Niedziela, 29 Marca 2020 | Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona ch24 na komórkę

Forum Ch24

Niepełnosprawni w Chojnicach

odpowiedz

niepelnosprawni

użytkownik

Witam,
Mam następujące pytanie - czy w Chojnicach istnieje jakaś Fundacja/Stowarzyszenie zrzeszające osoby niepełnosprawne ?
Oceniono 11 razy 5

orchidea

użytkownik

Czy istnieje a w ogóle czy jest? Jestem osobą niepełnosprawną i nie mam pojęcia. Kiedyś zwróciłam o pomoc do Gazety Pomorskiej w Chojnicach to nawet nie śmiali pomóc... ani be ani ce ani kukuryku... no więc jeśli jesteś osobą niepełnosprawną to radz sobie sam... niestety smutne ale realne...
Oceniono 11 razy 5

niepelnosprawni

użytkownik

W tak dużym mieście nie ma ani jednej organizacji, która pomagały by osobom niepełnosprawnym ? To niedorzeczne. Jedynym ośrodkiem Pomocy dla Niepełnosprawnych jest zatem PCPR ?
Oceniono 5 razy 3

orchidea

użytkownik

No niestety
Oceniono 3 razy 3

orchidea

użytkownik

Mało jest ogólnie o niepełnosprawności.... np. Niepełnosprawnych przedsiębiorstwa...by się przydał konkurs. ..tak jak najlepszy listonosz i nagłośnienie...może ktoś to przeczyta i ogłosi. ...jeśli chodzi o organizację to też trzeba nagłośnić....
Oceniono 2 razy 2

re12nia

użytkownik

Kiedyś ,ale czy jeszcze są to nie wiem,spotkania były w Pomeranii w co drugi piątek spotykali się członkowie Stowarzyszenia Niepełnosprawnych "Semako,"ale czy dalej istnieją tego nie wiem.Wiem że istnieje stowarzyszenie chorych na SM i spotykają się gdzieś na terenie szpitala,jakby kto chciał to mogę się dowiedzieć co jak i gdzie.
Oceniono 2 razy 2

karolgrzelak10

użytkownik

Mam nadzieję, że w najbliższych latach powstanie jakaś instytucja, do której będą mogli zwrócić się niepełnosprawni.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2015.09.01 18:43:41)

Dopasowane ładne rzęsy
Oceniono 5 razy 5

kapitan_musztarda

użytkownik

Przecież mogą - Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Oceniono 3 razy 1

orchidea

użytkownik

Biuro jest Biurem to coś zupełnie innego. Może ktoś ogłosi konkurs niepełnosprawnych przedsiębiorstwa i zobaczmy ile tego jest????? I bierzmy ich przykład. Nie każdy to potrafi. Szacunek wielki.
Oceniono 3 razy 1

benio

użytkownik

witam,zależy co autor ma na myśli mówiąc o osobie niepełnoespawnej?? sam jestem niepełnosprawny w stopniu lekkim i wiem że w przypadku mojego schorzenia jest jakieś stowarzyszenie w mopsie ale chyba musiałbym być bardziej chory żeby mnie przygarneli myślę że można się popytać w mopsie albo w szkole nr 4 albo pcpr.. ktoś na pewno pomoże...
Oceniono 6 razy -2

orchidea

użytkownik

Witam.
Pytanie było takie czy istnieje jakaś fundacja? Wszyscy wiedzą co mają do zaoferowania MOPS, PCPR. to zupełnie inna sprawa. Benio wspominałeś ze musiałbym być bardziej chory żeby mnie przygarnęli... no właśnie... to jest problem.... nie ma równi....i dlatego autor zwracał z zapytaniem czy istnieje fundacja? bo jak idziesz do mops czy pcpr i co powiedzą? Radż sobie sam... Spójrzmy czy widzieliśmy gdzieś po drodze osobę niepełnosprawną? nie? bo zamykają sobie bo wiedzą ze nie pomagają. Mało wiemy o niepełnosprawny przedsiębiorstwa...bo kto to obchodzi? Ja nie wiem i nie widziałam niepełnosprawny przedsiębiorstwa bo NIKT NIE NAGŁAŚNIA. może w końcu ktoś zrobi konkurs czy czy coś tam jak w przypadku "LODOŁAMACZE" w Chojnicach... i by wspólnie pomyśleli o jakąś fundację.
Oceniono 6 razy -2

OSK EKSPERT

użytkownik

W Chojnicach jest Fundacja Centrum Dobrej Nowiny. Pomaga osobom niepełnosprawnym po wypadkach. Zwiekszają też renty powypadkowe. Wiem, że każdy, kto miał wypadek w pracy, w rolnictwie czy komunikacyjny może się do nich zgłosić o pomoc. Bez względu na to, czy jest się sprawcą wypadku, czy poszkodowanym. Organizują też pieniądze na rehabilitację i miejsce w ośrodkach rehabilitacyjnych. Różne osoby się do nich zgłaszają.Tel. 514 97 43 43.
Oceniono 12 razy 2

Logowanie

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-03-29 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 0.00 0.00 DKKDKK 0.00 0.00
EUREUR 0.00 0.00 RUBRUB 0.00 0.00
CHFCHF 0.00 0.00 NOKNOK 0.00 0.00
GBPGBP 0.00 0.00 SEKSEK 0.00 0.00
Aktualizacja: 2020-03-29 16:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy obawiasz się zarażenia koronawirusem?

Ceny paliw2020-03-24

E95 E98 ON LPG
BP 4.37 zł 4.67 zł 4.52 zł 1.94 zł
Circle K 4.29 zł - 4.42 zł 1.89 zł
Lotos Optima 4.29 zł - 4.42 zł 1.91 zł
MZK 4.27 zł 4.89 zł 4.4 zł 1.95 zł
Orlen 4.29 zł 4.63 zł 4.42 zł 1.92 zł
PKS - - - -

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij