Środa, 03 Września 2014 | Imieniny: Joachima, Liliany, Szymona | Pogoda: 14°C, 1025 hPa, wiatr 11.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Forum Ch24

Mandaty z chojnickiej Straży Miejskiej

odpowiedz

dr_kidler

użytkownik

Nie przyjmować mandatu, wtedy SM kieruje wniosek do sądu, sąd jak widać odrzuca wniosek, koniec tematu, nie ma mandatu.
Oceniono 9 razy 7

mmaciej89

użytkownik

cały czas działają, mandat z 4 maja za c-5 na placu niepodległości.. (od Netto do góry). Nie mam zamiaru tego płacić na podstawie tego co czytam i orzeczenia sądu.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:50:37)

Oceniono 4 razy 4

kriss2912

użytkownik

Witam mam pytanie dostałem mandat za zakaz skrętu (na postój taxi) poszedłem mandat przyjęłem, 200 zł i 5 pkt. zapłaciłem im 40 zł pierwszej raty, i w internecie przeczytałem ze są wystawiane bezprawnie, czy to znaczy ze tej reszty 160 zł nie muszę płacić czy jak to wygląda?
Oceniono 3 razy 3

AntyDebil

użytkownik

  • ZANIM NAPISZESZ COKOLWIEK sprawdź czy temat już był!
Przyjęcie mandatu jest RÓWNOWAŻNE z przyznaniem się do wykroczenia.
Płać i płacz...
PRZYCISK "szukaj" JEST PRAWDZIWĄ SKARBNICĄ WIEDZY
Oceniono 8 razy 4

leo3

użytkownik

Ja mam to szczęście że jeszcze mandatu nie przyjąłem. Mandat dotyczy zakazu skrętu. Teraz jak radzicie? Napisać do nich że nie przyjmuję mandatu czy nic z tym problemem nie robić? I czy sprawa może zostać skierowana na policje? Bo doczytałem się że sąd w Chojnicach odmawia wszczęcia postępowania w tej sprawie, więc pozostaje tylko policja. Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam
Oceniono 3 razy 1

emilia

użytkownik

witam.trzeba cos z tym zrobic,trzeba napisac petycje,zebrac podpisy o likwidacje strazy miejskiej tak jak w innych miastach.ja SM JUZ MAM DOSYC .NIECH SIE ZAJMĄ PSIMI KUPAMI NA CHODNIKACH,A NIE DROGÓWKĄ,OD TEGO JEST POLICJA!!!!!!!!!!
Oceniono 20 razy 12

kleo

użytkownik

Witam.Wczoraj listonosz przyniósł mi list ze straży gminnej w Kęsowie ze zdjęciem mojego samochodu i z zarejestrowana prędkością jaką jechałem,chcą nałożyć na mnie mandat i punkty karne jest to zdjęcie z urządzenia rejestrującego.Mam pytanie czy mają takie prawo na nałożenie mandatu a tym bardziej czy mogą nakładać punkty karne,mam to przyjąć?
Oceniono 11 razy -3

1983mucha

użytkownik

a policja może wystawiać mandat na podstawie monitoringu?
Oceniono 3 razy 3

iwona0608

użytkownik

wlasnie dostałam dwa mandaty od strazy miejskiej i gminnej za przekroczenie predkosci.Mam wskazac kto jechał.Czy jest mozliwosc wymiksowania sie.Radary stacjonarne.
Oceniono 1 raz 1

szoktv

użytkownik

Jest, powiedz, że miałaś 3 - 4 gości zagranicznych, z Chin czy Tajwanu i nie wiesz kto prowadził, bo się zmieniliście A jak nie uwierzą, to podaj jakiś numer z neto do Chińczyków i nich dzwonią mendy nieuczone

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:51:12)

Oceniono 5 razy 5

tej

użytkownik

Co do zdjęć z fotoradarów możesz jedynie powiedzieć że nie wiesz kto jechał tym pojazdem bo jechaliście w czwórkę i się zmienialiście, przyślą ci mandat wystawiony na właściciela pojazdu ale bez punktów bo zgodnie z polskim prawem masz prawo do tego aby nie obwiniać samej siebie.
Kasę zapłacisz a punktów nie dostaniesz.
Co do fotoradaru z Żalna i straży gminnej z Kęsowa to robisz tak samo a zapłacić trzeba bo fotoradar to nie monitoring a Prokuratura Generalna wypowiada się tylko w temacie monitoringów miejskich i wiejskich że z tych zdjęć straże miejskie czy gminne nie mogą wystawiać mandatów.
Zaś co do fotoradarów i mandatów z Inspekcji Transportu Drogowego też piszesz do nich że nie wiesz kto prowadził pojazd tym bardziej że oni nawet zdjęć nie wysyłają (bo zdjęcia były nieczytelne i ludzie nie przyjmowali a sprawę w sądzie przegrywało ITD), a oni też przyślą ci mandat na właściciela pojazdu ale bez punktów, straszą tym że jak nie wskażesz kierowcy to do sądu trafisz ale oni nie mają prawa prowadzić dochodzenia kto prowadził pojazd i wniosek w sądzie o ukaranie będzie odrzucony.
Oceniono 7 razy 5

kleo

użytkownik

jak dostaliście zdjęcie ze straży gminnej w Kęsowie to najlepiej jechać do nich osobiście i przyznać się do wykroczenia szkoda czasu na sądzenie się z nimi tym bardziej że zgłaszając się tam obniżają mandat o połowę,punkty zostają takie jak byly ale i tak warto tam jechać.
Oceniono 11 razy -5

Fan

użytkownik

Do powyższego - skoro są tacy chętni do obniżek to mają coś na sumieniu czyli łatwo wykpić sie i nic nie zapłacić. Założyłem ten wątek jak jeszcze cicho było w mediach o możliwościach nie płacenia mandatów z monitoringu. Jednak jeżeli jesteś leniwy, głupi lub analfabeta to mandaty płać jak sobie zażyczą.
Oceniono 6 razy 6

Rysiek nie z Klanu

użytkownik

Zlikwidować to dziadostwo i pieniądze przeznaczyć na coś pożytecznego. Nie dostali sie do policji to znaleźli sobie wyjście awaryjne.
Oceniono 6 razy 6

leszekch73

użytkownik

Straż miejska i gminna nie mają prawa karać na podstawie fotoradarów stacjonarnych.Było ostatnio o tym głośno w necie i radiu.
Leszek
Oceniono 5 razy 5

iksjon

użytkownik

Czy Straż Miejska może karać na podstawie zdjęć i informacji od osób postronnych,tym bardziej ,że zdjęcia można cyfrowo przerobić ,a informacje przekłamać a z doświadczenia wiem ,że S.M tego nie sprawdza ,ufa donosicielom ,którzy zwyczajnie dają upust fantazji .Kto na to pozwala ,a przestępczość kryminalna w mieście jest wysoka i tu mają pole do popisu.Płacę podatki na utrzymanie pozorantów.
Oceniono 2 razy 2

konceptual

użytkownik

Opisz dokładniej sprawę. Mniej emocji, więcej faktów.
Oceniono 6 razy 2

arturowielki

użytkownik

Sam miałem rozprawy z SM z tym że z Plac Św. Jerzego i muszę Cię kolego zmartwić że i tak zapłacisz bo mogą karać z monitoringu za niewłaściwe zaparkowanie a w twoim przypadku tak musiało być bo jest tam zakaz z tym że w danej godzinie. Powiem tak najlepsza metoda iść do nich i zobaczyć ewentualnie odmówić przyjęcia i wtedy sprawa idzie do Sądu a oni nie mają ani 1 grosza z tego, Najzabawniejsze jest to że ja zaparkowałem do apteki na 4min na Pl. Św. Jerzego po lewej stronie no i też dostałem najpierw kto kierował pojazdem, nie wskazałem sprawcy i sprawa poszła do Sądu dodatkowo tego że nie wskazałem sprawcy to jeszcze osobna sprawa za to samo wykroczenie że zaparkowałem pojazd w odległości mniejszej niż 10m masakra, czyli 2 kary jak by nie było więc radzę jak co wskazać kto kierował ewentualnie odmówić mandatu. Teraz najlepsze zanim poszedłem na rozprawę zrobiłem zdjęcia tego skrzyżowania gdzie miałem zaparkowany pojazd no i jak wiadomo wyjazd z ul. Angowickiej w ulicę Piłsudskiego jest parking centralnie na skrzyżowaniu, pojechałem z tym na Policję pokazać jak to wygląda i tłumaczyłem na Policji że jeśli były tam inne pojazdy które zasłaniają wyznaczone tam miejsce do parkowania to czy mogłem tam stanąć, bo nie ma tam znaku po lewej zakazu zatrzymywania z tabliczką nie dotyczy miejsc wyznaczonych(Dodam że parking nawet który się znajduje jest centralnie na skrzyżowaniu) no i zatrzymałem pojazd jako drugi, poza strefą wyznaczoną, na Policji jak się dowiedziałem jeśli pojazd zasłaniał linie mogłem się tam zatrzymać, z tym że musi być zachowana odległość 10m, ale żeby rozwiać moje wątpliwości rozmawiałem z Kierownikiem Sekcji Ruchu Drogowego i jak pokazałem mu fotki to sam stwierdził że faktycznie jest źle oznakowany i powiedział że zostanie wyłączona ta powierzchnia z ruchu, powiedziałem o tym w Sądzie że wyłączona zostanie ta powierzchnia a Pan z SM (wiadomo Oni wiedzą najlepiej) powiedział jak można wyłączyć tą powierzchnie co za bzdury opowiadam (POZDRAWIAM PANA Z SM !) a dziś jak się jedzie powierzchnia wyłączona z ruchu po lewej w stronę Piłsudskiego żniwa się tam skończyły.
Proponuję aby Pan Burmistrz wysłał SM na dodatkowe szkolenie i SM jeśli widzi że dużo ludzi łamie tam przepis powinna zareagować i usprawnić to prawidłowym oznakowaniem, a nie liczyć kasę ile wpadnie do miasta z mandatów i nieprawidłowo działającego oznakowania.
Oceniono 4 razy 2

critters

użytkownik

W chojnickim sądzie wnioski o ukaranie ze straży miejskiej za niewskazanie kto kierował pojazdem są honorowane i na ich podstawie są wydawane wyroki skazujące. Nie wiem, jak jest w Słupsku, przekonam się jak będzie rozprawa apelacyjna. W kraju wygląda to różnie.
Istotne jest stanowisko sędziów Trybunału Konstytucyjnego, którzy w uzasadnieniu jednego z wyroków wskazali, że samo inicjowanie sprawy jest niezgodne z przepisami (na tym opieram apelację . Nie można jednocześnie proponować przyjęcia mandatu karnego i żądać wskazania, kto kierował pojazdem. Mandat organ może bowiem nałożyć, gdy jest PEWNY, kto popełnił wykroczenie. A skoro jest PEWNY, kto popełnił wykroczenie, to po co pyta? Dla mnie propozycja mandatu wyklucza już zasadność pytania o to, kto prowadził pojazd. Skoro natomiast pytanie jest niecelowe, to nie ma obowiązku na nie udzielać odpowiedzi. Nie ma obowiązku, nie ma wykroczenia.
Podkreślam, że nikt nie ma obowiązku przyznania się do popełnienia czynu zabronionego. Wobec tego, jeżeli nie udzielamy odpowiedzi na zapytanie SM, powinno być to równoznaczne w pierwszej kolejności z odmową przyjęcia mandatu (tak zresztą jest skonstruowane zapytanie, w pierwszej kolejności jest propozycja mandatu, w następnej zapytanie, kto prowadził pojazd). Obwinienie, jeżeli już, powinno więc dotyczyć wykroczenia drogowego, a nie wykroczenia z art. 96 par. 3 kw. Poza tym, nie wiadomo, w jakiej sprawie jest prowadzone postępowanie, czy w sprawie wykroczenia drogowego, czy wykroczenia z art. 96 par. 3 kw. Swoją drogą, jestem ciekaw, jak wygląda od strony formalnej postepowanie przygotowawcze. Skoro bowiem proponuje się mandat za wykroczenie drogowe, to takie postępowanie, jeżeli sprawa nie trafiła na wokandę, powinno być umorzone, o czym osoba, której proponuje się mandat powinna być powiadomiona, bowiem występuje w sprawie jako podejrzany o popełnienie wykroczenia (skoro proponuje się mu mandat). Nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś otrzymałby postanowienie o umorzeniu postępowania z wykroczenia drogowego.
Zobaczymy, czy ta argumentacja trafi do przekonania sędziów w apelacji.
Oceniono 2 razy 2

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 314.00 326.00 DKKDKK 55.50 57.00
EUREUR 414.00 426.00 RUBRUB 8.20 9.20
CHFCHF 341.00 356.00 NOKNOK 50.80 52.30
GBPGBP 523.00 538.00 SEKSEK 44.80 46.30
Aktualizacja: 2014-09-02 18:07
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy rejestr umów zawieranych przez urząd powinien być dostępny dla obywateli online?
Wyniki Lotto

LOTTO 2014-09-02

  • 18
  • 19
  • 31
  • 36
  • 38
  • 42

Ceny paliw (Chojnice)2014-09-01

E95 E98 ON LPG BIO
123 Statoil 5.23 zł 5.43 zł 5.17 zł 2.6 zł -
BP 5.23 zł 5.54 zł 5.17 zł 2.65 zł -
Lotos Optima 5.22 zł 5.42 zł 5.13 zł 2.69 zł -
Moya 5.49 zł - 5.39 zł 2.69 zł -
MZK 5.21 zł 5.41 zł 5.14 zł 2.65 zł -
Orlen 5.23 zł 5.49 zł 5.17 zł 2.65 zł -
PKS - - - - -