Czwartek, 09 Lutego 2023 | Imieniny: Bernarda, Eryki, Rajmunda chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Skarga jest bezzasadna

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

Jedną z dodatkowych uchwał, które znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji rady miejskiej, była ta dotycząca rozpatrzenia skargi Wspólnej Ziemi i Arcan Historii na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Jak już pisaliśmy, Komisja Rewizyjna uznała na posiedzeniu z 16.12, że skarga jest przedwczesna i bezzasadna. W uzasadnieniu do projektu uchwały, która zawierała identyczne stanowisko, zapisano m.in., że „Dokonując analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, a w szczegól­ności wyjaśnień samych skarżących, komisja stanęła na stanowisku, iż zarzutami podnoszo­nymi w skardze winien zająć się Sąd Rejonowy właściwy do rozpoznawania spraw o wykro­czenia.”

Reklama | Czytaj dalej »

O jego wyrok Arseniusz Finster jest spokojny. Nie spodziewa się innego podejścia do zgromadzonego materiału dowodowego, niż chojnickiej policji. Musiał jednak wczoraj wysłuchać krytycznej uwagi Bartosza Blumy.Mam prośbę do pana, by pozwolić mieszkańcom zabierać głos samodzielnie. Nie musi pan robić tego samego jednocześnie. Ma pan prawo przedstawić swoje poglądy w innym miejscu. Ma pan konferencje prasowe, media. Proszę, by nie robić dwóch konkurencyjnych dla siebie zgromadzeń, które mogłyby rodzić jakieś kontrowersje.

Burmistrz w odpowiedzi radnemu powtórzył argumenty, które przedstawił członkom Komisji Rewizyjnej. Przy okazji ocenił tegoroczne działania obydwu stowarzyszeń. – Przeżyliśmy dwa protesty tych organizatorów. Ten drugi na rynku był cywilizowany. Ale pierwszy, na którym pan też był, to trudno nazwać protestem. Chodziło o zakrzyczenie i uniemożliwienie występu profesora Tadeusza Strugały. (…) Dziwi mnie taka konsekwencja, że trzeba pójść z burmistrzem do sądu, żeby udowodnić jemu swoje poglądy. Skomentował też odmowę wojewody pomorskiego uchylenia uchwały intencyjnej. - Moim zdaniem prezesi tych stowarzyszeń – ekologicznej Wspólnej Ziemi i społeczno – historycznych Arcan Historii – powinni zastanowić się, czy powinni firmować takie działania. Uważam, że osoby fizyczne tak, te stowarzyszenia w tym przypadku nie.

Stanowisko Komisji Rewizyjnej poparło 16 radnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Relacja z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która zajęła się skargą WZ i SAH.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

68 komentarzy

~~alpha odwórcona
Jak to rozumieć? Teraz Marcin Wałdoch pisze, że to jednak napisał? H I P O K R Y TO, teraz nie rozmawiam o tym co inni o Panu piszą - choć na pewno nie używają takiego barwnego języka jak Pan. Napisał Pan, ze "leje na burmistrza z wyskoiej góry". Jest pan przyciśnięty do muru, dlatego Pan mięknie. To FAKT, który właśnie wspólnie ustaliliśmy. Ale proszę się nie przejmować ludzie mają w dupie co tu piszemy. Chciałem tylko uzyskać prawdę.
I proszę nie dublować rzeczywistości: były sprawy sądowe? przez kogo wygrane? Oto odpowiedź.
I jeszcze jedna pusta refleksja: nie zastanawia się pan nad sobą, bo zaslepiony jest Pan n i e n a w i s ci a. Szkoda. Zawsze miałem Pana za mądrego faceta zdolnego do działania. Przekonałem się że tak nie jest kiedy próbowałem (i próbuje) Pan zniszczyć mojego przyjaciela, który flaki wypruwa dla tego miasta.
20 Grudnia 2011, godzina 19:29
Oceniono 1 raz -1
~Marcin Wałdoch
Pan wybaczy, w jakiej sprawie mam występować o Pana IP? Mógłbym wystąpić o IP kogoś kto podpisuje się A. Finster i zarzuca mi nieprawdę podając, że pisałem "leję na burmistrza" - patrz post burmistrza z godziny 16:26. Mógłbym też się zastanowić nad pozwami wobec burmistrza za określenia "suchy korzeń" i wiele innych których ślad jest nie tylko w Internecie. Kiedyś w cztery oczy w jednej z takich spraw zapytałem burmistrza "powiedziałem lub napisałem te słowa, czy nie", pisał na forach, że oczywiście - TAK, TAK WAŁDOCH (CZYLI ZERO) pisał, tak właśnie pisał! W cztery oczy przy świadkach odpowiedział "NIE". Więc o czym i z kim ja mam rozmawiać?
A. Finster czepia się słów od kiedy funkcjonuje w przestrzeni publicznej, a sam obdarza ludzi epitetami czego wynikiem były już rozprawy sądowe. Całą różnica między Nim, a mną polega na tym, że ja przyznaję się do błędu i wyrażam żal,jeśli coś "palnę" w afekcie, u A. Finstera tej skruchy nie zauważyłem. Widocznie nie zniży się do tego poziomu...samokrytyki
20 Grudnia 2011, godzina 19:19
~~alpha odwrócona
CZEKAM. Proszę jeszcze raz zaprzeczyć. proszę. Błagam wręcz. (między nami: będzie Pan odpowiadał za swoje zdania czy Pan tego chce czy nie. chwali się Pan wejściami na Pański blog - to niech Pan wie, że czytamy uważnie).
20 Grudnia 2011, godzina 19:18
~alpha odwrócona
To proszę podać mnie do sądu. Wystąpić o mój numer IP. Jest Pan po prostu tchórzem. Przypomne wyraźniej: "nie napisałem tak, a nawet jak napisałem to szybko to usunąłem ". Coś to Panu mówi? Przynajmniej jedna osoba podpisująca się imieniem i nazwiskiem widziała ten wpis. Ja mam przynajmniej dwóch świadków. Zapraszam do sądu. To w końcu Pana specjalność. Tchórz.
20 Grudnia 2011, godzina 19:05
~Marcin Wałdoch
Proszę Pana, nigdzie nie napisałem "leję na burmistrza". Takie właśnie słowa zarzuca mi Pan Finster. I to jest oszczerstwo.
20 Grudnia 2011, godzina 18:51
~alpha...odwrócona
Ja jestem świadkiem, że Marcin Wałdoch tak właśnie napisał na swoim blogu "leję na Pana z wysokiej góry". Niestety Panie Wałdoch ślady pozostawia Pan w internecie na stałe. Hipokrytą jest Pan. (do tego przy jednym z komentarzy który ciągle jest w internecie odwołuje się Pan do tego wpisu. Slad pozostał.). Prosze od tego "oszczerstwa" się odwoływać. Z przyjemnością poświadczę. I życzę dalszej drogi niszczenia. Jest Pan pełnym nienawiści człowiekiem, który całe szczęście funkcjonuje tylko w przestrzeni wirtualnej. Burmistrzu, nie negocjuje się z terrorystami jak mówi przysłowie, a już tym bardziej nie zniża się do ich poziomu.
20 Grudnia 2011, godzina 18:44
Oceniono 1 raz -1
~Marcin Wałdoch
Wyżył się Pan w końcu?

To,że Pan "wykładał" na 6 uczelniach to mi akurat imponuje prawie tak bardzo jak Pana moskiewski doktorat. Widać niewiele Panu dały te praktyki Panie adiunkcie skoro Pan uważa się za wykładowcę mając golasa dr po nostryfikacji. Prosze się pochwalić swymi artykułami. Na przykład na stronie urzędu miejskiego były wymienione takie pozycje, gdzie nie było, ani ich tytułu (jako Pana publikacji), ani tytułu czasopisma w jakim zostały wydane. Co więcej, były i takie, gdzie był tytuł, a w nawiasie zaznaczono (niepublikowane). I kto tu jest śmieszny?Jak czytam Pana artykuł w książce: Polityka regionalna a historyczna i obronna świadomość Polaków, to rzeczywiście zadaję sobie pytanie czym jest wspomniana przez Pana prostolinijność moich artykułów???Bo dla Pana artykuł naukowy to chyba taki, który ukazał się jako Pana list w "Gazecie Pomorskiej" ). O swoich publikacjach nie będę nic pisał, nie wypada mi, mądrzejsi ode mnie i od Pana uznali ich naukowość, to tyle.

Bardzo zabawne są Pana nawiązania do tego, ze kiedyś siusiałem w pieluchy, rzeczywiście deprecjacja wszelkich mych atrybutów...Pan z pewnością oddawał urynę do super toalety za prawie pół miliona, od urodzenia

Nigdzie też, nigdy nie powiedziałem, ani nie napisałem, że "leję na burmistrza" i nie wiem skąd ma Pan takie informacje. Wspomniał Pan o tym oczywiście na Komisji Rewizyjnej, nie miałem szansy się odnieść do tego oszczerstwa. Proszę mi przedstawić dowody to może sam uwierzę, że coś takiego się pojawiło na moim blogu.

Niech Pan z Pana Kowalika nie robi chojnickiego Wałęsy, bo to śmiech i obraza dla tych, którzy za wolną Polskę i "Solidarność" siedzieli w ciupie. Pisze Pan o ludziach, którzy Panu służą, zapomina Pan, dajmy na to o Panu Zbigniewie Reszkowskim czy Ludwiku Gólskim. Ale ja nie będę używał Pana napastliwego języka i sformyłowań typu - "dno", "żenada", "młokos", "nie dorastasz do pięt". Pan to czyta co Pan pisze, czy tylko Pan dyktuje? To czy ja mam szansę u ludzi, to na pewno nie będzie wynikało z Pana wiary we mnie, ani z mojej w Pana sugestie.

Przy okazji obraża Pan Wspólną Ziemię, która w tematach ekologicznych zrobiła wiele. To,że Pan wypomina dotację "którą Pan załatwił" (skąd od rzeźnika?czy plebana?), to już jest cios poniżej pasa. Każdego ma Pan zamiar trzymać na takim pasku?

Stowarzyszenie Arcana Historii nigdy nie podeszło do żadnego konkursu o pieniądze publiczne, nigdy nie ubiegało się o dotację, dzięki temu jesteśmy wolni od takich wyrzutów, które serwuje Pan teraz Wspólnej Ziemii. Zaznaczam tylko, że to kolejny obraz Pana postawy pro - organizacje pozarządowe, pro - społecznej. Rzeczywiście zachęcające do aplikowania o cokolwiek. Gdybym dysponował wolnymi (chyba osmioma tysiącami) to przekazałbym je Wspólnej Ziemi, aby Panu zamknąć usta, bo mówi Pan o tym jak o dosłownie "załatwionej" kasie, prawie z Pana portfela...Zawłaszcza Pan sobie zwyczajnie coś, co do Pana nie należy.

Wcale nie życzę Panu Wesołych Świąt, musiałbym być hipokrytą. Niczego Panu nie życzę, oprócz rózgi pod choinką, przynajmniej w tym roku

20 Grudnia 2011, godzina 18:33
~burmistrz
Witam ponownie!
Tak łatwo obrażacie – komedia, finio i budyń, pomijanie warstwy merytorycznej, nawet atak na Pana Adamowicza. Ciężko się dyskutuje z takim „kierunkiem myślenia”, ale nie poddaję się – po kolei.
Do „nasz burmistrz” – otóż chodzi mi o moje relacje z Panami, a nie o ich działanie stowarzyszeniowe. Pamiętam dobre wydawnictwo AH, celowe zbiórki książek i to są dobre akcje. Pamiętam też „ryczenie do tuby” przed Basztą razem z p. Janikiem, czy też „gadanie” do zamkniętych drzwi. Co zrobił p. Sawicki – otóż nie wiem. Nie błysnął jak w gminie „pociachali” drzewa, bo nie wiedział, że nie ma procedury. Oj przepraszam zrobił wystawę zwierzpospolita Polska, na którą załatwiłem dotację. Tematy ekologiczne? Jakie? Nie znam żadnych inicjatyw. Reasumując, nie szykanuję, tylko oceniam. Powiem więcej – w pełni toleruję! Ci Panowie mnie aktywizują, poprawiają moją energię, dzięki nim piszę – tak więc jest o.k!
Do „podatnika” – dzisiaj na Onecie – Szczecin -53% długu (729mln PLN), Toruń 59% i wiele innych przykładów. My nie przekraczamy 50% i zejdziemy w ciągu 3 lat do 35 %. Są też i inne kryteria np.: ilość ściągniętych pieniędzy – Chojnice na 16 – tym miejscu w Polsce i na 46 w „złotej setce” Rzepy na 908 miast. Powtórzę za klasykiem: i co? Mówi Ci to coś?
Do „stracha” - Nie znasz mnie Kolego! Jestem konsekwentny i stanowczy wobec takich Panów, ale wobec ludzi generalnie bardzo zaangażowany w Ich problemy. Tak sobie myślę – jakie masz podstawy aby mnie tak oceniać? Tylko Internet? Kogo skrzywdziłem tak jak Łukaszenka? Swój głos niech Pan zachowa dla Pana Wałdocha – nie sugeruję, ale polecam.
Do p. Wałdocha – Ależ się Pan rozpisał? Otóż w powtarzaniu tez i oskarżeń nie dogonię Pana. Wybiorę najbardziej soczyste i odpowiem. Hasło „ artykuły naukowe” – jak ja pisałem artykuły, to Pan jeszcze o studiach nie myślał. To co Pan pisuje to prostolinijne tematy z obszaru historii i politologii. Pan mi życzy Egiptu, w którym byłem tylko raz – no cóż. Ja jestem już ładnych kilka lat po doktoracie, wykładałem na 6-ciu uczelniach wyższych i myślę, że to nieetyczne jak taki „młokos” bez tytułu naukowego tak pisze o mnie. To moja ocena, do której mam prawo. Nic mnie nie boli, a swoją melisą niech się Pan podzieli z kolegami. Jest Pan w błędzie myśląc, że „mnie denerwuje” – Pan mnie śmieszy! Hasło „ kłamstwo, tchórzostwo itd.” – otóż do kogo Pan to pisze? Do mnie? Pan boi się debaty otwartej ze mną. Kilka lat temu „jako zero” odgrażał się Pan. W przestrzeni publicznej woli Pan krzyczeć do tuby, cały czas czekam na propozycję dyskusji. Tak więc popatrz „kolego” na siebie, a potem oceniaj innych. Hasło „ kłamliwa i zjadliwa frazeologia” - i jak tu z takim pieniaczem nieomylnym prowadzić dyskurs? Chyba jestem idealistą licząc na dialog…
Hasło „ dorobek jakiegoś Kowalika”- otóż znałem też Stanisława Dembka, znam Lecha Wałęsę, Marka Biernackiego, poznałem Jacka Kuronia i innych. Posłużyłem się Panem Kowalikiem, bo był obecny na Komisji i jest uznanym związkowcem. Panu powiedziałbym dosadnie, kim Pan jest pisząc „jakiegoś Kowalika”. Otóż nie dorósł Pan do pięt, jest Pan młodszy od Niego o 30 lat i gdy On walczył, to Pan siusiał w pieluchy. Spodziewam się, że w czasie stanu wojennego miał Pan kilka lat…
Na koniec – z Solidarności Pana zdaniem są dobrzy tylko Ci o „prawicowych poglądach”. No cóż – dno!
Do Pana końcowego apelu: otóż ja piszę do Pana „Kolego”, a Pan „leje na burmistrza” – przecież Pan to pisał na swoim blogu, coś się zmieniło?
Do pytającego. Tuba to dobry sprzęt, ale proszę przeanalizować sposób działania, mikrofon jest „otwarty” i mówimy do niego z pewnej odległości – nie „połykamy” go. Żeby Pan zrozumiał – tuba jest jak „wielka trąba” – trzeba umieć na niej grać!
Jeszcze do” Kolegi” Wałdocha.
Pouczenia, połajanki – otóż nie jestem prawicowy, nie mam u Pana szans, ale proszę mi wierzyć, Pan nie ma żadnych szans u ludzi. Nie się Pan nie napędza Internetem. Przy Baszcie było Was kilku, na Rynku kilku, przy Cmentarzu też kilku. Jako burmistrzowi wskazuje Pan, że mam walczyć z bezrobociem – otóż nie ma Pan widać pojęcia, czym zajmuje się burmistrz. Ja nie muszę rezygnować z rozmowy z Panem. Otóż odprężyłem się „duchowo”, bo jest Pan „Kolego” bardzo trudnym przypadkiem. Dużo „pary idzie w gwizdek”, ale ja życzę Panu z okazji Świąt – Alleluja i do przodu!
Arseniusz Finster burmistrz Chojnic
20 Grudnia 2011, godzina 16:26
Oceniono 3 razy -3
~Eugenia Majewska
Nie wiem, czy jak dzieci. Wydaje mi się, że chce się pokazać p. Wałdocha i Sawickiego w jednoznacznych barwach. Nie ujmuję p. burmistrzowi zasług dla miasta i nie zgadzam się na twierdzenie, że jego adwersarze nie prowadzą działań prospołecznych. Wszelkie uproszczenia są szkodliwe i krzywdzące.
20 Grudnia 2011, godzina 16:23
~pixi
aj tam ! aj tam !! jak dzieci !!!
20 Grudnia 2011, godzina 16:15
~Eugenia Majewska
Nie napisałam, Panie Genku, że burmistrz robi takie rzeczy. Od mówienia przez tubę na rynku są Wałdoch z Sawickim. Proszę nie przekręcać moich słów. Myślę, że wyrażam się jasno. Potwierdzić moje słowa może zastęp uczniów, którzy skorzystali z gratisowych lekcji historii i ekologii, chojniccy Odyseusze, do których wyjazdu Panowie się dorzucili (p. Wałdoch wspomógł ich także przy Święcie Flagi) i wiele innych osób.
20 Grudnia 2011, godzina 16:10
~Roksana Zdunek
"Obaj z p. Sawickim nie prowadzicie żadnych działań prospołecznych.
No nie. No to już zdrowa, zdroooowa przesada i popadanie w śmieszność, jeśli takie bzdury publikuje się na portalu, który reklamował (reklamuje) choćby takie akcje, jak konkursy z nagrodami książkowymi (publikacje historyczne i o tematyce ekologicznej), promujące postawy prospołeczne. Wyjąwszy całą resztę działalności panów.
"

Polityka polityką, ale promowania postaw prospołecznych odmówić obu panom nie można. Niesmak się pojawia, kiedy czyta się takie bzdury.
20 Grudnia 2011, godzina 16:00
~Genek
To Burmistrz przez tube sie chwalił na rynku? Oj nieładnie...
20 Grudnia 2011, godzina 15:59
~Eugenia Majewska
Panie Genku, Pan - podobnie jak p. burmistrz - myli w tym momencie różne rzeczy. Protesty mogą być odczytywane jako polityczne, ale cała reszta działalności prospołecznej tych panów jest bezdyskusyjna i nie ma w tle p. Finstera. To, że o tej działalności się nie trąbi i nie obnosi z nią na rynku przez tubę wcale nie znaczy, że ona nie istnieje.
20 Grudnia 2011, godzina 15:57
~Genek
Pani Eugenio (to chyba nie były psy i nie na balkonie) tylko wyli na Rynku w Chojnicach i coś tam wyli o przedszkolu (cos takiego) i ja ich prosiłem,aby przestali.. A oni dalej wyli.. Nic nie pomogło,
20 Grudnia 2011, godzina 15:48

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 436.00 448.00 DKKDKK 61.50 62.90
EUREUR 468.00 480.00 RUBRUB 5.30 5.90
CHFCHF 472.00 487.00 NOKNOK 41.60 43.30
GBPGBP 524.00 539.00 SEKSEK 40.60 42.30
Aktualizacja: 2023-02-08 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 439.70 444.36 DKKDKK 61.60 62.80
EUREUR 471.82 475.85 RUBRUB 5.30 5.90
CHFCHF 476.87 482.73 NOKNOK 42.10 43.00
GBPGBP 529.72 536.06 SEKSEK 41.10 42.10
Aktualizacja: 2023-02-08 18:45
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-08

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.49 zł 7.64 zł 3.29 zł
Circle K 6.7 zł - 7.59 zł 3.21 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.61 zł 3.21 zł
MZK 6.66 zł 6.89 zł 7.54 zł 3.16 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.62 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij