Niedziela, 27 Września 2020 | Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego ch24 na komórkę

Forum Ch24

Zakup nieruchomości - pośrednicy w obroie nieruchomościami

odpowiedz

J.O

użytkownik

W najbliższym czasie planuję rozpocząć poszukiwanie własnego lokum (domek, mieszkanie etc.). Czy warto korzystać z usług pośrednika (biura), czy szukać "na własną rękę"? Na których pośredników w Chojnicach uważać? Jakich "kruczków" używają pośrednicy, na co zwrócić szczególną uwagę? Czy prowizję za zakup zawsze pokrywa sprzedający? Jaki macie opinie o METROHOUSE (co krok to ich reklama) i o biurze p. Zagozdy (chyba najbardziej znana osoba na rynku nieruchomości)?
Oceniono 8 razy 2

AdminJacek

użytkownik

• Jacek Grzona
I strasznie bezczelna i wyszczekana. Miałem kiedyś z nią do czynienia i niestety, ale nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.
Klientowi nigdy nie przyjdzie na myśl ile kosztuje projekt, tylko ile można na tym projekcie zaoszczędzić. Jeżeli udało ci się wprowadzić w programie wymagane przez klienta poprawki, wtedy on z nich zrezygnuje. Żaden klient nie wie czego chce
Oceniono 21 razy 13

J.O

użytkownik

Oooo. Zamiast przyciągać klientów ich odstrasza? No to pięknie.
Oceniono 12 razy 6

maxi 555

użytkownik

Żadnych pośredników Bo oni tylko zarabiają Ludzie czy wy nie umiecie nic sami sprzedać Tak kiedyś miałem styczność Z biurem Zagozda I musiałem podać ile zarabiam i skąd mam Normale przesłuchanie Co to obchodzi tą panią ile zarabiam Ciekawe czy ona mi powie ile ona zarabia
Borys 1
Oceniono 24 razy 20

J.O

użytkownik

"Ludzie czy wy nie umiecie nic sami sprzedać".... ale ja chcę KUPIĆ! To jeśli np. spodoba mi się mieszkanie, które wystawia pośrednik mam je sobie darować, bo jest przez pośrednika? Z tego co wiem jak pośrednik zajmie się sprzedażą, to właściciel choćby chciał nie może nieruchomości sam sprzedać.
Oceniono 3 razy 3

krysti27

użytkownik

Każde biuro ma swoją taktykę działania. Niektóre wynagrodzenie pobierają tylko od sprzedającego, inne od kupującego a jeszcze inne od obu stron transakcji. W Chojnicach jest kilka biur, ja znam bardzo dobrze jedno z nich. W biurze, o którym myślę, jeśli jesteś kupującym i wybierasz coś z oferty biura, to nie płacisz złotówki pośrednikowi. Biuro załatwia formalności do notariusza, czasem pomaga załatwić kredyt czy wyprostować stan prawny nieruchomości. Jeśli chcesz zlecić pośrednikowi pracę, to wynagrodzenie zawsze indywidualnie ustalasz.
Oceniono 4 razy 0

monika*

użytkownik

• Monika
Jeśli tak jak mówisz chcesz kupić nieruchomość to w Metrohouse, o którym wspominasz
nie płacisz żadnej prowizji w przypadku zakupu
a jeśli chodzi o kredyt i inne sprawy typu notariusz to też pomogą
^ odi profanum vulgus et arceo ^
Oceniono 10 razy 4

Chojnicki Kaszalot

użytkownik

Sorry ale gówno prawda,że nie płacisz nic!!!!
Sprzedawałem mieszknie i miałem powieszone w jednym z Chojnickich marketów. Zadzwonił do mnie pośrednik,że jeśli chciałym sprzedać to on ma dla mnie klienta. Zgodziłem się. Przyszedł PAN do ceny jaką miałem w ogłoszeniu dodał swoją prowizję i z taką kwotą podpisał umowę,bo jak powiedział"bez umowy klienta nie przyprowadzi". No i podpisał umowę klienta nie przyprowadził. Słowni to oni też nie są. Powiedział,że zadzwoni jutro i powie co i jak. jutro pewnie trwałoby do dziś ale po tygodniu sama zadzwoniłem PAN z łaską powsiedział,że jednak nic z tego z transakcji. No i wypowiedzałem umowę.
a apropos Metrohouse to sorry ale rozwalają mnie te ogłoszena na ch24. taką biorą zaje****ą prowizję a tu ogłoszenia zaśmiecają i dają milion razy to samo opgłoszenie
Oceniono 13 razy 7

krysti27

użytkownik

Część biur właśnie tak działa, spisują ogłoszenie z marketu / gazety / internetu, dzwonią do właściciela, proponują umowę i doliczenie swojego wynagrodzenia i w ten sposób próbują sprzedać, tyle tylko, że takim działaniem nie weryfikują, czy cena oczekiwana w ogłoszeniu jest rynkową wartością nieruchomości. Wiadomo, że właściciel nie musi znać się na cenach, a jako sprzedający zawsze chce dostać jak najwięcej, to pośrednik powinien zweryfikować, czy oczekiwana cena jest realna do konkretnej nieruchomości. Skoro ktoś zadzwonił, że ma dla Pana klienta, a potem przyszedł z umową do podpisu, tzn. że albo zaszło nieporozumienie i tego klienta nie miał albo chciał uzyskać wynagrodzenie od obu stron. Warto przed zleceniem oferty przejść się po biurach, popytać o zasady, a także przejrzeć ich oferty żeby zobaczyć, czy mają dopisek, że wynagrodzenie pobierają tylko od jednej strony (sprzedającego), a potem wybrać osoby, które wydadzą się najbardziej kompetentne/ miłe.
Oceniono 3 razy 3

kupiec

użytkownik

Ostatnio wystawiliśmy ogłoszenie w internecie o sprzedaży, kilkanaście telefonów od pośredników, nawet w niedziele...chamskie i prostackie odzywki, nie rozumieją słowa "nie, dziekuje"...Sprzedalismy w ciagu kilku dni.Zamieszczać ogłoszenia w internecie to ja też potrafie i nie potrzebuje do tego kasującego krocie pośrednika.Poza tym ludzie dzwonili i pytali czy na pewno bez pośrednika bo jak z to nie chcą.
Oceniono 7 razy 7

mirek

użytkownik

pośrednik dzwoni i klamie ,że ma klienta,ale musisz podpisać z nim umowę ,a klienta jak nie bylo to nie ma,tylko bez pośredników
Oceniono 9 razy 9

mirek

użytkownik

Najlepiej jest sprzedać samemu zawsze można trochę z ceny zejść niż pośrednika placić,mialem do czynienia już z wszystkimi biurami pośrednictwa w naszym mieście oprócz Metrohouse,czyli jeśli zlecisz sprzedaż to placisz prowizję(jest różna),jeśli kupujesz od pośrdnika w zasadzie nie placisz,ale musisz pytać bo z mojego doświadczenia pani ZAGOZDA kasuje z 2 stron i to ma dużą prowizję,Metrohous ma taktykę taką jak ZAGOZDA dzoniąc do sprzedających i klamią,że mają klienta,tylko chodzi im o podpisanie umowy i mają cię gdzieś,a jak sprzedasz sam to oni chcą prowizję bo podpisaleś umowę np.na 6-miesięcy,NIC NIE PODPISUJCIE, Metrohous kręci przeważnie,że jest klient z KOSZALINA,OLSZTYNA,którego nie ma chodzi im aby zlapać,co ogloszenie się pojawia to oni dzwonią i kręcą.Uważam,że najlepsze biura to ARCACONS,PIEKARSKI,WALDOCH.Odradzam ZAGOZDĘ,METROHOUS I WANTOCHA.
Oceniono 10 razy 8

realysta

użytkownik

POŚREDNIK = ZŁODZIEJ I KRĘTACZ nigdy nikomu prawdy nie powie . podpisz umowę i najlepiej żebyś jej nie czytał a my zajmiemy się wszystkim
Oceniono 10 razy 6

pawelek2011

użytkownik

Po co brać pośrednika, który bierze od wartości od 6-10%!!!! Tak tak, piszą, że prowizję nie płaci kupujący, ale prowizja jest już w cenie sprzedaży nieruchomości. A bezpieczeństwo transakcji. Ludzie, idziecie do sprzedającego bierzecie numer księgi wieczystej i albo sprawdzacie sami w Sądzie, albo bierzecie notariusza. A pośrednicy nie mają pojęcia co sprzedają.
Oceniono 4 razy 4

Anita2009

użytkownik

bez pośrednikow a wszystko i tak załatwia notariusz
Oceniono 6 razy 6

Sylwek

użytkownik

Gdy sprzedawałam mieszkanie, miałam pełno telefonów od pośredników. Nie rozumieli słowa NIE !!! Umówiłam się z klientką, która jak powiedziała była zainteresowana kupnem i chciała je obejrzeć. Jak się okazało Pani była pracownikiem biura nieruchomości!! A mówiłam wyraźnie, że przez biuro nie sprzedam mieszkania bo nikt nie będzie na mnie "zarabiał". Pani najzwyczajniej mnie oszukała, podszywając się za klienta!!! Mieszkanie sprzedałam sama i bez żadnych problemów. Ludzie pomyślcie, przecież agencje nieruchomości tylko na Was ZARABIAJĄ!!! Każdy notariusz pomoże sprzedającym i kupującym. BIURA TYLKO NA WAS CZYHAJĄ111
Oceniono 5 razy 3

tamara

użytkownik

bez pośredników nalepiej,jest teraz bdb.wybór nieruchomości na rynku,po co ci pośrednik?znasz stronę http://www.otodom.pl to bdb.strona i najlepsza http://www.chojnice24.pl jak chcesz kupić to kupisz,nastepna http://www.tablica.pl i wiele innych pozdrawiam i życzę kupna bez pośredników

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2013.07.17 14:43:16)

Oceniono 6 razy 4

mmmmmmm.......

użytkownik

zdecydowanie odradzam zagozde!!!!!!!!!!!!!!!!! kobieta naciąga i namawia do podpisywania podejrzanych umów!!!!! nie ma nic do zaoferowania.... jest obleśna i nie miła. Nie liczą się dla niej wymagania klienta tylko BYLE SPRZEDAĆ KAŻDE GÓWNO I ZAROBIĆ. Za nic ma to że może zniszczyć człowiekowi życie wciskając domy działki, które jak później się okazuje są jednym wielkim bagnem albo ruiną...
Oceniono 17 razy 15

mirek

użytkownik

Pani Zagozda nawet gowno sprzeda,ale niestety oczy ma kazdy i widzi co bierze
Oceniono 5 razy 5

kasiakowa06

użytkownik

Jak dla mnie punktem wyjścia poszukiwań mieszkania czy domu są oferty deweloperów. Na przykład fajną inwestycję znalazłam w Warszawie, którą realizuje Cordia nowe mieszkania Praga Południe.
Oceniono 1 raz -1

Logowanie

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 384.00 396.00 DKKDKK 60.10 61.60
EUREUR 448.00 459.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 414.00 429.00 NOKNOK 39.80 41.30
GBPGBP 490.00 505.00 SEKSEK 41.90 43.40
Aktualizacja: 2020-09-26 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 388.00 392.00 DKKDKK 60.70 61.30
EUREUR 451.00 455.00 RUBRUB 4.70 5.70
CHFCHF 418.00 425.00 NOKNOK 40.30 41.00
GBPGBP 494.00 500.00 SEKSEK 42.50 43.10
Aktualizacja: 2020-09-26 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w związku z pandemią koronawirusa obawiasz się posłać swoje dzieci do szkoły?

Ceny paliw2020-09-23

E95 E98 ON LPG
BP 4.69 zł 4.99 zł 4.53 zł 2.04 zł
Circle K 4.64 zł - 4.48 zł 1.99 zł
Lotos Optima 4.66 zł - 4.49 zł 2.01 zł
MZK 4.6 zł 4.76 zł 4.47 zł 1.99 zł
Orlen 4.69 zł 4.95 zł 4.53 zł 2.02 zł
PKS 4.6 zł - 4.47 zł 1.99 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij