Wtorek, 19 Marca 2019 | Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Starosta urządza gabinet. Na meble wyda 66 tys. zł

Docelowo Marek Szczepański zamierza wymienić wyposażenie we wszystkich gabinetach reprezentacyjnych na pierwszym piętrze.  - W urzędzie marszałkowskim są też jednolite biura w reprezentacyjnych gabinetach. Chciałbym, żeby tutaj też tak było – mówi włodarz.


Z końcem ubiegłego roku biura na pierwszym piętrze starostwa zostały odmalowane, a podłogi odświeżone. Teraz w urzędzie szykują się do wymiany mebli na lity wiąz. Na pierwszy ogień pójdzie gabinet włodarza. Marek Szczepański zamówił już wyposażenie warte bagatela 66 tys. zł!

„Wykonawcą wyposażenia gabinetu starosty, jest ten sam wykonawca, który realizował wyposażenie sali obrad  Starostwa Powiatowego w Chojnicach w latach 2004/2005, zaś wizualizacja będzie tożsama z wyposażeniem sali obrad” - dowiadujemy się z odpowiedzi wystosowanej przez starostę do Mirosławy Daleckiej. Opozycyjna radna zapytała włodarza nie tylko o wykonawcę mebli, ale i między innymi o koszt ich zakupu. Marek Szczepański w odpowiedzi podał kwotę netto tj. 53 830 zł. Poinformował też radną, że: „Wyposażenie gabinetu starosty realizowane jest po 13 latach funkcjonowania i wynika z potrzeby ujednolicenia i uporządkowania kwestii wizualnej gabinetów reprezentacyjnych, w których podejmowane są m.in. najważniejsze osoby w państwie. W budżecie powiatu zostały uwzględnione środki na powyższy zakup”.  

Dzisiaj dopytaliśmy starostę ile dokładnie biur zostanie umeblowanych na nowo. - Pierwsze piętro czyli reprezentacyjne trzy gabinety. W tym jest biuro starosty i członka zarządu. One mają być z taką  samą architekturą wyposażenia, jak meble na sali obrad – informuje Marek Szczepański. - Mam nadzieję, że w przeciągu 5 lat to się uda, żeby to było w jednolitej formie, w tym zabytkowym obiekcie  starostwa – dodaje włodarz. Wymiana mebli ma odbywać się sukcesywnie. - W urzędzie marszałkowskim są też jednolite biura w reprezentacyjnych gabinetach, chciałbym żeby tutaj też tak było. Oczywiście zobaczymy, czy nas będzie stać na to. Jeżeli będziemy pozyskiwać zewnętrzne pieniądze, a tym samym nie będziemy musieli takiego wkładu własnego kłaść do projektów, to więcej uda się zrobić.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytanie radnej, odpowiedź starosty

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Do poniżej
Typowa gatka najsłynniejszego
18 Marca 2019, godzina 21:23
Oceniono 1 raz 1
~Do Adam Chojnickii
Najlepiej nic nie robić i wtedy będzie ok. Takie marudy i leniuchy zawsze znajdą coś żeby się przyssać. Jakie wasze życie musi być smutne. Mi np. nie podoba się 500plus, ale słucham innych opinii i rozumiem, że mogą być jakieś tego zalety. Mimo, że jestem temu przeciwna nie wylewam jadu na forach w tym temacie obrażając innych. I wiesz co? Żyje mi się fajnie, lekko bez spiny w dupie. Polecam też tobie.
18 Marca 2019, godzina 18:18
Oceniono 4 razy -4
~Adam Chojnicki
Ile to Szczepański wydał w projekcie na stronę, gdzie wirtualny asystent Adam Chojnicki opowiadał głupoty? I co z tego pozostało? Niestety, ani Szczepański, ani Paluch to nie są przedstawiciele inteligencji w mojej opinii...
18 Marca 2019, godzina 08:09
Oceniono 7 razy 5
~leu
Cały świat to za mało, żeby pomieścić wszelkie ambicje chłopców i mężczyzn, oraz ich różnych fantastycznych kolegów. A co dopiero powiat, i to wcale nie największy? Dlatego wybujałe męskie ambicje trzeba schładzać, co na całym świecie w krajach wysoko rozwiniętych czyni się dość skutecznie na różne cywilizowane sposoby. (Jakie?). Starszy wiek i większe życiowe doświadczenie, płeć żeńska temu nie przeszkadzają. Pomieszać sektor publiczny z prywatnym jest łatwo. Trudniej osiągnąć rentowność różnych akceleratoriów, które najpierw wyrastają, jak grzyby po deszczu, a potem świecą pustkami... I to jest problem w całym tym kraju, gdzie romantyzm jest ciągle bardziej żywy niż realizm. Wypromować kogoś w procesie demokratycznym nie jest rzeczą łatwą, ale możliwą. Powściągnięcie mu cugli, gdy nadto szarżuje, nie powinno być trudniejsze. Gdy chodzi o pieniądze i stabilność finansową, mniej poważne sprawy (takie jak ambicje i zainteresowania niedostosowane do możliwości) schodzą na dalszy plan. W przeciwnym wypadku, wcześniej czy później, rzeczywistość powie: "Sprawdzam!".
15 Marca 2019, godzina 21:27
Oceniono 16 razy 4
~I jeszcze jedno ty estetyk
Do tej pory w gabinecie starosty były porządne meble a nie dziadostwo. Więc to jest marnotrawienie naszych ogromnych pieniędzy na zbędne wydatki
15 Marca 2019, godzina 21:01
Oceniono 25 razy 11
~Do estetyk
To sobie niech z prywatnych pieniędzy urządzają gabinety za 66 tys. To może nabiorą szacunku do publicznych pieniędzy. Osobistości niech przyjeżdżają kiedy chcą ale nic im się nie stanie jak swoje 4 litery posadzą na krześle np. za 300 zł a nie za 3000 zł. Takie jest moje zdanie.
15 Marca 2019, godzina 20:58
Oceniono 25 razy 11
~julianek
Będąc na stanowisku, chciałoby się cały czas coś robić. Ale najczęściej chodzi o to, żeby zachowywać spokój, cierpliwość i wytrwałość; powściągać swoje impulsy. Wybierać sobie i słuchać dobrych doradców o nieposzlakowanej opinii, umieć czekać i działać zgodnie z obowiązującymi zasadami - to nie jest takie proste, jak się wydaje. Bo człowiek cały czas chciałby coś robić. A jak nie ma nic do roboty, to sobie ją wymyśla. I to nie musi być wcale takie dobre. Należy działać, jak nadarza się najstosowniejsza okazja. Wtedy przydają się oszczędności lub choćby rezerwy. Jest wiele przykładów kontrowersyjnych inwestycji, których sensowność do dziś wzbudza wątpliwości.
http://chojnice24.pl/artykul/20690/ostatnia-proba-ratunku/0/
15 Marca 2019, godzina 17:15
Oceniono 21 razy -3
~Estetyk
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Marca 2019, godzina 16:12
Oceniono 37 razy -11
~Szok, szok
Czyli teraz przez pięć lat hulaj duszo piekła nie ma? Wydatki z publicznych pieniędzy na zachcianki władzy? Przecież władza ma być dla ludzie, a finanse są społeczne, a nie prywatne. Trzeba pytać społeczeństwo, na co wydawać publicznie pieniądze.
15 Marca 2019, godzina 15:05
Oceniono 29 razy 13
~wa-pa
W głowie się powywracało, ot co1
15 Marca 2019, godzina 09:58
Oceniono 30 razy 16
~Obserwator
TKM w pełni. Loczek, jak już mnie wybraliście to nie gderajcie! Teraz ja tu urządzę! W końcu wyście mnie wybrali to Wy zapłacicie i nie gderajcie!!! Dosyć hejtu!
15 Marca 2019, godzina 09:05
Oceniono 24 razy 12
~Justyna
Teraz będzie czas na nowy samochód dla starosty , a tak na marginesie co stało się ze starym ?
15 Marca 2019, godzina 07:50
Oceniono 35 razy 17
~Do poniżej
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
15 Marca 2019, godzina 07:39
Oceniono 30 razy -14
~fresh
Ciekawe, kto jest głównym autorem tego pomysłu? Kto pociąga za sznurki, a kto występuje jedynie w roli figuranta?
15 Marca 2019, godzina 06:53
Oceniono 28 razy 16
Względy czysto estetyczne nie powinny mieć pierwszeństwa przed względami ekonomicznymi i użytkowymi. Jeśli wyposażenie biur jest nadal funkcjonalne i nadaje się do wykorzystania, a przy tym spełnia choć minimalne wymagania estetyczne, to nie byłoby nierozsądne pozostawienie go na miejscu. Z tego, że gdzieś jest ładniej, niewiele wynika. Dotyczy to w równym stopniu urzędów państwowych i samorządowych. Jeśli wyposażenie biur jest nadal wystarczająco estetyczne i funkcjonalne, to można by się zastanowić, czy opłaca się je wymieniać? Warto też wziąć pod uwagę względy ekologiczne. Wyrzucanie na śmietnik wyposażenia, które jest w dość dobrym stanie technicznym, to karygodne marnotrawstwo zasobów i obciążenie dla środowiska naturalnego. Chyba że, jak sygnalizują raporty państwowych instytucji kontrolnych, pozbywanie się z urzędów i instytucji publicznych różnych sprzętów służy czemu innemu, niż to chciałoby się to przedstawiać. Bo tak naprawdę nie zawsze ląduje ono na śmietniku. Czasami to, co się nie podoba, bardzo się podoba, i mimo wszystko ma się na to wielką ochotę. Dlatego niezupełnie nieuzasadnione jest pytanie o to, dokąd trafi wymieniane wyposażenie?
15 Marca 2019, godzina 06:39
Oceniono 27 razy 11

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 385.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 423.00 435.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 371.00 386.00 NOKNOK 43.50 45.00
GBPGBP 493.00 506.00 SEKSEK 40.10 41.60
Aktualizacja: 2019-03-18 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 377.00 382.00 DKKDKK 57.00 57.70
EUREUR 427.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.20
CHFCHF 375.00 381.00 NOKNOK 43.80 44.40
GBPGBP 497.00 502.00 SEKSEK 40.50 41.20
Aktualizacja: 2019-03-18 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyższeniem opłat w strefie płatnego parkowania?




Ceny paliw2019-03-13

E95 E98 ON LPG
BP 4.79 zł 5.15 zł 5.12 zł 2.05 zł
Circle K 4.76 zł - 5.12 zł 2.02 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.12 zł 2.05 zł
MZK 4.73 zł 4.91 zł 5.09 zł 2.07 zł
Orlen 4.79 zł 5.04 zł 5.12 zł 2.05 zł
PKS 4.66 zł - 5.02 zł 1.93 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.