Niedziela, 25 Sierpnia 2019 | Imieniny: Belii, Ludwika, Luizy | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst Agata Wiśniewska, fot. (az)

Wieloletni marketingowiec Centrum Parku nowym wiceburmistrzem

Odchodzącego na emeryturę Edwarda Pietrzyka zastąpi Adam Kopczyński, do niedawna związany z miejską spółką. Szef Komitetu Wyborczego Wyborców Arseniusza Finstera był jednym z trzech kandydatów do objęcia fotela wiceburmistrza. Włodarz największy potencjał dostrzegł nie w swoich urzędnikach: Grzegorzu Czarnowskim i Przemysławie Zientkowskim, a w byłym marketingowcu Centrum Parku.


9 listopada swoją przygodę z samorządem zakończy Edward Pietrzyk, piastujący funkcję wiceburmistrza od 16 lat. Tego samego dnia powołany zostanie nowy zastępca włodarza Chojnic. Arseniusz Finster zdecydował, że będzie nim Adam Kopczyński. Burmistrz postępowanie konkursowe uznał za zbędne, ponieważ jest przekonany, że dokonał właściwego wyboru. - Znam Adama Kopczyńskiego nie tylko z mojej kampania wyborczej. Znamy się tak dobrze już 5 lat. Znam jego zalety i widzę potencjał możliwości, który w nim jeszcze tkwi. Będę się starał ten potencjał możliwości w nim wyzwolić. Konkurs byłby wtedy, gdybym się wahał - mówił burmistrz w trakcie dzisiejszej (5.11) konferencji prasowej, na której podał nazwisko swojego przyszłego współpracownika.

- Adam Kopczyński ma 34 lata, urodził się w Słupsku. 19 lat mieszkał w Ustce, potem w Człuchowie. Od 7 lat związany jest z Chojnicami - podał włodarz. Przyszły wiceburmistrz posiada wykształcenie wyższe z zakresu nauk politycznych: polityka samorządowa i regionalna. Jest żonaty z rodowitą chojniczanką. - Od 2011 roku pełnił funkcję marketing menadżera w spółce Centrum Park, na to stanowisko wygrał konkurs. Od kilku miesięcy prowadzi własną działalność z zakresu piaru i marketingu - informował Finster. Ponadto Kopczyński jest  prezesem stowarzyszenia Klaster Turystyczny Borów Tucholskich. Przed trzema laty zainicjował kampanię społeczną przeciw dopalaczom "Pokaż pasję, która uzależnia".  W roku bieżącym szef KWW Arseniusza Finstera i kandydat na radnego miejskiego z Okręgu nr 1. Po decyzji Macieja Polasika, o niepodjęciu mandatu, miał zająć jego miejsce w radzie, ostatecznie zajmie je Agnieszka Lewińska (pracownica MOPS).

Reklama | Czytaj dalej »

W swoim przyszłym współpracowniku Finster docenia przede wszystkim: szeroką wiedzę o mediach społecznościowych, dyspozycyjność, kreatywność czy pracowitość. - Adam Kopczyński jest w tym samym wieku w jakim ja byłem obejmując urząd burmistrza Chojnic - zauważył włodarz.

Adam Kopczyński przejmie obowiązki Edwarda Pietrzyka, m.in. przewodzenie komisjom grantowym. Otrzyma też szereg nowych zadań. Wśród nich Finster wymienia: komunikację wewnątrz urzędu oraz z mieszkańcami, przygotowanie gruntu i rozwiązań pod wprowadzenie budżetu obywatelskiego (na wzór ogólnopolski), współpracę z powiatem chojnickim i Promocją Regionu Chojnickiego.

Jak podkreśla włodarz Chojnic, jego nowy współpracownik będzie musiał się wiele nauczyć. - Był zawsze blisko samorządu mieszkając w Ustce, Słupsku i Warszawie. Działał z różnymi politykami szczebla samorządowego, ale nie jest gotowym urzędnikiem.

Sześć lat temu Adam Kopczyński ubiegał się o mandat radnego w Człuchowie, w ramach wyborów uzupełniających. Startował z  KWW Człuchowska Inicjatywa Obywatelska. Do samorządu nie wszedł, ale na chwilę było o nim głośno w lokalnych mediach. Jako współautor skargi na burmistrza Człuchowa, ta dotyczyła opóźnień w publikacji komunikatów związanych z wyborami, Kopczyński spotkał się z Ryszardem Szybajło w sądzie. Ostatecznie strony zawarły ugodę, a skarżący się na włodarza musieli go przeprosić.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Obrońcy demokracji
I ich wolność słowa wyrażające się blokowanie komentarzy na swój temat http://www.chojnice.com/wiadomosci/teksty/Karty-rozdane.-Marek-Szczepanski-nowym-starosta-chojnickim-Mariusz-Paluch-wicestarosta/22100
07 Listopada 2018, godzina 22:09
Oceniono 3 razy 3
~Taki z niego czluchowianin
Jak z radnych powiatowych Koalicji Obywatelskiej obrońcy demokracji
07 Listopada 2018, godzina 22:03
Oceniono 3 razy 3
~Kleptokracja, korupcja, i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!


Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!


Wierze, że wybrani w obecnych wyborach chojniccy samorządowcy spełnią wszystkie potrzeby i oczekiwań chojniczan!


Oceniając po wynikach samorządowych wyborów chojniczanie uważają, że tylko oszuści, złodzieje, chamy, i nieudacznicy mogą właściwie zarządzać miastem i powiatem i dlatego podczas wyborów tylko takim ludziom powierzyli władze samorządową w mieście i powiecie!


06 Listopada 2018, godzina 21:27
Oceniono 8 razy 8
~perfekcyjny kandydat na stanowisko wiceburmistrza

Jedyną kwalifikacją Adama Kopczyńskiego na stanowisko wiceburmistrza jest to, że jest lojalnym i wiernym pachołkiem posłusznie i bez marudzenia wykonującym wszystkie polecenia swego szefa!
Burmistrz Finster nie ma żadnych innych wymagań w stosunku do kandydata na pozycje wiceburmistrza!


Adam to perfekcyjny kandydat na stanowisko wiceburmistrza w ratuszu Arka Finstera!


06 Listopada 2018, godzina 20:10
Oceniono 14 razy 6
~Mariusz Paluszek przywykł do życia na społecznym utrzymaniu!

Biedaczyna nie był w stanie utrzymać się i wyżyć z swoich dochodów jako prywatny przedsiębiorca i marzył o powrocie na społeczne utrzymanie za społeczne pieniądze. Na dodatek w przeszłości Mariusz rozsmakował się w bezkarnym (dzięki protekcji burmistrza) złodziejstwie społecznego majątku i już inaczej żyć nie potrafi.

Przed wyborami Mariusz błagał Arka by ten pozwolił i pomógł mu by ponownie mógł dostać się do koryta wypełnionego społecznymi funduszami!

Złodziej i nieudacznik zawsze będzie złodziejem i nieudacznikiem!

06 Listopada 2018, godzina 19:57
Oceniono 12 razy 8
~Nowa "gęba do wykarmienia"
Za grube publiczne pieniądze... Szkoda ze pan Mariusz Paluch
Nie zostal wiceburmistrzem... Nie trzeba by wydawać dodatkowej kasy na 3 ekstra płatne stanowiska w powiecie
06 Listopada 2018, godzina 19:26
Oceniono 15 razy 5
~chojniczanin - przyjaciel i sympatyk człuchowian

Jako mieszkaniec Chojnic ciesze się, że człuchowianie są naszymi dobrymi sąsiadami. Osobiście mam w Człuchowie kilku dobrych znajomych a także dalszą rodzinę.

Wierze, że we współpracy z człuchowianami - my chojniczanie- jesteśmy w stanie wspólnie poprawić jakoś życia mieszkańców naszego regonu. W końcu żyjemy na wspólnym skrawku pomorza i dzielimy odpowiedzialność za nasz wspólny los. Im lepiej będzie się żyło człuchowianom to i lepsze życie będą mieli chojniczanie i wzajemnie!

Durniów szukających konfliktów i podziałów nigdy nie brakowało a szczególnie teraz gdy narodowi socjaliści z pisu szczują polaków jednych przeciwko drugim. Lecz cóż można zbudować na głupocie podżegaczy i na szczuciu do nienawiści - absolutnie nic! Już wkrótce ci nienawistnicy odejdą w cień niebytu na marginesy społeczeństwa!

Serdecznie pozdrawiam naszych dobrych sąsiadów z Człuchowa!

chojniczanin

06 Listopada 2018, godzina 17:05
Oceniono 18 razy 6
~Człuchów
No cóż. Żal mi takich frustratów, którzy tak się wypowiadają. mam tylko nadzieję, że większość mieszkańców Chojnic tak nie myśli. Pozdrawiam ciepło z Człuchowa. U nas też pełno "chojniczaków" na ważnych stanowiskach
06 Listopada 2018, godzina 14:51
Oceniono 12 razy 6
~robotnik
Człuchów to super .... no chyba nie miasto. Trochę swojego życia tam spędziłem. Chodzą po rynku(czy mają rynek?) w gumofilcach i jeżdżą furmankami. Trochę za mało na miasto?
06 Listopada 2018, godzina 13:25
Oceniono 7 razy 1
~trzesie, aż miło
Do poniżej: Człuchów to sobie może potrząść swoją wioseczką. Leży trzynaście kilometrów od Chojnic, ale to inny świat w każdym calu.

Burmistrz nie wszystkich Chojniczan - zamieszkały w powiecie Człuchowskim.
Wiceburmistrz - jak przeczytałem poniżej od niedawna zameldowany w Chojnicach, związany z Człuchowem. Nie wiem gdzie zamieszkały. Xxx sugeruje, że w Człuchowie.
To jak, dwa najważniejsze stanowiska w mieście Chojnice, objęte przez ludzi związanych miastem Człuchów i powiatem człuchowskim.
Człuchów trzęsie Chojnicami, bo tak chcieli wyborcy z Chojnic!
06 Listopada 2018, godzina 09:10
Oceniono 14 razy 2
~kaprys!
Do poniżej: Człuchów to sobie może potrząść swoją wioseczką. Leży trzynaście kilometrów od Chojnic, ale to inny świat w każdym calu. Nie chce pisać jaki, bo szkoda czasu na obrażanie. Człuchów do Chojnic ma się zwykle jak pięść do oka. Nijak. Zrozumcie w końcu. Małe (13 tys. realnie)i wyludniające się miasteczko Człuchów posiadana mieszkańców o jakiejś manii wielkości, którym ubzdurało się konkurować z 40 tysięcznymi Chojnicami. Wy sobie tam możecie w tym Człuchowie pomarzyć! Być może Człuchów chciałby być dzielnicą Chojnic, ale niestety dzieli nas przepaść mentalna nie do zasypania.

Co do Kopczyńskiego, to niestety jest to zły wybór i przekonamy się o tym pewnie w czasie Jego pracy. Finster stawia na pochlebców i wiernie oddanych ludzi, którzy niewiele realnie proponują poza marketingiem - czyli w moim odczuciu kłamstwem zawodowym.
06 Listopada 2018, godzina 08:38
Oceniono 20 razy 6
~Człuchów trzęsie Chojnicami jak należy
hahaha
06 Listopada 2018, godzina 08:24
Oceniono 20 razy -6
~Buahaha
Zero doświadczenia w kierowaniu zespołem ludzi. Zero doświadczenia w pracy samorządowej. Za to kilkuletnie doświadczenie w marketingu Centrum Parku (to chyba zły przykład, przecież od 2011 do 2018 roku tam nie było żadnego zysku). Ale za to najważniejsze, że potrafi ogarnąć fejsbuka burmistrza i robić mu pozytywny PR w internecie. Tacy właśnie ludzie z potencjałem są Arseniuszowi właśnie potrzebni potrzebni. Kolejni zakłamywacze rzeczywistości za prawdopodobnie ponad 10 tyś. zł brutto.
06 Listopada 2018, godzina 08:06
Oceniono 24 razy 12
~rambo
Marketingowiec...? Ile basen przytulił miejskiej kasy za jej kadencji?
Nic się nie zmieni w magistracie, dalej polecim na kredycie....
05 Listopada 2018, godzina 22:18
Oceniono 18 razy 8
~Znak czasu
Pewien paradoks albo znak czasu, do kierowania różnego rodzaju urzędami nie nadają się urzędnicy, którzy mają doświadczenie i wiedzę o administracji i samorządzie. Słabe te nasze kadry urzędnicze, oj słabe.
05 Listopada 2018, godzina 20:35
Oceniono 15 razy 7

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 399.00 DKKDKK 57.70 59.20
EUREUR 430.00 442.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 395.00 410.00 NOKNOK 42.90 44.40
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 39.90 41.40
Aktualizacja: 2019-08-25 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 395.00 DKKDKK 58.10 58.90
EUREUR 434.00 438.00 RUBRUB 5.70 6.30
CHFCHF 400.00 406.00 NOKNOK 43.40 44.10
GBPGBP 478.00 484.00 SEKSEK 40.30 41.20
Aktualizacja: 2019-08-25 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Na którą z cyklicznych imprez letnich czekasz najbardziej:

Ceny paliw2019-08-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.03 zł 5.39 zł 4.96 zł 1.92 zł
Circle K 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
MZK 4.97 zł 5.23 zł 4.89 zł 1.92 zł
Orlen 4.97 zł 5.22 zł 4.89 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij