Niedziela, 22 Września 2019 | Imieniny: Maury, Milany, Tomasza | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

PETRUS kablówka TV-MOŻNA ROZWIĄZYWAĆ UMOWY bez kar pieniężnych od czoraj (10.04.2013)

odpowiedz

SAGE

użytkownik

• **SAGE**
Nowy regulamin świadczenia usług rozsyłany do abonentów Petrusa,zezwala KAŻDEMU na wypowiedzenie umowy,ze skutkiem na dzień 1 czrwca2013.

Wszyscy mogą skorzystać,bez względu jaką umowę podpisali!!

DOBRA WIADOMOŚĆ,ja już wypowiedziałem .Od 1 czerwca jestem wolnym człowiekiem i oglądam 16 programów za free ( płacę tylko abonament RTV-na poczcie)
Odmawiam walki na rozum z osobą nieuzbrojoną!
Oceniono 30 razy 16

ccc

użytkownik

SAGE, sprawdziłeś te artykuły, czy nie ma w tym żadnych haczyków? Rozwiązałeś umowe bez podania powodu?
Oceniono 3 razy 3

dalton

użytkownik

Faktycznie moge rozwiązać umowę bez żadnego powodu?ja podpisałem 6 mcy temu na 3 lata.
Oceniono 9 razy 5

opelastra

użytkownik

mam pytanie a ja podpisałem 2 miesiące temu i szczeże żałuje bo nic i wiecej programuw zablokowanych czy moge po mimo tego że mam na 3 lata rozwiązac
Oceniono 8 razy 2

wrednota

użytkownik

10 kwietnia abonentom Petrusa dostarczone zostało pismo z informacją o zmianie regulaminu świadczenia usług. W związku z tym, zgodnie z art. 60a ust. 1i 2 lub art. 61 ust. 6 Prawa Telekomunikacyjnego każdemu abonentowi przysługuje prawo pisemnego wypowiedzenia umowy. Po prostu nie zgadzacie się na nowy regulamin i rozwiązujecie umowę bez żadnych kar i konsekwencji i co najważniejsze, zgodnie z prawem.
Oceniono 10 razy 6

SAGE

użytkownik

• **SAGE**
TAK jak napisała wrednota.
Z powodu zmiany regulaminu-rowiązałem umowę ,bez kar.

miłego dnia
Oceniono 13 razy 11

dalton

użytkownik

Coż czuje że Petrus straci troche klientów Fakt jest dobry internet ale z tym pakietem TV według mnie jest za DROGI.
Oceniono 15 razy 3

jannter

użytkownik

Gdy rozwiążę umowe z Petrusem będe mógł ponownie podpisać z nimi korzystniejszą oferte.

Oceniono 12 razy 2

SAGE

użytkownik

• **SAGE**
jannter,chyba nie lałeś..hihi

u Granowskiego korzystniejsza? ale mnie rozśmieszyłeś.
Oceniono 19 razy 1

<07>

użytkownik

Gdy rozwiążę umowe z Petrusem będe mógł ponownie podpisać z nimi korzystniejszą oferte.

to jest pytanie czy po rozwiązaniu umowy będziesz mógł podpisać nową.

Czy ktoś wypowiadający się w tej sprawie zaciągnął opinię prawnika, bo mi się wydaje, że Petrus nie pozwoli sobie na grupowe wypowiedzenia umów dla tego,że abonenci nie zgadzają się na nowy regulamin i rozwiązują umowę bez żadnych kar i konsekwencji.
Każdy mężczyzna lubi słodycze, ale tylko prawdziwi mają odwagę się do tego przyznać
Oceniono 9 razy 7

Mieszkaniec Gdańska k. Chojnic

użytkownik

Taka sprawa oczywiście jest wygrana, ze względu na zmianę zapisów umowy (kwestie regulaminowe).
Jednak w tych listach jest wyraźne napisane, że można bez żadnej kary wypowiedzieć umowę, więc nie doszukiwałbym się drugiego dna, tylko jeżeli ktoś nie jest zadowolony z operatora (albo z tych nowych zapisów), to teraz ma świetną szansę by zrezygnować z ich usług.
Zresztą...można samemu zadzwonić / przejść się do BOKu i się osobiście przekonać
Oceniono 13 razy 7

jannter

użytkownik

Sage lałem i dlatego tak napisałem.Będziesz miał 14 programów za darmo a co z internetem musisz coś wybrać.Ja mam zamiar o ile to będzie możliwe ponownie podpisać umowę a to dlatego będe miał szybszy internet oraz telewizje HD,której teraz nie mam za te same pięniądze.
Oceniono 8 razy 2

SAGE

użytkownik

• **SAGE**
Mam aktualnie 20 mega łącze download i 7 upload od mojego dostawcy,na łączu Netii,nie narzekam.
Filmy oglądam na TV HD 47" z Ipla i Iplex.........full wybór.

Mobilnie używam Aero2-za free

To mój wybór.

pozdrawiam
Oceniono 14 razy 4

Alfa

użytkownik

Sage, a orientujesz się może ile mam czasu na wypowiedzenie po zmianie regulaminu? Powiedzmy, że chcę z różnych powodów wypowiedzieć w czerwcu- lipcu. Będę miał jeszcze taką możliwość?
Oceniono 7 razy -1

Mieszkaniec Gdańska k. Chojnic

użytkownik

Do 1 czerwca masz czas.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 18:54:08)

Oceniono 5 razy 3

whisky

użytkownik

A jaka jest alternatywa (TV+ internet) aby Granowski ceny obniżył? Cyfrowy polsat ma jeden dekoder na jeden TV, podobno połączona Cyfra+ z N-ką mają jakiś pakiet.
Prawdziwy meżczyzna nie je miodu, prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Oceniono 5 razy -1

Gnusiec

użytkownik

Również zamierzam wypowiedzieć umowę ale tylko po to aby za chwilę zawrzeć nową na lepszych warunkach (nawet dzwoniłem do petrusa w tej sprawie czy nie łatwiej dla nich byłoby to tylko aneksem zmienić a nie wypełniać stos dokumentów). W moim przypadku akurat petrus się sprawdza (chociaż wiadomo cena mogłaby być niższa) ale przy 3 tv + internet, nie znalazłem lepszej opcji w Chojnicach, porównują nc+, polsat, netię. Jeżeli petrus obniżyłby ceny to chyba tylko wobec obawy nowej sieci kablowej w ZGM, albo jakby duża część osób się skrzyknęła i wypowiedziała umowy i wystosowała list otwarty do petrusa, w końcu jak ludzie nie będą zakładać kablówki to nie będzie zarobku dla petrusa - z tym, że to chyba ciężko zorganizować byłoby taką akcję.
Oceniono 11 razy 5

comp

użytkownik

Jestem ciekawy czy zmiana ta dotyczy USŁUG TELEKOMUNIKACYJNYCH SIECI KOMÓRKOWYCH??
Ja dla przykładu mamm jeszczez nimi umowę abonament do maja 2014!!
WIECIE COS NA TEN TEMAT?? Punkty sprzedaży o niczym jeszcze nie wiedzą. Może to ich nie dotyczy??
Oceniono 5 razy 1

Pioter30

użytkownik

Wyciąg z ustawy:

2. W razie skorzystania z prawa wypowiedzenia umowy, o którym mowa w ust. 1, dostawcy publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych nie przysługuje zwrot ulgi, o której mowa w art. 57 ust. 6, o czym abonent powinien zostać także poinformowany.
3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się, jeżeli konieczność wprowadzenia zmian, o których mowa w ust. 1:
1) wynika bezpośrednio ze zmiany przepisów prawa albo z usunięcia niedo-zwolonych postanowień umownych;
2) wynika z decyzji Prezesa UKE, o której mowa w art. 63 ust. 2a.

Czyli mam rozumieć, że jeżeli Petrus informuje o możliwości zerwania umowy bez zwrotu ulgi to zastosowania nie ma paragraf 3 a więc zmiany w umowie nie wynikają z zmiany prawa?

Ostatnio edytowany przez Pioter30 (2013.04.23 20:41:17)

0

<07>

użytkownik

Czy ktoś już wypowiedział umowę w Petrusie , że nie akceptuje nowego regulaminu ?
Każdy mężczyzna lubi słodycze, ale tylko prawdziwi mają odwagę się do tego przyznać
Oceniono 5 razy 3

Logowanie

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 403.00 DKKDKK 57.60 59.10
EUREUR 431.00 443.00 RUBRUB 5.70 6.50
CHFCHF 393.00 408.00 NOKNOK 42.90 44.40
GBPGBP 487.00 500.00 SEKSEK 40.00 41.50
Aktualizacja: 2019-09-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 399.00 DKKDKK 58.10 58.80
EUREUR 435.00 439.00 RUBRUB 5.80 6.60
CHFCHF 397.00 404.00 NOKNOK 43.40 44.10
GBPGBP 492.00 497.00 SEKSEK 40.50 41.20
Aktualizacja: 2019-09-21 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem w Chojnicach polsko-kaszubskich tablic?

Ceny paliw2019-09-17

E95 E98 ON LPG
BP 4.94 zł 5.3 zł 4.99 zł 1.9 zł
Circle K 4.87 zł - 4.99 zł 1.85 zł
Lotos Optima 4.87 zł - 4.99 zł 1.88 zł
MZK 4.87 zł 5.17 zł 4.94 zł 1.94 zł
Orlen 4.92 zł 5.17 zł 4.94 zł 1.88 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij