Piątek, 05 Marca 2021 | Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Falstart z wejściówkami

Chodzi o zaproszenia na koncert Marcina Wyrostka z zespołem, których razem jest 400. Darmowe bilety chojniczanie mieli zacząć odbierać wczoraj tj. w poniedziałek 5 listopada. Jak się okazało chojnicka bazylika połowę swojej puli rozdała już tydzień wcześniej. W środę (7.11) 200 biletów rozdysponuje ChCK.Koncert Marcina Wyrostka jest jedną z imprez, która odbędzie się w ramach miejskich obchodów stulecia Niepodległej. Znanego akordeonisty będzie można posłuchać w niedzielę (11.11) o godz. 18 w chojnickiej bazylice. Miasto przygotowało na imprezę 400 zaproszeń dla mieszkańców. 200 miał rozdać ChCK, tyle samo bazylika. Zainteresowanych wydarzeniem, którzy ustawili się w kolejce po bilety do biura parafialnego, spotkała wczoraj (5.11) niemiła niespodzianka. - O 9:08 już nie było biletów -  relacjonuje radna Marzenna Osowicka. Pula bazyliki rozeszła się w mgnieniu oka, a częściowo i przed czasem.


- Zdarza się. Ksiądz się pomylił i rozdał w ubiegłym tygodniu połowę. Stało jak się stało, nic nie poradzimy. Pomyłka ludzka - rozkłada ręce Zbigniew Buława kierownik referatu kultury i sportu.

Reklama | Czytaj dalej »

Pozostałe 200 biletów czeka na chojniczan w ChCK-u (ul. Młodzieżowa 44). Jutro tj. środę 7 listopada odbędzie się ich dystrybucja. - Pierwsze 100 biletów zaczniemy rozdawać o godz. 8:30, drugie tyle o 17:30. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 zaproszenia - informuje Ewa Kerplik z Chojnckiego Centrum Kultury. Popyt na niektóre z biletowanych wydarzeń jest tak ogromny, że pierwsi chętni po zaproszenia ustawiają się w kolejce już o 7 rano.

- Skoro jest tak ogromne zainteresowanie, to może spróbujemy umieścić ten koncert na jakiejś innej sali np. hali Centrum Parku? -  podsuwa organizatorom Osowicka. Pomysł dobry, ale nie do zrealizowania przy wymaganiach artystów mających wystąpić w najbliższą niedzielę,  odpowiadają zgodnie Arseniusz Finster i Roman Guzelak. - Spokojnie będzie można wrócić do pomysłu koncertu Marcina Wyrostka podczas pleneru gdzieś latem. Jeżeli artysta będzie miał wolny termin, to my na pewno to zrobimy. Jeśli jest zainteresowanie, to na pewno warto to wykorzystać - mówi prezes Promocji Regionu Chojnickiego. Guzelak zwraca też uwagę, że 400 miejsc w bazylice, to optymalna liczba dla komfortu uczestników wydarzenia. - To 400 miejsc nie powoduje potem kwasów jeśli chodzi o publiczność. Podejmując decyzje o koncercie wiedzieliśmy, że nie będzie jeszcze gotowa sala w ChCK-u. Tam moglibyśmy dopłacić i zrobić dwa koncerty.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~romantyczny wieczór przy muzyce

Wypada cieszyć się, że pleban Jacek będzie mógł dzięki biletom od burmistrza spędzić sobie romantyczny wieczór z panią Mirką słuchając koncertu sfinansowanego przez miasto!

Ciekawe, czy pleban zabierze na koncert także i dzieci pani Mirki?
11 Listopada 2018, godzina 07:31
Oceniono 14 razy 10
~Kleptokracja i idiokracja to chojnicki system władzy samorządowej!


Gdy chojniczanie świadomie i wielokrotnie wybierają do władz samorządowych znanych od wielu lat skorumpowanych złodziejów społecznego mienia, oszustów, i ograniczonych intelektualnie nieudaczników to trudno mieć nawet odrobinę współczucia dla mieszkańców Chojnic, którzy świadomie chcą być okradani, oszukiwani, i rządzeni przez nieudaczników, głupców i chamów!

10 Listopada 2018, godzina 23:07
Oceniono 17 razy 11
~do ponizej
Nie powtarzaj się bo to i tak nic nie zmienia
wybory wygrali wlasciwi ludzie
10 Listopada 2018, godzina 21:10
Oceniono 13 razy -3
~Zbawca nadejdzie
Nastepne wybory wybierzcie Dr. Polityka !
To nasza ostatnia szansa , inaczej będziemy go ogladac już tylko w TV , jak rzadzi Nowa Zelandia !
On interesuje się nie tylko polityka tutaj , a oni tam wiedza w N.Z , ze taki diament nie można zaprzepascic !
10 Listopada 2018, godzina 09:09
Oceniono 14 razy -4
~obiektywny
No i wyszła ta afera z darmowymi wejściówkami na koncert akordeonisty co je mogli dostać tylko kolesie plebana i burmistrza. W Chojnicach się robi koncerty dla plebsu a potem wychodzi na to że plebs dostaje ochłap a na koncert przychodzą kolesie burmistrza i plebana. Dobrze że Osowicka zrobiła ten cały raban, bo by wszystko zostało rozdane po cichu a tak ci urzędnicy z ratusza się wystraszyli i zablokowali to korupcyjne rozdawnictwo i ludzie co stali uczciwie w kolejkach dostali zaproszenia na koncert.
10 Listopada 2018, godzina 08:12
Oceniono 15 razy 3
~rozdawanie biletów jedynie wśród znajomych korupcyjnych kolesiów
ponownie ujawniło korupcyjny charakter chojnickiej władzy samorządowej!
09 Listopada 2018, godzina 16:39
Oceniono 23 razy 7
~ocenzurowany komentarz


~ katolickie świętoszki to członkowie chojnickiej korupcyjnej klikiW Chojnicach we wszystkich dziedzina życia społecznego wychodzi na powierzchnie gangrena korupcji. Osoby na stanowiska i pozycjach posiadających władze nad społeczeństwem (i dostępem do społecznego majątku) wykorzystują społeczny majątek by okradając społeczeństwo miasta osiągać korzyści dla siebie - chociażby poprzez zawłaszczanie biletów na koncert opłacony ze wspólnych społecznych pieniędzy miasta by dać je swoim lojalnym i wiernym wazeliniarzom i prywatnym znajomym jako nagrodę za oddanie i posłuch.

Teoretycznie bilety na koncert miały być dostępne dla ogółu społeczeństwa w czasie w poniedziałek 5 listopada 2018 roku o oficjalnie oznajmionej godzinie 9:00 w kościelnym biurze. Mieszkańcy miasta oczekiwali, ze informacja jest prawdziwa i każdy kto zgłosi się o wyznaczonej godzinie i zmieści się w grupie 200 osób otrzyma bilety na koncert. Oczywiście w naszym jedynie teoretycznie praworządnym państwie i mieście tak się nie stało.

O wyznaczonej godzinie 9:00 rano jedynie kilka osób było w stanie otrzymać ostatnie bilety na koncert. W rzeczywistości mieszkańcy zostali świadomie okłamani i oszukani bo oficjalna informacja o sposobie dystrybucji biletów była jedynie klamotem dla zatuszowania korupcji i zwykłego złodziejstwa społecznego mienia - biletów na koncert opłacony ze społecznego budżetu miasta!

W nagrodę za poparcie chojnickiego kleru we wyborach samorządowych burmistrz Finster dał plebanowi Jackowi 200 biletów by ten rozdysponował je według swojego personalnego uznania obdarzając nimi swoich zaufanych i oddanych lojalistów i wazeliniarzy! Tak wiec z aprobatą burmistrza pleban Jacek rozdał swoim wiernym i lojalnym poplecznikom około 190 biletów spośród 200 jakie otrzymał i tylko niecałe 10 biletów zostało do rozdania w oficjalnym czasie gdy mieszkańcy mieli zgłosić się do kościelnego biura by otrzymać zaproszenia na koncert.

Burmistrz z góry korupcyjnie dał świętemu plebanowi Jackowi 200 biletów na koncert by ten mógł umocnić swoją korupcyjną władzę na oddanymi mu pachołkami poprzez korupcyjne nagrodzenie ich biletami otrzymanymi po znajomości i poza oficjalnym systemem dystrybucji na koncert opłacony ze społecznego budżetu miasta.

Burmistrz Finster jest ponownie źródłem tego korupcyjnego sposobu dysponowania biletami na koncert kupiony za społeczne pieniądze miasta. Włodarz w korupcyjny sposób zaplanował i wdrożył system dystrybucji biletów - tak by korupcyjnie wynagrodzić świętego plebana Jacka za poparcie chojnickiego kleru dla burmistrza podczas wyborów. A skorumpowany i nieuczciwy pleban Jacek wykorzystał te bilety jako nagrodę za lojalność dla swoich popleczników. A społeczeństwo chojniczan zostało oszukane, kłamliwymi informacjami z ratusza, że opłacona ze społecznej kasy impreza jest teoretycznie dostępna dla wszystkich mieszkańców Chojnic. Jak pokazała praktyka bilety były rozdane poprzez system korupcyjnych powiązań i stanowiły nagrodę dla korupcyjnych i lojalnych pachołków popierających burmistrza Finstera jako autorytarnego władce nad Chojnicami.


Chojniczanie bez korupcyjnych powiązań z burmistrzem i jego poplecznikami praktycznie nie mieli możliwości otrzymać zaproszeń na koncert!


By chojniczanie mieli uczciwe i równe szanse otrzymać zaproszenia na koncert to wszystkie bilety powinny być dostępne jedynie w Chojnickim Domu Kultury oficjalnie i przejrzyście rozdysponowane przez oficjalną chojnicką instytucje kulturalną odpowiedzialną za organizacje imprez kulturalnych na terenie naszego miasta. Wszystkie inne systemy dysponowania biletami są mniej lub bardziej zamaskowanym systemem korupcji jaka panuje w chojnickim ratuszu!


07 Listopada 2018, godzina 17:20
09 Listopada 2018, godzina 08:13
Oceniono 32 razy 22
~od "hołoty" mamy już jednego miszcza
Jemu też się "zdarzyło".
09 Listopada 2018, godzina 07:15
Oceniono 15 razy 3
~~Chojniczanin
W dniu 05.11.18r. na plebani byłem około godz.8.50 byłem w kolejce jak 30 i tak nie dostałem jak również 5 osób przede mną to więc pleban wydał w tym dniu tylko 50 zaproszeń.Wydający stwierdził że więcej niema ,tylko tyle otrzymał od proboszcza.
08 Listopada 2018, godzina 22:58
Oceniono 24 razy 16
~Wookee
"Zdarza się. Ksiądz się pomylił i rozdał w ubiegłym tygodniu połowę. Stało jak się stało, nic nie poradzimy. Pomyłka ludzka - rozkłada ręce Zbigniew Buława kierownik referatu kultury i sportu"

Tylko pojawia się jedno zasadnicze pytanie:

Komu rozdał skoro się pomylił i rozdawał tydzień wcześniej? Chyba, że zupełnie przypadkiem 50 osób również się pomyliło i przysżło tydzień wcześniej po wejściówki....

Komuś rośnie nos jak u Pinokia


08 Listopada 2018, godzina 13:28
Oceniono 27 razy 19
~jotdwatrzy
Pleban podzielił społeczeństwo na lepszy sort i na hołotę.
08 Listopada 2018, godzina 09:31
Oceniono 21 razy 13
~~Mieszkaniec
Do ~zobaczymy-pajacu gdzie wydawali zaproszenia o godz.8.00,chyba w szpitalu psychiatrycznym.
Na plebani wydawali o godz.9.00,w dniu 05.11.18r. w ChCK-u o godz.8.30 i 17.30 i wydanie 100 zaproszeń trwało to około 4 minut
07 Listopada 2018, godzina 20:44
Oceniono 36 razy 20
~zobaczymy
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
07 Listopada 2018, godzina 16:01
Oceniono 38 razy -16
~romantyczny wieczór przy muzyce

Ciesze, się, że pleban Jacek będzie mógł dzięki biletom od burmistrza spędzić sobie romantyczny wieczór z panią Mirką słuchając koncertu sfinansowanego przez miasto!

Ciekawe, czy pleban zabierze na koncert także i dzieci pani Mirki?

06 Listopada 2018, godzina 17:11
Oceniono 51 razy 37
~Poseł Jarzabek
Ksiądz się pomylił? To nie pomylka. A Guzelak powiedział "Nie powodują kwasow"
!jprdl!
06 Listopada 2018, godzina 16:53
Oceniono 39 razy 27

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 381.00 390.00 DKKDKK 60.60 62.10
EUREUR 453.00 463.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 421.00 NOKNOK 43.60 45.10
GBPGBP 525.00 537.00 SEKSEK 44.10 45.60
Aktualizacja: 2021-03-05 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 383.00 387.00 DKKDKK 61.00 61.80
EUREUR 455.00 459.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 410.00 417.00 NOKNOK 44.20 45.00
GBPGBP 526.00 532.00 SEKSEK 44.40 45.10
Aktualizacja: 2021-03-05 14:16
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy odczuwasz niepokój w związku z trwającą pandemią koronawirusa i wynikającymi z tego ograniczeniami?
Ceny paliw2021-03-01

E95 E98 ON LPG
BP 5.18 zł 5.54 zł 5.04 zł 2.58 zł
Circle K 5.13 zł - 4.99 zł 2.53 zł
Lotos Optima - - - -
MZK 5.09 zł 5.14 zł 4.99 zł 2.53 zł
Orlen 5.18 zł 5.48 zł 5.04 zł 2.56 zł
PKS 5.13 zł - 4.99 zł 2.56 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij