Poniedziałek, 21 Sierpnia 2017 | Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty | Pogoda: 14°C, 1016 hPa, wiatr 6.4 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Dodaj oszusta,wpisz na listę

odpowiedz

AntyDebil

użytkownik

• ZANIM NAPISZESZ COKOLWIEK sprawdź czy temat już był!
http://www.dodajoszusta.com

zamiast hajtować na ogłoszeniach wpisz go tu.
PRZYCISK "szukaj" JEST PRAWDZIWĄ SKARBNICĄ WIEDZY
Oceniono 31 razy 3

gaan

użytkownik

• J-y
A skąd pewność, że KTOŚ nie dopisze KOGOŚ na tej stronce, aby zrobić kawał lub najnormalniej w świecie komuś dopiec.
Nie ma weryfikacji tych wpisów. Moim zdaniem zbyt wiele złego można komuś takim postępowaniem zrobić.
Zastanówcie się zanim kogoś TAM dopiszecie....
Oceniono 57 razy 25

julia2313

użytkownik

jest taki jeden mechanik
Oceniono 36 razy 0

red25

użytkownik

Ja uważam że trzeba tutaj dodawać przemyślane wypowiedzi , w przeciwnym wypadku można wylądować w sądzie za pomówienia , a przez pomówienia firma np może stracić klientów itp straty finansowe , uważajcie lepiej co tu piszecie
Pamiętajmy że w internecie nie jesteśmy anonimowi

Ostatnio edytowany przez red25 (2013.12.21 15:05:30)

Oceniono 47 razy 23

wojtala_2

użytkownik

Jest znany Pan .... Krzysztof z byłej firmy S..-D..., który chciał prowadzić inwestycje kosztem osób od których pożyczał pieniądze, nie płacił wypłat a teraz wyjechał za granicę ale dalej ma się dobrze nawet kupuje działkę a pieniążków przecież nie ma. Pozdrowienia dla tego pana. Ostrzegam naiwnych, którzy będzie nabierał nie dawajcie mu pieniędzy, praca wykonana dopiero zapłacona. Należy mu jednak oddać honor spawa w stali nierdzewnej dobrze.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.01.22 20:37:22)

Oceniono 17 razy 11

qbate1982

użytkownik

Znani są państwo P. - właściciele dwóch lokali rozrywkowych w Chojnicach. Zamieszczają non stop ogłoszenia, że potrzebują ludzi do pracy na kuchni. Idziesz na próbę na weekend (pt, sob, nd), potem po kilku dniach masz się dowiadywać czy ciebie przyjmą. Pada odpowiedź, że na razie nie, bo mają jeszcze dużo ludzi do przetestowania. Tym sposobem oni mają darmową siłę roboczą na czas największego natłoku klientów, a ty jesteś nadal bez pracy i za 3 dni harówy po 12 godzin nie dostajesz ani grosza... A jak już wszystkich przetestują - leci kolejne ogłoszenie...
Oceniono 65 razy 37

ZosiaKtosia

użytkownik

Witam wszystkich. Ja zostałam oszukana nie przez firmę ale to przez koleżankę i to bliską. No cóż człowiek uczy się na własnych błędach. Następnym razem przy nawiązaniu nowych znajomości będę bardziej ostrożna. Może powiem jak mnie oszukała razem ze swoim "wspaniałym" partnerem. Kupiliśmy samochód oni nie mogli bo coś tam coś tam wiadomo jak to ludzie wymyślają ale wtedy im uwierzyłam. Pani Małgorzata O..... i jej partner Mariusz K..... naciągneli mnie na pare tys zł, samochód zabrali i się zwinęli, zero kontaktu,zero odzewu. Przyszły raty do płacenia no i trudno muszę płacic a auto już na pewno dawno sprzedane i hulaj dusza piekła nie ma. Byłam na policji i spisali notatkę i du...nic się nie ruszyło. Chciałabym wszystkich ostrzec przed nimi i może też ktoś został oszukany! Znam też koleżankę która skieruje sprawę do sądu na nich tez oszukali ją na sporą sumkę! Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.02.06 16:15:52)

Oceniono 42 razy 34

wojtala_2

użytkownik

Witam wszystkich, znowu dałem się oszukać przez handlarza samochodów pana B. który ma firmę C. W.w pan został mi polecony przez osobę, której ufam jako porządna osoba. Kupiłem samochód Scenic 1.9dci rok 2001, z przebiegiem ok 178 tyś. km. Samochód wiadomo już nie nowy ze śladami użytkowania wiadomo trochę latek ma. Pan stwierdził że, silnik jest ok. należy wymienić to co się wymienia czyli rozrząd, oleje, klocki , filtry. Po wymianie w.w elementów okazało się że w silniku coś stuka. Mechanik stwierdził ,że sprawdzi. Sprawdził okazało się że musiałem kupić cały ,,słupek " czyli blok, turbinę . Popełniłem błąd, że zaufałem panu B podpisałem umowę nie sprawdzając brifu okazało się że samochód ma przejechane 242tyś. Ponadto podpisałem umowę gdzie figurował wpis, że stan samochodu jest mi znany. No cóż życie dało mi drogą nauczkę więc za nim podpiszecie umowę na pojazd sprawdźcie po numerze Vin samochód, i jak wystąpi usterka w silniku nie rozbierajcie go a oddajcie gościowi. Handlarz stwierdził, że widziały gały co brały i miał rację ale ostrzegam przed praktykami tego pana i tej firmy.
Oceniono 23 razy 13

gruby1263

użytkownik

Wojtala_2
jezeli kupiles ten samochod w przeciagu 2miesiecy tzn ze jeszcze nie minely 2 miesiacy od daty zakupu to masz prawo zwrotu. Wystarczy isc do prawnika zeby wystosowal pismo w ktorym bede zawarte koszty naprawa i wyslac temu handlarzowi. Te wady ktore podales sa wadami ukrytymi i co gorsze cofanie licznikow jest zakazane wiec to kolejny paragraf na niego. Jawne wprowadzanie klienta w blad
Oceniono 20 razy 14

Anita2009

użytkownik

nigdy auta od handlarza ewentualnie sprawdzić u dobrego mechanika
Oceniono 9 razy 3

Miastowy

użytkownik

Oceniono 15 razy -11

adam1944

użytkownik

poniżej link do KC:
http://www.przepisy.gofin.pl/przepisy,3,9,9,204,6591,20120428,rekojmia-za-wady.html
to nie jest tak, że handlarze Ci powiedzą widziały gały co brały... można dochodzić swoich roszczeń przed sądem, a z doświadczenia wiem, ze handlarze chowają głowy w piasek i sprawa jest łatwa do wygrania...

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2014.03.25 15:05:16)

Oceniono 7 razy -1

paskuda

użytkownik

Do adam1944 - w celu uzupełnienia informacji chcę dodać, że przy sprzedaży pomiędzy osobą fizyczną a przedsiębiorcą od dawna nie obowiązuje rękojmia tylko ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego. Rękojmia ma zastosowanie wyłącznie w przypadku zakupu pomiędzy osobami prawnymi lub fizycznymi (czyli: firma od firmy lub Kowalski od Nowaka).

Jeżeli więc osoba pisząca pod loginem wojtala_2 dokonała zakupu pojazdu od tzw. handlarza to wówczas będą miały zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, tj. art. 556 i nast. Natomiast, gdy stroną jest komis tego "handlarza" - ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Do wojtala_2 - możesz dochodzić roszczeń, gdy wykażesz sprzedawcy, iż zataił wady a z tego co piszesz są one istotne i wpływają na wartość pojazdu. Najlepszym sposobem jest powołanie rzeczoznawcy, niestety to kosztuje i wiele osób ta droga zniechęca. Jeżeli jednak zleci się wydanie opinii rzeczoznawcy, jest to podstawa do np. żądania obniżenia ceny w wysokości kosztów naprawy pojazdu. W przypadku poważniejszych wad można odstąpić od umowy i domagać się zwrotu gotówki. Rzadko te roszczenia są zaspokajane przez sprzedawcę dobrowolnie, skutkuje to dopiero przed sądem. Ale jak ktoś jest uparty to walczy do końca

Niestety tej nieuczciwości jest coraz więcej, niedługo zaczniemy chyba nagrywać transakcje handlowe żeby udowodnić sprzedawcy, że nas okłamał. Tylko z tym nagrywaniem też różnie bywa
Oceniono 14 razy 6

igula7

użytkownik

UWAGA!!!! dotyczy ludzi którzy interesują się kupnem działki z domkiem murowanym na ul.Lichnowskiej .Jest to działka trzecia po prawej stronie ul.Okrężnej 225 wjazd od ronda ul.Lichnowskiej ...zanim ja ktoś kupi proszę dokumentacje dobrze przejrzeć skontaktować się z Gdańskiem z Nadzorem Budowlanym ORAZ w Chojnicach zgodność działki nie jest z metrami i w dalszym ciągu ten dom musi być zmniejszony .UWAGA!!! Drogi kliencie jeśli to kupisz zostaniesz bez pieniędzy i domu ...
Oceniono 20 razy 12

borys21

użytkownik

ja bym dodał niektóre szkoły jazdy w Chojnicach . oczywiście nie wszystkie żerują na kursantach ale niektóre ciągną z kursanta kasę jak z krowy dojnej ...
Oceniono 12 razy 4

agnesK

użytkownik

Zgadzam się z borys21 juz to przeszłam, a szkoły jazdy mysla ze kursanci beda ich utrzymywać!
Oceniono 11 razy 1

comp

użytkownik

Szczerze ludzie też dopasowują się do przedsiębiorcy , sklepu czy producenta.
Pracowałem u wielu po Chojnicach. Ludzie po prostu często sami proponują usługi , czy wykonanie czegoś za niższą cenę , czyli np., bez faktury , paragonu. Wtedy są zgrzyty z reklamacją. Ludzie patrzą jakie bryki kupują. Szczerze to Urzędy są przekręcone. I często przymykają oko na takich producentów sklepikarzy i pracodawców.
Z drugiej strony FIRMY mają tak w Polsce tak prawo ukształtowane że można je z każdej strony ominąć.
No pracodawca ?? Owszem mało wcale nie płaci. W małym mieście co jemu zrobisz?? Po jednym telefonie jesteś spalony. TRZEBA BY KILKUSET LUDZI I SZUM W MEDIACH.
A MEDIA SĄ POD PRZYKRYWKĄ I PISZĄ TYLKO SENSACJE .
TAKŻE NIE MA SIĘ CO NAPALAĆ
Oceniono 11 razy 5

maciej.

użytkownik

Chciałem tylko dodać że Jerzy Stworzewicz z Wadowic jest wielkim łysym oszustem, obiecuje załatwienie sprawy w sądzie a tak naprawdę bierze kasę dla siebie, wydaje też fałszywe potwierdzenia zapłaty i nie rozlicza się ze skarbówką .
Oceniono 8 razy 8

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 358.00 369.00 DKKDKK 56.40 58.00
EUREUR 423.00 431.00 RUBRUB 5.60 6.70
CHFCHF 368.00 383.00 NOKNOK 44.80 46.30
GBPGBP 461.00 472.00 SEKSEK 43.80 45.30