Środa, 22 Marca 2017 | Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny | Pogoda: 4°C, 1021 hPa, wiatr 0 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Jaki soki pijacie

odpowiedz

kuntersi

użytkownik

Powstało wiele takich tematów na forach ale jakie jest wasze doświadczenie z sokami ? Wolicie takie sklepowe, jednodniowe ? A może wolicie sami je robić.
Oceniono 17 razy 3

sabaka

użytkownik

• молчаливые собаки!
Samodzielnie wyciskane soki z cytryny (rozcieńczany wodą) lub pomarańczy (bez rozcieńczania) bez dodawania cukru albo koktajle z dostępnych akurat owoców robione w blenderze.

Kiedyś piłem dużo soków "pudełkowych" hortexu, fortuny i innych, ale w porównaniu z domowymi są mniej smaczne, droższe, a u niektórych domowników były przyczyną dolegliwości jelitowych.
Hipokryzji i buractwu mówię stanowcze i zdecydowane NIE!
Oceniono 17 razy 5

pumeX

użytkownik

Soki mają tyle kalorii co cola, bardziej opłaca się pić wodę czy herbatę bez cukru, a owoce zjadać w całości, zamiast samej wody z cukrem, tak że spożyjesz również zawarty w nich błonnik i nawet trochę zaspokoisz głód. Czyli zdrowiej i taniej.
Oceniono 30 razy -8

kuntersi

użytkownik

Samodzielnie wyciskane soki z cytryny (rozcieńczany wodą) lub pomarańczy (bez rozcieńczania) bez dodawania cukru albo koktajle z dostępnych akurat owoców robione w blenderze.

Kiedyś piłem dużo soków "pudełkowych" hortexu, fortuny i innych, ale w porównaniu z domowymi są mniej smaczne, droższe, a u niektórych domowników były przyczyną dolegliwości jelitowych.

Dolegliwości żołądkowych ? Mam nadzieję, że to nie było nic poważnego.
sok z cytryny podobno pomaga rano na trawienie. Sprzyja oczyszczaniu organizmu.
Oceniono 14 razy 6

kuntersi

użytkownik

Soki mają tyle kalorii co cola, bardziej opłaca się pić wodę czy herbatę bez cukru, a owoce zjadać w całości, zamiast samej wody z cukrem, tak że spożyjesz również zawarty w nich błonnik i nawet trochę zaspokoisz głód. Czyli zdrowiej i taniej.

Nie wiem gdzie o tym słyszałeś ale herbata wcale nie jest taka dobra.

Negatywne działanie

Badania wykazują także negatywne skutki picia herbaty, wiążące się głównie z wysoką zawartością szkodliwego fluoru (do 9 mg/l, co daje 3 razy większą ilość niż sądzono i stawia w niebezpiecznej sytuacji osoby pijące herbatę w dużych ilościach) i glinu w herbatach fermentowanych.

<< Negatywne skutki może wywoływać u niektórych osób zawarta w herbacie kofeina (teina), która hamuje neurogenezę w hipokampie, uczula receptory dopaminy, blokuje receptory adenozynowe, osłabia pamięć, zwiększa uczucie niepokoju i lęku oraz powoduje uzależnienie fizyczne. Zawarte w herbacie szczawiany mogą przy większym spożyciu prowadzić do uszkodzenia nerek. >>

To jest z wikipedi, poparte badaniami naukowymi. To jest jak narkotyk To samo się tyczy kawy, papierosów i alkoholu. Błonniku w owocach jest tak mało, że nie zaspokoisz dziennej dawki. Lepiej spożywać coś innego. Z tym cukrem w sokach to byś tak nie szalał, coca cola to co innego niż owowce. Z jednej strony doradzasz owoce jako źródło błonnika, a z drugiej mają za dużo cukru. Zdecyduj się i dowiedz ile tak naprawdę mają cukru i jakie są to cukry.
Oceniono 22 razy 4

pumeX

użytkownik

Eee gdzie ja napisałem, że każdy powinien pić hektolitry herbaty dziennie i spożywać owoce jako główne źródło błonnika?
Pisałem coś o cukrze, coś o błonniku, coś o owocach... ale chyba nie to...
Oceniono 27 razy -5

kuntersi

użytkownik

Może coś źle zrozumiałem,
Ale owoce są bardzo słabym źródłem błonnika. To raczej witaminy
Lepiej pić soki jedno dniowe dla zdrowia i witamin.
A błonnika szukać gdzie indziej.
Oceniono 12 razy 6

kuntersi

użytkownik

A teraz najnowsze wieći z za ocenanu, nie wiem czy płakać czy się śmiać. A może ponad wszystko zacząć się bać, sami przecvzytajcie artykuł nr 1 !

http://natemat.pl/74405,koktajle-i-soki-owocowe-to-nowe-zagrozenie-dla-zdrowia-naukowcy-to-kolejny-etap-bitwy

Jak skończyłeś to teraz przeczytaj mój komentarz do tego .
Według mnie to artykuł albo sponsorowany, a co dalej to nie wiem sam. Mogę zrozumieć, że niektóre tanie firmy gdzie sok 5 litrow kosztuje 2 złote, jest słodzony. Ale nie każda firma ma wysoko słodzone soki, często mozna spotkać soki w 100% naturalne. Czy to ma być skłonn w stronę wody? Wodę którą możemy po przegotowaniu pić w domu i nei pąłcić za nią 4 złote za 1,5 litra ?

A tutaj coś odmiennego.

http://kobieta.dziennik.pl/piekna-i-zdrowa/galeria/490482,1,soki-oczyszczajace-z-owocow-i-warzyw.html

Coś zupełnie innego, a więc jaka jest prawda ?

Czyżby tak jak zawsze prawda była słono opłacona . . .
Oceniono 15 razy 5

mirek

użytkownik

ja pije tylko marchwiowy ewent. pomodorowy super pyszne
Oceniono 8 razy 2

pumeX

użytkownik

kuntersi - gdybyś umiał logicznie myśleć nie miałbyś problemu ze zrozumieniem ani postów na forum, ani artykułów do których linkujesz. Przeczytaj może np.://lubimyczytac.pl/ksiazka/205720/analfabetyzm-matematyczny-i-jego-skutki/]"Analfabetyzm matematyczny i jego skutki", a zrozumiesz może, jaki masz problem

Postaram się Ci wyjaśnić te artykuły itd. Soki owocowe to płynna część owocu, czyli woda + cukier + witaminy, substancje zapachowe itp. Miąższ jest wtedy usuwany.
Jeśli pijesz sok, robisz to raczej po to by zaspokoić pragnienie, podczas gdy tak naprawdę niepotrzebnie dostarczasz olbrzymie ilości energii, która z dużym prawdopodobieństwem nie jest Ci wtedy do niczego potrzebna. Dlatego wszystko co jest do picia i zawiera cukier określa się mianem pustych kalorii.
Jeśli zjadasz owoc, służy to raczej zaspokojeniu apetytu. Co prawda nadal dostarczasz dużo energii, ale nie potrzebujesz już wtedy do tego jeszcze "coś zjeść", w każdym razie na pewno nie aż tyle, ile byś chciał zjeść po wypiciu samego soku. Oczywiście zjadając cały owoc zjadasz też wszystkie dobre rzeczy, które są w owocach.
ŚWIEŻY sok wyciśnięty w domu też ma dużo składników odżywczych, więc może i się tym nie najesz, może i są to puste kalorie, ale w jakimś sensie wypicie takiego soku jest dobre dla organizmu.
Natomiast soki ze sklepu to już osobna bajka. Są soki jednodniowe, jednak są one bardzo drogie. W markecie jest ich jedna półka w lodówce, podczas gdy soków w kartonie jest cały regał. Jak widać kwestie ekonomiczne skłaniają nas do kupowania soków przetworzonych. Są one wyprodukowane z soku zagęszczonego, czyli najpierw tworzony jest koncentrat, zostaje transportowany gdzieś daleko a na koniec sok zostaje odtworzony przez dodanie wody, aromatów, witamin. Czyli generalnie podlegają one wielu procesom mechanicznym i chemicznym oraz pasteryzacji. Nawet taki "sok 100%" to tak naprawdę wysoko przetworzony produkt, który niewiele ma wspólnego z dobrodziejstwem soków wykonanych w domu...
A i tak "soki 100%" to najlepsze co jest na tych regałach, bo w większości leżą tam "napoje" czyli ten sok jest jeszcze rozwodniony, dosładzany oraz ulepszany różnymi "E". Pomimo że te rzeczy miały coś wspólnego z owocami, w praktyce nie są w niczym lepsze od Coli czy innych napojów gazowanych. Właściwie pijąc Colę nikt chociaż nie łudzi się, że jest zdrowa!

Podsumowując - jeśli soki to tak jak Sabaka napisał, najlepiej samemu wycisnąć, bez dodatku cukru. A ja do tego dodaję, że jeśli chcemy tylko zaspokoić pragnienie, a nie spożyć mnóstwo kalorii, których nie potrzebujemy - lepiej wypić wodę, ona do tego służy...

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2015.06.24 18:13:40)

Oceniono 27 razy 1

kuntersi

użytkownik

Soki owocowe to płynna część owocu, czyli woda + cukier + witaminy, substancje zapachowe itp

Zgodzę się z tym, chociaż muszę tutaj zaznaczyć, że więcej cukru będzie w sokach robionych masowo. W sokach z wyciskarek cukier będzie zupełnie inny, że to tak sobie ujmę będzie naturalny. Możesz się zemną z tym nie zgodzić. To moje zdanie.

Pomimo że te rzeczy miały coś wspólnego z owocami, w praktyce nie są w niczym lepsze od Coli czy innych napojów gazowanych. Właściwie pijąc Colę nikt chociaż nie łudzi się, że jest zdrowa!

Ja już nie wierzę w takie zapewnienia. Coca cola nie może być porównywane z sokiem, to tak samo jak elektroniczne papierosy są porównywane ze zwykłymi. Często się śmieję, że opłacane badania tylko mówią to jest złe a to jest dobre. Teraz wyszło, że jednak papierosy elektryczne są nie zdrowe, niedawno były zdrowe. I będzie większa $$ bo jednak jest niezdrowe i podatek musi zostać zwiększony, by bronic naszych obywateli.

Przypomnę jedną sprawę z coca cola . . . wiesz czemu się tak nazywa ?
Ja osobiście staram się jej przez to nie pic, tak samo nie lubię danona. Ale to już powód firmy. Taki marketing jest niedopuszczalny w tym wieku.
Oceniono 11 razy 1

kuntersi

użytkownik

Znalazłem bardzo fajny artykuł, może wypowiesz się co do niego http://greenlife.com.pl/sokowirowka-czy-wyciskarka/#more-5614
Oceniono 2 razy -2

pumeX

użytkownik

Nie mam doświadczenia z ani jednym ani drugim, więc nie będę oceniać.

Myślę, że warto zwrócić uwagę na to, że jest to artykuł z bloga prowadzonego przy sklepie internetowym, więc może nie być obiektywny. Poza tym w internecie często przeprowadza się kampanie mające na celu np. stworzyć wrażenie, że każdy mężczyzna używa tabletek na powiększanie penisa - poprzez zakładanie dziesiątek stron internetowych z mądrymi artykułami, zakładanie tematów na forum (że niby ktoś spróbował i poleca). Być może to po prostu kolejna taka kampania mająca Ci wmówić, że z sokowirówkami jest coś nie tak, żebyś był gotów przepłacić kilka razy za wyciskarkę. Może coś w tym jest, jednak intuicyjnie jakoś wyczuwam tworzenie sztucznego problemu dla potrzeb marketingowych.
Oceniono 1 raz -1

kuntersi

użytkownik

Masz rację. Ale wiele osób dobrze pisze o smaku soków z wyciskarek.
Przeprowadzane testy także wskazują na lepszą jakość soków wyciskanych.
Podobno korzystają z nich sadownicy - a przynajmniej tak pisała jedna osoba na forum.
A robi to w celu uzyskania lepszego smaku soku i zaoszczędzenia na samych owocach. Ponieważ wyciskarki zostawiają bardziej wyciśniętą pulpę.
Oceniono 2 razy 0

anoano

użytkownik

Zdecydowanie robię sama!
Oceniono 3 razy -1

singnoral

użytkownik

Najlepsze są samorobne, ale kto ma na to czas?
http://belloandfriends.pl/barf/
Oceniono 4 razy 2

barbaras

użytkownik

Najlepiej samemu sobie wyciskać soki. Jak mamy porządny sprzęt to wyciśnie wszystko, a w sklepie nie widziałam nigdy soku np. z owoców z dodatkiem pietruszki. a wyciskarka da radę. no i nie macie pojecia co tam pchają do soków - moze jakies pryskane? a sami wrzucicie takie owoce co do których macie pewność.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2015.11.13 13:29:25)

Oceniono 7 razy 5

ardilla

użytkownik

Nie piję soków sklepowych, bo ze zdrowiem to one niewiele wspólnego mają.
Oceniono 5 razy 3

verbena

użytkownik

jednodniowe są dość drogie i szczerze mówiąc nie wyglądają zbyt apetycznie z tym całym osadem na dnie, wolę sama sobie robić sok
Oceniono 2 razy 0

pereleczka

użytkownik

• Ola
Jeśli sklepowe, to tylko 100%, choć są wyraźnie droższe niż soki dosładzane. Najchętniej robię sama koktajle z kilku owoców - banany, jabłka, truskawki. Zdrowe i pyszne.
Wspom­nienia og­rze­wają człowieka od środ­ka. Ale jed­nocześnie siekają go gwałtow­nie na kawałki. - Haruki Murakami
Oceniono 1 raz 1

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 392.00 402.00 DKKDKK 56.60 58.10
EUREUR 422.00 432.00 RUBRUB 6.40 7.50
CHFCHF 392.00 405.00 NOKNOK 45.80 47.30
GBPGBP 487.00 499.00 SEKSEK 44.00 45.50
Aktualizacja: 2017-03-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 395.00 400.00 DKKDKK 56.90 57.70
EUREUR 425.00 429.00 RUBRUB 6.82 6.85
CHFCHF 396.00 403.00 NOKNOK 46.20 46.90
GBPGBP 490.00 495.00 SEKSEK 44.40 45.20
Aktualizacja: 2017-03-22 18:48
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem dwukadencyjności w samorządach lokalnych?

Ceny paliw2017-03-20

E95 E98 ON LPG
123 Statoil 4.41 zł 4.76 zł 4.31 zł 2.01 zł
BP 4.45 zł 4.81 zł 4.35 zł 2.03 zł
Lotos Optima 4.41 zł - 4.31 zł 2.01 zł
MZK 4.38 zł 4.62 zł 4.28 zł 2.09 zł
Orlen 4.45 zł 4.79 zł 4.35 zł 2.03 zł
PKS 4.49 zł - 4.39 zł 2.05 zł