Poniedziałek, 25 Maja 2020 | Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
oprac. red., fot. KPP Chojnice

Policjanci nakładają mandaty za nieprzestrzeganie zasad związanych z epidemią

Pomimo panującej epidemii koronawirusa i zdyscyplinowaniu większości mieszkańców powiatu chojnickiego niestety znajdują się osoby, dla których ważniejsze jest spotkanie się ze znajomymi lub przejażdżka samochodem. W ostatnich dwóch dniach funkcjonariusze chojnickiej policji ukarali aż 8 osób mandatami karnymi, a także kilkanaście osób pouczyli za łamanie przepisów mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.Zgodnie z nowymi przepisami zakazuje się organizacji wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań, w których uczestniczy więcej niż dwie niespokrewnione ze sobą osoby. Wśród mieszkańców powiatu chojnickiego nie brakuje śmiałków, którzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji.

W trakcie jednego z patroli policjanci zauważyli grupę mężczyzn siedzących w altance ogrodowej, którzy zorganizowali sobie spotkanie przy tzw. „piwku”. Podczas rozmowy z mundurowymi stwierdzili, że jest ładna pogoda i nikomu nic złego nie robią. Za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów mężczyźni zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł.

- Kolejne osoby, łamiące nowe obostrzenia policjanci zauważyli na jednym z chojnickich osiedli. Trzech mężczyzn postanowiło się spotkać i porozmawiać popijając przy tym alkohol. Niestety zgromadzone tam osoby, nie widziały nic złego w swoim zachowaniu uznając, że mają prawo do takich spotkań. Ci mężczyźni także zostali ukarani mandatami za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - mówi sierż. sztab. Justyna Przytarska.

Kolejni nieodpowiedzialni, to czerszczanie którzy otrzymali mandaty w wysokości 500 zł. za niestosowanie się do obowiązujących zasad i wytycznych z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Mężczyźni ci spotkali się na jednej z ławek w centrum miasta i również urządzili sobie „spotkanie towarzyskie”.

- Następny z ukaranych mężczyzn, to nie dosyć, że poszedł do sklepu do sąsiedniej wsi, żeby się napić alkoholu, to wracając ze sklepu stworzył zagrożenie dla uczestników ruchu ponieważ zasnął na środku jezdni. Mężczyzna został przekazany rodzinie, a kolejnego dnia ukarany mandatem karnym za swoje nieodpowiedzialne zachowanie - mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach.

Policjanci patrolując miasta i wsie w powiecie pouczają  osoby, które w trakcie przemieszczania do sklepu nie zachowują prawidłowego odstępu pomiędzy sobą. Obowiązująca odległość wynosi 2 m.

Ostania nie zdająca sobie sprawy z zagrożenia osoba, które za nic ma obowiązujące zasady postanowiła wybrać się na przejażdżkę samochodem po  gminie Chojnice. Tutaj również za nieodpowiedzialne zachowanie i lekceważenie przepisów wystawiano mandat kierowcy w wysokości 500 zł.

- Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia. Pozostanie w domu, zachowanie bezpiecznej odległości - to nic nie kosztujące, ale bardzo skuteczne środki ostrożności, które może zastosować każdy z nas. W myśl obowiązujących przepisów, kto naruszy przepisy związane z epidemią, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za ich złamanie grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł - mówi sierż. sztab. Justyna Przytarska.

Policjanci apelują. W trosce o Wasze bezpieczeństwo #zostańcie w domu.Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

11 komentarzy

~jotdwatrzy
Drodzy milicjanci, przypuszczam że dostaliście polecenie ratowania pustego budżetu, ale nie pomożecie budżetowi jeśli zaangażujecie sąd, który oddali wasze bezprawne wnioski. Nie idźcie tą drogą!
10 Kwietnia 2020, godzina 18:39
Oceniono 25 razy 15
~Donoszę że:
W dniu dzisiejszym zostało złamane prawo przez Jarosława K. który razem ze swoją świtą składał wieńce i kwiaty przed pomnikami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Zostały złamane wszelkie zakazy i nakazy, dlatego niech każdy wydrukuje sobie zdjęcie i pokazuje je policji lub w sądzie, że ani Jarosław ani osoby z jego otoczenia nie zostały ukarane przez policję! Kim oni są, jakąś rasą panów, że wszystko im wolno? Teraz widzicie co wspólnego ma PIS z prawem i sprawiedliwością!
10 Kwietnia 2020, godzina 15:07
Oceniono 35 razy 25
~Ech
Art. 58 ustawy o policji - to jest odpowiedź dla policjantów, którzy twierdzą, że muszą wykonywać rozkazy, choć osobiście wcale się z tym nie zgadzają. To tylko wymówka.
10 Kwietnia 2020, godzina 14:24
Oceniono 33 razy 25
~Ludzie nie rozumieją
Komentarz słabo oceniony przez użytkowników. [rozwiń]
10 Kwietnia 2020, godzina 13:01
Oceniono 37 razy -25
~łamiąc prawo ... wykonywałem tylko rozkazy ....

Gdy dojdzie do rozpraw sądowych przeciwko bezprawnie ukaranym mieszkańcom Chojnic ( i innych miejscowości), gdy niezawiśli i niezależni sędziowie jednoznacznie stwierdzą, że mandaty i kary zostały wydane bezprawnie z naruszeniem elementarnych prawa i wolności obywatela RP to czy policjanci nadużywający swojej uprzywilejowanej pozycji z powodu przynależności do policji do wymuszania zachowań sprzecznych z polskim prawem zaczną się tłumaczyć, że bezmyślnie wykonywali rozkazy przełożonych?

Mam nadzieje, ze gdy do Polski powróci praworządność wszyscy policjanci i ich przełożeni zostaną ukarani za wymuszanie bezprawia zgodnie z polskim prawem - tak grzywnami jak i karami więzienia!

09 Kwietnia 2020, godzina 18:20
Oceniono 35 razy 25
~Kary bez taryfikatora !
Co to mam być, kary są nakładane bez żadnego taryfikatora!
Jeden policjant da upomnienie, drugi za to samo 500zł., trzeci skieruje wniosek do Sanepidu i kara z wyższej półki czyli 12.000zł.
Nie odbierać żadnych mandatów, niech sąd rozstrzygnie czy taka forma karania obywateli jest zgodna z prawem, czy jest samowolka i bezprawie.
09 Kwietnia 2020, godzina 12:51
Oceniono 35 razy 25
~Kto ochroni społeczeństwo przed bezprawiem?
Gdy pisowski rząd i pisowska policja działają bezprawnie ignorując i świadomie łamiąc prawa Konstytucji i własne przysięgi o przestrzeganiu praw Konstytucji RP!
08 Kwietnia 2020, godzina 20:09
Oceniono 44 razy 30
~,,
O jakich obowiązujących zasadach mowa w kontekście "przejażdżki samochodem po gminie"? Czytałem bardzo wnikliwie wszystkie wydane w tym przedmiocie rozporządzenia. Pomijając brak ustawowej podstawy do ich stosowania, nie znajduję żadnego artykułu, który kwalifikowałby jazdę samochodem pojedynczej osoby jako naganną.

Brak jest również podstaw faktycznych. Skoro celem prawodawcy jest zmniejszenie ilości zachorowań poprzez ograniczenie kontaktów przypadkowych osób to jakie zagrożenie powoduje człowiek jadący samochodem? Najzupełniej... żadne!

Niektórym mundurowym władzia uderza do głowy niczym woda sodowa. Ktoś im wmówił, że mogą "rozpytywać" (jak to uroczo kaleczą język polski) wszystkich napotkanych o cel przebywania poza miejscem zamieszkania i na tej podstawie karać.

Pamiętajmy! Nie mamy obowiązku dostarczania dowodów na swoją niekorzyść, a zatem również odpowiadania na pytania policji, jeśli obawiamy się, że mogą taką informację wykorzystać przeciw nam w dowolny sposób. Jeśli policjant chce "zdobyć" dowody rzekomego wykroczenia, musi to zrobić we własnym zakresie, to jego obowiązek.

Alternatywnie panowie i panie usiłujący wlepiać mandaty za pójście do sklepu ulicę dalej niż najbliższy mogliby wziąć się za poważna policyjną pracę, zamiast zgrywać zaganiaczy trzody.

07 Kwietnia 2020, godzina 19:19
Oceniono 51 razy 25
~wymuszanie bezprawia to przestepstwo
Przestrzeganie w czasie pandemii wymogów kwarantanny jest istotnym sposobem na obniżenie ilości zakażeń wirusem i skutecznie zmniejsza ilość zgonów spowodowanych przez koronowirusa.

Jednakże wymuszanie przez policjantów przestrzegania kwarantanny opierając się na wadliwych prawnie przepisach jest jawnym przykladem lamanie polskiego prawa. Jest to policyjne wymuszanie bezprawia!

Rozporządzenia ministra zdrowia i premiera w sprawie kwarantanny na których opierają się opisane działania policji i karanie mandatami są wadliwe prawnie i sprzeczne z polską Konstytucją co dokładnie wyjaśnia Rzecznik Praw Obywatelskich - zobacz stronę RPO: www.rpo.gov.pl/pl/content/koronawirus-rozporzadzenie-rzadu-z-31-marca-krytyczna-ocena-rpo%C2%A0

Policjanci rozpoczynając prace w policji przysięgali przestrzegać polskiego prawa włącznie z najbardziej fundamentalnymi prawami RP zawartymi w Konstytucji RP. Wymuszanie przez przełożonych i komendantów policji od swoich podwładnych łamania polskiego prawa jest przestępstwem i nadużywaniem władzy powierzonej policji. Tak mandaty jak i inne formy karania obywateli bez podstawy prawnej opartej na polskim prawie jest wymuszaniem bezprawia i nadużywaniem władzy!

Każdy niezależny, bezstronny, i sprawiedliwy polski sędzia będzie musiał uznać działania obecne policji i wystawione mandaty jako bezprawne a także jako nadużycie policyjnej władzy! Ograniczanie praw obywatelskich przez policje w Chojnicach i w innych miejscach jest łamaniem polskiego prawa i jest karalne wiezieniem i karami pieniężnymi.

07 Kwietnia 2020, godzina 18:57
Oceniono 60 razy 30
~Tak
Nie ma stanu wyjątkowego wiec nie ma ograniczenia swobód obywatelskich można sobie spacerować do woli w byle celu (jak i przeprowadzić wybory).
Czesi poszli już po rozum do głowy. Dlaczego Polak zawsze mądry po szkodzie?
07 Kwietnia 2020, godzina 18:12
Oceniono 45 razy 15
~A jak policjanci mierzą 2 mb
Na oko czy mają miarę, bo jak na oko to mogą mnie w trąbkę cmoknąć
07 Kwietnia 2020, godzina 14:13
Oceniono 55 razy 15

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 409.00 421.00 DKKDKK 59.50 61.00
EUREUR 445.00 457.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 419.00 434.00 NOKNOK 40.40 41.90
GBPGBP 495.00 510.00 SEKSEK 41.70 43.20
Aktualizacja: 2020-05-24 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 414.00 418.00 DKKDKK 60.00 60.80
EUREUR 449.00 453.00 RUBRUB 5.00 6.00
CHFCHF 423.00 430.00 NOKNOK 40.90 41.60
GBPGBP 501.00 507.00 SEKSEK 42.20 43.00
Aktualizacja: 2020-05-24 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy stosujesz się do obostrzeń związanych z koronawirusem?
Ceny paliw2020-05-19

E95 E98 ON LPG
BP 3.99 zł 4.15 zł 3.98 zł 1.54 zł
Circle K 3.94 zł - 3.93 zł 1.49 zł
Lotos Optima 3.96 zł - 3.93 zł 1.51 zł
MZK 3.88 zł 4.02 zł 3.83 zł 1.47 zł
Orlen 4.1 zł 4.4 zł 4.1 zł 1.54 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij