Sobota, 31 Lipca 2021 | Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fotomontaż ms

Eksperyment, za który bierze odpowiedzialność burmistrz i wójt

Tak o nowym zarządzie powiatu, aczkolwiek jeszcze nie poddanym pod głosowanie, wypowiada się Arseniusz Finster. Włodarz Chojnic liczy, że Marek Szczepański, Mariusz Paluch i Stanisław Skaja stworzą zgrany team.


Od lat pracują razem w samorządzie, a w VI kadencji Rady Powiatu zamienią się pełnionymi funkcjami. Zgodnie z porozumieniem jakie zawarły  Koalicja Obywatelska, Powiatowe Forum Samorządowe oraz Bezpartyjni Samorządowcy  nowym starostą ma zostać Marek Szczepański, aktualnie wicestarosta. Stanisław Skaja, będący do tej pory włodarzem powiatu, obejmie urząd etatowego członka zarządu. Z kolei Mariuszowi Paluchowi (w dobiegającej końca kadencji, do  listopada 2017 członek zarządu powiatu)  powierzone zostanie stanowisko wicestarosty.

- To bardzo eksperymentalny zarząd powiatu, ale nacechowany kompromisem, do którego sam namawiałem pana starostę Stanisława Skaję i mówiłem mu wprost, że po trzech kadencjach, które odbył i po bardzo dobrym wyniku Marka Szczepańskiego, do tej zmiany powinno dojść. To pan starosta zrozumiał - nowy komentuje roszady w powiecie Arseniusz Finster. Włodarza Chojnic cieszy, że drugi najlepszy wynik w gronie koalicjantów uzyskał Mariusz Paluch. -  Było wiele osób, które mu nie dawało szans. Tak samo, jak wiele osób skreślało Stanisława Skaję. W sposób naturalny, to się ułożyło. Ja chciałbym dać im szansę. Wierzę w doświadczenie Stanisława Skai, który jak senator starosta będzie pilnował dwóch młodych okrętów, które mam nadzieje będę płynąć w jednym kierunku - mówi burmistrz podkreślając, że za wspomniany eksperyment bierze zarówno odpowiedzialność on, jak i wójt Zbigniew Szczepański. Stąd też obecność włodarzy na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej zarządu powiatu.

Jednocześnie burmistrz wyraża swoje obawy, co do osoby byłego prezesa chojnickiej pływalni. - Mariusz Paluch na pewno jest przygotowany do tego, żeby podjąć rękawice. Tylko czy on, i to jest takie moje zmartwienie, się wpasuje, w ten klimat, jednak bycia urzędnikiem? Nie będzie menadżerem, nie będzie kreatorem, nie będzie wizjonerem tylko będzie musiał pracować w grupie.

Reklama | Czytaj dalej »


Arseniusz Finster odnosi się także do obietnicy wyborczej Palucha - darmowych wejść dla wszystkich mieszkańców na basen. - Z tego co wiem, on chce rozpocząć ten program od szkół średnich. Jeżeli wspieramy finansowo i organizacyjnie młodzież w zdobyciu prawa jazdy, to tak samo będziemy wspierać w zdobywaniu uprawnień ratownika czy umiejętności pływania, czyli budżet powiatu. Ja nie widzę możliwości, żebyśmy przy mojej deklaracji, że w ciągu 5 lat dojdziemy do bezpłatnej komunikacji autobusowej, proponowali jeszcze darmowe wejścia na basen - mówi burmistrz podając, że średnio roczny przychód ze sprzedaży wejściówek na pływalnię wynosi 1,4 mln zł. Możliwość bezpłatnego korzystania z obiektu wiązałaby się ze większymi dopłatami do miejskiej spółki.

Sesja Rady Powiatu VI kadencji odbędzie się najprawdopodobniej 20 listopada. W jej trakcie m.in. wybrani do samorządu zostaną zaprzysiężeni na radnych. Wtedy też gremium wybierze zarząd, co w kontekście ostatnich wydarzeń zdaje się być zwykłą formalnością.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

48 komentarzy

~Z oczu Mariusza Paluszka bije blask głębokiej inteligencji,
oszacowanej na aż 18 punktów IQ!

IQ Mariusza jest wielokrotnie większe niż Staszka Skaji, który ma IQ na poziomie 3 punktów i Marka Szczepańskiego, który ma aż 6 punktów IQ!

Jak na środowisko chojnickiego starostwa Mariusz jest wyjątkowo inteligentny - jest wręcz geniuszem intelektu! To jest powodem, że burmistrz Arek obsadził stanowisko wicestarosty właśnie Mariuszem bo tylko on reprezentuje w starostwie niezwykły intelekt, wszechstronną wiedze, i legendarnie jak na Chojnice wysoki poziom kultury osobistej! A burmistrz Arek Finster od lat dokłada wszelkich starań by chojnickie władze samorządowe były sławne w kraju i za granicą z wysokiej inteligencji, z głębokiej i wszechstronnej wiedzy, i podziwiane za wysoki poziom kultury osobistej chojnickich samorządowców! I właśnie Mariusz Paluszek jest wzorcem inteligencji, wiedzy, i kultury do jakiego mają mierzyć inni chojniccy samorządowcy!06 Stycznia 2019, godzina 18:34
Oceniono 4 razy 4
~Burmistrz Finster postawił na wiedze, inteligencje, i kulturę w starostwie!


Mariusz Paluszek przed wyborami samorządowymi wybłagał sobie u burmistrza Finstera pozycje wicestarosty ponieważ jako prywatny przedsiębiorca nie był w stanie zarobić na swoje życie i utrzymanie rodziny i ponownie chciał wygodnie żyć będąc ponownie na społecznym utrzymaniu!

Burmistrz stale wierzy w niezwykły intelekt, wiedze, i kulturę swego byłego prezesa parku wodnego i obecnie nowego wicestarosty chojnickiego. Włodarz od dawna był zaniepokojony stanem rzeczy w starostwie i szczególnie niepokoił go niski poziom wiedzy i inteligencji zarządu powiatu w poprzedniej kadencji.

Obecnie sprawy znacznie się poprawiły bo posadzony przez burmistrza na stołku wicestarosty Mariusz Paluch posiadający współczynnik IQ aż w wysokości 18 co sześciokrotnie przewyższa IQ w wysokości 3 Staszka Skaji i trzykrotnie przewyższa współczynnik IQ w wysokości 6 Marka Szczepańskiego! Tak wiec, dzięki ingerencji burmistrza Finstera poziom inteligencji zarządu powiatu chojnickiego wzrósł do niespotykanego w historii chojnickiego starostwa poziomu i dlatego można spodziewać się wielu wspaniałych osiągnięć i działań po nowym zarządzie powiatu. Już widać pierwsze efekty - niezwykle inteligenty wicestarosta Mariusz Paluch od razu zajął się problemem parkingu przed starostwem - problem, z którym zarządy powiatu w poprzednich kadencjach kompletnie sobie nie potrafiły poradzić! Nowy wicestarosta już zapowiada, że za kilkanaście miesiecy gdy tylko upora się z chronicznym problemem parkingu zajmie się organizacją szatni dla petentów i urzędników. W planach wicestarosty jest także stworzenie w budynku starostwa apartamentu "Pod Jemiołą" do wynajęcia (jako dodany przywilej wynajmujący będą mogli za darmo wypić z urzędnikami kawę i załatwić swoje sprawy bez kolejki). W niedalekiej przyszłości wicestarosta planuje wprowadzić regulacje wymagające od petentów ubieranie się w obcisłe ubrania bez kieszeni w celu podniesienia higieny społecznej i by zapobiec wynoszeniu w kieszeniach przez petentów biurowych spinaczy na które starostwo musi wydawać krocie społecznych pieniędzy. By rozwiązać problem znikających spinaczy biurowych nowy wicestarosta rozpoczął już nieoficjalną kampanie kolekcjonowania odcisków palców od wszystkich urzędników by zidentyfikować tych, którzy beztrosko i w dużych ilościach używają biurowe spinacze co umożliwi mu zaostrzenie urzędowych rygorów i przepisów by wprowadzić oszczędności w rozrzutnym używaniu spinaczy biurowych przez niezdyscyplinowanych urzędników starostwa.

Dzięki niezwykle wysokiej inteligencji, wszechstronnej i głębokiej wiedzy, i legendarnej już w Chojnicach kulturze osobistej nowego wicestarosty Mariusza Paluszka sprawy w starostwie chojnickim nabrały nowego życia, działania urzędu zostały rewitalizowane, i funkcjonowanie starostwa zostało oparte na wiedzy i inteligencji jakie do urzędu wniósł nowy wicestarosta Mariusz Paluszek. Tak wiec optymistyczne i dalekosiężne plany burmistrza Finstera by oprzeć działania i funkcjonowanie chojnickiego starostwa na inteligentnych i opartych na wiedzy działaniach nowego wicestarosty Mariusza Paluszka zaczynają w błyskawicznym tempie przynosić owoce. Społeczeństwo ziemi chojnickiej i chojniczanie w szczególności są pełni podziwu i wdzięczni burmistrzowi i jego lojalnemu wicestaroście za ich działania w trosce o wszystkich mieszkańców!


05 Stycznia 2019, godzina 21:47
Oceniono 12 razy 10
~To dyktatura czy demokracja ??
http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Karty-rozdane.-Marek-Szczepanski-nowym-starosta-chojnickim-Mariusz-Paluch-wicestarosta/22100

Dlaczego media nie są obiektywne ???
08 Listopada 2018, godzina 08:03
Oceniono 3 razy -1
~Obrońcy demokracji w powiecie chojnickim
I ich wolność słowa wyrażająca się blokowaniem komentarzy na swój temat http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Karty-rozdane.-Marek-Szczepanski-nowym-starosta-chojnickim-Mariusz-Paluch-wicestarosta/22100
07 Listopada 2018, godzina 22:12
Oceniono 8 razy 2
~arka
FINSTER wygral bo nie było kandydata z którym mogl konkurować !
za pozno cos dawali od siebie
2 msc przed wyborami to za mało aby wygrac
leniwi byli , a na koniec chcieli żeby ludzie na nich głosowali
Szkoda ze Marcin w nie startowal poparcie by niego wyniosło 0,00001 %
03 Listopada 2018, godzina 11:00
Oceniono 18 razy 0
~niezwykle inteligentna wypowiedz nowego wicestarosty

Oto zadziwiająco racjonalna i kulturalna wypowiedz Mariusza Paluszka i jego wizja piastowania stanowiska chojnickiego wicestarosty:

http://static.chojnice24.pl/media/mp3/paluch.mp3


02 Listopada 2018, godzina 16:46
Oceniono 33 razy 5
~rachunek za korupcje i złodziejstwo zapłaci społeczeństwo z publicznych funduszy


Burmistrz z wójtem uzgadniają miedzy sobą plany jak przez następne 5 lat będą rozkradać społeczny majątek powiatu. Rachunek za korupcje i złodziejstwo zapłaci społeczeństwo ze społecznej kasy! Ani wójt ani burmistrz nie poniosą żadnych finansowych konsekwencji za korupcyjne ustawianie na stołkach w starostwie znanych już od wielu lat skorumpowanych oszustów, złodziejów, i chamów!


02 Listopada 2018, godzina 16:22
Oceniono 28 razy -2
~Kleptokracja, korupcja, i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!
Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!02 Listopada 2018, godzina 15:25
Oceniono 32 razy 0
~chojniccy samorządowcy na miarę potrzeb i oczekiwań chojniczan
Chojniczanie uważają, że tylko oszuści, złodzieje, chamy, i nieudacznicy mogą właściwie zarządzać miastem i powiatem i dlatego podczas wyborów tylko takim ludziom powierzają władze samorządową w mieście i powiecie!
02 Listopada 2018, godzina 15:24
Oceniono 31 razy -1
~Paluszek jest niezbędnie potrzebny burmistrzowi Chojnic!Od czasu gdy za partactwo i nieudacznictwo Mariusz Paluszek został zwolniony ze stanowiska prezesa parku wodnego burmistrza Arek miał istotny problem. Bez Mariusza, który od wielu lat jest w Chojnicach największym chamem i nieudacznikiem burmistrz miał publiczny problem wizerunkowy --- jego osobiste chamskie zachowanie i nieudacznictwo stało się bardziej jawne i częściej krytykowane przez mieszkańców Chojnic. Gdy Mariusz był prezesem parku wodnego to wszystkie chamskie zachowania Mariusza i skala jego nieudacznictwa stanowiły parasol ochronny dla burmistrza Arka - dzięki tytanicznej skali chamstwa i partactwa jakie reprezentuje sobą Mariusz Paluszek wszelkie chamskie zachowania i partactwo burmistrza Arka wydawały się jakby mniejsze i zawsze ginęły jako ledwo zauważalne w porównaniu z chamskimi i partackimi zachowaniami Mariusza Paluszka. Przez ostatnie prawie dwa lata od czasu gdy Mariusz został zwolniony i zniknął z publicznego widoku chamstwa i partactwa burmistrza bez ochronnego parasola ze strony Mariusza stały się bardziej widoczne i częściej krytykowane przez mieszkańców miasta i dlatego burmistrz postanowił naprawić tą sytuacje i ponownie umieścić Mariusza Paluszka na publicznym widoku. Pozycja wicestarosty jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla burmistrza bo Mariusz będzie widoczny dla społeczeństwa i każde jego chamstwa i partactwo będzie trudne do ukrycia a jednocześnie burmistrz nie będzie musiał publicznie przepraszać społeczeństwa za parszywe chamstwo Mariusza tak jak miało to miejsce gdy Paluszek był podwładnym Arka piastując stołek prezesa parku wodnego.Po prawie półtorarocznej przerwie burmistrz Arek przywrócił Mariusza Paluszka na samorządową arenę na pełen widok chojniczan by ponownie wykorzystać go jako parasol ochronny - by chamskie zachowania, nieudacznictwo i ptactwo burmistrza ponownie było ledwo zauważalne dzięki tytanicznej skali chamstwa i partactwa w wykonaniu Mariusza Paluszka!
Nieudacznik Mariusz Paluszek przez ostatnie półtora roku nie potrafił ułożyć sobie życia jako prywatny przedsiębiorca pomimo korupcyjnej pomocy za strony burmistrza Arka i uzyskanych po znajomości kontraktów. W prywatnej firmie nie da się bezkarnie okradać siebie samego a Mariusz piastując stołek prezesa parku wodnego od wielu lat przywykł do korupcyjnego złodziejstwa (z przyzwoleniem burmistrza Arka) i do defraudacji społecznego majątku i finansów parku wodnego. Tak wiec przy pierwszej możliwej okazji Mariusz usiłuje ponownie przyssać się do społecznych pieniędzy by dalej okradać i defraudować społeczny majątek - tym razem powiatu - tak jak dawniej czynił to z przyzwoleniem burmistrza w parku wodnym!

02 Listopada 2018, godzina 15:24
Oceniono 29 razy 1
~Marcinek W - przegrany
Nijaki Marcinek W. ciągle się żali na swoim blogu jakie to Chojnice złe , jacy ci ludzie z chojnic beznadziejni bo dokonali takiego a nie innego wyboru ale cóż JEGO nie wybrali , nic dziwnego że Marcinek W. musi jezdzić do pracy do innego miasta bo w Chojnicach opluł już wszystkich wiec kto by go tu chciał
02 Listopada 2018, godzina 10:17
Oceniono 21 razy 9
~Partacz
Smiejecie się z Mariusza P, a raczej ta sama jedna osoba pod innym nikiem , to pytam się czemu taki np. Pan z blogu nie wygral ? raczej bym się wstydzil na jego miejscu , ze przegrałem .
02 Listopada 2018, godzina 09:54
Oceniono 26 razy 8
~Stasiek
Wiara w Boga to przepiękna sprawa , ułatwia życie i przetrwanie złych momentów , daje nadzieję na przyszłość i daje miłość
02 Listopada 2018, godzina 08:41
Oceniono 21 razy 15
~arno
Ale się Paluch śmieje z lemingów chojnickich i słusznie , bo Chojnice to - leming - rad ! Gorzej jak w Korei Płn.
02 Listopada 2018, godzina 07:17
Oceniono 30 razy -6
~arka
FINSTER wygral bo nie było kandydata z którym mogl konkurować !
za pozno cos dawali od siebie
2 msc przed wyborami to za mało aby wygrac
leniwi byli , a na koniec chcieli żeby ludzie na nich głosowali
Szkoda ze Marcin w nie startowal poparcie by niego wyniosło 0,00001 %
01 Listopada 2018, godzina 23:56
Oceniono 30 razy 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 380.00 394.00 DKKDKK 60.50 62.00
EUREUR 450.00 462.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 418.00 433.00 NOKNOK 42.70 44.20
GBPGBP 527.00 542.00 SEKSEK 43.90 45.40
Aktualizacja: 2021-07-31 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 389.00 DKKDKK 60.90 61.70
EUREUR 454.00 458.00 RUBRUB 5.10 5.70
CHFCHF 421.00 428.00 NOKNOK 43.10 43.90
GBPGBP 531.00 538.00 SEKSEK 44.30 45.10
Aktualizacja: 2021-07-31 16:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w przeciągu 5 lat wyciąłeś/-aś ze swojej posesji jakieś drzewo?

Ceny paliw2021-07-20

E95 E98 ON LPG
BP 5.79 zł 6.15 zł 5.56 zł 2.52 zł
Circle K 5.74 zł - 5.51 zł 2.49 zł
Lotos Optima 5.78 zł - 5.55 zł 2.51 zł
MZK 5.74 zł 5.79 zł 5.51 zł 2.45 zł
Orlen 5.79 zł 5.99 zł 5.56 zł 2.52 zł
PKS 5.78 zł - 5.56 zł 2.51 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij