Poniedziałek, 24 Września 2018 | Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny | Pogoda: 11°C, 1016 hPa, wiatr 3.2 km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Manipulacje pana Czapiewskiego

odpowiedz

melisana

użytkownik

Przeczytałam zalinkowany blog pana Wojciecha Czapiewskiego. Pan się bardzo natrudził, nadrukował wykresów i podjął próbę analizy bezpieczeństwa. Niestety nie ustrzegł się pokusie i uległ swojej antysamochodowej obsesji. Najbardziej uderzyło mnie zdanie: "Ciężko tu mówić o wadze winy,ale co jest gorsze : czy nieuwaga pieszych, czy celowe nieustąpienie pierwszeństwa przez kierowców?" Podczas gdy ze statystyki nic takiego nie wynika żeby piesi wchodzili nieprawidłowo na jezdnię przez nieuwagę a kierowcy celowo. Równie dobrze można napisać celowe wchodzenie nieprawidłowo na jezdnię przez pieszego czy nieustąpienie pierwszeństwa przez nieuwagę kierowcy. Nie uwierzę że którykolwiek kierowca celowo wjedzie w pieszego. Najczęściej go po prostu nie widzi. Moim zdaniem należy podjąć działania podnoszące świadomość pieszych. Pogadanki, kary itd. Oraz to słynne oświetlenie przejść i ich okolic.
Wniosek dotyczący dopuszczalnej prędkości również, moim zdaniem, fałszywy. Było bardzo mało wypadków tam gdzie prędkość dopuszczalna była 70 km/h. Niebezpieczne ulice - te gdzie jest multum przejść dla pieszych. Na kościerskiej jest chyba 12 przejść co kilkadziesiąt metrów. Skłania to pieszych do ryzykownych zachowań. Skutki niestety opłakane.
Oceniono 154 razy 110

Modliszka

użytkownik

Facet ma jakieś hopla na tle rowerów, i jeszcze te wstawki z komiksów dla dzieci DNO! Jak chce jeździć rowerem, to niech jeździ, tylko niech przestanie ludziom dupę zawracać. Ostatnio płakał, że musiał iść gdzieś pieszo, bo autobus miejski nie jeździ tam gdzie kiedyś.
Oceniono 156 razy 108

melisana

użytkownik

Dobrze czasami pisze. Ale ta jego antysamochodowa fobia aż razi. Ja nie wierzę i nigdy nie uwierzę że którykolwiek kierowca CELOWO wjedzie w pieszego. Takie sytuacje to absolutny margines zdarzający się może w ułamku promila. Nie wierzę że kierowca widzi pieszego i myśli "a przejadę sobie gościa, co mi tu będzie szedł". Widzę natomiast że zachowania kierowców od lat się poprawiają, coraz częściej kierowcy ustępują, zatrzymują się itd. Ale coraz gorzej zachowują się piesi i rowerzyści (ci zawsze się źle zachowywali ale jest ich coraz więcej). Nos w smartfonie, słuchawki na uszach i bez patrzenia sru na jezdnię. BO JA JESTEM PAN a ty śmieciu w "blachosmrodzie" masz psi, albo zasrany obowiązek mi ustępować. Skutki są opłakane dla obu stron. Dlatego pieszuch należy ostrzegać żeby dbali o swoje zdrowie i życie a nie usprawiedliwiać ich manipulując.
Oceniono 150 razy 110

Voojt

użytkownik

• Wojciech Czapiewski
https://rower-chojnice.blogspot.com/
Oceniono 172 razy -102

melisana

użytkownik

Dziękuję. Tu kolejny przykład "celowego" potrącenia rowerzystki :http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23138790,37-letnia-rowerzystka-nie-miala-szans-z-terenowa-toyota-za.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96
Proszę tylko o rzeczowe i obiektywne spojrzenie na sprawę.
Z pozdrawiam rowerzysta, kierowca, pieszy.
Oceniono 144 razy 110

baczata

użytkownik

Oceniono 158 razy -102

Modliszka

użytkownik

Do niego nic nie dociera, zobaczcie obok, kolejne wykresy, tabelki, obrazki czyli nadal jazda na całego. Boże nie chciałabym mieszkać z takim osobnikiem pod jednym dachem. Zresztą nie będę pisać co o nim sądzę, dam już sobie spokój, ale kiedyś na mieście zaśmieje mu się w twarz, lub jadąc samochodem pokażę mu palec, będzie wiedział, że to ja!
Oceniono 132 razy 102

melisana

użytkownik

Nie wzmacniajcie proszę niechęci między pieszymi a kierowcami. To nie prowadzi do niczego. Nic w ten sposób nie zyskamy.
Baczata o czym Ty piszesz? Akurat od ronda są same przejścia z sygnalizacją, a na samym rondzie nie ma żadnego problemu z przejściem. Nigdy nie widziałam żeby przy rondzie ludzie stali i nie mogli przejść. Przy Alior-banku tak samo.
Oceniono 126 razy 96

baczata_

użytkownik

Oceniono 133 razy -85

melisana

użytkownik

No to napisz gdzie W CHOJNICACH jest przejście gdzie piesi muszą stać i stać zanim ktoś ich przepuści, powiedzmy 10 sekund. Bo ja jakoś takich miejsc nie znam. Albo gdzie ktoś na jednym pasie się zatrzyma a na drugim nie? W Chojnicach nie ma w ogóle drogi o dwóch pasach ruchu, z wyjątkiem króciutkich odcinków np. na Szerokiej przed dawną restauracją PIAST. W Chojnicach ja nie widzę problemu przechodzenia przez jezdnię, z wyjątkiem stania jak kołek na bezsensownym czerwonym o pierwszej w nocy gdy najbliższe auto jest poza horyzontem, nie licząc radiowozu ukrytego za kioskiem polującego na tych co jednak przejdą.
Do pana Czapiewskiego, może to przeczyta: na przejściu przy NETTO nikt nie przejeżdża na czerwonym, po prostu nie zauważył pan że tam czerwone nie pali się jednocześnie z obu stron. Czerwone od strony Człuchowa zapala się wcześniej, podczas gdy jadący z góry wciąż mają zielone. Myślę że patrzał pan na czerwone z dołu i błędnie założył że z góry też jest czerwone, a tak nie jest, tam wciąż jest zielone, i te pięć aut o których pan pisze jedzie prawidłowo na swoim ZIELONYM.
Oceniono 109 razy 85

baczata_

użytkownik

Oceniono 109 razy -75

melisana

użytkownik

Brak argumentów jest przykry, zawsze pozostaje atak personalny.
Oceniono 101 razy 69

Modliszka

użytkownik

Weź już człowieku przestań ........ te swoje farmazony, bo aż chce się rzygać. To już jest chyba jakieś FIKSUM DYRDUM żeby ciągle pisać to samo. Kup sobie jakąś dobrą książkę i zacznij czytać, zamiast tego ........ na blogu i zasypywania urzędników pismami w których przedstawiasz swoje wizje naprawienia świata. Tabelki, wykresy, obrazki i ch.... wie co jeszcze, żeby tylko .....!

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2018.04.06 19:16:48)

Oceniono 45 razy 17

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 363.00 374.00 DKKDKK 56.80 58.30
EUREUR 426.00 435.00 RUBRUB 5.00 6.10
CHFCHF 375.00 390.00 NOKNOK 44.10 45.60
GBPGBP 474.00 485.00 SEKSEK 40.80 42.30
Aktualizacja: 2018-09-24 16:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 365.00 369.00 DKKDKK 57.20 57.90
EUREUR 428.00 432.00 RUBRUB 5.30 6.00
CHFCHF 377.00 384.00 NOKNOK 44.40 45.00
GBPGBP 476.00 481.00 SEKSEK 41.00 41.70
Aktualizacja: 2018-09-24 16:18
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

21 października, to termin wyborów samorządowych, w których wybierać będziemy przedstawicieli do rad i włodarzy. Czy zamierzasz wziąć udział w głosowaniu?

Ceny paliw2018-09-20

E95 E98 ON LPG
BP 5.27 zł 5.63 zł 5.08 zł 2.36 zł
Circle K 5.27 zł 5.57 zł 5.08 zł 2.36 zł
Lotos Optima 5.27 zł - 5.08 zł 2.41 zł
MZK 5.22 zł 5.42 zł 5.04 zł 2.36 zł
Orlen 5.27 zł 5.52 zł 5.08 zł 2.41 zł
PKS 5.22 zł - 5.05 zł 2.36 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij