Środa, 23 Lipca 2014 | Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy | Pogoda: 21°C, 1018 hPa, wiatr 12.8 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Forum Ch24

Mandaty z chojnickiej Straży Miejskiej

odpowiedz

dr_kidler

użytkownik

Nie przyjmować mandatu, wtedy SM kieruje wniosek do sądu, sąd jak widać odrzuca wniosek, koniec tematu, nie ma mandatu.
Oceniono 8 razy 6

mmaciej89

użytkownik

cały czas działają, mandat z 4 maja za c-5 na placu niepodległości.. (od Netto do góry). Nie mam zamiaru tego płacić na podstawie tego co czytam i orzeczenia sądu.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:50:37)

Oceniono 4 razy 4

kriss2912

użytkownik

Witam mam pytanie dostałem mandat za zakaz skrętu (na postój taxi) poszedłem mandat przyjęłem, 200 zł i 5 pkt. zapłaciłem im 40 zł pierwszej raty, i w internecie przeczytałem ze są wystawiane bezprawnie, czy to znaczy ze tej reszty 160 zł nie muszę płacić czy jak to wygląda?
Oceniono 2 razy 2

AntyDebil

użytkownik

• ZANIM NAPISZESZ COKOLWIEK sprawdź czy temat już był!
Przyjęcie mandatu jest RÓWNOWAŻNE z przyznaniem się do wykroczenia.
Płać i płacz...
PRZYCISK "szukaj" JEST PRAWDZIWĄ SKARBNICĄ WIEDZY
Oceniono 8 razy 4

leo3

użytkownik

Ja mam to szczęście że jeszcze mandatu nie przyjąłem. Mandat dotyczy zakazu skrętu. Teraz jak radzicie? Napisać do nich że nie przyjmuję mandatu czy nic z tym problemem nie robić? I czy sprawa może zostać skierowana na policje? Bo doczytałem się że sąd w Chojnicach odmawia wszczęcia postępowania w tej sprawie, więc pozostaje tylko policja. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
Oceniono 3 razy 1

emilia

użytkownik

witam.trzeba cos z tym zrobic,trzeba napisac petycje,zebrac podpisy o likwidacje strazy miejskiej tak jak w innych miastach.ja SM JUZ MAM DOSYC .NIECH SIE ZAJMĄ PSIMI KUPAMI NA CHODNIKACH,A NIE DROGÓWKĄ,OD TEGO JEST POLICJA!!!!!!!!!!
Oceniono 19 razy 11

kleo

użytkownik

Witam.Wczoraj listonosz przyniósł mi list ze straży gminnej w Kęsowie ze zdjęciem mojego samochodu i z zarejestrowana prędkością jaką jechałem,chcą nałożyć na mnie mandat i punkty karne jest to zdjęcie z urządzenia rejestrującego.Mam pytanie czy mają takie prawo na nałożenie mandatu a tym bardziej czy mogą nakładać punkty karne,mam to przyjąć?
Oceniono 9 razy -3

1983mucha

użytkownik

a policja może wystawiać mandat na podstawie monitoringu?
Oceniono 3 razy 3

iwona0608

użytkownik

wlasnie dostałam dwa mandaty od strazy miejskiej i gminnej za przekroczenie predkosci.Mam wskazac kto jechał.Czy jest mozliwosc wymiksowania sie.Radary stacjonarne.
Oceniono 1 raz 1

szoktv

użytkownik

Jest, powiedz, że miałaś 3 - 4 gości zagranicznych, z Chin czy Tajwanu i nie wiesz kto prowadził, bo się zmieniliście A jak nie uwierzą, to podaj jakiś numer z neto do Chińczyków i nich dzwonią mendy nieuczone

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:51:12)

Oceniono 3 razy 3

tej

użytkownik

Co do zdjęć z fotoradarów możesz jedynie powiedzieć że nie wiesz kto jechał tym pojazdem bo jechaliście w czwórkę i się zmienialiście, przyślą ci mandat wystawiony na właściciela pojazdu ale bez punktów bo zgodnie z polskim prawem masz prawo do tego aby nie obwiniać samej siebie.
Kasę zapłacisz a punktów nie dostaniesz.
Co do fotoradaru z Żalna i straży gminnej z Kęsowa to robisz tak samo a zapłacić trzeba bo fotoradar to nie monitoring a Prokuratura Generalna wypowiada się tylko w temacie monitoringów miejskich i wiejskich że z tych zdjęć straże miejskie czy gminne nie mogą wystawiać mandatów.
Zaś co do fotoradarów i mandatów z Inspekcji Transportu Drogowego też piszesz do nich że nie wiesz kto prowadził pojazd tym bardziej że oni nawet zdjęć nie wysyłają (bo zdjęcia były nieczytelne i ludzie nie przyjmowali a sprawę w sądzie przegrywało ITD), a oni też przyślą ci mandat na właściciela pojazdu ale bez punktów, straszą tym że jak nie wskażesz kierowcy to do sądu trafisz ale oni nie mają prawa prowadzić dochodzenia kto prowadził pojazd i wniosek w sądzie o ukaranie będzie odrzucony.
Oceniono 6 razy 4

kleo

użytkownik

jak dostaliście zdjęcie ze straży gminnej w Kęsowie to najlepiej jechać do nich osobiście i przyznać się do wykroczenia szkoda czasu na sądzenie się z nimi tym bardziej że zgłaszając się tam obniżają mandat o połowę,punkty zostają takie jak byly ale i tak warto tam jechać.
Oceniono 5 razy -3

Fan

użytkownik

Do powyższego - skoro są tacy chętni do obniżek to mają coś na sumieniu czyli łatwo wykpić sie i nic nie zapłacić. Założyłem ten wątek jak jeszcze cicho było w mediach o możliwościach nie płacenia mandatów z monitoringu. Jednak jeżeli jesteś leniwy, głupi lub analfabeta to mandaty płać jak sobie zażyczą.
Oceniono 3 razy 3

Rysiek nie z Klanu

użytkownik

Zlikwidować to dziadostwo i pieniądze przeznaczyć na coś pożytecznego. Nie dostali sie do policji to znaleźli sobie wyjście awaryjne.
Oceniono 5 razy 5

leszekch73

użytkownik

Straż miejska i gminna nie mają prawa karać na podstawie fotoradarów stacjonarnych.Było ostatnio o tym głośno w necie i radiu.
Leszek
Oceniono 4 razy 4

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 299.00 311.00 DKKDKK 54.80 56.30
EUREUR 408.00 420.00 RUBRUB 8.30 9.30
CHFCHF 338.00 346.00 NOKNOK 48.70 50.20
GBPGBP 517.00 532.00 SEKSEK 44.00 45.50