Sobota, 06 Czerwca 2020 | Imieniny: Laury, Laurentego, Nory ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Razem dla Niepodległej


Na zdjęciu od lewej burmistrz Arseniusz Finster i jego kontrkandydaci w jesiennych wyborach: Leszek Redzimski, Mariusz Brunka i Bartosz Bluma. Artur Myszkowski był nieobnecny z powodu zagranicznego wyjazdu.

Pretendujący na stanowisko burmistrza Chojnic w październikowych wyborach i ich zwycięzca Arseniusz Finster zachęcają do wspólnego świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  11 listopada (niedziela) w Chojnicach sporo będzie się działo przez cały dzień!


W planie miejskich i powiatowych obchodów stulecia Niepodległej każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pierwsze wydarzenie rozpocznie się chwilę po godzinie 9 w miejskim zieleńcu. Chojniczanie po raz kolejny będą mieli okazję rozwinąć 100-metrową flagę i załapać się na pamiątkową fotografię. - 11 listopada o godzinie 9:15, w parku Tysiąclecia, na głównej alejce rozwiniemy flagę. Serdecznie zapraszam wszystkich chojniczan, aby wspólnie włączyli się w obchody Święta Niepodległości - zachęca Bartosz Bluma (PiS), od którego wyszła inicjatywa wspólnego promowania zbliżającego się święta. - Będziemy mogli zaobserwować praktyczny obraz synergii - podsumowuje Mariusz Brunka.

Dokładnie o 10 , także w miejskim zieleńcu, wystartuje II Bieg dla Niepodległej organizowany przez Projekt Chojnicka Samorządność. - Od roku PChS organizuje comiesięczne biegi w celu uczczenia tej rocznicy i także 11 listopada taki bieg się odbędzie - mówi Brunka. Lubiący spędzać aktywnie czas pokonają alejkowymi uliczkami dystans 5-ciu kilometrów. Dla pierwszych stu biegaczy organizatorzy przewiedzieli pakiety startowe.

O godzinie 11  delegacje i poczty sztandarowe złożą wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Chrystusa Króla i Pomnikiem Ofiar Hitleryzmu. Godzinę później w bazylice odbędzie się uroczysta msza św.

Popołudniowe świętowanie rozpocznie Dworek Polski Koncertem Kawiarenki Polskiej Piosenki. Początek o godz. 16 w auli Szkoły Podstawowej nr 1. Godzina 18, ponownie bazylika, to koncert Marcina Wyrostka z zespołem. Wstęp tylko z zaproszeniami!

Reklama | Czytaj dalej »

- Poszliśmy za przykładem naszych praojców. Józef Piłsudski czy Roman Dmowski  sto lat temu  potrafili się dogadać mimo wielu różnic, które miedzy nimi były, ale Niepodległa była jedna. To jest nasza wartość. W czasach, kiedy autorytety padają bardzo istotne jest, żeby pokazać, że polska flaga, polski hymn, polskie barwy są najważniejsze i nie ma już tutaj znaczenia kampania, która dwa tygodnie temu się skończyła. Dzisiaj dalej jesteśmy chojniczanami i chcemy godnie uczcić to święto.  Nasza obecność tutaj dzisiaj razem i w niedziele jest dowodem, że mimo pewnych różnić, które nas dzielą w sprawach małej ojczyzny jesteśmy zjednoczeni - mówi Leszek Redzimski.


Przyjdźcie na nasze wspólne święto, a za 5 lat podnieście frekwencje w wyborach - apeluje do chojniczan burmistrz Arseniusz Finster wyrażając jednocześnie nadzieję na więcej spotkań  "czterech tenorów" w ratuszu.

 

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~Ciekawe, czy później po zakończeniu części oficjalnej ...
... konferencji prasowej byli konkurenci na fotel burmistrza podczas oddawania burmistrzowi Arkowi hołdu musieli go pocałować w rękę czy też w pośladek?

06 Listopada 2018, godzina 19:02
Oceniono 15 razy -5
~Czy chojnickim faszystom i ich kapelanowi starczy odwagi?


Ciekawe czy chojnickim faszystom i ich kapelanowi starczy odwagi by oficjalnie - z faszystowskimi sztormówkami w rekach - przyłączyć się do pochodu samorządowców?


Osobiście faszyści to ludzie o niskiej inteligencji, generalnie z fragmentarycznym i powierzchownym wykształceniem, i nie posiadający nawet elementarnych umiejętności kulturalnego zachowania się. Dlatego pojedynczo faszyści istnieją jedynie na marginesach społecznych a jedynie stają się butni i bardziej widoczni gdy zbierają się we większych grupach - gdzie poprzez okazywanie większej głupoty, agresji, wszechstronnej nienawiści, i bezmyślności nobilitują się w oczach współwyznawców faszyzmu!


06 Listopada 2018, godzina 18:08
Oceniono 20 razy 10
~znowu centralnym punktem obchodów jest msza w kościele


I znowu w naszym wyznaniowym kraju oficjalne święto narodowe jest obchodzone w kościele ze wszystkimi wymaganymi prawem kanonicznym magicznymi modłami, czarodziejskimi formułkami, i innymi guslami! A po mszy w "intencji odnalezienia przez samorządowców utraconego zdrowego rozsądku" następnym oficjalnym punktem obchodów święta państwowego będzie składanie wieńców i kwiatów pod kościelnym pomnikiem Jezusa króla. Było by śmieszniej i zabawniej dla widzów, gdyby samorządowcy po mszy pod pomnik pełzali na kolanach wzorem nawiedzionych średniowiecznych pątników!


Zgodnie z tradycyjnym polskim zakłamaniem i w pełnym majestacie polskiej głupoty rocznica odzyskania niepodległości jest obchodzona pod nadzorem pedofilskiego kleru katolickiego.

Praktycznie Polska była dla Watykanu od początku jednym ze skolonizowanych krajów i istnienie niezależnej i niepodległej Polski nigdy nie było ważne dla instytucji kościoła katolickiego.

Każdy większy zryw patriotyczny polaków był historycznie potępiany przez papieża i hierarchów kościoła katolickiego. Papieże w Watykanie obrzucali klątwą polskie zrywy patriotyczne tak jak powstanie listopadowe i styczniowe. Nawet za zwycięską bitwę pod Grunwaldem papież rzucił klątwę na polskiego króla i polskie państwo za zwycięską bitwę z Krzyżakami! Klątwa została także rzucona przez papieża na powstańców podczas Insurekcji Kościuszkowskiej gdy polskie sądy masowo wydawały wyroki śmierci przez powieszenie na licznych polskich biskupów i kardynałów włącznie z prymasem polski za zdradę państwa i knucie przeciwko Polsce we współpracy ze zaborcami, którzy dokonali rozbioru Polski. Podczas Insurekcji Kościuszkowskiej wielu zdrajców spośród katolickiego kleru zawisło na szubienicach lecz jeszcze więcej uciekło pod ochronę zaborców, którzy z aktywną pomocą polskiego kleru katolickiego dokonali rozbioru Polski!

A dzisiaj ze szyderczym uśmiechem katoliccy hierarchowie kłamliwie udają obrońców polskiej niepodległości i stróżów polskości. W praktyce dla kościoła katolickiego Polska była i jest jednym z ogłupionych kolonialnych państw, które dzięki naiwności i głupocie mieszkańców dają się kościołowi ogłupiać i doić z majątku!

Jest to jeszcze jedno potwierdzenie powiedzenia, że Polak jest głupi przed i po szkodzie! Nasi lokalni samorządowcy są jaskrawym obrazem i pełnym potwierdzeniem tego powiedzenia!06 Listopada 2018, godzina 18:07
Oceniono 18 razy 10
~Bieg dla Niepodległej - podziękowania dla pani Marzenny Osowickiej!

Jak zawsze można liczyć na panią Marzenne Osowickią i jej osobisty udział w organizacji popularnych i masowych imprez sportowych i rekreacyjnych w Chojnicach!

Jako mieszkaniec Chojnic jestem wdzięczny pani Osowickiej za te działania na rzecz chojnickiego społeczeństwa. Dodatkowo podziwiam panią Marzenne, że nie tylko osobiście organizuje imprezy sportowe ale także uaktywniła, zorganizowała, i wykreowała wielu młodych trenerów, organizatorów, i animatorów rekreacyjnego sportu w Chojnicach.

Dziękuje pan Marzennie i wszystkim innym działaczom sportowym. Bez pro-aktywnych i skutecznych działań pani Marzenny nasze sportowe opcje w Chojnicach były by znacznie uboższe!

wdzięczny chojniczanin
06 Listopada 2018, godzina 17:58
Oceniono 19 razy 3
~bełkot i frazesy o patriotyzmie

podczas gdy działaniami -- poprzez korupcje, kłamstwa, oszustwa ci politycy robią wszystko by niszczyć polską demokracje, porządek konstytucyjny i prawny, i państwo polskie.


Aby być patriotą trzeba zachowywać się jak patriota.
Częste używanie słowa "patriotyzm" nie czyni z mówcy patrioty!


06 Listopada 2018, godzina 17:56
Oceniono 20 razy 10
~romantyczny wieczór przy muzyce

Mam nadzieje, że pleban Jacek zabierze na koncert panią Mirkę by razem spędzić przy muzyce romantyczny wieczór!

Być może pleban dał tak ze bilety na koncert dzieciom pani Mirki!

06 Listopada 2018, godzina 17:44
Oceniono 21 razy 5
~Ratusz płaci za koncert a pleban rozdaje bilety swoim prywatnym znajomym!


Oto do czego prowadzi korupcja społecznych funduszy. Ponownie za społeczne pieniądze miasta pleban Jacek nagradza swoich kruchcianych popleczników biletami na koncert opłacony ze społecznego budżetu miasta należącego do wszystkich chojniczan a nie jedynie do plebana i jego zauszników i wazeliniarzy, którzy otrzymali od niego miejscówki po znajomości już tydzień temu!

Nie można także zapomnieć o naszym skorumpowanym burmistrzu, który aby otrzymać wyborcze poparcie od zdegenerowanego kleru katolickiego na wszelkie możliwe sposoby dawał im od lat wykorzystywać społeczne fundusze i majątek miasta dla własnych korzyści finansowych!


Więc dziwie się dlaczego chojniczanie się oburzają gdy sami świadomie poparli taki korupcyjny system swoimi władzy własnymi glosami podczas wyborów samorządowych?

Chojniczanie głosowali za korupcją wiec i tą korupcje zgodnie ze swoimi życzeniami otrzymali w Chojnicach! Pretensje mogą mieć jedynie do siebie samych za swoje glosy we wyborach samorządowych - za glosowanie na nieuczciwych skorumpowanych, i chamskich samorządowców!


06 Listopada 2018, godzina 17:14
Oceniono 22 razy 2
~adsf
Bardzo piękne słowa Leszka Redzimskiego, tak jak w Chojnicach tak powinny odbywać się uroczystości w całym kraju. Mam dość tych malkontentów od "nie idę świętować bo rządzi PiS", tu się zgadzam z burmistrzem że to jest temat do rozstrzygania podczas wyborów i tam należy się nim zajmować. Rządzi ten kto został wybrany a święto dotyczy nas wszystkich.
06 Listopada 2018, godzina 13:36
Oceniono 23 razy -5
~abcc
Nie kompromitujcie się.
06 Listopada 2018, godzina 12:28
Oceniono 19 razy 5
~do autora wpisu poniżej:
Hymn jak najbardziej ale najpierw "apel smoleński" na placu przed ratuszem.
06 Listopada 2018, godzina 10:45
Oceniono 23 razy 7
~gość
A co z ogólnopolskim śpiewaniem hymnu o 12.00?
06 Listopada 2018, godzina 10:39
Oceniono 24 razy 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 403.00 DKKDKK 58.50 60.00
EUREUR 437.00 449.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 402.00 417.00 NOKNOK 41.30 42.80
GBPGBP 490.00 505.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-06-06 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 400.00 DKKDKK 59.10 59.80
EUREUR 441.00 445.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 404.00 414.00 NOKNOK 41.70 42.40
GBPGBP 494.00 501.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-06-06 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Jak oceniasz zdalne nauczanie w czasach pandemii?

Ceny paliw2020-05-29

E95 E98 ON LPG
BP 4.15 zł 4.51 zł 4.14 zł 1.72 zł
Circle K 4.1 zł - 4.09 zł 1.63 zł
Lotos Optima 4.1 zł - 4.1 zł 1.63 zł
MZK 4.06 zł 4.16 zł 4.06 zł 1.63 zł
Orlen 4.15 zł 4.41 zł 4.14 zł 1.68 zł
PKS 4.04 zł - 4.04 zł 1.61 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij