Poniedziałek, 26 Sierpnia 2019 | Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Czym palić w piecu?

odpowiedz

newuser6

użytkownik

Zacząłem palić w piecu od kilku dni. Opalam piec węglem, ktory rokrocznie jest coraz gorszy. Na trzy wiadra spalonego przez dobę węgla wybrałem aż siedem wiader popiołu co wymaga wysiłku i biegania do śmietnika, bo śniegu jeszcze za mało by antypoślizgowo posypać chodnik przed posesją.
Tymczasem opalanie pieca używanymi oponami samochodowymi, które otrzymuję od zaprzyjaźnionego wulkanizatora daje zaledwie jedno wiadro miałkiego i lekkiego popiołu na cztery dni ogrzewania domu tym zastępczym i bardzo tanim opałem. Opony są ponadto bardzo kaloryczne, szczególnie Barum i Uniroyal dzięki czemu w domku jest przyjemne ciepełko.
Rozpalanie paleniska załadowanego oponą jest również łatwe bowiem wystarcza w tym celu około 9-12 butelek PET po napojach gazowanych 2l z Biedronki.

A u was jak?
Oceniono 40 razy 14

smok

użytkownik

• Роберт
Źle rozpalasz za dużo roboty z butelkami opony (najlepiej rolnicze lepiej się tnie nie ma tyle drutów) polewasz przepracowanym olejem podpalasz kawałek gazetki z kaufa i masz cieplutko aż miło
Oceniono 37 razy 15

jerzy.ross

użytkownik

Oceniono 39 razy -11

smok

użytkownik

• Роберт
oj to przecież taki żarcik. Ale teraz na poważnie w zeszłym roku znalazłem wiadro starych nie zjedzonych orzechów włoskich nie chciało mi się lecieć do kontenera to wsypałem do pieca w końcu orzechy to eko, i ku mojemu zaskoczeniu po 20min piec się zagotował i trzeba było pozamykać piec i puszczać ciepłą wodę. Orzeszki dają lepszą temperaturę niż węgiel A i owsem też kiedyś paliłem ale trzeba było przerobić ruszta
Oceniono 13 razy 11

bcn

użytkownik

Orzeszki dają lepszą temperaturę niż węgiel

A to dlatego, że orzechy zawierają dużo tłuszczu.

Podobno dobrze sprawuje się pellet albo brykiet ze słomy lub trocin. Aczkolwiek żeby palić pelletem trzeba mieć podajnik lub przynajmniej inne ruszta niż w zwykłym piecu na drewno/węgiel.
Oceniono 5 razy 5

smok

użytkownik

• Роберт
jak paliłem owsem to na ruszta położyłem blachę z nacięciami tarczą 1mm, trochę trzeba było się nauczyć bo łatwo było zadusić i potrafiło wybuchnąć coś na zasadzie palenia trocinami trzeba było też mieć drzwiczki dolne uchylone jakieś pół cm, owies słabszy kalorycznie od węgla bo nadzień szło mi jakieś 80kg ale zasypałeś piec do pełna i do wieczora był spokój z chodzeniem podkładać.
Oceniono 5 razy 5

Anty_Debil

użytkownik

• Goń bolszewie,faszystów i kaczystów
Spoko temat,ja tam mam piece kaflowe,nad rusztem zamontowałem dwa palniki od piekarników kuchenek gazowych,na drzwiczkach założyłem reduktor i podłaczyłem do sieci gazowej ,piec zamykam szybrem na max i spoko luzik,ciepło,czysto tanio!

polecam
Piki na ramię! szable w dłoń! Bolszewika goń!,goń!...goń!!! Kieckowwemu rzuć na tacę!....granat!
Oceniono 11 razy 3

marekwisniewski0

użytkownik

Ja palę drewnem i węglem, wiem że nie można palić w piecu takich rzeczy jak stare tonery i plastiki, bo zanieczyszczają powietrze. Moi sąsiedzi kupili piec na pellet, i wychodzą im dużo niższe rachunki za ogrzewanie.
Korzystam z skup tonerów warszawa kolega polecił mi ten ekologiczny skup w mieście.
Oceniono 7 razy 3

bcn

użytkownik

@Anty_Debil w jakim celu zamontowałeś reduktor skoro podłączyłeś się do sieci gazowej, a nie do butli?

Wracając do poważnych wypowiedzi, na rozpałkę w piecach drzewno-węglowych zamiast plastikowych butelek itp można używać chrust pocięty na krótkie kawałki. Szybko się to rozpala i chwilę trzyma, więc grubsze drewno łatwiej się od tego zajmuje. Aczkolwiek w takim przypadku dobrze byłoby mieć coś takiego:www.youtube.com/watch?v=pJKHJsvdSx0

Ostatnio edytowany przez bcn (2015.01.16 22:29:07)

Oceniono 5 razy 1

kilem0

użytkownik

Na trzy wiadra spalonego przez dobę węgla wybrałem aż siedem wiader popiołu

Twój piec zagina czasoprzestrzeń... Sprawia, że E=mC² okazuje się bzdurą.
Patrz w lusterka. Golfy są wszędzie!
Oceniono 6 razy 4

kacprek

użytkownik

Teamt nieco stary ale mam pytanko? Mój obecny piec się wysłużył i planuję go do zimy wymienić. Jaki system grzewczy waszym zdaniem jest najlepszy. Myślałem także nad czymś trochę bardziej eko. Spodobały mi się pompy ciepła http://bm-pompyciepla.pl/pompy-ciepla-2/ Co myślicie o pompach ciepła powietrze woda? Czy faktycznie da się na nich oszczędzić aż 50%? Dodam, że budynek jest dość dobrze ocieplonych, więc raczej dużych strat ciepła nie będzie.

Ostatnio edytowany przez kacprek (2019.08.06 13:15:47)

Oceniono 2 razy -2

Logowanie

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 387.00 399.00 DKKDKK 57.70 59.20
EUREUR 430.00 442.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 395.00 410.00 NOKNOK 42.90 44.40
GBPGBP 475.00 488.00 SEKSEK 39.90 41.40
Aktualizacja: 2019-08-25 18:37
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 391.00 395.00 DKKDKK 58.10 58.90
EUREUR 434.00 438.00 RUBRUB 5.70 6.30
CHFCHF 399.00 406.00 NOKNOK 43.40 44.10
GBPGBP 478.00 484.00 SEKSEK 40.30 41.20
Aktualizacja: 2019-08-25 18:37
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Na którą z cyklicznych imprez letnich czekasz najbardziej:

Ceny paliw2019-08-19

E95 E98 ON LPG
BP 5.03 zł 5.39 zł 4.96 zł 1.92 zł
Circle K 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
Lotos Optima 4.97 zł - 4.89 zł 1.87 zł
MZK 4.97 zł 5.23 zł 4.89 zł 1.92 zł
Orlen 4.97 zł 5.22 zł 4.89 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij