Wtorek, 04 Sierpnia 2020 | Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego ch24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
Tekst mz, fot. (aw)

Czy to nowa polityka zarządu?

Mieczysław Bloch wszedł na miejsce posła Leszka Redzimskiego.

Mieczysław Bloch wszedł na miejsce posła Leszka Redzimskiego.

Podczas sesji rady powiatu nie brakowało pytań i interpelacji. Radni pytali m.in. o remont drogi nr 22, spalarnię odpadów, doniesienie do prokuratury w związku z portalem Biznes Chojnice i jego skutki.

Radny Wojciech Rolbiecki pytał czy zarząd ma zamiar pójść do sądu z prezesem Stowarzyszenia „Wspólna Ziemia” Radosławem Sawickim, bo takie doniesienia pojawiły się w mediach. - Czy to nowa polityka zarządu, zastraszanie i walka z krytyką? - pytał opozycyjny radny. Odpowiedzi udzielił etatowy członek zarządu Marek Szczepański, zauważając, że prezes stowarzyszenia zwrócił się do starostwa z pytaniami dotyczącymi portalu Biznes Chojnice i w ogóle nie czekając na odpowiedź (którą na marginesie otrzymał po ponad 2 tygodniach), skierował doniesienie do prokuratury. Szczepański pytał, jakie Sawickiemu towarzyszyły intencje i wskazywał, że nie może być tak, że każdy niezadowolony obywatel będzie składał doniesienia do organów ścigania. - Nie przedstawiajmy w mediach, że ktoś popełnił przestępstwo, jeśli nie mamy pewności, że taka sytuacja miała miejsce – mówił.

Radny Adam Sawicki, podobnie jak wielu lokalnych polityków i mieszkańców, chciał dowiedzieć się kiedy droga nr 22 przejdzie generalny remont. Niestety, ale wieści, które przekazał starosta Przemysław Biesek, nie są optymistyczne. W odpowiedzi na pismo od powiatu, GDDKiA poinformowała, że najwcześniej uda się rozpocząć remont w 2013 roku, ale pod warunkiem, że będą środki. Na rzecz tej niezwykle potrzebnej inwestycji lobbować mają też lokalni politycy, m.in. Leszek Bonna.

Obecny również podczas sesji dyrektor szpitala wyjaśniał kwestię dzierżawy spalarni śmieci. - Szpital może prowadzić działalność poboczną, ale nie może odbywać się kosztem działalności medycznej – mówił dyrektor. Tłumaczył, że to wysokospecjalistyczna działalność, poza tym szpital musiałby zainwestować. - Nie bylibyśmy w stanie wygenerować zysku – przekonywał dyrektor lecznicy. Natomiast z tytułu dzierżawy szacuje się, że szpital otrzyma 300 tys. zł rocznie. Radni byli też zatroskani o stan środowiska, kiedy to w spalarni, aby wygenerować największy zysk, spalana byłaby maksymalna ilość odpadów medycznych. Aleksander Mrówczyński otrzymał odpowiedź, iż aby uprzedzić takie działania, w przetargu zapisano ograniczenia.

Słowne przepychanki pojawiły się też w temacie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Towarowej, gdzie drzewo zasłania sygnalizator. Mrówczyński wskazywał, że może tam dojść do wypadku. Starosta odpowiadał: - Na pewno nie ma pan racji, że ktoś tam wypadek spowoduje. Przy dobrej chęci to widać wszystko jak na dłoni. Włodarz nie potrafił jednak udzielić odpowiedzi na pytanie, czemu akurat w tym miejscu postawiono sygnalizator. - Ja sam zdziwiony byłem, że to drzewo stoi - obwieścił starosta. Broniąc swoich racji zwrócił uwagę, że zdjęcia tego miejsca w mediach mogły być też wykonane z innej strony i wtedy nie wyglądałoby to w ten sposób. Generalnie władze czekają na decyzję w sprawie pozwolenia na wycięcie drzewa od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Podczas sesji został zaprzysiężony nowy radny Mieczysław Bloch, który wszedł na miejsce posła Leszka Redzimskiego.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Podobne tematy:

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

18 komentarzy

~
anonimek to pewnie wredny wujek albo podszewka szczepańskiego..nie dadzą się odciąć koryta, będą szkalować i szykanować wszystkich.. wywyższanie się i patrzenie z góry na innych to sens ich życia;((
07 Lutego 2011, godzina 13:38
~
Prosimy podać osiągnięcia Pana Radosława w dziedzinie turystyki ? Ciekawe jest to, iż jest podobno anarchistą, a jak coś mu nie gra leci do organów państwa się poskarżyć ! Mentalność Kalego ...?
07 Lutego 2011, godzina 12:01
~
I szkoda, że więcej nie ma takich osób jak Sawicki.
07 Lutego 2011, godzina 09:19
~
i odezwali się zazdrośnicy. Słuchamy co Sawicki zrobił dla turystyki ? Sam pisze o sobie anarchista, a jak mu się coś niepodoba to biegnie jak dziecko skarżyć do organów państwa. Żałosne !!!
07 Lutego 2011, godzina 09:07
~As*Kier
Zróbmy konkurs wiedzy turystyczno - przyrodniczej między panami Sawickim i Szczepańskim, myślę że pan Szczepański jest w tym temacie bez szans, jeżdżąc rowerem po lasach widzę ślady wieloletniej działalności pana Sawickiego, ekologia to jego nałóg już od lat 90 - tych, ale nie słyszałem by dostał medal za swą działalność jak pan Szczepański.
06 Lutego 2011, godzina 16:43
~
samo podejrzenie obywatela ze wladza robi cos nie tak jest karygodne i trzeba obywatela zamknac do wiezienia.
05 Lutego 2011, godzina 08:35
~
szczepański to karierowicz i zadufany w sobie snob..nie powinien w ogóle działać w strukturach powiatu..
05 Lutego 2011, godzina 08:33
~podatnik
"Szczepański pytał, jakie Sawickiemu towarzyszyły intencje i wskazywał, że nie może być tak, że każdy niezadowolony obywatel będzie składał doniesienia do organów ścigania. - Nie przedstawiajmy w mediach, że ktoś popełnił przestępstwo, jeśli nie mamy pewności, że taka sytuacja miała miejsce – mówił". Odpowiem. Sądzę, że Sawickiemu chodziło o dobro nas wszystkich i o nasze wspólne pieniądze. Z tego co mi wiadomo, to pismo było skierowane w sprawie o podejrzenie popełnienia przestępstwa, a to już nie koresponduje z tym co stwierdził Szczepański. Mam nadzieję, że obywatele częściej będą korzystać z tej formy demokracji. Jeśli Panowie ze starostwa są tak bardzo wrażliwi na krytykę, proponuję znaleźć sobie mniej stresujące zajęcie.
05 Lutego 2011, godzina 08:13
~s
No coż Radku, jeśli na piśmie do prokuratury jest tylko twój podpis to przygotuj się na olewkę... i przygotuj to samo pismo z nową datą.
05 Lutego 2011, godzina 00:33
konto usunięte
wladza tyle sobie z tego robi co nic. wladza jest nieomylna i ponad prawem? wyrwani z rzeczywistosci zyja swoim zyciem. tak jak wojt ktory oglasza przeterg na zakup samochodu sluzbowego nie majac na ten cel kasy w budzecie. teraz po roztrzygnieciu przetargu przedstawi poprawke do budzetu zeby "przesunac" kaske np. z oswiaty a posluszni (bez)radni "klepna" calosc jak wodz kaze! tak wlasnie dziala cala wladza w naszych pieknych chojnicach.
04 Lutego 2011, godzina 22:53
~Radek Sawicki
Pan Marek Szczepański zarzuca mi, że działam samodzielnie, że "Wspólna Ziemia" to tylko ja. Pragnę zapewnić, że tak nie jest. O swoich inicjatywach, tych większej wagi, zawsze informuję wszystkich członków stowarzyszenia. Każdą natomiast decyzję konsultuję z wiceprezesami. Tak było też w przypadku sprawy Adama Chojnickiego. Rafał Chmara i Marcin Czarnowski w pełni popierali moje stanowisko, dokumentów nie podpisywali gdyż pierwszy mieszka w Gdańsku, drugi w Bydgoszczy. Nasz statut rzeczywiście do niedawna wskazywał, że "oświadczenia woli" w imieniu Stowarzyszenia powinni podpisywać łącznie dwaj członkowie zarządu, jednak to niedopatrzenie jest wg mnie dość małym grzeszkiem w porównaniu z wysłaniem w kosmos 140.000 złotych. Statut (w tym sposób reprezentacji i cele działania) zmieniliśmy na ostatnim walnym zebraniu, jako bogatsi w doświadczenia wynikające z konfrontacji z powiatem. To chyba naturalne, że organizacja dostosowuje swój statut do stwierdzonych potrzeb?! I jeszcze jedno: etatowy członek zarządu powiatu Marek Szczepański narzeka, że nie zaczekaliśmy z wysłaniem zawiadomienia do prokuratury do czasu aż powiat przyśle nam odpowiedzi na zadane wcześniej pytania dotyczące portalu www.bizneschojnice.eu. Nie wiem dlaczego pan Szczepański zakłada, że to by coś zmieniło. To już grudniowa sesja Rady Powiatu, gdzie starosta i jego kompani uparcie przekonywali, że z portalem jest wszystko OK, przekonały mnie, że pismo do prokuratury jest konieczne. Wstrzymywaliśmy się czekając na opinię prawnika a nie na odpowiedź ze starostwa. Więc domniemywanie pana Marka Sz. jakobyśmy tak naprawdę działali dla poklasku, i szukanie dowodu na to w tym, że nie poczekaliśmy na wytłumaczenia powiatu to strzał kulą w płot. Kolejny już.
04 Lutego 2011, godzina 22:22
~s
Stowarzyszenie nie musi wcale czekać na odpowiedź od podejrzanego o popełnienie przestępstwa, wcale nie musi się z nim kontaktować. Bo niby na jakiej podstawie? Jest jakiś przepis który to nakazuje? Ponadto nie znam stowarzyszenia, które miałoby wpisane "współpraca z prokuraturą" w statucie. Tego tam po prostu nie musi być - to wynika z ustawy o prokuraturze, a więc aktu wyższego rzędu w stosunku do statutu.
04 Lutego 2011, godzina 22:12
~do wyżej
Racja kolego wladzy wszystko wolno a obywatel musi cicho siedziec.Wracamy powoli do starego systemu.
04 Lutego 2011, godzina 21:45
~krzys
obywatel nie powinien zglaszac do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniach co do prawidlowosci dzialania wladzy. za to wladza musi scigac obywatela za podejrzenia!
04 Lutego 2011, godzina 20:33
~
Dokładnie.
04 Lutego 2011, godzina 18:10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ch24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 373.00 384.00 DKKDKK 58.10 59.60
EUREUR 436.00 446.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 402.00 417.00 NOKNOK 39.80 41.10
GBPGBP 483.00 495.00 SEKSEK 41.80 43.30
Aktualizacja: 2020-08-04 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 375.00 380.00 DKKDKK 58.60 59.30
EUREUR 438.00 442.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 406.00 413.00 NOKNOK 40.30 40.90
GBPGBP 485.00 491.00 SEKSEK 42.30 43.00
Aktualizacja: 2020-08-04 16:46
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Gdzie spędzisz tegoroczny urlop?Ceny paliw2020-07-31

E95 E98 ON LPG
BP 4.39 zł 4.73 zł 4.25 zł 1.93 zł
Circle K 4.34 zł - 4.19 zł 1.88 zł
Lotos Optima 4.33 zł - 4.19 zł 1.9 zł
MZK 4.29 zł 4.51 zł 4.15 zł 1.93 zł
Orlen 4.39 zł 4.64 zł 4.25 zł 1.93 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij