Piątek, 28 Lutego 2020 | Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany ch24 na komórkę
Strona głównaArtykuły sponsorowane
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska, fot. arch.

Leszek Bonna zdał służbowe auto

Były już dyrektor chojnickiego szpitala w przeciągu 11 miesięcy przejechał Oplem Insignią 42,5 tys. km. Auto mógł używać zarówno do celów służbowych, jak i prywatnych. Z samochodu rozliczył się 3 tygodnie po tym jak został wicemarszałkiem woj. pomorskiego.


O kwestię służbowego auta Leszka Bonny ponownie zapytała radna Mirosława Dalecka. Przypomnijmy, były już dyrektor chojnickiej lecznicy mógł używać samochód służbowy także do celów prywatnych. Średnio rocznie pokonywał nim 31 478 km, tj. więcej niż etatowy kierowca w starostwie obsługujący ponad 100 pracowników. W 2018 roku Chevroloeta Malibu zastąpił Oplem Insignią. Za nowy pojazd szpital zapłacił około 150 tys. zł, a dyrektor ruszył m.in. w dobrze znaną trasę do Gdańska, gdzie pełnił obowiązki Radnego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jak wyjaśniał starosta takie wyjazdy zaliczane były do wyjazdów prywatnych dyrektora.  W związku z korzystaniem samochodu służbowego do celów prywatnych od 2015 r. Leszek Bonna miał doliczane do przychodu rocznego 4800 zł, co przekładało się na miesięczny podatek w wysokości 128 zł.

Reklama | Czytaj dalej »

8 listopada 2019 r. Leszek Bonna do Chojnic wrócił już jako wicemarszałek woj. pomorskiego. W swoim dotychczasowym miejscu pracy poprosił o urlop. I tak od 8 listopada do 6 stycznia przebywał na urlopie wypoczynkowym, 7 stycznia był w pracy i od 8 stycznia jest na urlopie bezpłatnym.

- Na jaki okres starosta udzielił urlopu bezpłatnego dyrektorowi szpitala? - to kolejne pytanie jakie w swej interpelacji zadała Mirosława Dalecka.  - Urlopu udzielono, zgodnie z treścią porozumienia, na czas podjęcia pracy u nowego pracodawcy na stanowisku Wicemarszałka Województwa Pomorskiego na czas określony, tj. od dnia 8 stycznia 2020 r. do dnia dokonania, po dniu zawarcia niniejszego porozumienia, wyboru nowego Zarządu Województwa Pomorskiego, nie później jednak niż do dnia rezygnacji lub odwołania Pracownika ze składu Zarządu Województwa Pomorskiego lub do dnia rezygnacji lub odwołania całego Zarządu Województwa Pomorskiego - odpowiedział starosta Marek Szczepański.  

Ze służbowego auta Leszek Bonna rozliczył się 3 tygodnie po tym jak został wybrany wicemarszałkiem woj. pomorskiego, dokładnie  30 listopada 2019 r. Od 31 grudnia 2018 r.  przejechał nim 42 518 km, w skali miesiąca to 3,8 tys. km i o 10 tys. więcej w stosunku dośredniej z lat poprzednich. Na dzień  5 lutego 2020 r. stan licznika opla wynosił 43 332 km, co oznacza, że korzystający z pojazdu po Leszku Bonnie w przeciągu dwóch miesięcy „zrobili” 840 km, zaledwie 1/9  zwyczajowego dystansu dyrektora.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

23 komentarzy

~Czy kolejne służbowe auto
na cele prywatne w weekendy w Chojnicach?
18 Lutego 2020, godzina 21:04
Oceniono 25 razy 1
~Marko Polo
Ten chyba też na tym foto, chciał pokazać gest przecierania oka.
A do tego poniżej co pisze brednie o Niemcach, nie przypominam sobie aby to Niemcy przyjeżdżali po wojnie do pracy w Polsce i musieli się prosić o azyl polityczny.
DURNOTO
18 Lutego 2020, godzina 16:15
Oceniono 23 razy -9
~PIS-TV dostało 2 miliardy zł.
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
17 Lutego 2020, godzina 09:08
Oceniono 61 razy -11
~Polecam
program 20 lutego we czwartek TVP 1 Magazyn śledczy.
17 Lutego 2020, godzina 07:13
Oceniono 59 razy 17
~Prześmiewca
Zbilża się nieuchronny koniec pewnych karier ludzi z układu chojnickiego.
We czwartek 20 lutego po programie w TVPiS prokurator będzie musiał z urzędu wszcząć postępowanie, nie będzie to prokurator z Chojnic. Świadkowie tej kolizji twierdzą że nikt nie badał trzeźwości kierowców.
No cóż nowy dyrektor szpitala, lekarz wojskowy, kontynuuje rodzinne tradycje I sekretarza PZPR w mieście.
Znając PiS to będzie drugi Tczew, pojawią się teraz nagrania, donosy hehe jak to w Chojnicach, szybko ludzie układu stracą zwolenników. Będzie się działo!!!
17 Lutego 2020, godzina 07:10
Oceniono 53 razy 5
~Pariusz Maluch
To była Skoda, nie Opel.

Teraz przeproś. Jeśli oczywiście masz honor.
15 Lutego 2020, godzina 22:54
Oceniono 84 razy 4
~Do Kris Krak
Dlaczego wypisujesz takie brednie o kolizji na rondzie biszkoptowym? Gdzie ty tam widziałeś opla insygnię? Przetrzyj oczy i nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!
15 Lutego 2020, godzina 16:32
Oceniono 78 razy 4
~KrisKrak
Czy Pan Bonna na pewno zdał samochód ? bo wlasnie autem opel isygnia mial wypadek na rondzie biszkoptowym w Chojnicach. Prywatnie tez ma opla insygnię czy zdanie było kolejna ściemą?
15 Lutego 2020, godzina 13:32
Oceniono 92 razy -6
~Katon
Porażające. Ludzie na świeczniku tacy jak ten pan, sępią się na każdy publiczny grosz. Wyremontowanie prywatnego dworku za pieniądze podatników jest faktem.
Nieważni są podwładni pracownicy - co z tego, że zarabiają najniższą krajową? I nie dostają należnych podwyżek?
Ważna jest kasa, którą można zrobić na fundacjach i hospicjach. Przy wsparciu kolesiów z samorządu.
Miejscowa sitwa ma się dobrze...
14 Lutego 2020, godzina 17:23
Oceniono 115 razy 19
~tyle jadu
Dlaczego wylewacie tyle jadu ?
Było się uczyć, ew. wkręcać w te - jak zwiecie - układy, i teraz to Wy jeździlibyście, bawili, korzystali.....
14 Lutego 2020, godzina 16:00
Oceniono 119 razy -9
~Klemens
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
14 Lutego 2020, godzina 10:57
Oceniono 86 razy -10
~Taki bogacz
i nie mógł jeździć prywatnym samochodem? Też za 128 zł. miesięcznie chciałbym samochodem wartym 150 tys zł. jeździć.
13 Lutego 2020, godzina 22:44
Oceniono 118 razy 20
~Fizyczny
Słuchajcie. Zorganizujmy akcję an dzień 20.02.2020
Piszemy z tyłu na szybach / drzwiach naszych aut ....

JESTEM CZYSTY JAK BONNA....
/PALUCH /SZCZEPAŃSKI/SKAJA.....

Co myślicie ????
13 Lutego 2020, godzina 21:25
Oceniono 125 razy 25
~Leszek na kierowcę zawodowego się nadaje
31 tyś średnio w roku , to przecież miał czasu na nic innego tylko jeździł
13 Lutego 2020, godzina 21:18
Oceniono 115 razy 19
~do Ale sensacja:
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
13 Lutego 2020, godzina 21:14
Oceniono 96 razy -80

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 399.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 426.00 438.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 398.00 413.00 NOKNOK 41.00 42.50
GBPGBP 499.00 512.00 SEKSEK 39.80 41.30
Aktualizacja: 2020-02-27 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.50 395.50 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 430.00 434.00 RUBRUB 5.80 6.50
CHFCHF 402.00 409.00 NOKNOK 41.40 42.10
GBPGBP 503.00 509.00 SEKSEK 40.30 41.00
Aktualizacja: 2020-02-27 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy uważasz, że chojnickie samorządy powinny przekazać Fundacji Palium środki na remont hospicjum, w którym doszło do tragicznego w skutkach pożaru?




Ceny paliw2020-02-18

E95 E98 ON LPG
BP 4.83 zł - 5.12 zł 2.27 zł
Circle K 4.78 zł - 5.07 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.09 zł 2.22 zł
MZK - - - -
Orlen 4.83 zł 5.08 zł 5.12 zł 2.22 zł
PKS 4.8 zł - 5.02 zł 2.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.