Czwartek, 06 Sierpnia 2020 | Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego ch24 na komórkę
Strona głównaMoto
Rozmiar tekstu: A A
RMF FM, Dziennik.pl

Wojsko zabierze ścigacz, a potem terenówkę!

 fot. Lars Sundström/sxc.hu

fot. Lars Sundström/sxc.hu

Masz motor? To módl się o pokój! I nie jest to żart! Dowodem na to są listy jakie dostali już niektórzy właściciele jednośladów. Z ich treści wynika, że motocyklista będzie musiał oddać swój pojazd policji w razie ogłoszenia mobilizacji lub wybuchu wojny. Auta 4x4 też mogą się im przydać...

Ten obowiązek nakłada na nas art. 208 ustawy o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej z 1967 roku - donosi RMF FM. Zgodnie z jej zapisami prezydent miasta może
przekazać policji pojazd
każdego z nas w razie wybuchu wojny. Najpierw musi zostać jednak przeprowadzone postępowanie administracyjne.

Reklama | Czytaj dalej »



Takie postępowanie już rozpoczęto w Siemianowicach Śląskich i Świętochłowicach, gdzie właściciele
jednośladów już dostali takie zawiadomienia. Mężczyźni są w zszokowani. W ciągu siedmiu dni od otrzymania zawiadomienia właściciel motocykla ma obowiązek zgłosić się do urzędu miasta w przeciwnym razie jego maszyna z urzędu idzie do "woja".

Wojsko to walka w piachu, lesie, górach i błocie dlatego właściciele terenówek też mogą być na celowniku mundurowych.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

8 komentarzy

~jk
NORMALNIE JAK ZA KOMUNY !!!!!!!
01 Maja 2010, godzina 13:32
~jk
NORMALNIE JAK ZA KOMUNY !!!!!!!
01 Maja 2010, godzina 13:32
~BEATA
A co ma do tego Instytut Paranoi Nieuleczalnej ?
25 Września 2009, godzina 19:58
~BEATA
A co ma do tego Instytut Paranoi Nieuleczalnej ?
25 Września 2009, godzina 19:58
~
PARANOJA, WOLNA NIBY i DEMOKRATYCZNA POLSKA, A BAZUJE NA PRAWIE I PRZEPISACH Z PRL. GDZIE TU LOGIKA I GDZIE IPN?
25 Września 2009, godzina 11:41
~
PARANOJA, WOLNA NIBY i DEMOKRATYCZNA POLSKA, A BAZUJE NA PRAWIE I PRZEPISACH Z PRL. GDZIE TU LOGIKA I GDZIE IPN?
25 Września 2009, godzina 11:41
~
Przecież to nic nowego! Kiedyś byłem właścicielem ciężarówki i też miałem przydział dokąd odstawic pojazd w razie ogłoszenia mobilizacji
25 Września 2009, godzina 10:26
~
Przecież to nic nowego! Kiedyś byłem właścicielem ciężarówki i też miałem przydział dokąd odstawic pojazd w razie ogłoszenia mobilizacji
25 Września 2009, godzina 10:26

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 368.00 380.00 DKKDKK 58.20 59.70
EUREUR 434.00 446.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 403.00 418.00 NOKNOK 40.30 41.40
GBPGBP 481.00 496.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-08-06 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 371.00 376.00 DKKDKK 58.70 59.40
EUREUR 438.00 442.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 412.00 NOKNOK 40.70 41.30
GBPGBP 486.00 492.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-08-06 18:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?



Ceny paliw2020-08-06

E95 E98 ON LPG
BP 4.44 zł 4.79 zł 4.3 zł 1.93 zł
Circle K 4.39 zł - 4.25 zł 1.88 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.27 zł 1.9 zł
MZK 4.39 zł 4.59 zł 4.25 zł 1.93 zł
Orlen 4.44 zł 4.69 zł 4.3 zł 1.93 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.