Piątek, 31 Października 2014 | Imieniny: | Pogoda: 4°C, 1027 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę
Prześlij swój materiał

Forum Ch24

Mandaty z chojnickiej Straży Miejskiej

odpowiedz

melisana

użytkownik

Nawet gdyby był to nikt nie powinien dostać mandatu bo straż miejska nie ma prawa nakładać mandatów "z monitoringu" innych niż niewłaściwe parkowanie i wjazd za zakaz ruchu. Zdaję sobie sprawę że ONI często łamią prawo ale apeluję do kierowców nie płaćcie im mandatów jeżeli ONI nie mają prawa ich nakładać.
Oceniono 8 razy 8

patryk112

użytkownik

Dzieki a skrzyżowanie Dworcowa, Łużycka,Towarowa jest monitorowana przez straż miejską? Widziałem kamere nad sygnalizatorem.
Oceniono 2 razy 2

AdminJacek

użytkownik

• Jacek Grzona
No i co z tego, że jest monitorowana? W Chojnicach nie ma żadnych systemów, reagujące na czerwone światło.
Klientowi nigdy nie przyjdzie na myśl ile kosztuje projekt, tylko ile można na tym projekcie zaoszczędzić. Jeżeli udało ci się wprowadzić w programie wymagane przez klienta poprawki, wtedy on z nich zrezygnuje. Żaden klient nie wie czego chce
Oceniono 2 razy 2

arturowielki

użytkownik

Do użytkownika melisana , pokaż mi gdzie w kodeksie PRD nie mogą karać z monitoringu za niewłaściwe zaparkowanie ? mają prawo i nawet za art. 96 par3 mogą Cię bez problemu ukarać, proponuję poczytać PRD i mają przypisane prawa do tego, kiedyś nie mogli ale nowelka od chyba października 2013 zezwala im na to. Odszukaj sobie też wyroki SN i się zdziwisz.
Ja bym bardziej był skłonny że bez mojej zgody kamerują mój pojazd i wizerunek mojej osoby

Ostatnio edytowany przez arturowielki (2014.09.09 14:40:40)

Oceniono 1 raz -1

konceptual

użytkownik

@arturowielki
Przez litość nie będę odnosił się do pierwszej części Twojej wypowiedzi, wszak sprawa nie wygląda tak prosto jakbyś sobie tego życzył.

Twój wizerunek i Twój pojazd wszyscy (podkreślam WSZYSCY) bez wyjątku mogą "kamerować" gdzie, ile i jak im się tylko podoba. W tym również znienawidzona (nota bene całkiem słusznie) SM. Dlaczego? Możliwe jest rejestrowanie (obrazu i dźwięku) wszelkich zdarzeń mających miejsce w obecności nagrywającego. Dopuszczalne jest też rejestrowanie na potrzeby monitoringu w zakresie niezbędnym do zabezpieczenia chronionego dobra. Niedopuszczalne jest natomiast upublicznianie (np. w internecie) takich materiałów.

Kolejny domorosły prawnik się znalazł z Bożej łaski. Sporo ich tu ostatnio. -,-
Oceniono 3 razy 1

melisana

użytkownik

Arturo, przecież właśnie to napisałam, mogą karać WYŁĄCZNIE za naruszenie przepisów o zatrzymaniu i postoju pojazdów i za wjazd na zakaz ruchu. I za nic więcej. Mówi o tym artykuł 129b "kodeksu drogowego".
Oceniono 1 raz 1

Micky123

użytkownik

Witam czy moze ktos mi odpowiedziec albo napisac gdzie moge szukac odpowiedzi na pytanie .

Czy SM moze na mnie nałozyc mandat i pkt karne za zle zaparkowanie samochodu na podstawie zdjecia z kamery monitoringu miejskiego a dokladnie chodzi o ta kamerka przy starym szpitalu i okolice Pl. Sw. Jerzego .

Jak tak dalej pojdzie to chyba samochod troche skróce bo nie zmiescil sie w całoscci i miejscu parkingowym i czesc bagaznikowa byla juz w wypaskowanym miejscu a dopiero za tym stał znak zakazu
Pozdrawiam wssystkich z podobnymi problemami

Oceniono 1 raz 1

rissa19

użytkownik

Micky123 napisz list z prośbą o wyciąg z monitoringu, kto wysiadał z zaparkowanego samochodu w celu rozpoznania.
0

willi

użytkownik

Witam.
Mam takie pytanie Czy to normalne karać swoich mieszkańców i zakładać blokady na koła tylko dlatego ze auto stało zaparkowane na nie wyznaczonym polu
Była taka akcja na budowlanych ,wcześniej wyznaczyli parę miejsc a tam gdzie normalnie można parkować nie wyznaczono wcale miejsc i teraz chcą karać za to mieszkańców z ul. budowlanej
Może dlatego ze wcześniej blok 4 nie dał zgody aby wyciąć park i zrobić tam parking. Gdzie nasze władze, będą nas karać czy bronić. Ja myślę ze parkując pod domem nie blokując nikomu dojazdu nie powinienem być karany,gdzieś musimy trzymać auta.Strasz miejska powinna ścigać tych co blokują dojazd karetkom pogotowia lub straży przeciwpożarowej. Myślę że znajdzie się ktoś co nas reprezentuje i wyjaśni sprawę.
Oceniono 14 razy 10

quad

użytkownik

Normalne, bo Ci panowie ze straży miejskiej nic innego nie potrafią robić, a wpływy do kasy miejskiej muszą być. Po co ścigać chuliganów jak można mieszkańców. Efekt finalny ten sam (kasa w ratuszu jest), a narobić się nie trzeba. To wszystko w imię poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Dajcie sobie jeszcze zrobić strefy zamieszkania czy inne miejsca parkingowe to nie opędzicie się od tej czarnej kreatury.
Ciekawe czy dożyje dnia kiedy ta formacja zostanie zlikwidowana.

Ostatnio edytowany przez quad (2014.10.19 17:54:43)

Oceniono 9 razy 3

loteria

użytkownik

A ja wlasnie jestem za. Ostatnio widzialam jak facet na parkingu kolo chojniczanki zaparkowal na dwoch miejscach parkingowych a pod lidlem babka zablokwala mi auto zeby tylko byc jak najblizej wejscia notoryczne parkowanie na trawnikach czy miejscach dla inwalidow w miejscach blokujacych przejazd to musi sie skonczyc. Jak ktos nie umie zaparkowac albo parkuje w zlym miejscuto niech placi. Ciekawa jedte co byscie mowili gdyby karetka nie doechala na czas do kogos z waszej rodziny bo jakis palant zastawil dojazd ostatnil widzjalam sytuacje na ogodowej ze samochody nie mogly wyjechac ani wjechac bo jakis niedzielny kierowca stanal sobie na wjezdzie.
Oceniono 10 razy 0

quad

użytkownik

loteria od tego jest Policja, a nie ten śmieszny twór jakim jest Straż Miejska.
Oceniono 12 razy 4

Włodzimierz

użytkownik

willi -kodeks drogowy się kłania.Każdego dnia powinni być dwa razy - trzy i nauczyć zasad ruch drogowego przez mandaty.Władza do kodeksu drogowego nie ma nic.Mieszkam na Budowlanych i nie mam problemów ponieważ znam kodek drogowy.
Oceniono 12 razy 2

loteria

użytkownik

Niestety quad ale policja ma znacznie wiecej obowiazkow. Niech straz miejska zajmuje sie tym czym sie zajmuje. Ja tam wielokrotnie uzyskalam pomoc od strazy miejskiej i nie zaluje ze sa, wole ich niz kolejne fikcyjne stanowiska w urzedach. Straz miejska na siebie zapracuje chocby mandatami wypisywanymi tym ktorzy nie umieja parkowac albo np nie sprzataja po swoich pupilach. Asystentka asystenta stazystyjest zwyklym darmozjadem na ktorego ida moje podatki a takich fikcyjnych stanowisk jest mnistwo. Moje ulubione dwie kasy w us jedna pani jest tam od podawania papierka pod szyba dwie kolejki dwa stanowiska wszystko trwa dluzej,sama moglabym podac ten papierek ale jest od tego pani ktora nic innego nie robi, a kasa leci. Dlatego zostawcie w spokoju straz miejska a zacznijcie parkowac poprawnie, jezdzic poprawnie sprzatac po swoich pupilach i zyc zgodnie z prawem to i straz miejska zniknie bo nie bedzie miala co robic.
Oceniono 10 razy 0

pawel1men

użytkownik

Witam zaparkowałem auto na parkingu za hakertem (obok kasztana) idę rozmienić pieniądze bo nie miałem drobnych, idę do parkomatu (czekałem bo przede mną był pan i wykupywał bilet) wtedy ja kupowałem bilecik, idę do auta i patrzę już mandat !!! godzina na mandacie jest 15:52 a na bileciku 15:56 !!! Czy jest jakaś tolerancja czasowa na tego typy sytuacje, no bo przecież nie zawsze wszyscy mają przy sobie drobne, a co dopiero jak bym posiadał tylko kartę. Byłe u gościa w ratuszu , ale nic się nie dowiedziałem taki służbista, powiedział jedynie że sąd administracyjny. Czy w sądzie wygram bez problemu, co w takiej sytuacji robić? Dodam, że jestem uczniem i każdy grosz się liczy, a po drugi uczciwie wykupiłem bilet.
Oceniono 3 razy 3

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 327.00 339.00 DKKDKK 55.60 57.10
EUREUR 414.00 426.00 RUBRUB 7.30 8.30
CHFCHF 345.00 360.00 NOKNOK 48.70 50.20
GBPGBP 529.00 544.00 SEKSEK 44.50 46.00
Aktualizacja: 2014-10-30 18:04
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Który z kandydatów na stanowisko burmistrza Chojnic uzyska Twój głos?

Wyniki Lotto

LOTTO 2014-10-30

• 2
  • 3
  • 27
  • 28
  • 43
  • 48