Wtorek, 30 Listopada 2021 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Agata Wiśniewska

Szykują się podwyżki podatków

Projekty uchwał dotyczące podwyżek opłat lokalnych staną na najbliższej sesji, tj. 22 listopada. Zgodnie  z nimi po nowym roku o 5 proc. ma wzrosnąć podatek od nieruchomości, podatek od środków transportowych, a także opłata targowa.


Zwiększenie niektórych podatków średnio o 5 proc. ma przynieść dodatkowy milion złotych w miejskiej kasie. - Podniesienie stawki podatku od nieruchomości o 5 proc. wygeneruje dodatkowe dochody z tytułu tego podatku o 844 tys. zł - informuje Ewa Szymanowicz, dyrektor Wydziału Finansowego w chojnickim ratuszu.  W przypadku podatku od środków transportowych podwyżka przyniesie dodatkowych 67 tys. zł. 

Dochód z tytułu opłaty targowej w 2022 roku szacuje się natomiast na 111 tys. zł. W zeszłym roku z tyt. pandemii koronawirusa handlujący byli z zwolnieni z opłaty, a miasto z tego tytułu otrzymało rekompensatę z ministerstwa w wysokości 105 tys. zł.

 

Reklama | Czytaj dalej »

- Nie są to wygórowane stawki. Możemy je przyjąć - stwierdził podczas dzisiejszego (16.11) posiedzenie komisji budżetu jej przewodniczący, Kazimierz Jaruszewski.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

6 komentarzy

~głupi nigdy się nie nauczy
Żryjcie szczaw. Głosowaliście na Finstera to teraz z uśmiechem płaćcie te podwyżki. Przez naście lat nie potrafiliście poznać się na zdolnościach ekonomicznych burmistrza to sami jesteście sobie winni. A danie większości KWW Finstera w radzie miasta tylko potwierdza, że zasługujecie na taki los.
24 Listopada 2021, godzina 12:00
Oceniono 47 razy 29
~cóż...
Cytując klasyka: stąd łyżeczka, stamdąd łycha, napełni się MOJA micha..
19 Listopada 2021, godzina 06:48
Oceniono 86 razy 30
~Pana były uczeń.
Panie Maruszewski, stracił Pan w moich oczach jako radny i nauczyciel. Niby nie wygórowana kwota ale tu trochę podwyżki tam trochę podwyżki i zbiera się ładna suma. Ważne, że burmistrzowi zgadza się w kieszeni a nie szarakom. Jak to Pan mówił "towarzystwo wzajemnej adoracji".
17 Listopada 2021, godzina 17:50
Oceniono 96 razy 36
~robert
właśnie dostałem list z podwyżką za czynsz,oraz z podwyżkami za ścieki,gaz ,prąd i od stycznia śmieci do góry..ile z podwyżek płac wraca szybciutko do kasy państwa?wolna kwota,rewolaryzacja ile tak naprawde zostanie na czysto?
17 Listopada 2021, godzina 17:39
Oceniono 87 razy 35
~wstyd radni!!!!!!!!!!
Dla burmistrza 100% podwyżki z wyrówniem od sierpnia 2021 roku aby żyło się lepiej, a mieszkańcom podwyżki podatków od nowego roku 5% aby żyło się gorzej. Radni, gdzie wasza służba społeczeństwu lokalnemu? Czy wy służycie tylko burmistrzowi?????? Bez 5 zł burmistrz ma zarabiać 20 tys zł miesięcznie, czy to jest etyczne, dawać i otrzymywać takie podwyżki???????
16 Listopada 2021, godzina 18:49
Oceniono 106 razy 34
~Simi
To w zwiazku podwyzszeniem pensji z 10 do 20 dla tego beznadziejnego burmistrza?
16 Listopada 2021, godzina 14:14
Oceniono 98 razy 24

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 412.00 424.00 DKKDKK 62.00 63.50
EUREUR 463.00 475.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 443.00 458.00 NOKNOK 44.80 46.30
GBPGBP 545.00 560.00 SEKSEK 44.70 46.20
Aktualizacja: 2021-11-30 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 414.50 418.50 DKKDKK 62.40 63.10
EUREUR 467.00 471.00 RUBRUB 5.20 5.90
CHFCHF 446.00 453.00 NOKNOK 45.30 46.00
GBPGBP 549.00 555.00 SEKSEK 45.10 45.80
Aktualizacja: 2021-11-30 09:15
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za podwyżką wynagrodzeń dla samorządowców?





Ceny paliw2021-11-29

E95 E98 ON LPG
BP 6.08 zł - 6.08 zł 3.45 zł
Circle K 6.03 zł - 6.03 zł 3.4 zł
Lotos Optima 6.05 zł - 6.05 zł 3.42 zł
MZK 6.03 zł 6.16 zł 6.03 zł 3.45 zł
Orlen 6.06 zł 6.29 zł 6.07 zł 3.42 zł
PKS 6.04 zł - 6.04 zł 3.45 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.