Piątek, 16 Listopada 2018 | Imieniny: Edmunda, Marii, Marka | Pogoda: 5°C, 1039 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

PODZIELNIKI !!!!

odpowiedz

karolcia2e

użytkownik

jak u Was wyglądają stany podzielników? ile macie nabite impulsów?
Oceniono 12 razy 0

Chojnicki Kasztan

użytkownik

Ja miałem kiedyś 2 podzielniki. A to było tak. Pracowałem w pewnej firmie maklerskiej z dwoma osobami: Niki i Markiem. Kiedyś z okazji święta Trzech Króli dostaliśmy 5 podzielników. Mówię do Niki: podziel Niki podzielniki wedle własnego uznania: ja dostałem 2, Niki dwa a Markowi przypadł jeden
Oceniono 25 razy 17

wladek1985

użytkownik

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1179111.html
więcej o podzielnikach
Oceniono 9 razy 1

Łukasz1979

użytkownik

Podzielniki sam jestem ciekaw jak u was jest. U mnie 3 kaloryfery, praktycznie wcale nie grzeją, bo w mieszkaniu są 23 stopnie ciepła. A 3 liczniki, które są wskazują:
1: 17
2: 58
3: 108
Oceniono 8 razy 2

tamara

użytkownik

to masz 23 stopnie i grzejniki wylączone , ja nie wiem u mnie chodzi caly czas na 3 i i mi zimno,ja lubię ciepelko,to jak masz cieplo 23 stopnie to masz nabite z temperatury pokojowej
Oceniono 7 razy 3

comp

użytkownik

Szczerze pisząc sam jestem ciekawy , ile mam jednostek. A że nic nie wskazują nie ruszam
i nie otrzymalen do tego istrukcji obsługi.
Nie chcąc sądzić kogo kolwiek jest to jednak celowe działanie ze strony S.M.
Tak to normalmalne miałbym to opanowane w jednym palcu. A tak przejdzie po klatce , nie wejdzie do mieszkania i odczyta radiowo sam ile będzie chciał.
Oceniono 7 razy 3

wrednota

użytkownik

Jak naciśniesz guziczek pod wyświetlaczem, to Ci pokaże ile masz jednostek. Instrukcja obsługi podzielnika znajdowała się w biuletynie SM wydanym latem. Łukaszu1979 zazdroszczę Ci ciepłego mieszkania.
Oceniono 10 razy -4

quad

użytkownik

Ok 248 jednostek na Iście (elektroniczne) dopowiada 1 jednostce na Brunacie (wyparki).
Oceniono 15 razy 5

wrednota

użytkownik

Też polecam lekturę biuletynu. Można się z niego dowiedzieć, że po ociepleniu koszty ogrzewania bloku spadają o połowę. Po wnikliwej analizie tabelek można jednak stwierdzić, że nie dotyczy to np. bloku Ceynowy 9, który po całkowitym ociepleniu "zużył" więcej energii cieplnej niż identyczne bloki Ceynowy 3 i 5 ocieplone do połowy. Quad oświeć mnie, bo w biuletynie nigdzie nie mogę znaleźć " ile magiczny blok na Ceynowy 7 zużył gazu". Żadna tabelka takich danych nie przedstawia. Jest tylko stwierdzenie, że zużyli dużo. Dużo w porównaniu do czego? Dużo to pojęcie względne, szczególnie, że w bloku, którego się czepiasz jest 75 mieszkań i wiadomo, że w takim bloku zużyje się więcej gazu niż w bloku, w którym jest mieszkań 50. Niczego mi nie udowodniłeś.

Ostatnio edytowany przez wrednota (2013.01.05 18:27:57)

Oceniono 13 razy -3

Łukasz1979

użytkownik

Mieszkam na Ceynowy 7.. Nie mam pojęcia jak oni policzyli tę cholerną energię. W 2010 bylo 69tys zużycia na cały blok (przed ociepleniem). W 2011 po całkowitym ociepleniu i bardzo łagodnej zimie trwającej może ze 3 tygodnie mieliśmy zużycie 60tyś na cały blok... I to jest zagadka. W 2010 mialem 11 jednostek wyparowane ( doplata chyba 500zł) w 2011 mialem 3 jednostki ( doplata 50 zł) Po prostu ocieplenie mi się nie opłacało!!!!!!!!!
Oceniono 7 razy 1

sylwia2e

użytkownik

To jest nic! Wyobraźcie sobie, ze ja nadal nie mam rozliczenia za ogrzewanie! Miałam odczyt przeprowadzkowy i do tej pory nic nie otrzymałam, a jak dzwonie do SM, to tylko mówią, że nie ma i niewiadomo kiedy będą odczyty.... Podobno jest 40 takich nierozliczonych mieszkań! Szkoda słow na to wszystko..
Oceniono 3 razy 1

wrednota

użytkownik

Łukaszu1979 powiem Ci jak rozliczyli energię. Rozliczenie energii na podstawie odczytu z licznika głównego to mit. Zarząd zorientował się, że przy rozliczeniach wykonanych na tej podstawie zabraknie pieniędzy na uregulowanie rachunków z ZEC i doliczył koszty, pomimo, że jest to niezgodne z regulaminem. Spółdzielnia zamawia moc w ZEC i czy ta moc zostanie zużyta, czy nie musi za nią zapłacić. Prezes Chmurzyński w biuletynie z końca roku 2011 ogłaszał, że zmniejsza moc zamówioną dla bloków, które przeszły nawet połowiczną termomodernizację. Jak się okazało w praktyce, albo o tym zapomniał, albo zmniejszenie zamówienia było nieznaczne. Rachunek za ogrzewanie łatwo zweryfikować. Jako członek spółdzielni masz prawo żądać wglądu do umów Spółdzielni z innymi podmiotami. Możesz sprawdzić ile mocy Spółdzielnia zamówiła dla twojego bloku. Później możesz żądać okazania protokołu z odczytu licznika na głównym zaworze. Porównasz sobie.
Wysokie rachunki za ogrzewanie w ocieplonym bloku to absurd.
Sylwia2e ciesz się, że nie otrzymałaś tego rozliczenia. Każdy kto je otrzymał wcześniej dostał rozliczenie niezgodne z obowiązującym regulaminem. Zarząd nie stosuje się do przepisów które sam ustanowił. Tajemnicą poliszynela jest dlaczego cześć bloków została rozliczona wg starego regulaminu, kiedy w obowiązującym istnieje zapis, że z dniem jego wejścia w życie, stary regulamin przestaje obowiązywać.
Comp masz całkowitą rację. Zapłaciliśmy za podzielniki z własnej kieszeni i powinniśmy dostać na to dokumenty. Nie dostaliśmy i nie dostaniemy. Nie ma obowiązku czytać biuletynu. Co więcej biuletyn ten nie jest wiążącym dokumentem, szczególnie, że nie widnieje na nim ani jedno nazwisko osoby odpowiedzialnej za jego redagowanie. Pracownicy Spółdzielni mogą napisać w nim czego dusza zapragnie, a później wszystkiego się wyprzeć, co już nie raz miało miejsce, np. przy rozliczeniach środków zgromadzonych na funduszu remontowym dla poszczególnych bloków. Były sytuacje, kiedy mieszkańcy bloku dowiadywali się, że mają wystarczająco dużo pieniędzy, żeby ocieplić połowę bloku, że gotowy jest projekt i pozwolenie, a po 2 miesiącach w kolejnym biuletynie okazywało się, że z ocieplenia nic nie będzie bo pieniądze tajemniczym sposobem "wyparowały".
Oceniono 14 razy 2

quad

użytkownik

Mieszkam na Ceynowy 7.. Nie mam pojęcia ...

Łukasz1979 może powiew nam ile płacicie za gaz na osobę teraz i w poprzednich latach.
wrednota bardzo jest spragniona tej wiedzy.

Ostatnio edytowany przez quad (2013.01.06 14:12:21)

Oceniono 11 razy 7

quad

użytkownik

Łukaszu1979 powiem Ci jak rozliczyli energię. Rozliczenie energii na podstawie odczytu z licznika głównego to mit. Zarząd zorientował się, że przy rozliczeniach wykonanych na tej podstawie zabraknie pieniędzy na uregulowanie rachunków z ZEC i doliczył koszty, pomimo, że jest to niezgodne z regulaminem. Spółdzielnia zamawia moc w ZEC i czy ta moc zostanie zużyta, czy nie musi za nią zapłacić. Prezes Chmurzyński w biuletynie z końca roku 2011 ogłaszał, że zmniejsza moc zamówioną dla bloków, które przeszły nawet połowiczną termomodernizację. Jak się okazało w praktyce, albo o tym zapomniał, albo zmniejszenie zamówienia było nieznaczne. Rachunek za ogrzewanie łatwo zweryfikować. Jako członek spółdzielni masz prawo żądać wglądu do umów Spółdzielni z innymi podmiotami. Możesz sprawdzić ile mocy Spółdzielnia zamówiła dla twojego bloku. Później możesz żądać okazania protokołu z odczytu licznika na głównym zaworze. Porównasz sobie.
Wysokie rachunki za ogrzewanie w ocieplonym bloku to absurd.
Sylwia2e ciesz się, że nie otrzymałaś tego rozliczenia. Każdy kto je otrzymał wcześniej dostał rozliczenie niezgodne z obowiązującym regulaminem. Zarząd nie stosuje się do przepisów które sam ustanowił. Tajemnicą poliszynela jest dlaczego cześć bloków została rozliczona wg starego regulaminu, kiedy w obowiązującym istnieje zapis, że z dniem jego wejścia w życie, stary regulamin przestaje obowiązywać.
Comp masz całkowitą rację. Zapłaciliśmy za podzielniki z własnej kieszeni i powinniśmy dostać na to dokumenty. Nie dostaliśmy i nie dostaniemy. Nie ma obowiązku czytać biuletynu. Co więcej biuletyn ten nie jest wiążącym dokumentem, szczególnie, że nie widnieje na nim ani jedno nazwisko osoby odpowiedzialnej za jego redagowanie. Pracownicy Spółdzielni mogą napisać w nim czego dusza zapragnie, a później wszystkiego się wyprzeć, co już nie raz miało miejsce, np. przy rozliczeniach środków zgromadzonych na funduszu remontowym dla poszczególnych bloków. Były sytuacje, kiedy mieszkańcy bloku dowiadywali się, że mają wystarczająco dużo pieniędzy, żeby ocieplić połowę bloku, że gotowy jest projekt i pozwolenie, a po 2 miesiącach w kolejnym biuletynie okazywało się, że z ocieplenia nic nie będzie bo pieniądze tajemniczym sposobem "wyparowały".

Dobrze się czujesz ? Szkoda tego komentować. Może idź najpierw na inżynierię środowiska, na budownictwo bądź architekturę aby zglebić twoją mizerna wiedzę na temat fizyki budowli. Zrób uprawnienia zakończone egzaminem państwowym i wtedy dobrze radź.

Ostatnio edytowany przez quad (2013.01.06 14:18:32)

Oceniono 16 razy 2

Łukasz1979

użytkownik

quad

Ludzie zaczęli kombinować? Może i kombinują. Jakoś dziwnie wychodzi, że mimo iż blok jest ocieplony i zima była lżejsza, ktoś sobie z kosmosu wpisał koszt energii na blok... który jest o jakieś 15% niższy niż rok wcześniej, gdy była okrutnie sroższa zima i blok nie był ocieplony. Niech sobie ludki kombinują. Ale nie wierzę, że jeśli jest ciepło to puszczają ciepło przez OKNA!! Ja mam aktualnie 24.4 stopnia w pokoju. Moje ogrzewanie składa się z telewizora, ledów do oświetlenia i ogrzewania w łazience. 3 kaloryfery zakręcone na zero. Nie wierzę, że ludzie celowo otwierają okna i wietrzą sobie... Każdy jest w miarę odpowiedzialny za innych. A ludzie nieodpowiedzialni to jakiś margines. Mi się wydaje, że nie widziałem raportu z odczytu licznika w moim bloku. I że ktoś majstrował przy tych kwotach za energię... I zaraz przytoczę kilka liczb z biuletynu.
Ceynowy 1 powierzchnia użytkowa 3233,5 m2, Ilość zużytych GJ 1607... blok chyba nieocieplony... teraz Ceynowy 7 powierzchnia użytkowa 3233,5m2, Ilość zużytych GJ 1595 blok ocieplony z każdej strony...
(nie jestem na 100% pewny czy Ceynowy 1 nie jest ocieplone, ale jutro mogę po prostu zobaczyć i sprostować)
Prawie identyczne zużycie w dwóch blokach. Czyżby w bloku Ceynowy 7 ktoś miał jakąś tajną wirówkę do wzbogacania uranu i na to szła ta energia? Czy może po prostu, ktoś przy rozliczaniu pobawił się nieudolnie liczbami?
Pójdę jutro i sprawdzę ... i tak mam nadmiar czasu.
Oceniono 7 razy 3

Archiwum X

użytkownik

Do "quad". Z twoich wypocin widać, że jesteś trollem od koryta w SM! Na twoje nieszczęście to "wrednota" ma rację.
Oceniono 7 razy 1

Łukasz1979

użytkownik

Może sam to liczył i teraz broni liczb. Na nieszczęście trafił na mnie.
Oceniono 7 razy 3

wrednota

użytkownik

Dzięki Archiwum X, wiem, że mam rację, ale miło jest jak ktoś jeszcze to zauważa.
Quad nie interesuje mnie wcale zużycie gazu w bloku przy Ceynowy 7. Nie wiem dlaczego miałby mnie interesować. Jeśli ta wartość spędza Ci sen z powiek idź do Spółdzielni, tam udzielą Ci odpowiedzi.
Nie muszę kończyć inżynierii środowiska, budownictwa czy architektury (ten kierunek szczególnie ma dużo do czynienia z fizyką budowli, ha ha). Wystarczy mi, że budownictwo ukończył Twój guru, nieomylny prezes Chmurzyński, legitymujący się uprawnieniami budowlanymi. Pan Chmurzyński, dzięki swojemu wykształceniu i uprawnieniom znający doskonale fizykę budowli, pozwolił, żeby w biuletynie SM uzkazał się taki tekst:
mieszkacie Państwo w budynku wielorodzinnym, w którym nie jest opomiarowana w 100% instalacja grzewcza. W związku z czym mieszkania uzyskują dzięki grzejnikom w łazience średnią temperaturę w większości sezonu grzewczego rzędu 20 stopni C, nastawy na grzejnikach opomiarowanych mniejsze od średniej temperatury powodują brak wskazań na podzielnikach kosztów. Coraz bardziej jest to zauważalne w budynkach ocieplonych częściowo a jeszcze lepiej w kompleksowo z uwagi na podniesienie się temperatury wewnętrznej średniej nawet o 2-3 stopnie C przez to, że mniej ciepła ucieka z budynku przez przegrody zewnętrzne.
strona 10 kolumna pierwsza i druga biuletynu
Łukasz1979 mieszka w bloku ocieplonym kompleksowo, gdzie wg słów biuletynu ma cieplutko w mieszkaniu dzięki grzejnikowi w łazience. Możesz wytłumaczyć po co miałby grzać się gazem? Przy okazji taka informacja: Ceynowy 1 ocieplony jest od strony klatek schodowych (15cm) i na szczytach (10 lub 12 cm). Łukaszu naprawdę polecam złożenie pisma w SM celem wyjaśnienia niejasności. Już teraz Ci powiem, że nic Ci to nie da, ale to pierwszy krok do złożenia zażalenia do Rady Nadzorczej na działanie zarządu.
Oceniono 10 razy -4

Łukasz1979

użytkownik

wrednota
Jeśli ktoś celowo zmieniał jakieś odczyty, tylko po to, żeby bilans się zgadzał to na pewno nie odpuszczę tego. Chcę wiedzieć dokładnie jak dokładnie policzono zużytą energię na mój piękny blok. Już samo to, że Ceynowy 1 jest ocieplone z jednej strony a Ceynowy 7 z obu i mają prawie identyczne zużycia jest zastanawiające.
Oceniono 5 razy 1

karolcia2e

użytkownik

Napiszcie ile macie naliczone tych śmiesznych jednostek? ja jestem przerażona, mieszkam na parterze w bloku nieocieplonym i mam gigantyczne zużycie a to jeszcze nie koniec zimy
Oceniono 5 razy 3

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 374.00 385.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 426.00 435.00 RUBRUB 5.30 6.30
CHFCHF 369.00 384.00 NOKNOK 43.90 45.40
GBPGBP 480.00 492.00 SEKSEK 41.00 42.50
Aktualizacja: 2018-11-16 17:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 381.00 DKKDKK 57.30 58.00
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 374.00 380.00 NOKNOK 44.30 45.00
GBPGBP 482.00 488.00 SEKSEK 41.40 42.20
Aktualizacja: 2018-11-16 17:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy weźmiesz udział w imprezach odbywających się w ramach Jesiennych Impresji?

Ceny paliw2018-11-13

E95 E98 ON LPG
BP 5.17 zł 5.53 zł 5.37 zł 2.66 zł
Circle K 5.14 zł 5.44 zł 5.34 zł 2.63 zł
Lotos Optima 5.17 zł - 5.37 zł 2.66 zł
MZK 5.1 zł 5.3 zł 5.3 zł 2.68 zł
Orlen 5.17 zł 5.47 zł 5.37 zł 2.66 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij