Niedziela, 15 Września 2019 | Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda | Pogoda: °C, hPa, wiatr km/h    | zobacz prognozę » ch24 na komórkę

Forum Ch24

Kredyt we frankach

odpowiedz

Bernatka

użytkownik

Jestem jedną z wielu osób nabitych we franka... Czy ktoś mi może poradzić, bo może są jakieś skuteczne rozwiązania na te sytuacje. Od ponad 10 lat spłacam i to są na razie same odsetki. Słyszałam o pozwach zbiorowych, ale czy to ma większy sens? Wie ktoś, może pomóc?
Oceniono 107 razy 31

jerry15

użytkownik

Oceniono 119 razy -25

mirek

użytkownik

Oceniono 113 razy -27

Jędrzej

użytkownik

Już hejt się ściele.
We franki nabito wiele osób. I nie wynikało to z chciwości, ale raczej z niedozwolonych klauzul banków. W Chojnicach jest fundacja Centrum Dobrej Nowiny. Podobno są bardzo skuteczni w te klocki. Pomagają wszystkim poszkodowanym, m. in. Frankowiczom.
Powodzenia!
Oceniono 99 razy 43

Bernatka

użytkownik

Dziękuję za informację. Jestem po rozmowie z członkiem zarządu Fundacji. Cieszę się, że mi pomogą. Już wszystko ruszyło. Jeszcze raz dzięki.

Ostatnio edytowany przez Bernatka (2018.11.13 20:48:22)

Oceniono 85 razy 35

kob_pl

użytkownik

Darek
Oceniono 44 razy -40

Bogienka

użytkownik

Temat nader ciekawy, a już z meżem myśleliśmy, że mamy dożywocie z tym kredytem. Dziekujemy za wrzute tego tematu i info o tej fundacji.
Braliśmy kredyt indeksowany we frankach na dom. Teraz dom mamy, a jeśli prognozy się sprawdzą, to za sumę wyliczonych korzyści ze zwrotu, kupimy jeszcze mieszkanie dla córki.
Oceniono 63 razy 21

artros6

użytkownik

Oceniono 64 razy -18

ekspertmateusz.pl

użytkownik

Orientowałem się w temacie. To nie tak, jak myśli artros6. Nikt nie dofinansowuje takich kredytów. Bardzo wysokie zwroty uzyskuje się od banków. A to dlatego, że w swoich umowach zawierały one zapisy niezgodne z prawem, czyli niedozwolone. Mało kto się zna na prawie bankowym i wiele osob podpisywało umowy kredytowe, bo ufało bankom, a te ich oszukiwały... Banki same sobie strzeliły gola w ten sposób. I tu wcale nie chodzi o wzrost kursu franka. A jeśli teraz ktoś tym oszukanym ludziom chce pomóc, ta fundacja lub ktoś inny mądry, to ja nie mam z tym problemu. Tylko przyklasnąć.
Oceniono 62 razy 30

bini184

użytkownik

Oceniono 51 razy -23

FRANK123

użytkownik

Moi mili państwo w celu wytłumaczenia powyższych kwestii i państwa niedoinformowaniu, wyjaśnia o co dokładnie chodzi, w celu pytań proszę o kontakt.
Po 1 osoby które brały kredyty we frankach bardzo często nie miały zdolności kredytowej a kredyt we frankach dawał im możliwość pobudowania domu czy zakupu mieszkania. Możliwe jest też że osoby brały taki kredyt we frankach bo było korzystniejsze oprocentowanie, ale to już jest temat na osobną rozmowę.
Po 2 banki powinny przewalutowywać kredyty po załamaniu rynku na złotówki ponieważ tak stanowi prawo bankowe i wyrok trybunału unii europejskiej, ale banki tego nie robią nagminnie zasłaniając się przepisami tzn. że poinformowały klienta o ryzyku walutowym, że zaciągając kredyt miał o tym informacje. Niestety żaden z banków nie informował klientów o ryzyku walutowym. Od pewnego czasu sądy wydają wyroki nakazujące bankom przewalutowanie kredytów po cenach zaciągnięcia ich.
Banki również często powołują się na swobodę zawierania umów, ale w tym przypadku jest to niezgodne z wykładnią prawa i prawem.

Ostatnio edytowany przez Moderatora (2018.12.19 07:38:57)

Oceniono 46 razy 26

ekspertmateusz.pl

użytkownik

W tym, co pisze FRANK123 jest sporo prawdy. Niektórzy z Was zadają pytania, że jeśli by kurs franka spadł, czy wówczas by płakali na forach. Przeczytałem powyższe wpisy i nie zauważyłem, żeby ktoś płakał... Zadano jedno pytanie, czy jest szansa na pomoc i odzyskanie nieuczciwie zabranych przez bank pieniędzy. Padła odpowiedź, jak widać poźniej, pomocna, bo Fundacja Centrum Dobrej Nowiny pomaga. I następnie widać wiele radości. A jakaś dziwna zazdrość, złośliwość bije od tych, którzy kredytu we frankach nie wzięli. A może dobrze byłoby i tego Wam wszystkim i sobie życzę, żeby Boże Narodzenie miało miejsce w naszych sercach już dziś! W końcu Adwent to przyjście - przejście naszego Przyjaciela Jezusa. W jakiej kondycji zastaje nas teraz, kiedy przychodzi? Hę?... Odpowiedz sobie na to pytanie, zanim napiszesz jakąś obelgę, bo to ona będzie wówczas Twoją odpowiedzią.
Oceniono 49 razy 35

Formica

użytkownik

O Szok, szczerze słyszałam nie raz takie oferty, propozycje, ale nigdy nie zgodziła bym się na kredyt w frankach. Zresztą teraz nawet założenie konta nie jest proste, ponieważ każdy bank ma inne oferty, a wiadomo każdy znasz szuka tej najlepszej gdzie jest zero opłat, dlatego też zanim zaczniemy szukać warto własnie taki ranking https://www.kontomaniak.pl/ przejrzeć.

Ostatnio edytowany przez Formica (2019.09.04 07:41:52)

Oceniono 1 raz 1

Logowanie

Zaloguj się

Pozdrowienia dodaj

0 znaków

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 385.00 397.00 DKKDKK 56.90 58.40
EUREUR 426.00 438.00 RUBRUB 5.60 6.50
CHFCHF 387.00 402.00 NOKNOK 42.50 44.00
GBPGBP 480.00 493.00 SEKSEK 39.70 41.20
Aktualizacja: 2019-09-15 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 390.00 394.00 DKKDKK 57.40 58.10
EUREUR 430.00 434.00 RUBRUB 5.70 6.30
CHFCHF 391.00 398.00 NOKNOK 43.00 43.70
GBPGBP 484.00 490.00 SEKSEK 40.20 40.90
Aktualizacja: 2019-09-15 18:47
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Ch24 archiwum »

Czy jesteś za wprowadzeniem w Chojnicach polsko-kaszubskich tablic?

Ceny paliw2019-09-11

E95 E98 ON LPG
BP 4.92 zł 5.28 zł 4.96 zł 1.88 zł
Circle K 4.87 zł - 4.94 zł 1.83 zł
Lotos Optima 4.87 zł - 4.94 zł 1.88 zł
MZK 4.87 zł 5.17 zł 4.94 zł 1.92 zł
Orlen 4.92 zł 5.17 zł 4.94 zł 1.88 zł
PKS 4.89 zł - 4.92 zł 1.87 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij