Czwartek, 02 Lutego 2023 | Imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Skarga jest bezzasadna

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

Jedną z dodatkowych uchwał, które znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji rady miejskiej, była ta dotycząca rozpatrzenia skargi Wspólnej Ziemi i Arcan Historii na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Jak już pisaliśmy, Komisja Rewizyjna uznała na posiedzeniu z 16.12, że skarga jest przedwczesna i bezzasadna. W uzasadnieniu do projektu uchwały, która zawierała identyczne stanowisko, zapisano m.in., że „Dokonując analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, a w szczegól­ności wyjaśnień samych skarżących, komisja stanęła na stanowisku, iż zarzutami podnoszo­nymi w skardze winien zająć się Sąd Rejonowy właściwy do rozpoznawania spraw o wykro­czenia.”

Reklama | Czytaj dalej »

O jego wyrok Arseniusz Finster jest spokojny. Nie spodziewa się innego podejścia do zgromadzonego materiału dowodowego, niż chojnickiej policji. Musiał jednak wczoraj wysłuchać krytycznej uwagi Bartosza Blumy.Mam prośbę do pana, by pozwolić mieszkańcom zabierać głos samodzielnie. Nie musi pan robić tego samego jednocześnie. Ma pan prawo przedstawić swoje poglądy w innym miejscu. Ma pan konferencje prasowe, media. Proszę, by nie robić dwóch konkurencyjnych dla siebie zgromadzeń, które mogłyby rodzić jakieś kontrowersje.

Burmistrz w odpowiedzi radnemu powtórzył argumenty, które przedstawił członkom Komisji Rewizyjnej. Przy okazji ocenił tegoroczne działania obydwu stowarzyszeń. – Przeżyliśmy dwa protesty tych organizatorów. Ten drugi na rynku był cywilizowany. Ale pierwszy, na którym pan też był, to trudno nazwać protestem. Chodziło o zakrzyczenie i uniemożliwienie występu profesora Tadeusza Strugały. (…) Dziwi mnie taka konsekwencja, że trzeba pójść z burmistrzem do sądu, żeby udowodnić jemu swoje poglądy. Skomentował też odmowę wojewody pomorskiego uchylenia uchwały intencyjnej. - Moim zdaniem prezesi tych stowarzyszeń – ekologicznej Wspólnej Ziemi i społeczno – historycznych Arcan Historii – powinni zastanowić się, czy powinni firmować takie działania. Uważam, że osoby fizyczne tak, te stowarzyszenia w tym przypadku nie.

Stanowisko Komisji Rewizyjnej poparło 16 radnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Relacja z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która zajęła się skargą WZ i SAH.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

68 komentarzy

~Eugenia Majewska
~ Genek
Rozumiem, że można się o różne rzeczy spierać i nie chodzi o wyliczanie, ale co byle pies gdzieś wyje za długo na balkonie czy gniazda ptasie są zagrożone, jest ciągnięta do tego Wspólna Ziemia, która - z racji bycia taką a nie inną organizacją - zawsze reaguje. Są koncerty, są imprezy okolicznościowe, lekcje ekologiczne z młodzieżą za darmo. Podobnie Wałdoch - wydaje Słowo Młodych, zbierał pomoce dla Polaków na Litwie i mnóstwo, mnóstwo innych rzeczy robi. Obaj panowie kilkakrotnie pomogli mi przy różnych okazjach prospołecznych. Mówienie, że nic nie robią w tym względzie jest zwyczajnie przykre i mnie osobiście rozgniewało. Mam prawo swój gniew wyrazić.
20 Grudnia 2011, godzina 15:35
~Genek
A kto w głowę sie podrapał? A kto zjadł drugie śniadanie? A kto zgubił kalosze? No proszę!
20 Grudnia 2011, godzina 15:24
~Eugenia Majewska
Obaj z p. Sawickim nie prowadzicie żadnych działań prospołecznych.
No nie. No to już zdrowa, zdroooowa przesada i popadanie w śmieszność, jeśli takie bzdury publikuje się na portalu, który reklamował (reklamuje) choćby takie akcje, jak konkursy z nagrodami książkowymi (publikacje historyczne i o tematyce ekologicznej), promujące postawy prospołeczne. Wyjąwszy całą resztę działalności panów.
20 Grudnia 2011, godzina 15:16
~TEŻ WIDZ
Wałdosiu wyluzuj chłopczę. Malutki i (szkoda mówić) jesteś. Ty burmistrzem? Chyba tak jak Wenta!!! Śmiech na sali.
20 Grudnia 2011, godzina 15:03
Oceniono 3 razy -3
~BBBurmistrz
To burmistrz jest bezzasadny - nie ma zasad ;-)
20 Grudnia 2011, godzina 14:47
~do burmistrza
No to jak z tą niehigienicznością tuby? Wycofuje się Pan z tej tezy czy ją Pan obroni?
20 Grudnia 2011, godzina 14:01
~Marcin Wałdoch
Niech Pan zacznie korzystać z sakiewki od Pana Janowskiego. Świetny prezent. Skoro ma Pan w kazdym działaniu na uwadze dobro miasta, to sakiewka powinna być już pełna, a nie pusta jak na zdjęciach Temat znamienitej konferencji to jak pytanie retoryczne "Jaka jest kondycja finansowa pomorskich samorządów"? Ludzie na ulicy odpowiedzieliby Panu dosadnie...Ale z Panem to już nikt chyba nie chce rozmawiać. Kiedy nam Pan zagłuszał i zakłócał protest miał Pan swoich przyjaciół - panów Szlangę i Kowalika oraz Wajlonisa za słuchaczy...
Pan wybaczy wracam do obowiązków, za mnie ZUS-u nie zapłacą podatnicy, więc muszę zrezygnować na dziś z rozmowy z Panem. Pan oczywiście mając nienormowany czas pracy, zamiast walczyc z bezrobociem może wrzucać Wałdochowi w komciach...

20 Grudnia 2011, godzina 13:51
~Aaaa
Jak zwykle..Finster wygrał?? Żenada w tych Chojnicach się dzieje!!!!

Życzę by Pan żadnych wyborów już nie wygrał!
20 Grudnia 2011, godzina 13:51
~pytanie do burmistrza
Panie Finster. Po obejrzeniu filmu z Komisji Rewizyjnej nie daje mi spać Pana teza jakoby używanie tuby nagłośnieniowej było niehigieniczne. Proszę uzasadnić swoją wypowiedź. Czy mikrofon jest bardziej higieniczny od megafonu?
20 Grudnia 2011, godzina 13:49
~urzędnik
Marcin, nie wkurzaj szefa bo my tu mamy przeje..ne w Ratuszu, chodzi i wyżywa się na nas...
20 Grudnia 2011, godzina 13:47
~Marcin Wałdoch
Panie Finster, ja życzę Panu, żeby Pan napisał chociaż jeden artykuł naukowy ) Życzę Panu publikacji doktoratu, napisania wielu ciekawych książek, a przede wszystkim habilitacji (najlepiej w Moskwie, tam zdaje się doceniaja Pana wiedzę ekonomiczną),którą Pan zapowiadał w 2005 roku...Życzę Panu wielu udanych podróży do Egiptu dzięki oszczędnościom z trzynastych pensji. Wszystko tak bardzo Pana boli i Panu doskwiera, dosłownie Pana złość i żal wylewa się z Pana postów.Gdybym mógł Panu jakoś pomóc proszę o sygnał, przybędę z melisą niezwłocznie.

Gdyby Pan wiedział czym jest nauka o pozaniu, nie dałby Pan, podobnie jak ja i moi koledzy, wiary oczom dzięki którym mam się zachwywać "zmianami". Zresztą owe "zmiany" to nowe markety,markety, markety. Chodniki, ulice wszystko to jest budowane na kredyt. Pana polityka polegała na krótkiej perspektywie. Zresztą też nie wierzę w Pana dobre intencje co do Rady Strategii, taki twór powstał już w 1998 lub 1999 roku, nic nie wniósł i był tworem marionetkowym, o tym zdaje się dziennikarze zapomnieli.

Ciągle mnie Pan oskarża o strach, tchórzostwo i co tam jeszcze Panu nietakt na język przyniesie, a ja z Panem ciągle rozmawiam Pomimo tego, że Pan kłamie, oczernia, szkaluje i dosłownie atakuje każdą osobę, która ma od Pana odmienne zdanie.Oczywiście, że w sądzie udowodnimy swoje racje, byleby Temida pozostawała ślepą...Podtrzumuję słowo o tym, że Pan kłamie, i kłamał Pan na Komisji Rewizyjnej mówiąc, że Pan nie przerywał nam protestu. Są filmy, są nagrania audio, wszystko do dyspozycji. Potrzebuje Pan odświeżyć sobie pamięć?Odświeżymy ją Panu. Jest Pan po prostu człowiekiem bez minimum taktu i honoru, każdy w mieście wie, że Pan zagłuszał i zakłócał nasz protest, o tym, że Pan ogranicza sferę wolności słowa, o tym, iż jest Pan w stanie dzwonić do dziennikarzy jak się Panu coś nie podoba w treści artykułów. I Pan uważa siebie za osobę godną pełnienia urzędu?

Byłem miły na Komisji Rewizyjnej, zupełnie niepotrzebnie, w każdym następnym przypadku słysząc takie oszczerstwa i kłamstwa z Pana strony zbojkotuje każde spotkanie oparte na Pana kłamliwej i zjadliwej frazeologii. Z Panem należy po prostu walczyć, dopóki będzie w Chojnicach burmistrz Finster nie będzie, ani rozwoju, ani przejrzystości.

Bawi mnie Pan, swoimi wystąpieniami z takimi "autorytetami" jak Adamowicz, jest równie nieporadny jak i Pan. Powinniście razem wystąpić w balecie pod tytułem "O dwóch takich co ukradli sobie rozum", macie moje zaproszenie.
Jeśli jesteśmy już przy tematyce "Solidarności", to proszę mi odpowiedzieć dlaczego Pan uznaje dorobek związkowy jakiegoś Stanisława Kowalika, pomijając przy tym szereg osób związnaych z "Solidarnością", ale o prawicowych poglądach? Pan dzieli i poróżnia. Realizuje Pan znaną maksymę: Dziel i Rządź.

Co do tego, że chcę być burmistrzem, to muszę Panu wyjaśnić powód. Pobudka niestety jest negatywna, tak bardzo nie chcę aby Pan był burmistrzem, aby Pan marnował potencjał tego miasta w przyszłości, że postanowiłem sam startować lub wesprzeć osobę, która zdobędzie sobie poparcie społeczeństwa. Zupełnie nie kieruję się pobudkami ambicjonalnymi, najważniejsze, aby burmistrzem była osoba kompetentna i przestrzegająca standardów związnych z hasłem demokracja, czyli po prostu ktoś inny jak Pan.

Pomylił Pan samorząd i Chojnice z własnościowym gospodarstwem rolnym utrzymywanym z dopłat unijnych.

Skoro już Pan, tak pieczołowicie czyta te posty, to proszę sobie przyswoić, że nie bawiłem się z Panem w piaskownicy i nie życzę sobie odzywek per "kolega Wałdoch". Koledzy proszę Pana to są ludzie, którzy się szanują. Wtedy nawet można mówić Panie Kolego Mam nadzieję, że się zrozumieliśmy.
20 Grudnia 2011, godzina 13:40
Oceniono 2 razy 2
~strach
Panie burmistrzu, boję się Pana. Coraz bardziej. Pan próbuje niszczyć ludzi, jest Pan jak lodołamacz. Słuszne są zarzuty, że przypomina Pan Łukaszenkę czy Putina. W życiu nie oddam na Pana głosu. Może i jest Pan pomysłowy i parę rzeczy widać w mieście co Pan zrobił. Ale ostatnio przeraża mnie Pan obchodzenie się z ludźmi. Proszę to przemyśleć.
20 Grudnia 2011, godzina 13:02
Oceniono 1 raz 1
~podatnik
Kondycja finansowa budżetu Chojnic będzie przykładem najlepszego czy najgorszego samorządu? Po ostatnich doniesieniach, wygląda, że z naszym budżetem nie jest najlepiej. I nie zapowiada się, by lepiej było. Zadłużamy się, co sprawia wyhamowywanie realizacji inwestycji.
20 Grudnia 2011, godzina 12:54
Oceniono 1 raz 1
~nasz burmistrz ;-(
Obaj z p. Sawickim nie prowadzicie żadnych działań prospołecznych.

Co jak co, ale ten zarzut jest nietrafiony. Wręcz krzywdząco niesprawiedliwy. Panie Burmistrzu, może Pan nie lubić szefów arkan historii i wspólnej ziemi, ale niech Pan nie szykanuje...
20 Grudnia 2011, godzina 12:42
Oceniono 1 raz 1
~Finio i Budyń
Pasuje pan, panie burmistrz, do Budynia, czyli znienawidzonego przez gdańszczan neoliberała Adamowicza! Pan funduje podwyżki w przedszkolach, Budyń funduje ponad 100% podwyżki czynszów w kamienicach komunalnych. Wyśmienite towarzystwo!
20 Grudnia 2011, godzina 12:39
Oceniono 1 raz 1

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 423.00 435.00 DKKDKK 61.20 62.70
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.90 43.60
GBPGBP 519.00 534.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-02 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 426.92 431.90 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 466.01 470.06 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 466.62 472.51 NOKNOK 42.00 42.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 40.70 41.60
Aktualizacja: 2023-02-02 18:49
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij