Sobota, 17 Listopada 2018 | Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii | Pogoda: 0°C, 1038 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. arch.

Wybrani do Rady Powiatu Chojnickiego

Mieszkańcy regionu postawili na samorządowców dobiegającej końca kadencji. Aż 14 na 21 radnych będzie kontynuowało pracę na rzecz powiatu. Wśród nich: Mariusz Paluch, Marek Szczepański, Stanisław Skaja czy Mirosława Dalecka, która w tegorocznych wyborach do rady powiatu odnotowała najlepszy wynik - 1839 głosów.



Najwięcej mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska - 9: Marek Szczepański (1652 głosy), Mariusz Paluch (1052), Aleksandra Stasińska (897), Stanisław Skaja (770), Bożena Stępień (514), Waldemar Goliński (580), Robert Skórczewski (1177), Jarosław Schumacher (1387), Teresa Kropidłowska (490).

Reklama | Czytaj dalej »



Z ramienia Prawa i Sprawiedliwości do rady weszło 5 osób tj. Mirosława Dalecka (1839), Marek Szmaglinski (801), Marek Rodzeń (852), Wojciech Rolbiecki (566) i Mariusz Pokrzywiński (657).

Czterech radnych wprowadziło KWW Powiatowe Forum Samorządowe. Są to: Sławomir Rząska (433), Stefania Majewska - Kilkowska (418), Eugeniusz Wirkus (589), Mateusz Łangowski (405).

KWW dla Miasta, Gminy i Powiatu zdobył dwa mandaty: Tomasz Orzłowski (1454) i Maciej Jakubowski (522). Z kolei Bezpartyjnych będzie reprezentować Jacek Klajna (722).
Jak już napisaliśmy 14 na 21 radnych będzie kontynuowało pracę w VI kadencji Rady Powiatu Chojnickiego. Są to: Marek Szczepański, Mariusz Paluch, Stanisław Skaja, Mirosława Dalecka, Marek Szmaglinski, Sławomir Rząska, Bożena Stępień, Waldemar Goliński, Eugeniusz Wirkus, Robert Skórczewski, Tomasz Orzłowski, Jarosław Schumacher,  Teresa Kropidłowska i Maciej Jakubowski.

Do gremium dołączyło 7 osób tj.: Aleksandra Stasińska, Wojciech Rolbiecki, Jacek Klajna, Stefania Majewska - Kilkowska, Mariusz Pokrzywiński, Marek Rodzeń, Mateusz Łangowski. Większość z nich posiada doświadczenie samorządowe. Pierwsza wymieniona trójka, to radni powiatowi i miejscy poprzednich kadencji, zaś Majewska - Kilkowska przez ostatnich 28 lat pełniła funkcję sekretarza gminy Chojnice.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

70 komentarzy

~ocenzurowany komentarz


~Kleptokracja to chojnicki system władzy samorządowej!


Korupcja i kleptokracja w Chojnicach stała się w wyborach w roku 2018 oficjalnym systemem chojnickiej władzy samorządowej!

- Burmistrz Arek od lat wykorzystuje społeczny majątek miasta by zaspokoić swoje potrzeby materialne, seksualne, i autokratyczne!

- Dyrektor szpitala Leszek Bonna rozkrada społeczny majątek szpitala - degradując i niszcząc jakość i dostęp do usług medycznych w publicznym szpitalu by umożliwić przejecie tych serwisów i usług medycznych przez prywatne firmy będące własnością jego małżonki Basi lub innych członków rodziny!

- Starosta Staszek Skaja od wielu lat umożliwiał rozkradanie społecznego majątku i brał za to łapówki i korzyści majątkowe w naturze. W ostatnich latach Staszek odkładał na swoje konta bankowe więcej pieniędzy jako oszczędności niż oficjalnie zarabiał jako starosta!

- Nowy starosta Marek Szczepański od lat czerpał korzyści majątkowe za przymykanie oka i umożliwianie Leszkowi Bonnie rozkradanie społecznego majątku powiatowego szpitala. To Marek tuszuje i ułatwia Leszkowi przekazywanie społecznego majątku szpitala w ręce prywatnych firm będących własnością rodziny Leszka Bonny!

- Nowy wicestarosta Mariusz Paluszek to okaz na światową skale pod względem chamstwa i nieudacznictwa! Mariusz jest także lojalnym złodziejem pracującym dla burmistrza Arka. Mariusz przez wiele lat jako prezes parku wodnego rozkradał nadzorowany przez niego majątek kamuflując złodziejstwo partactwem i nieudacznictwem. Burmistrz sam korzystał na złodziejstwie w parku wodnym i dlatego przyznawał temu złodziejowi ponad 65 tys złotych rocznie na reprezentacyjne wydatki - oficjalnie Mariusz wyjaśniał, że potrzebował te pieniądze na herbatę i ciastka dla członków komisji przeprowadzających kontrole w parku wodnym. W praktyce za społeczne pieniądze Mariusz jadał w restauracjach, pil piwo, kupował sobie i rodzinie sprzęt elektroniczny i inny, kupował sobie czasopisma, płacił ze społecznych funduszy za prywatne wyjazdy wakacyjne, i za inne zachcianki. Teraz gdy Mariusz ponownie uzyskał dostęp do koryta będzie chciał tak jak dawniej korzystać ze społecznych funduszy by zaspokoić swoje złodziejskie zachcianki!

29 Października 2018, godzina 20:24
29 Października 2018, godzina 20:39
11 Listopada 2018, godzina 00:16
Oceniono 12 razy -4
~Kleptokracja i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!


Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!

10 Listopada 2018, godzina 23:09
Oceniono 10 razy -4
~ola
Najgorsze w tym , ze zadnych wnioskow nie wyciąga przez tyle lat , a te glosy to po prostu zadziwiajaca ilość ! normalnie garstka kolegow glosowala na niego plus bliscy !
slaby jest i tyle !
02 Listopada 2018, godzina 23:57
Oceniono 26 razy 10
~ola
Najgorsze w tym , ze zadnych wnioskow nie wyciąga przez tyle lat , a te glosy to po prostu zadziwiajaca ilość ! normalnie garstka kolegow glosowala na niego plus bliscy !
slaby jest i tyle !
02 Listopada 2018, godzina 23:56
Oceniono 24 razy 10
~dotarlo
NIKT PANA PANIE MARCINIE W CHOJNICACH NIE CHCE !
SAM WYNIK JEST WSTYDEM DLA PANA ! 100 GLOSOW NIE LICZAC ZE NA SIEBIE PAN GLOSOWAL , PLUS RODZINA ! TO WSTYD ! UDZIELAJAC SIE TYLE LAT !!!!
02 Listopada 2018, godzina 23:54
Oceniono 24 razy 10
~BAIERZESREC
Na szczęście nikt go nigdzie i nigdy nie wybierze , wiec spac można spokojnie !
Jest niegroźny , a nikt ze smyczy go nie spuści , bo wtedy fakt byłoby kiepsko ! Ludzie trzymają go z dala od jakichkolwiek dzialan ! od początku istnienia przez kolejne wybory !
02 Listopada 2018, godzina 23:52
Oceniono 16 razy 10
~zegar odlicza
Ten wjalista od spraw Polityki , czeka już aby mandat dostać w rezerwie i na obradach osmieszac siebie i wszystkich , którzy tam zasiada , swoimi super pomysłami , pewnie jako z poparciem zerowym będzie miał najwięcej do powiedzenia , a i tak każdy będzie kladl na niego przyslowiowa ,, LASKE ''
Ten niespełniony wybitny ,,POLITYK'' minol się z powołaniem i dalej tkwi w tym , ze może cos zrobić !
Niestety ludzie zyja w takiej swiadomosci dość długo i nie mogą zrozumieć , ze mineli się z powołaniem !
02 Listopada 2018, godzina 23:48
Oceniono 16 razy 10
~portalusiwewer
Wybierzcie na drugi raz ZEGAR KTORY ODLICZA porazke Marcinkaaa to on wam zrobi dobrze !
Będzie tak dobrze ze wch-ce wszystko legnie w gruzach !
Marcinek jest gotowy jako rezerwa wskoczyć aby szczekac swe kocoboly
caly czas jest w blokach startowych , żeby te swoje idiotyzmy glosic !
a zazdrość jego , ze nie on tylko kto inny wylewa wszędzie gdzie się da
tylko ze nie rozumie ze ludzie się dawno na nim poznali
02 Listopada 2018, godzina 23:43
Oceniono 16 razy 10
~I takiego gówna się nie chce.czytać
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2018, godzina 22:27
Oceniono 38 razy -20
~Jesteście pojebanymi lewakami
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2018, godzina 22:21
Oceniono 36 razy -20
~Czy tym pisarzem jest dr. ZERO vel MŁOT
Który wyemigrował do Nowej Zelandii aby tam zostać szamanem i zakładać związki zawodowe tak jak próbował w Irlandii na zmywaku. Na szczęście zanim się rozkręcił wylali go na zbity pysk, inaczej z zielonej Irlandii zrobiłby PISlandię.
02 Listopada 2018, godzina 20:07
Oceniono 31 razy 15
~Do PALANTA poniżej:
Twarzą w twarz staje się z normalnym człowiekiem, a nie z takim śmieciem i śmierdzielem jak ty ch.....! Daj się leczyć śmieciu i módl o to abyś nigdy nie miał dzieci, bo byłyby jeszcze głupsze od ciebie!
02 Listopada 2018, godzina 18:02
Oceniono 31 razy 15
~Do kasickiego
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2018, godzina 17:39
Oceniono 35 razy -15
~kotek, takiego wściekłego szubrawca jak ty
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
02 Listopada 2018, godzina 14:24
Oceniono 33 razy -15
~Do IDIOTY poniżej:
Na pewno zrobił wiele wiele dobrego w przeciwieństwie do ciebie tępy idioto!
Ty oprócz nienawiści do wójta, burmistrza, starosty i policjantów nie robisz nic innego, chyba cię wychowano w jakimś bagnie, w jakiejś patologii. Dlatego bałwanie masz pretensje do całego świata!
Mam rację łajzo, czy nie? I lepiej nie odpisuj, bo tylko możesz mnie wku.....!
02 Listopada 2018, godzina 14:14
Oceniono 33 razy 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 425.00 437.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 370.00 385.00 NOKNOK 43.80 45.30
GBPGBP 476.00 489.00 SEKSEK 40.90 42.40
Aktualizacja: 2018-11-17 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 377.50 382.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 429.00 433.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 374.00 381.00 NOKNOK 44.30 44.90
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 41.40 42.10
Aktualizacja: 2018-11-17 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy weźmiesz udział w imprezach odbywających się w ramach Jesiennych Impresji?




Ceny paliw2018-11-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 5.37 zł 2.66 zł
Circle K 5.14 zł 5.44 zł 5.34 zł 2.63 zł
Lotos Optima 5.17 zł - 5.37 zł 2.66 zł
MZK 5.1 zł 5.3 zł 5.3 zł 2.68 zł
Orlen 5.17 zł 5.47 zł 5.37 zł 2.66 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.