Środa, 18 Lipca 2018 | Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta | Pogoda: 21°C, 1008 hPa, wiatr 8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

wędkarstwo.

odpowiedz

shrek00714

użytkownik

zgadzam się z wami to co się dzieje na tych jeziorach to rozbuj masakra ja wędkuje na jeziorze w Zamatrym tam jest także masakra jedyne co bierze to okleja nic po za tym mają wszystko wytrzepane sieciami zero zarybiania ale za to jak pięknie mają opisane gatunki ryb występujące w tym jeziorze hahahaha śmiech na sali banda złodzieji płacimy za zezwolenia a oni kłusują za darmoche mam na myśli PGR RYBACKIE czyli przedsiębiorstwo pana S
Oceniono 7 razy 7

pzw

użytkownik

Tomeczek, Ty chyba w ogóle nie powinieneś wypowiadać się na tym forum.
Słyszałem od znajomego, że masz w tym roku na nockach wciągnięte więcej węgorzy niż panowie S. i L z załogą razem wzięci, macie jakieś zawody czy co ?
Grzecznie pytam, chcesz pomagać chronić czy trzebić?
Oceniono 9 razy 3

tomeczek

użytkownik

No to żle słyszałeś. Od początku czerwca do dzisiaj 9 sztuk i nie na nockach tylko maksymalnie do jednej godziny po zachodzie .
Oceniono 8 razy -2

patela1983

użytkownik

macie i racje ale większość ludzi nie potrafi łowić taka prawda. jak ja raz widziałem jak koleś w tesco kupował żyłkę na płotkę do 10 kg to mi sie smiać chciało na maxa a w tedy płacz i lament ze ryby niema
Oceniono 8 razy 6

bartezzo1987

użytkownik

Up Masz plusa.

To prawda ludzie nie potrafią łowić, każdy myśli, że z marszu byle jakim zestawem złowi rekordowe okazy. Z marszu to można w rybnym ryby dostać. Ba! kupują zanętę za 5zł z wędkarskiego i potem się dziwią, że do tego piasku uklej leci i glapa! A co ma lecieć do takiego pyłu ja się pytam? Takie zanęty używa się na zawodach gdzie prawie każda ryba to jest pkt. Mało tego, najlepsi są Panowie nęcący łowisko na plantach! Można tylko wstać i bić brawo.
Prawda jest taka, że duża ryba siedzi na wodzie, ma swoje ścieżki i niechętnie podpływa do brzegu, tym bardziej gdy straszą ją głąby na skuterach wodnych i w motorówkach- jak to się dzieje co roku w bachorzu, dlatego tam leszcz najlepiej bierze wczesną wiosną.
Oceniono 4 razy 2

patela1983

użytkownik

wiele czynników sie składa na efekty połowów pogoda, pora roku miejscówka
tak jak kolega napisał wyżej też nie używam zanęt jedynie groch,łubin ,kukurydza ,makaron ,bobik odpowiednio przygotowane i kijek sie wygina
Oceniono 4 razy 0

kuzyn

użytkownik

Witam, w zeszłym tygodniu rybole mieli obstawione pół Charzykowa więc popłynąłem na Mielnicę a tu niespodzianka wszędzie siaty nawet nie było gdzie spinningować, pojechałem na Niedźwiedzie, gdzie usłyszałem od znajomego, że ostatnio też ciągnęli siaty a tam wiadomo małe jeziorko więc przeorali całe wzdłuż i wszerz. Co można z nimi zrobić ? Nic bo największych kłusowników, których nie obowiązują ani limity połowu ani wymiary ochronne są chronieni przez ,,PRAWO" ŚMIECHU WARTE. A my wędkarze się dziwimy, gdzie są ryby odp. NIMA
Chrzanić pegerusów z Charzyków w przyszłym sezonie zapisuję się do PZW Człuchów mają porządnie zarybione jeziora, do których rybacy nie mają dostępu. Przeczytajcie sprawozdania z zawodów popatrzcie na zdjęcia z ich strony tam gdzie są ryby można płacić składki i cieszyć się z czasu spędzonego nad wodą a u nas nędza jest i będzie http://www.pzwczluchow.org.pl
Następny sezon moją łódź parkuję nad Rychnowskim.
Pozdrowienia dla kolegów po kiju

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2013.11.21 15:46:27)

Oceniono 16 razy 16

mozart55

użytkownik

Byłem pierwszy raz w Chojnicach. Mam tu zamieszkać po powrocie z zagranicy. Żona dostała spadek po rodzicach. Wędkuję od dziecka i pomyślałem, że to fajnie bo miasto jest piękne i spokojne a w dodatku ma piękne jezioro Charzykowy. Nie mogłem się doczekać by zobaczyć to jezioro. Pojechałem i oniemiałem z zachwytu. O takim czymś marzyłem by po powrocie z zagranicy swoją starość spędzić w takim miejscu. Chodziłem i podziwiałem to bajecznie piękne jezioro. Nie mogłem się wprost nacieszyć jego widokiem. To jest Polska wlanie pomyślałem.
Postanowiłem popytać miejscowych wędkarzy o ryby w tym jeziorze. Usłyszałem to samo co napisaliście o braku ryb. Ponadto mówili, że turyści żałowali, że wykupili licencję na połów ryb i powiedzieli, że więcej tu nie przyjadą. Mówili mi a mnie w oku łza się z tego powodu pojawiła w oku i
jakiś ogromny smutek mnie ogarnął. Marzenia prysły. Człowiek tęskni za krajem a tu słyszy takie rzeczy. Może musimy się zorganizować by coś zmienić. Jak myślicie? Może razem coś wymyślimy i przekonamy władze, że trzeba to zmienić. Piszcie proszę na mój email: mozart55@o2.pl Razem damy radę...
Oceniono 12 razy 6

asd

użytkownik

proponuję założyć jakiś profil na fb (wędkarze Chojnice i okolice) bo wiem że nas jest sporo ..i tam planować
Oceniono 10 razy 4

marek.jak

użytkownik

To co sie dzieje w naszym kraju to skandal. Kto to widzial, zeby jedno z najpiekniejszych jezior na Pomorzu, wchodzace w sklad Zaborskiego Parku Krajobrazowego (Charzykowskie) bylo dzierzawione komus takiemu jak Pan S, ktory od lat bez umiaru trzebi wszystkie okoliczne wody. Uzytkownkiem jeziora powinna byc gmina Chojnice a gospodarka rybacka powinna skupiac sie w tym jeziorze tylko i wylacznie na sieji, sielawie i wegorzu. Po latach rabunkowej gospodarki prowadzonej przez pana S tych ryb obecnie nie ma i potrzeba by 10 lat zakazu jakichkolwiek odlowow gosporaczych, zeby fauna charakterystyczna dla przeplywowego jeziora rynnowego sie odrodzila. Tylko odlowy kontrolne w tym czasie powinny byc prowadzone. Wedkarstwo w Polsce cieszy sie olbrzymia popularnoscia. Mamy jako gmina taki piekny atut i go nie wykorzystujemy. Z roku na rok coraz mniej turystow bo wiekszosc osob ktora wykupuje wczasy nad jeziorem robi to po to by powedkowac... To co Pan S zrobil z jeziorem Charzykowskim (i nie tylko) to skandal na skalę europejska...... Apropos skali europejskiej, zobaczcie jak do Szwecji ciagna turysci z calej Europy, zeby sobie powedkowac. Smiem twierdzic ze polskie jeziora sa tak samo piekne jak te za Baltykiem. Wlodarze, czy wy nie macie wyobrazni?!?

Ostatnio edytowany przez marek.jak (2016.07.06 15:21:15)

Oceniono 16 razy 16

asd

użytkownik

Temat założony i wałkowany od 5 lat .. jak my wędkarze sami się nie spotkamy czegoś nie zrobimy to nic się nie zmieni .. spotkać się gdzieś każdy jakiś pomysł zarzuci i działać !
Oceniono 2 razy 2

asd

użytkownik

zero odzewu widocznie wszyscy wędkarze macie to w ... temat za rok bedzie odkopany i za rok to samo ..

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2016.07.30 23:05:47)

Oceniono 2 razy 0

jażąbek

użytkownik

Po co wykupywać zezwolenie,jak można bezczelnie wchodzić na prywatny staw i se na bezczelnego łowić.Tacy wędkarze to prawdziwa plaga.Jak chcesz popędzić to mają wszystkie rozumy pozjadane.
Oceniono 4 razy 2

asd

użytkownik

ja już tylko mam nadzieje że okręg słupski nas przejmie i zrobi tu porządek a może człuchowski klub karpiowy przy okazji też pomorze coś porobić bo mają w tym doświadczenie ..
Oceniono 4 razy 2

asd

użytkownik

https://www.youtube.com/watch?v=UDqKCSbEgZI

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2016.08.06 08:57:05)

Oceniono 2 razy 2

morek1992

użytkownik

Najlepiej by było jakby wędkarze przestali łapać na tym pustym jeziorze, A za te pieniądze coś zrobić zarybic np. Staw Koło działek metalowiec . Wiem kto to dzierżawi i naprawdę fajne miejsce na wędkowanie ... Bo w Charzykowy tylko wydajemy kasę na marne polecam i czekam na chętnych
0

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 366.00 376.00 DKKDKK 57.00 58.50
EUREUR 427.00 436.00 RUBRUB 5.60 6.60
CHFCHF 367.00 382.00 NOKNOK 44.70 46.20
GBPGBP 486.00 497.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-07-18 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 370.00 DKKDKK 57.40 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 365.00 372.00 NOKNOK 44.90 45.60
GBPGBP 482.00 487.00 SEKSEK 41.40 42.00
Aktualizacja: 2018-07-18 14:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy popierasz protesty w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego?

Ceny paliw2018-07-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 4.99 zł 2.36 zł
Circle K 5.15 zł 5.45 zł 4.97 zł 2.33 zł
Lotos Optima 5.15 zł - 5.13 zł 2.33 zł
MZK 5.13 zł 5.28 zł 4.96 zł 2.34 zł
Orlen 5.17 zł 5.42 zł 4.59 zł 2.33 zł
PKS - - - -