Czwartek, 02 Lutego 2023 | Imieniny: Kornela, Marii, Mirosławy chojnice24 na komórkę
Strona głównaChojnice
Rozmiar tekstu: A A
tekst i fot. je

Skarga jest bezzasadna

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

E.Gabryś na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej czyta skargę na burmistrza A.Finstera.

Jedną z dodatkowych uchwał, które znalazły się w porządku obrad poniedziałkowej sesji rady miejskiej, była ta dotycząca rozpatrzenia skargi Wspólnej Ziemi i Arcan Historii na burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera.

Jak już pisaliśmy, Komisja Rewizyjna uznała na posiedzeniu z 16.12, że skarga jest przedwczesna i bezzasadna. W uzasadnieniu do projektu uchwały, która zawierała identyczne stanowisko, zapisano m.in., że „Dokonując analizy zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, a w szczegól­ności wyjaśnień samych skarżących, komisja stanęła na stanowisku, iż zarzutami podnoszo­nymi w skardze winien zająć się Sąd Rejonowy właściwy do rozpoznawania spraw o wykro­czenia.”

Reklama | Czytaj dalej »

O jego wyrok Arseniusz Finster jest spokojny. Nie spodziewa się innego podejścia do zgromadzonego materiału dowodowego, niż chojnickiej policji. Musiał jednak wczoraj wysłuchać krytycznej uwagi Bartosza Blumy.Mam prośbę do pana, by pozwolić mieszkańcom zabierać głos samodzielnie. Nie musi pan robić tego samego jednocześnie. Ma pan prawo przedstawić swoje poglądy w innym miejscu. Ma pan konferencje prasowe, media. Proszę, by nie robić dwóch konkurencyjnych dla siebie zgromadzeń, które mogłyby rodzić jakieś kontrowersje.

Burmistrz w odpowiedzi radnemu powtórzył argumenty, które przedstawił członkom Komisji Rewizyjnej. Przy okazji ocenił tegoroczne działania obydwu stowarzyszeń. – Przeżyliśmy dwa protesty tych organizatorów. Ten drugi na rynku był cywilizowany. Ale pierwszy, na którym pan też był, to trudno nazwać protestem. Chodziło o zakrzyczenie i uniemożliwienie występu profesora Tadeusza Strugały. (…) Dziwi mnie taka konsekwencja, że trzeba pójść z burmistrzem do sądu, żeby udowodnić jemu swoje poglądy. Skomentował też odmowę wojewody pomorskiego uchylenia uchwały intencyjnej. - Moim zdaniem prezesi tych stowarzyszeń – ekologicznej Wspólnej Ziemi i społeczno – historycznych Arcan Historii – powinni zastanowić się, czy powinni firmować takie działania. Uważam, że osoby fizyczne tak, te stowarzyszenia w tym przypadku nie.

Stanowisko Komisji Rewizyjnej poparło 16 radnych, trzech wstrzymało się od głosu.

Relacja z posiedzenia Komisji Rewizyjnej, która zajęła się skargą WZ i SAH.

Zauważyłeś błąd w artykule? Napisz nam o tym

Artykuł pochodzi z portalu www.chojnice24.pl

68 komentarzy

~ja
Jak zwykle komedia Czegoz mozna bylo sie spodziewac po naszych radnych
20 Grudnia 2011, godzina 12:38
~burmistrz
Panie Wałdoch!
Odpowiem Panu krótko. Nic nie zaklinam. W Sądzie będzie miał Pan prawo udowodnić swoje racje. Jeżeli protest przed Basztą był udany, to gratuluję! Moje tyrady Pana zdaniem są kłamliwe – no proszę, a jak Pan wygląda z tym co Pan wykrzykiwał do tuby. Co z tego zostało? Nic! To co Pan pisz najlepiej lokuje Pana poglądy. Obaj z p. Sawickim nie prowadzicie żadnych działań prospołecznych. Walczycie ze mną politycznie. Pan ma chociaż motyw – chce Pan być burmistrzem, a p. Sawicki „ma we krwi” protesty – o czym już dawno przekonał większość. Śmieszy mnie, że najpierw pisze Pan, jako „zero” a pod tym wpisem, jako „Wałdoch”. Na Święta życzę Panu spokoju. Proszę pospacerować po Chojnicach, proszę zobaczyć jak miasto się zmienia. Niech Pan dokończy doktorat, niech Pan pomyśli nad formą protestu na 14.02.2012, a na koniec życzę, żeby pokonał Pan strach przed samolotami. Nie warto być „zerem” Panie Wałdoch, życzę progresji w rozwoju.
I jeszcze dla popierającego p. Stanke. Otóż to nie trzecia, a czwarta moja kadencja. To, co robimy konsultujemy i planujemy. Ważna jest zasada: planowanie-organizowanie-kierownie-kontrolowanie. Wiem, ile kosztuje wysłanie dziecka do przedszkola. Rodzice płacą opłatę stałą od 168 zł. do 220 zł. plus wyżywienie, a wszyscy podatnicy tego miasta płacą od 351zł. (przedszkola niepubliczne) do 450zł. (przedszkole publiczne) na jedno dziecko miesięcznie. Tak więc trzeba pamiętać, że płaci rodzic, ale samorząd dokłada znacznie więcej. Proszę, też porównać ceny przedszkoli w innych miastach i zobaczy Pan/Pani, że nie jest tak źle. Dodam, że w Chojnicach do przedszkoli uczęszcza 81% populacji dzieci i to jest nasz największy sukces.
I jeszcze do Pana Wałdocha. Taka mała refleksja, ale praktyczna. Otóż dla Pana jestem „Łukaszenką” i despotą, ale na szczęścia dla innych nie. Otóż dowód. 23 stycznia 2012 roku w sławnej Sali BHP w Gdańsku, mam komentować wspólnie z p. prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem, wystąpienie p. Marcina Nowickiego (prezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową), p. Senatora Kazimierza Klainy, p. dr Michała Bitnera i p. prof. Michała Kuleszy (chyba przedstawiać nie trzeba?). Otóż nie piszę tego, ponieważ to ja dostąpiłem takiego uznania i wręcz zaszczytu. Interpretuję to zdarzenie w kierunku Chojnic. To nasze miasto jest docenione, jest zauważone – ja jestem tylko burmistrzem. Pewnie cieszy się Pan razem ze mną i duma Pana rozpiera… Acha temat konferencji to: Jak jest kondycja finansowa pomorskich samorządów?
Arseniusz Finster burmistrz Chojnic
20 Grudnia 2011, godzina 12:32
Oceniono 4 razy 0
~Rada Niemych
Radni to kleeeeksy ;-)
20 Grudnia 2011, godzina 10:51
~Popieram zatrudnienie P.Stanke
Nie do końca zgadzam sie z poglądami pp.Waldocha i Sawickiego. Uważam tez, ze burmistrz ma racje mówiąc, ze stowarzyszenia nie powinny firmowac swoją nazwa wszystkich tych wystąpień. Ale to nie jest najistotniejsze. Problemem najważniejszym w naszym życiu politycznym Chojnic ( zreszta nie tylko Chojnic) są układy, ukladziki stworzone pod wpływem i dzieki złemu prawu. 3 kadencja burmistrza, brak jakiejkolwiek sensownej opozycji w radzie miasta, wyobrażenia burmistrza o własnej nieomylnosci przy jednoczesnym braku pomysłu na obecna sytuacje...
Gdzieś, kiedyś przeczytałem ankietę w której burmistrz odpowiadając na pytanie kogo podziwia, wymienia... Chojnickiego przedsiębiorcę... Dlatego zawsze będę popierał akcje, które kontrolują, sprawdzają czy tez rozliczają naszych włodarzy.
P.S Czy Pan Burmistrz wie ile wynosi dzisiaj a ile kosztowało w czerwcu posłanie dziecka do przedszkola? A sprowadzenie przedszkoli do przedsiębiorstw, które walczą o zysk powoduje, ze zapewne to nie koniec podwyżek..
20 Grudnia 2011, godzina 10:18
~anonimowy anonim
Nie słuchałem w całości dzisiejszej pogawędki w RW po 9.15 dziennikarzy z Czasu Chojnic i Gazety Pomorskiej, ale odniosłem wrażenie, że p.Eichler podzieliła stanowisko radnego Blumy. Czekam na umieszczenie całości rozmowy na stronie RW i youtube.
20 Grudnia 2011, godzina 09:56
~Temida
TCHÓRZE i SPRZEDAWCZYKI
20 Grudnia 2011, godzina 09:51
~Marcin Wałdoch
W imieniu Stowarzyszenia Arcana Historii, dziękuję Panu Bartoszowi Blumie za podjęcie obrony społeczeństwa obywatelskiego, wolności wypowiedzi, wolności zgromadzeń publicznych i stowarzyszania się. Taka postawa i takie słowa oparte na prawdzie są potrzebne i powinny stawać się wzorem dla innych radnych, głuchych i niemych na skandaliczne działania burmistrza, który poniża demokrację i swym postępowaniem kpi z funkcji jaką sprawuje.

Jeszcze raz dziękuję Panie Bartoszu!
20 Grudnia 2011, godzina 09:47
~zero
Zaklinania rzeczywistości ciąg dalszy. Stowarzyszenia w statutach mają działania związane z promowaniem postaw obywatelskich i budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, stąd zasadne protesty.

Pod basztą, udany protest (zaszły zmiany w kwestii zaproszeń gości do malarza na miejskim żłobie) próbował zakłócać nie kto inny jak Arseniusz Finster. Nieproszony przez organizatorów do zabrania głosu, próbował oczywiście wygłaszać swoej kłamliwe tyrrady. Na Komisji Rewizyjnej pokazał na co Go stać, zaprzecza faktom, mówiąć, że On nikomu nic nie przerywał, bo jak sam powiedział ....UWAGA..."GŁOŚNIKI MIAŁ ODWRÓCONE W DRUGĄ STRONĘ"!!! Człowiek stosujący przedszkolną retorykę i białoruskie standardy rozmowy ze społeczeństwem jest burmistrzem naszego miasta!

Jeśli pozostawać w kwestii "dobrych rad", to ja też mam jedną. Proszę się zająć swoją pracą i wyciągnąć miasto z długów, a nie przekładać ich spłatę na kolejną kadencję. Stosowanie karencji spłat to nie jest rozwiązanie. Budowa Chojnickiego Centrum Kultury to też nie jest rozwiązanie, to inwestycja rzędu 35 milionów złotych!!! Przejmowanie Dworca PKP to też nie jest rozwiązanie. O tym wszystkim trąbimy od lat, niestety władze miasta są głuche na racjonalne argumenty, przyzwyczaiły się do brania kredytów pod fundusze europejskie. Ludzi w Chojnicach nie stać na kulturę, czy Wy tam przy władzy rozumiecie, że społeczeństwo żyje za JEDEN TYSIĄC złotych pod warunkiem, że ma pracę? Zamiast zagłuszać protesty zastanówcie się nad drogami rozwoju gospodarczego dla miasta, wtedy też nie będziecie parli do prywatyzacji przedszkola publicznego i sprzedaży mienia komunalnego.
20 Grudnia 2011, godzina 09:39

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Komentarze publikowane są dopiero po sprawdzeniu przez moderatora!

Zaloguj się lub dodaj komentarz jako gość

Zalogowani użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia o nowych komentarzach. Zaloguj się

Zaloguj się

Kursy walut

Aktualne kursy w kantorze PROMES
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 423.00 435.00 DKKDKK 61.20 62.70
EUREUR 463.00 476.00 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 463.00 478.00 NOKNOK 41.90 43.60
GBPGBP 519.00 534.00 SEKSEK 40.30 42.00
Aktualizacja: 2023-02-02 18:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.
Kursy dla transakcji powyżej 3000 PLN
Kupno Sprzedaż Kupno Sprzedaż
USD USD 426.61 432.27 DKKDKK 61.30 62.60
EUREUR 466.08 470.12 RUBRUB 5.40 6.10
CHFCHF 467.17 473.10 NOKNOK 42.00 42.90
GBPGBP 522.00 530.00 SEKSEK 40.70 41.60
Aktualizacja: 2023-02-02 18:19
Kursy walut dostarcza Kantor Promes.

Sondaże Chojnice24 archiwum »

Czy czytałeś/aś uchwałę budżetową dotyczącą miasta Chojnice i posiadasz wiedzę na temat tego jakie inwestycje będą wykonywane w ciągu roku?Ceny paliw2023-02-01

E95 E98 ON LPG
BP 6.75 zł 7.5 zł 7.84 zł 3.32 zł
Circle K 6.7 zł - 7.79 zł 3.24 zł
Lotos Optima 6.72 zł - 7.81 zł 3.21 zł
MZK 6.69 zł 6.89 zł 7.75 zł 3.25 zł
Orlen 6.73 zł 7.35 zł 7.82 zł 3.21 zł
PKS 6.7 zł - 7.79 zł 3.32 zł

Drogi Użytkowniku,

przedstawiamy podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych podczas korzystania z naszego portalu. Zamykając ten komunikat (poprzez kliknięcie "X", przysiku "Przejdź do serwisu") zgadzasz się na opisane niżej działania.

Wykorzystanie danych

Masz pełne prawo zgłosić podmiotowi przetwarzającemu Twoje dane osobowe żądanie dostępu do tych informacji, ich poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.

Zakres i cele przetwarzania Twoich danych oraz szczegółowe informacje o Twoich prawach opisane zostały w Polityce prywatności oraz Regulaminie portalu, z którymi możesz zaponać się w każdej chwili.

Pliki cookies

Stosujemy pliki cookies i inne podobne technologie w celu:

Zakres wykorzystania plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Nie wprowdzając zmian zgadzasz się na zapisywanie plików cookies w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje nt. sposobu wykorzystania plików cookies znajdziesz w Regulaminie portalu.

Przejdź do serwisu Zamknij