Więcej poszanowania na drodze!
Problem niesygnalizowania manewrów przez kierowców autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Chojnicach poruszyła jedna z Czytelniczek w mailu do redakcji.
Zdaniem Czytelniczki kierowcy MZK za nic mają sobie pozostałych uczestników ruchu drogowego i włączają się do ruchu bez wcześniejszego użycia kierunkowskazów, powodując tym samym zagrożenie na drodze. Niestety w mailu zabrakło informacji odnośnie godziny i numeru linii autobusu, który miał się dopuścić wykroczenia. Dlatego też zapytany o ww. sprawę prezes MZK Mieczysław Sabatowski stwierdził, że trudno się ustosunkować do sytuacji, w której nie ma konkretnych przykładów.
Reklama | Czytaj dalej »
Jakie konsekwencje czekają na tych kierowców, którzy nie zasygnalizują manewru? Art. 22 ust. 5 Prawo o ruchu drogowym mówi: "Utrudnianie lub tamowanie ruchu poprzez niesygnalizowanie lub błędne sygnalizowanie manewru grozi mandaten karnym w wysokości 200 zł."
Nie zapomnijmy jednak, że wobec każdego uczestnika ruchu drogowego należy wykazać się kulturą jazdy i odrobiną wyrozumiałości. Pasażerowie miejskiej komunikacji i kierowcy na pewno będą nam wdzięczni za umożliwienie dostania się na czas na określony przystanek. W końcu nie każdy posiada auto, a potrzeba przemieszczania się w dzisiejszych czasach jest ogromna. A nasz brak uprzejmości może odbić sie na naszym portfelu. - Art. 18 ust. 1 Prawo o ruchu drogowym. Uniemożliwienie włączenia się do ruchu autobusowi (trolejbusowi) sygnalizującemu zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię z oznaczonego przystanku na obszarze zabudowanym grozi mandatem karnym w wysokości 200 zł - mówi oficer prasowy KPP Chojnice Renata Konopelska-Klepacka.
Podobne tematy:
Najnowsze:
REKLAMA:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
20°C, 1021 hPa, wiatr 16 km/h | 
Dziś w Warszawie protestują...
''Odpis? Kościół powinien...
Zderzenie pociągów podmiejskich w...
Sopot walczy z reklamą w mieście

27 komentarzy
dLACZEGO TAK NAZYWAM PO IMIENIU TYCH MATOŁÓW ?????
CZY KTOS TYCH DEBILI STRAZNIKÓW I POLICJANTOW Z RADARAMI W KONCU ZATRZYMA ????
KTO PLACI TEMU IDIOCIE W KRZAKACH ZA PILNOWANIE SKRZYNKI W SLUZBOWYM AUCIE ????
BUDUJCIE DROGI PALANTY POLSKIE A NIE RADARY !!!!!
Wyjadę autem na miasto na godzinkę i kilka zdjęć zaraz będzie uwieczniających tego typu zachowanie.