Sobota, 22 Lipca 2017 | Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca | Pogoda: 23°C, 1015 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Strona głównaInterwencje
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. ms

Bez ogrzewania i ciepłej wody

Mieszkańcy wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Wysokiej 7 od soboty pozostają bez ciepłej wody i ogrzewania.

Starostwo Powiatowe w Chojnicach, które było odpowiedzialne za dostarczanie ciepła do dawnego hotelu dla pielęgniarek, w którym obecnie jest wspólnota mieszkaniowa, wypowiedziało umowę firmie Restal z Bydgoszczy, dostarczającej ciepło. Urządzenia zostały wyłączone w sobotę, natomiast wcześniej, bo na początku maja, starostwo wystąpiło do zarządu wspólnoty z propozycją wykupu urządzeń grzewczych. Mieszkańcy byli zainteresowani wykupem i skierowali taką odpowiedź do władz. Póki co jednak nie ma żadnych szczegółowych uzgodnień dotyczących wykupu, ani odpowiedzi ze strony powiatu, a tymczasem mieszkańcy zostali bez ciepłej wody i ogrzewania. Umowa zawarta z firmą obowiązywać miała do 2013 roku – jak informuje prezes wspólnoty i dodaje też, że będzie renegocjować z firmą by ta włączyła ciepło. Niestety rozmowy na ten temat odbyć się mogą dopiero w poniedziałek. W wypadku zerwania umowy firmie Restal należy się odszkodowanie w wysokości wartości urządzeń od strony zawierającej umowę, czyli Starostwa Powiatowego w Chojnicach. Wspólnota mieszkaniowa nie była stroną umowy.

Reklama | Czytaj dalej »

Zapytaliśmy starostę jak skomentuje całą sprawę.

- Wiem tylko tyle, że były wcześniej prowadzone rozmowy z mieszkańcami, umowa miała być na wspólnotę, która tego nie chciała. My nie mamy mieszkań w tym budynku i nie mamy potrzeby posiadać takich urządzeń – skomentował sprawę Stanisław Skaja.

Do całej sprawy będziemy jeszcze wracać.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

7 komentarzy

~mieszkaniec wspólnoty
Skoro starostwo wystapiło o wykup to dlaczego wspólnota nie wykupiła kotłowni. Starostwo nie jest od świadczenia usług grzewczych
19 Maja 2010, godzina 22:38
~joko on
...weźcie przykład z mieszkańców Alternatywy 4 i zafundujcie sobie na podwórku parowóz aby Wam grzał !!! ...polaczów znajdziecie w Starostwie !!!
19 Maja 2010, godzina 22:30
Oceniono 1 raz 1
~
To dlaczego spóldzielnia nie zakupiła tych urządzeń???
19 Maja 2010, godzina 21:13
~do mieszkańca wspólnoty
masz dużo racji. wspólnota mieszkaniowa zawiera umowę z dostarczycielami mediów lecz uwierz mi, że w tym przypadku winni są tylko i wyłącznie urzędnicy starostwa. Przeczytaj dokładnie tekst "starostwo wystąpiło do zarządu wspólnoty z propozycją wykupu urządzeń grzewczych" .Czyli świadczy to o tym że nikt inny nie może przedstawić sprzedaży urządzeń grzewczych niż właściciel. Spółdzielnia mieszkaniowa nigdy nie posiadała urządzeń grzewczych stąd nie można porównywać sytuacji opisywanej przez ciebie
19 Maja 2010, godzina 20:54
Oceniono 1 raz 1
~mieszkaniec wspólnoty
Sory panowie , ale starosta ma rację. Obecnie budynkiem zarządza wspólnota, która ma swoje władze. Budynek i mieszkania są własnością wspólnoty , a nie starostwa. Dlaczego więc starosta ma dostrczać wspólnocie ciepło skoro nie jest właścicielem budynku ani mieszkań. ja tez mieszkam w wspólnocie. Od kiedy odłaczylismy się od spódzielni wszystkie umwy podpisywane są miedzy władzami wspólnoty a dostraczycielami , ciepła , wody itp. Spóldzielni to juz nie interesuje. Starosta może ewentualnie pomóc w negocjacjach , ale nic więcej.
19 Maja 2010, godzina 20:09
~
Staroście powinni odciąć ciepło i ciepłą wodę. Może by się obudził. SKANDAL!!!
19 Maja 2010, godzina 19:39
Oceniono 1 raz 1
~Krzys
Ciekawe odpowiedz starosty. Podpisalismy umowe z firma ale nie jestesmy zainteresowani sprawa? My nie mamy mieszkan bo je sprzedalismy a o problemie nie pomyslelismy ? Dobre!!!
19 Maja 2010, godzina 18:05

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 359.00 371.00 DKKDKK 56.40 57.90
EUREUR 418.00 430.00 RUBRUB 5.70 6.70
CHFCHF 379.00 394.00 NOKNOK 44.50 46.10
GBPGBP 467.00 480.00 SEKSEK 43.30 44.80
Aktualizacja: 2017-07-22 18:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 364.00 369.00 DKKDKK 56.80 57.50
EUREUR 422.00 427.00 RUBRUB 6.16 6.19
CHFCHF 383.00 390.00 NOKNOK 44.90 45.70
GBPGBP 470.00 477.00 SEKSEK 43.70 44.50
Aktualizacja: 2017-07-22 18:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy miasto powinno finansować in vitro?




Ceny paliw2017-07-18

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.3 zł 4.65 zł 4.08 zł 1.77 zł
BP 4.32 zł 4.68 zł 4.1 zł 1.79 zł
Lotos Optima 4.3 zł - 4.14 zł 1.77 zł
MZK 4.27 zł 4.52 zł 4.1 zł 1.79 zł
Orlen 4.31 zł 4.66 zł 4.14 zł 1.77 zł
PKS 4.31 zł - 4.14 zł 1.77 zł