Niedziela, 20 Stycznia 2019 | Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana | Pogoda: -2°C, 1019 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaRegion
Rozmiar tekstu: A A
Anna Zajkowska

Ryszard Kontek nowym przewodniczącym Rady Gminy Chojnice

Podczas dzisiejszej (23.11.), pierwszej w tej kadencji, sesji Rady Gminy Chojnice odbyło się uroczyste zaprzysiężenie rajców. Wybrano także przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego gremium. Przez najbliższe pięć lat funkcje te będą pełnili Ryszard Kontek oraz Jarosław Kurek.


Obaj radni, w tajnym głosowaniu, zdobyli 14 na 15 głosów. Na oba stanowiska nie było innych kandydatów. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała uprzednio powołana komisja rekrutacyjna. W jej skład, głosami radnych, weszli: Danuta Łoboda, Ludwika Pokojska oraz Józef Kołak.

- Dziękuję państwu za głosy zaufania. To wielki zaszczyt, ale i wielki obowiązek. Starać się będę ze wszystkich sił aby godnie reprezentować radę i godnie wypełniać swoje obowiązki – mówił Ryszard Kontek chwilę po otrzymaniu funkcji. - Jako radni tworzymy grupę ludzi, która mądrze powinna realizować program wyborczy i służyć, podkreślam to słowo, odpowiedzialnie mieszkańcom gminy – dodał. Wyrazy wdzięczności, krótko i zwięźle wyraził także, od dziś, wiceprzewodniczący Jarosław Kurek. - Dziękuję za zaufanie. Będę robić wszystko by państwa nie zawieść.

Reklama | Czytaj dalej »


Podczas sesji zaprzysiężony został także wójt Zbigniew Szczepański. - Chciałbym serdecznie podziękować mieszkańcom gminy Chojnice, którzy na kolejną, ósmą już kadencję, obdarzyli mnie znaczącym zaufaniem – mówił. Włodarz wyraził także nadzieję, że najbliższe pięć lat z „takim aktywnym parlamentem gminy Chojnice” oraz z sołtysami, także tymi, którzy wybrani zostaną w przyszłorocznych głosowaniach, będą tworzyli „aktywną rodzinę samorządową”. - Myślę, że dalej będziemy w doskonały sposób rozwijać przepiękną naszą małą ojczyznę, czyli gminę Chojnice – skwitował.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

35 komentarzy

~Do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
26 Grudnia 2018, godzina 03:05
Oceniono 123 razy -105
~Do IDIOTY poniżej:
Zamknij mordę psychopato zas....., i nie strasz bo się zesrasz i będziesz taki zesr...... łaził gnojku!
25 Grudnia 2018, godzina 20:37
Oceniono 179 razy 35
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Grudnia 2018, godzina 18:11
Oceniono 149 razy -125
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Grudnia 2018, godzina 18:08
Oceniono 149 razy -125
~do autora wpisu poniżej:
Przestań chociaż w święta ćpać to co ćpasz codziennie, i potem ci odbija szajba kretynie. Natomiast pan Jacek powinien cię gnoju znaleźć, najpierw obić mordę a następnie wytoczyć ci proces o wielokrotne zniesławienie na tym portalu. Mam nadzieję, że to zrobi i wreszcie się uspokoisz palancie!
25 Grudnia 2018, godzina 17:38
Oceniono 201 razy 27
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
25 Grudnia 2018, godzina 17:14
Oceniono 154 razy -130
~No proszę, proszę popatrzcie
Jaka zawzięta K.... , przez całą wigilię siedzi taki SKU......, i stawia plusy przy swoich wypocinach!
Ta K.... nienawidzi wójta, burmistrza, starosty, policjantów, strażaków, zwierząt i wszystkiego co jest normalne, bo ta K..... zerwała się ze smyczy w psychiatryku! Za kogo ty K..... się uważasz???
24 Grudnia 2018, godzina 22:28
Oceniono 209 razy 15
~mieszkaniec
Wójt będzie miał 5 lat spokoju. Ten pan się boi nawet własnego cienia? Pieniądze pieniądze kochane pieniądze
22 Grudnia 2018, godzina 11:37
Oceniono 253 razy 17
~do poprzednika
Zgadzam się to koło się zamyka, ale ja znam tego dyrektora on bardzo dużo wymaga od siebie i poświęca się szkole. Uważam, że podejmie racjonalne działania w tym zakresie?
17 Grudnia 2018, godzina 18:30
Oceniono 336 razy 72
~Tak to jest - koło się zamyka
Radny Kontek pracuje w szkole, szkoła podlega gminie.
Więc Dyrektor szkoły podlegając pod gminę (wójta) nic nie zrobi w tej sprawie.
Istnieją przesłanki aby radnego zmobilizować do pracy.
I tak koło się zamyka.
To jest taki konflikt interesów.
17 Grudnia 2018, godzina 08:02
Oceniono 348 razy 8
~Pracodawca ma obowiązek zwolnić radnego z pracy
Jest to urlop bezpłatny. W zamian radny ma dietę. Natomiast radny może wykorzystać swój urlop wypoczynkowy. Jednak tego urlopu zwykle brakuje. Więc radny musi brać bezpłatny urlop. A przewodniczący potrzebuje poświęcić więcej czasu. Więc w pracy będzie rzadko. Więc co niektórzy .....
15 Grudnia 2018, godzina 21:39
Oceniono 372 razy 8
~czy to powinno być zwolnienie?
Czy radni biorą urlopy na zebrania w gminie? Jak to wygląda prawnie/
15 Grudnia 2018, godzina 16:02
Oceniono 384 razy 18
~sąsiadka
Słyszałam,że tam się u tego pana liczy tylko kasa i nic więcej. Prawda, że komuś tutaj nie w smak pewne stwierdzenia i to prawdziwe.
15 Grudnia 2018, godzina 11:36
Oceniono 414 razy 54
~przypadek
Zgadzam się ,że moje dzieci mają już zastępstwa za radnego w szkole. Jest problem ,ale tak nie może być dalej!
15 Grudnia 2018, godzina 09:26
Oceniono 406 razy 54
~wniosek
Czytałem te wpisy. I doszedłem do jednego wniosku i pewnie się ze mną zgodzicie? Ktoś za wszelką cenę chce ukryć prawdę o niektórych znaczących radnych. Przecież to prawda co ludzie piszą ,a ktoś się czegoś bardzo obawia? Dlaczego , dziwne .
14 Grudnia 2018, godzina 18:38
Oceniono 442 razy 48

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 383.00 DKKDKK 56.50 58.00
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.20 6.20
CHFCHF 371.00 386.00 NOKNOK 43.10 44.60
GBPGBP 480.00 491.00 SEKSEK 40.90 42.30
Aktualizacja: 2019-01-20 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 57.00 57.60
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.40 6.00
CHFCHF 375.00 382.00 NOKNOK 43.70 44.30
GBPGBP 483.00 488.00 SEKSEK 41.40 42.00
Aktualizacja: 2019-01-20 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy robisz postanowienia noworoczne?




Ceny paliw2019-01-10

E95 E98 ON LPG
BP 4.95 zł 5.31 zł 5.17 zł 2.39 zł
Circle K 4.92 zł - 5.14 zł 2.36 zł
Lotos Optima 4.95 zł - 5.17 zł 2.39 zł
MZK 4.87 zł 5.02 zł 5.15 zł 2.36 zł
Orlen 4.95 zł 5.19 zł 5.17 zł 2.39 zł
PKS 4.88 zł - 5.19 zł 2.33 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.