Wtorek, 18 Czerwca 2019 | Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Mandaty z chojnickiej Straży Miejskiej

odpowiedz

Fan

użytkownik

Wiele z mandatów otrzymanych w straży miejskiej nie powinno zostać nałożonych. Głównie te z użyciem monitoringu miejskiego. Ponadto straznicy podpadaja pod art 231 KK zagrożony 3 latami. Piszcie na forum, mogę pomóc!
Oceniono 33 razy 15

smok

użytkownik

• Роберт
A jak to wygląda jeżeli nie prawnie wystawią i nie zgodzisz się z tym, to oni skierują do sądu i tam dostaniesz mandat tylko z ta różnicą że kasa z mandatu idzie do skarbu państwa a nie do nich?
Oceniono 10 razy 2

Fan

użytkownik

"smoku" posiadam wiedzę w jakim zakresie chojnicka Straż Miejska naduzywa swojej władzy i wykorzystuje posiadane srodki techniczne (monitoring) niezgodnie z prawem. Nie chodzi tu o tablice przed i za miastem. Ponieważ może to spowodować olbrzymie (duże) straty , a także odpowiedzialność karna strazników jest to sprawa poważna. Poczekamy na rozstrzygniecia sadowe. Dotyczy to również czerskiej SM jeżeli chodzi o przejazd na czerwonym swietle.
Oceniono 20 razy 12

smok

użytkownik

• Роберт
Mnie ciekawi fakt czy sąd uzna taki materiał dowodowy w postaci filmu który nie do końca zgodnie z prawem był pozyskany.
Oceniono 14 razy 2

Anita2009

użytkownik

nigdy w życiu nie zapłacilam mandatu zawsze poruszam się przepisowo należy tak robić i nikt mandatu nie dostanie
Oceniono 51 razy -5

Fan

użytkownik

Chciałbym raz z toba sie przejechać. Moze po prostu nigdy nie zostałas złapana? Widze czesto jak jeżdżą kobiety - na pewno nie ma to wiele wspólnego z przepisami. Chojnicki monitoring nie moze być dowodem w sprawie. Moga Ci skoczyc jak sie nie przyznasz i nie odbierzesz mandatu.
Oceniono 30 razy -4

smok

użytkownik

• Роберт
Tylko o to mi chodziło Fan przejechałbyś się z nią pod kościół w niedziele na poranną mszę, bo o godzinach szczytu zapomnij
Oceniono 20 razy -6

rycerz

użytkownik

ja dostałam mandat z kamery na ulicy swarożyca. mandat odciągnął mi US z rozliliczenia podatku czy mogę odzyskać kasę ?
Oceniono 8 razy 0

radekjp

użytkownik

Mam ten sam problem co rycerz. Moge się odwołać? Pozdrawiam
Oceniono 7 razy 1

melisana

użytkownik

Rycerzu, na etapie egzekucji przez US nie możesz już się nigdzie odwoływać. Mandat przyjęty = przyznanie do winy = brak możliwości odwołania.
Oceniono 8 razy 2

Fan

użytkownik

Chcecie sie pobawić z "naszymi" strażnikami miejskimi, oto "broń":
..."Straże gminne mogą dokonywać czynności z zakresu kontroli ruchu drogowego jedynie z użyciem urządzeń przenośnych albo zainstalowanych w pojeździe, przy czym w czasie pracy urządzenia pojazd nie może znajdować się w ruchu.

Urządzenia do pomiarów prędkości pojazdów stacjonarne i przenośne nie różnią się między zasadą działania, lecz sposobem ich zamontowania (umocowania). Urządzenia rejestrujące mogą być montowane na masztach o konstrukcji stałej – wówczas mają one charakter urządzeń stacjonarnych. Te same urządzenia mogą tez być one umieszczane w kontenerach, na trójnogach lub w pojazdach – wówczas mają charakter urządzeń przenośnych.

Fotoradary. Powszechnie przyjmowana jest błędna wykładnia obowiązujących przepisów, rozszerzająca kompetencje straży gminnych, wedle której strażnicy mogą ujawniać wykroczenia drogowe za pomocą fotoradarów stacjonarnych. Otóż uprawnienie strażników do wykorzystywania tych urządzeń błędnie wywodzi się z przepisu art. 129b ust. 3 pkt 3 p.o.r.d. oraz z zastrzeżenia zawartego in fine przepisu art. 129g ust 1 p.o.r.d. Przepis ten brzmi

:
używania urządzeń rejestrujących, z tym że w przypadku używania urządzenia zainstalowanego w pojeździe w czasie pracy urządzenia pojazd nie może znajdować się w ruchu.
Przyjmuje się, iż skoro użyty został ogólny termin „urządzenia rejestrujące” to chodzi w nim o wszystkie znane ustawie typy urządzeń rejestrujących, które wyliczone zostały w art. 2 pkt 59 p.o.r.d.:
- stacjonarne,
– przenośne,
– zainstalowane w pojeździe albo na statku powietrznym.

Przepis art. 129b ust. 3 zawiera normy kompetencyjne (określa uprawniena strażników do dokonywania określonych czynności w ramach kontroli drogowej), z których wynika, iż strażnicy gminni są uprawnieni do dokonywania pomiarów urządzeniami rejestrującymi. Jednakże warunki dokonywania tych pomiarów określone zostały w ustępie 4 tego samego artykułu, zaś zgodnie z tym przepisem ujawnianie wykroczeń za pomocą stacjonarnych urządzeń rejestrujących nie należy do zakresu działania straży gminnych (miejskich).

Wobec powyższego, strażnicy gminni nie posiadają uprawnień do nakładania mandatów karnych oraz kierowania wniosków o ukaranie za wykroczenia ujawnione za pomocą fotoradarów stacjonarnych. Wnioski takie, jeśli są składane winny być oddalane na podstawie art. 5 § 1 pkt 9 Kodeksu postępowania, czyli z powodu braku skargi uprawnionego oskarżyciela."
Oceniono 11 razy 5

quad

użytkownik

Fun - myślisz, że jak pojazd jest w ruchu to nie możne zostać ujawnione wykroczenie ?

Tylko, że tu chodzi o np pojazd straży miejskiej czy gminnej z zainstalowanym urządzeniem rejestrującym. Jak takie urządzenie jest w aucie strażników to ich pojazd nie może znajdować się w ruchu podczas rejestracji wykroczenia.

Cóż chciałeś (aś) zabłysnąć, a Ci nie wyszło.
Oceniono 11 razy -1

angelo

użytkownik

Jestem za likwidacja strazy miejskiej.
Najwazniesza praca to inwiligacja na ulicy Gdanskiej, Sukiennikow oraz pilnowanie platnych parkingow!!!!!
Trzeba lupic kierowcow!
Tam, gdzie jest potrzebny monitoring to go nie ma!
Przyklad, skrzyzowanie Obroncow Chojnic-Koscierska!

Oceniono 18 razy 10

quad

użytkownik

Ja tam jestem za strażą miejska ale tylko jeżeli zajęła by się ona łapaniem chuliganów i bandziorów, a nie łupieniem kierowców. Monitoring jak najbardziej powinien być w całych Chojnicach ale po to aby pomóc ujawniać np kradzieże, stłuczki np parkingach itp., a nie czy kierowca zrobił wykroczenie. Tym niech się zajmie policja.
Oceniono 20 razy 10

carlos69

użytkownik

Brak uprawnień Straży Miejskiej do karania z monitoringu miejskiego

http://orzeczenia.slupsk.so.gov.pl/content/$N/151020000003006_VI_Kz_000143_2013_Uz_2013-04-24_001

Ostatnio edytowany przez carlos69 (2013.05.07 19:27:33)

Oceniono 12 razy 8

melisana

użytkownik

A zatem czas na wkroczenie prokuratora do siedziby straży miejskiej i zarzuty o przekroczenie uprawnień przez strażników. Kiedyś i ten kraj musi stać się praworządny, ciekawy który komendant straży pierwszy trafi do pierdla.
Oceniono 12 razy 4

siatkarz84

użytkownik

witajcie własnie otrzymałem mandat na ul niepodległości za wjazd na parking kolo narzędziowca nidy nie dostosowałem sie do znaku C 5 nie wiem za pomoca czego stwierdzono moje wykroczenie czy tam jest kamera monitoringu miejskiego? zaznaczam ze nie jestem z chojnic a przede mna tez tam wjeżdzały samochody . Pomocy co mam zrobic w piatek do nich jade chcą mi wlepic 250 zł i 5 pkt
Oceniono 3 razy 1

ocelotl

użytkownik

Znaku C-5 to raczej tam nie ma jeśli już to C-3 lub na początku Niepodłegłości D-3... poza tym tylko monitoring.
Podstawą do nałożenia mandatu jest udowodnienie winy osobie której mandat jest nakładany -> ergo podpisanie mandatu jest przyznaniem się do tej winy. Jeśli nawet mają fotki z monitoringu to w myśl wyroku sądu nie mogą ich użyć jako dowodu.
Oceniono 10 razy 6

quad

użytkownik

Ciekawe orzeczenie sądu. Wynika z niego że monitoring miejski czy gminny nie może być urządzeniem do ujawniania wykroczeń drogowych. Strażnicy muszą zamontować urządzenie do ujawniania wykroczeń drogowych.
Wynika z tego że kto się przyzna i zapłaci ten głupi. Ciekawe kiedy nastąpi przekwalifikowanie nazwy z monitoringu miejskiego na monitoring do ujawniania wykroczeń drogowych

EDIT
Pan komendant Rudnik powinien stracić stanowisko z tego powodu, a urząd oddać niesłusznie pobrane pieniądze. Jak organa mogą nie wiedzieć w jakich granicach prawnych się poruszają. Przecież taki komendant powinien mieć przepisy w małym palcu, a jak widać nie ma i niestety przez m.in. takich ludzi mamy w kraju to co mamy. Cierpi na tym tylko zwykły obywatel bo każda taka instytucja kombinuje jak wycisną z ludzi ostatni grosz oraz wykazać się ile to spraw mają. Najlepiej spijać kawę przeglądając nagrania z kamery zamiast patrolować ulice.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:50:07)

Oceniono 15 razy 9

melisana

użytkownik

Najgorsze jest to, że wyrok sądu mówi wyraźnie że nie wolno im wystawiać mandatów na podstawie monitoringu a nadal to robią co widać na przykładzie kolegi siatkarz84. To jest umyślne łamanie prawa. Liczą że frajer się przyzna i przyjmie mandat co niestety zamknie mu dalszą drogę, pozostanie tylko zapłacić w świadomości że jest się wydymanym.
Oceniono 12 razy 6

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 376.00 386.00 DKKDKK 56.10 57.60
EUREUR 421.00 430.00 RUBRUB 5.50 6.40
CHFCHF 373.00 388.00 NOKNOK 42.60 44.10
GBPGBP 470.00 482.00 SEKSEK 39.10 40.60
Aktualizacja: 2019-06-18 15:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 378.00 382.00 DKKDKK 56.50 57.30
EUREUR 423.00 427.00 RUBRUB 5.60 6.30
CHFCHF 377.00 383.00 NOKNOK 43.10 43.80
GBPGBP 472.00 478.00 SEKSEK 39.60 40.30
Aktualizacja: 2019-06-18 15:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy w sezonie wiosenno-letnim zmieniasz środek transportu na bardziej ekologiczny?

Ceny paliw2019-06-18

E95 E98 ON LPG
BP 5.22 zł 5.58 zł 5.16 zł 2.13 zł
Circle K 5.17 zł - 5.11 zł 2.08 zł
Lotos Optima 5.18 zł - 5.12 zł 2.09 zł
MZK 5.17 zł 5.32 zł 5.11 zł 2.13 zł
Orlen 5.18 zł 5.43 zł 5.12 zł 2.09 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij