Sobota, 23 Stycznia 2021 | Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fotomontaż ms

Eksperyment, za który bierze odpowiedzialność burmistrz i wójt

Tak o nowym zarządzie powiatu, aczkolwiek jeszcze nie poddanym pod głosowanie, wypowiada się Arseniusz Finster. Włodarz Chojnic liczy, że Marek Szczepański, Mariusz Paluch i Stanisław Skaja stworzą zgrany team.


Od lat pracują razem w samorządzie, a w VI kadencji Rady Powiatu zamienią się pełnionymi funkcjami. Zgodnie z porozumieniem jakie zawarły  Koalicja Obywatelska, Powiatowe Forum Samorządowe oraz Bezpartyjni Samorządowcy  nowym starostą ma zostać Marek Szczepański, aktualnie wicestarosta. Stanisław Skaja, będący do tej pory włodarzem powiatu, obejmie urząd etatowego członka zarządu. Z kolei Mariuszowi Paluchowi (w dobiegającej końca kadencji, do  listopada 2017 członek zarządu powiatu)  powierzone zostanie stanowisko wicestarosty.

- To bardzo eksperymentalny zarząd powiatu, ale nacechowany kompromisem, do którego sam namawiałem pana starostę Stanisława Skaję i mówiłem mu wprost, że po trzech kadencjach, które odbył i po bardzo dobrym wyniku Marka Szczepańskiego, do tej zmiany powinno dojść. To pan starosta zrozumiał - nowy komentuje roszady w powiecie Arseniusz Finster. Włodarza Chojnic cieszy, że drugi najlepszy wynik w gronie koalicjantów uzyskał Mariusz Paluch. -  Było wiele osób, które mu nie dawało szans. Tak samo, jak wiele osób skreślało Stanisława Skaję. W sposób naturalny, to się ułożyło. Ja chciałbym dać im szansę. Wierzę w doświadczenie Stanisława Skai, który jak senator starosta będzie pilnował dwóch młodych okrętów, które mam nadzieje będę płynąć w jednym kierunku - mówi burmistrz podkreślając, że za wspomniany eksperyment bierze zarówno odpowiedzialność on, jak i wójt Zbigniew Szczepański. Stąd też obecność włodarzy na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej zarządu powiatu.

Jednocześnie burmistrz wyraża swoje obawy, co do osoby byłego prezesa chojnickiej pływalni. - Mariusz Paluch na pewno jest przygotowany do tego, żeby podjąć rękawice. Tylko czy on, i to jest takie moje zmartwienie, się wpasuje, w ten klimat, jednak bycia urzędnikiem? Nie będzie menadżerem, nie będzie kreatorem, nie będzie wizjonerem tylko będzie musiał pracować w grupie.

Reklama | Czytaj dalej »


Arseniusz Finster odnosi się także do obietnicy wyborczej Palucha - darmowych wejść dla wszystkich mieszkańców na basen. - Z tego co wiem, on chce rozpocząć ten program od szkół średnich. Jeżeli wspieramy finansowo i organizacyjnie młodzież w zdobyciu prawa jazdy, to tak samo będziemy wspierać w zdobywaniu uprawnień ratownika czy umiejętności pływania, czyli budżet powiatu. Ja nie widzę możliwości, żebyśmy przy mojej deklaracji, że w ciągu 5 lat dojdziemy do bezpłatnej komunikacji autobusowej, proponowali jeszcze darmowe wejścia na basen - mówi burmistrz podając, że średnio roczny przychód ze sprzedaży wejściówek na pływalnię wynosi 1,4 mln zł. Możliwość bezpłatnego korzystania z obiektu wiązałaby się ze większymi dopłatami do miejskiej spółki.

Sesja Rady Powiatu VI kadencji odbędzie się najprawdopodobniej 20 listopada. W jej trakcie m.in. wybrani do samorządu zostaną zaprzysiężeni na radnych. Wtedy też gremium wybierze zarząd, co w kontekście ostatnich wydarzeń zdaje się być zwykłą formalnością.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

48 komentarzy

~Ancymonek
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Listopada 2018, godzina 09:11
Oceniono 28 razy -14
~No cóż,
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
01 Listopada 2018, godzina 08:50
Oceniono 30 razy -14
~MARCIN
Duzo pisać mało robic oto caly ON
01 Listopada 2018, godzina 08:03
Oceniono 20 razy 14
~ana
A czemu Pan Mariusz Janik nie startowal na burmistrza ?
może zabierze Pan glos ?
chciał Pan tak bardzo wystartować i co ? na gadaniu się jak zawsze skonczylo ?
Z Pana tu zdaniem to się nikt nie liczy !
Trzeba było być jak ten ojciec chrzestny i rzadzic ! a nie wypisywać głupoty na Mariusz P
31 Października 2018, godzina 23:45
Oceniono 30 razy 10
~Nie ma obowiazku
powoływania etatowego członka zarządu.. Tym bardziej jest to zbędne jeśli jeden z członków koalicji - radni z powiatowego forum samorzadowego zrezygnowali z ekstra płatnego stołka.
31 Października 2018, godzina 19:58
Oceniono 44 razy -4
~przy Kauflandzie ksiądz i zakonnica nazywali dzieci diebelstwem
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 18:39
Oceniono 52 razy -16
~Przestańcie o mnie pisać, to jest tchórzostwo!
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 17:52
Oceniono 40 razy -16
~Głupcy uwierzyli w moje kłamstwa
Teraz przez 5 lat będę głupa palił na ciepłej posadce. Jednak kłamstwa w ulotkach wyborczych się opłacały. Nikt przecież stołka za te kłamstwa mi nie odbierze. Wiedziałem, że sporo się osób da nabrać na obietnice bez pokrycia
31 Października 2018, godzina 17:24
Oceniono 48 razy 0
~Kleptokracja i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!


Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!

31 Października 2018, godzina 15:57
Oceniono 46 razy -2
~chojniccy samorządowcy na miarę potrzeb i oczekiwań chojniczan
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 15:46
Oceniono 39 razy -11
~Paluszek jest niezbędnie potrzebny burmistrzowi Chojnic!


Od czasu gdy za partactwo i nieudacznictwo Mariusz Paluszek został zwolniony ze stanowiska prezesa parku wodnego burmistrza Arek miał istotny problem. Bez Mariusza, który od wielu lat jest w Chojnicach największym chamem i nieudacznikiem burmistrz miał publiczny problem wizerunkowy --- jego osobiste chamskie zachowanie i nieudacznictwo stało się bardziej jawne i częściej krytykowane przez mieszkańców Chojnic. Gdy Mariusz był prezesem parku wodnego to wszystkie chamskie zachowania Mariusza i skala jego nieudacznictwa stanowiły parasol ochronny dla burmistrza Arka - dzięki tytanicznej skali chamstwa i partactwa jakie reprezentuje sobą Mariusz Paluszek wszelkie chamskie zachowania i partactwo burmistrza Arka wydawały się jakby mniejsze i zawsze ginęły jako ledwo zauważalne w porównaniu z chamskimi i partackimi zachowaniami Mariusza Paluszka. Przez ostatnie prawie dwa lata od czasu gdy Mariusz został zwolniony i zniknął z publicznego widoku chamstwa i partactwa burmistrza bez ochronnego parasola ze strony Mariusza stały się bardziej widoczne i częściej krytykowane przez mieszkańców miasta i dlatego burmistrz postanowił naprawić tą sytuacje i ponownie umieścić Mariusza Paluszka na publicznym widoku. Pozycja wicestarosty jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla burmistrza bo Mariusz będzie widoczny dla społeczeństwa i każde jego chamstwa i partactwo będzie trudne do ukrycia a jednocześnie burmistrz nie będzie musiał publicznie przepraszać społeczeństwa za parszywe chamstwo Mariusza tak jak miało to miejsce gdy Paluszek był podwładnym Arka piastując stołek prezesa parku wodnego.


Po prawie półtorarocznej przerwie burmistrz Arek przywrócił Mariusza Paluszka na samorządową arenę na pełen widok chojniczan by ponownie wykorzystać go jako parasol ochronny - by chamskie zachowania, nieudacznictwo i ptactwo burmistrza ponownie było ledwo zauważalne dzięki tytanicznej skali chamstwa i partactwa w wykonaniu Mariusza Paluszka!Nieudacznik Mariusz Paluszek przez ostatnie półtora roku nie potrafił ułożyć sobie życia jako prywatny przedsiębiorca pomimo korupcyjnej pomocy za strony burmistrza Arka i uzyskanych po znajomości kontraktów. W prywatnej firmie nie da się bezkarnie okradać siebie samego a Mariusz piastując stołek prezesa parku wodnego od wielu lat przywykł do korupcyjnego złodziejstwa (z przyzwoleniem burmistrza Arka) i do defraudacji społecznego majątku i finansów parku wodnego. Tak wiec przy pierwszej możliwej okazji Mariusz usiłuje ponownie przyssać się do społecznych pieniędzy by dalej okradać i defraudować społeczny majątek - tym razem powiatu - tak jak dawniej czynił to z przyzwoleniem burmistrza w parku wodnym!31 Października 2018, godzina 15:31
Oceniono 50 razy -6
~Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 5 listopada br. o godz. 11.00
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
31 Października 2018, godzina 14:39
Oceniono 43 razy -17
~Układanie stołków kumplom
To najlepiej wychodzi, buta i pycha kolesi, SZOK
31 Października 2018, godzina 13:10
Oceniono 43 razy -1
~Brak słów i brak profesjonalizmu
Kolesie górą za wszelką cenę
31 Października 2018, godzina 13:09
Oceniono 43 razy -1
~adam
Paluch wszystko rozlozy na lopatki ,jak plywalnie , tylko kto teraz bedzie dokladal , skad kasa na bledy Palucha ?
31 Października 2018, godzina 12:59
Oceniono 42 razy -2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-23 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2021-01-23 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy zamierzasz się zaszczepić przeciwko koronawirusowi?
Ceny paliw2021-01-22

E95 E98 ON LPG
BP 4.93 zł 5.29 zł 4.75 zł 2.35 zł
Circle K 4.79 zł - 4.69 zł 2.3 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 4.69 zł 2.31 zł
MZK 4.82 zł 4.87 zł 4.7 zł 2.24 zł
Orlen 4.93 zł 5.23 zł 4.79 zł 2.35 zł
PKS 4.82 zł - 4.7 zł 2.31 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij