Niedziela, 23 Lutego 2020 | Imieniny: Damiana, Romana, Romany ch24 na komórkę

Forum Ch24

Pościg policji skończył sie śmiercia sciganego!

odpowiedz

Seth

użytkownik

Co o tym sądzicie, a szczególnie o "stróżach prawa(?)"!
W skrócie: policja otrzymała sygnał (telefon) , że w Audi odjeżdzajacym spod dyskoteki kierowca może być pod wpływem alkoholu. Podjeli pościg, a scigany uderzył w drzewo i zginął.
link: http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/kierowca-audi-zginal-w-trakcie-policyjnego-poscigu,1,5277061,region-wiadomosc.html?fb_xd_fragment

Moim zdaniem nie mozna wysnuć szczegółowych wniosków ponieważ:
- policja podała informację (jest stroną w sprawie),
-policja doprowadziła do smierci,
-policja prowadzi dochodzenie!
Czy sprawa zostanie wyjasniona zgodnie z prawdą?
Oceniono 152 razy 0

Fan

użytkownik

Temida jest ślepa. Utrzymanie prawa wymaga ofiar A na poważnie Policja w naszym pięknym kraju moim zdaniem stanowi większe zagrożenie niż przestępcy (np. rowerowi). Przez ostatnie 20 lat przybyło policjantów , a poza nimi hordy strazników wiejskich, gminnych i miejskich. Tysiace ludzi w agencjach ochroniarskich, kamery, monitoringi antywłamaniowe i co tam sobie tylko wymyślicie i co- ano tak samo strach noca wychodzić. Jednak nie przejmuję się bandytami. Obawiam się natomiast by Ci policjanici i straznicy w dbałości o porządek publiczny nie zastrzelili mnie podejrzewając, że byc może kiedyś miałem w ręku skręta z marychy
Oceniono 120 razy 0

Voojt

użytkownik

  • Wojciech Czapiewski
Brawo Policja! - chociaż raz się puścili w pogoń za kierowcą samochodu a nie roweru Nie ma już tak spektakularnego sukcesu jak złapanie rowerzysty, ale zawsze jest się na tapecie.
https://rower-chojnice.blogspot.com/
Oceniono 123 razy -1

Seth

użytkownik

Problem niestety polega na tym, że nie wiemy z informacji czy policjanci działali zgodnie z prawem. Lakoniczna informacja pobudza wyobraźnię ale nic nie mówi o rzeczywistej przyczynie próby zatrzymania. Podejrzenie z jakim mamy do czynienia można przypisać każdemu kto porusza sie po drodze. Inne podejrzenia można przypisać nawet jak nie wychodzisz z domu. Co za czasy?
Oceniono 119 razy -1

gregor64

użytkownik

Policja zachowała się w tym przypadku jak ten pies co zaganiał niedawno krowę na śmierć.

Ostatnio edytowany przez gregor64 (2012.10.14 17:03:14)

Oceniono 122 razy 0

Seth

użytkownik

Jutro od rana "błękitni" zaczną popierać akcję, przyjda do pracy i zasiądą przy kompach Dowiemy sie pewnie, ze powinni strzelać.
Oceniono 122 razy 0

AntyDebil

użytkownik

  • ZANIM NAPISZESZ COKOLWIEK sprawdź czy temat już był!
PRZYCISK "szukaj" JEST PRAWDZIWĄ SKARBNICĄ WIEDZY
Oceniono 179 razy -11

maxi 555

użytkownik

A kto mu kazał uciekać Policja jest po to by łapać ta kich W Stanach się nie bawią z takimi Tam każdy zatrzymany jest potencjalnym przestępcą Dziwny ruch i leży na glebie A u nas jeszcze prosić by się zatrzymał
Borys 1
Oceniono 157 razy 3

Seth

użytkownik

W stanach jest zakaz podejmowania pościgu jeżeli istnieją inne mozliwości zatrzymania sprawcy przestepstwa. Sprawcy! Podejrzany jak w tym przypadku mógł być zatrzymany w miejscu zamieszkania. Ten kto informował nie wskazywał na kradzież pojazdu tylko podejrzenie uzycia alkoholu! Pościg za pojazdem powoduje, że wystepuje dodatkowe zagrożenie - uciekajacy jedzie szybciej i niebezpiecznie do tego drugi pojazd (goniacy) tez jedzie szybciej i niebezpiecznie. Niejednokrotnie rozbiciu uległ radiowóz oraz poszkodowani byli policjanci. Po co?
Oceniono 63 razy -1

Fan

użytkownik

Nasze "szeryfy" naoglądają się filmów z usa i przenoszą tamten Hollywood do naszego życia. Pamiętam, jak pod Poznaniem zasztrzelili całkiem niewinnego chłopaka bo pomylili samochody.
Oceniono 105 razy -1

maxi 555

użytkownik

Czego w Stanach nie wolno robić pościgu, he,he Dobre .Widziałeś ich auta każde ma z przodu specjalny zderzak Do walnięcia w tył uciekiniera lub naćpanego kierowcy Warto zobaczyć w TVN turbo Ładnie to wszystko pokazują Co mi się nie podoba To sprawdzanie trzeźwości Ale co kraj to obyczaj
Borys 1
Oceniono 101 razy 1

Seth

użytkownik

Ten tytuł "a propos" wprowadzenia tematu na forum "Policja strzela do niewinnego: "Myśleliśmy, że to złodziej".
Więcej... http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12728085,Policja_strzela_do_niewinnego___Myslelismy__ze_to.html#ixzz2ACWKj1I2

Zacytuję może słowa FANa ..." Przez ostatnie 20 lat przybyło policjantów , a poza nimi hordy strazników wiejskich, gminnych i miejskich. Tysiace ludzi w agencjach ochroniarskich, kamery, monitoringi antywłamaniowe i co tam sobie tylko wymyślicie i co- ano tak samo strach noca wychodzić. Jednak nie przejmuję się bandytami. Obawiam się natomiast by Ci policjanici i straznicy w dbałości o porządek publiczny nie zastrzelili mnie podejrzewając, że byc może kiedyś miałem w ręku skręta z marychy. ŚWIĘTE zaprawde swiete słowa!

Znając reakcję policji stwierdzą: powinien dostac jeszcze mandat za rozmowę przez telefon

Ostatnio edytowany przez Seth (2012.10.24 09:59:56)

Oceniono 86 razy 0

Fan

użytkownik

Po takich przykładach z ostatnich dni 'niebieskim kredki wypadły" bo okazuje się, że mój wpis sprzed kilku dni dziś sie potwierdził! Strzelaja juz nie tylko do podejrzanych ale i do niewinnych. Na dodatek nie przestrzegaja reguł gry w których ustalaniu sami brali udział. Podejmuja pościg nie przestrzegając zasad kontroli pojazdów poza obszarem zabudowanym. Strzelają do człowieka, który niczemu nie zawinił. Inaczej rzecz ujmując, strzelali i mogli zabic niewinnego człowieka. To jest policja? To, moim zdaniem sa bandyci bo tylko oni zgodnie z prawem nosza przy sobie broń i niewłaścicie jej używają!

EDIT
Do "antydebila" - dosyć prymitywny sposób myślenia: ucieka więc winny - zastrzelić. Powiedziałbym typowo Policyjny.
Nie wiem nawet po co "lizaki"mają. Przecież niewinnych nie zatrzymują - powinni rozdac w KPP kałachy i strzelać. Swoich bóg rozpozna

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 16:56:41)

Oceniono 88 razy 0

AntyDebil

użytkownik

  • ZANIM NAPISZESZ COKOLWIEK sprawdź czy temat już był!
PRZYCISK "szukaj" JEST PRAWDZIWĄ SKARBNICĄ WIEDZY
Oceniono 119 razy -21

pawel20

użytkownik

Szok. ale ten kierowca byl sam winien. po co uciekal, wiedzial czym to sie skonczy.
Oceniono 88 razy 0

Fan

użytkownik

O którym przypadku piszesz? O pierwszym (nie przeżył) czy drugim (przeżył)? W drugim przypadku kontrolowany postepował zgodnie z prawem, ale przezył i tylko podziurawili mu auto.
Oceniono 32 razy 0

Seth

użytkownik

Kto nas obroni przed POLICJĄ!
Artykuł:
Policjantka z Dąbrowy Górniczej została oskarżona o spowodowanie poważnego wypadku i ucieczkę z jego miejsca. Kobieta twierdzi, że auto prowadziła jej koleżanka. Prokuratura, analizując logowania jej komórki oraz billingi rozmów, ustaliła jednak, że kłamie.
- Sprawa była trudna i wymagała skomplikowanych ekspertyz. Dzięki nim nie mamy jednak wątpliwości, że sprawcą wypadku jest policjantka - mówi Dariusz Lendo, szef Prokuratury Rejonowej w Mysłowicach, która zakończyła śledztwo w tej sprawie. Na ławie oskarżonych zasiądzie aspirant Anna K., policjantka z wydziału kryminalnego komendy w Dąbrowie Górniczej. Zarzucono jej spowodowanie wypadku, którego ofiara została ciężko ranna, nieudzielenie pomocy i ucieczkę.
całość link: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12752962,Prokurator_oskarza__Policjantka_uciekla_z_miejsca.html

Ostatnio edytowany przez Seth (2012.10.28 15:56:14)

Oceniono 76 razy 2

Fan

użytkownik

Co o tym sadzicie? Poniższy tekst zredagowany na podstawie informacji z Policji:
...Do groźnego zdarzenia doszło w niedzielę na Pradze. Kierujący bmw nie zatrzymał się do kontroli, po czym ściął słup z sygnalizacją i zaczął uciekać. Policjanci schwytali kierowcę i trzech pasażerów na rondzie Starzyńskiego. Jedna z zatrzymanych osób była poszukiwana listem gończym.
Do iście filmowych scen doszło w niedzielę przed południem na Pradze. - Około 11.20 policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu marki BMW, którym poruszały się 4 młode osoby: trzech mężczyzn i kobieta. Miało to miejsce przy Wybrzeżu Gdańskim. Samochód nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym autem. Przy al. Solidarności, gdy samochód skręcał w Jagiellońską, potrącił dwie osoby przechodzące na przejściu dla pieszych. Samochód został zatrzymany przy rondzie Starzyńskiego - mówi TOK FM Tomasz Oleszczuk ze stołecznej komendy policji.

- Trzeźwy był tylko jeden z pasażerów; pozostali mieli od 1,8 do 2,3 prom. alkoholu - dodał w rozmowie z PAP Oleszczuk. Jedna z tych osób, 23-letni mężczyzna, była poszukiwana listem gończym."

Ciekawostka w tej notce jest to, że tak naprawde informacja jest zmanipulowana w celu osiagniecia zamierzonego celu, że policjanci działalipoprawnie. Wnioski z czytania miedzy wierszami>
- przed próba zatrzymania pojazd nie stanowił zagrozenia,
- po rozpoczeciu pościgu uciekajacy i scigający stanowili zagrozenie dla otoczenia co zakonczyło sie tragicznie,
- Policjanci powinni przejść przeszkolenie w profesjonalnej agencji ochroniarskiej - ochroniarze w sytuacjach niebezpiecznych w np. lokalu nie zaczynaja od spuszczenia lania wszystkim uczestnikom imprezy, tylko staraja sie opanowac sytuacje nie "podkręcając" zagrożeń,

-
Oceniono 80 razy 0

sewok10

użytkownik

znam takie historie, koncza sie one tak ze scigany pozniej pozwal policjantow, mimo ze zmarl
najepsze madrasci tylko od sweok10
Oceniono 84 razy 0

Fan

użytkownik

Bydgoscy policjanci, którzy w nieoznakowanym samochodzie ostrzelali niewinnego człowieka, a potem zamknęli go w celi i oskarżyli o "czynną napaść na funkcjonariusza", zostaną ukarani.
- Nie poinformowali w odpowiednim czasie dyżurnego policji o swoim pościgu - przyznaje Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy. - Poza tym ustaliliśmy, że policjantka, która tego dnia pełniła dyżur, zbyt długo ustalała, co tak naprawdę dzieje się na szosie, i dlatego nie potrafiła szybko odpowiedzieć kierowcy, kto tak naprawdę go ściga - słyszymy w policji.

Policjanci zostaną ukarani dyscyplinarnie.


Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1,48722,12929667,Bedzie_kara_dla_policjantow__ktorzy_strzelali_do_kierowcy.html#ixzz2DQAJ7MTQ

EDIT

Tarnobrzeski policjant stanie przed sądem za jazdę po pijanemu. Został zatrzymany przez małżeństwo.
Kilka dni temu przed północą na ul. Skalnej mieszkaniec Tarnobrzega udaremnił jazdę nietrzeźwemu kierowcy opla astry. Mężczyzna zabrał mu kluczyki, a żona wezwała policję.

Okazało się, że za kierownicą opla siedział 32-letni policjant Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,95 promila alkoholu. Funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych, wszczęto również wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 16:58:00)

Oceniono 81 razy 1

Logowanie

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 402.00 DKKDKK 56.40 57.90
EUREUR 422.00 434.00 RUBRUB 5.70 6.90
CHFCHF 396.00 411.00 NOKNOK 41.60 43.10
GBPGBP 505.00 518.00 SEKSEK 39.70 41.20
Aktualizacja: 2020-02-23 14:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 393.50 397.50 DKKDKK 56.90 57.60
EUREUR 426.00 430.00 RUBRUB 5.80 6.50
CHFCHF 400.00 407.00 NOKNOK 42.10 42.80
GBPGBP 509.00 514.00 SEKSEK 40.20 40.90
Aktualizacja: 2020-02-23 14:17
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy uważasz, że chojnickie samorządy powinny przekazać Fundacji Palium środki na remont hospicjum, w którym doszło do tragicznego w skutkach pożaru?
Ceny paliw2020-02-18

E95 E98 ON LPG
BP 4.83 zł - 5.12 zł 2.27 zł
Circle K 4.78 zł - 5.07 zł 2.22 zł
Lotos Optima 4.79 zł - 5.09 zł 2.22 zł
MZK - - - -
Orlen 4.83 zł 5.08 zł 5.12 zł 2.22 zł
PKS 4.8 zł - 5.02 zł 2.2 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij