
BP 5.2 zł 5.56 zł 5.21 zł 2.52 zł
Circle K 5.17 zł 5.47 zł 5.17 zł 2.52 zł
Lotos Optima 5.17 zł - 5.19 zł 2.57 zł
MZK 5.11 zł 5.31 zł 5.11 zł 2.52 zł
Orlen 5.17 zł 5.47 zł 5.17 zł 2.52 zł
PKS 5.17 zł - 5.17 zł 2.52 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij